In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Zlín, MOR Café - 4.10.2011

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod Kezir » 5. říjen 2011, 1:43

Obrázek

Turné švédské bandy k nové desce "Sounds of a Playground Fading" dorazilo i do Zlína a jeho Masters Of Rock Café. A jaké to bylo? Zkusím Vám to popsat.....

Byla to ukrutná řežba. IF si na pomoc pozvali slovinskou grupu a české X-Core.

Druzí jmenovaní, chasníci ze Znojma, pomalu ale jistě dali najevo, o co tady ten večer půjde. Přirovnal bych je k poslům, kteří v době válek upozorňovali napadené o tom, kdo a s čím se blíží. Početná skvadra fans houfujících se před pódiem, připravujíc se ke steči s hlavním "nepřítelem", je přivítala, jak se sluší a patří. X-Core začali svižně, s jednou kytarou. Po třetím songu se chopil druhé kytary do té doby pouze zpívající Ondra a hlavní vokály přenechal OZYxovi. Ten do nich šel hruběji, bohužel i tak pro mě nezajímavě. Po dalších třech písních odcházím okouknout merch. Ještě jsem postřehl, že pár songů je z nového alba...pak mi to celé vyšumělo. Jooo krom toho, když OZYx poděkoval Fredovi a Masters of Rock....to Café mu asi vypadlo :)

Po menší úpravě stage se na ní objevila Noctiferia. Banda pro mě skoro neznámá, ale do koncertu jsem si stihl poslechnout jejich poslední album, ze kterého mi nejvíce v paměti utkvěla píseň "Non Individuum". Jejich mix melodického blacku/deathu s industriálními prvky, které ovšem na poslední desce převládají, se poslouchal opravdu příjemně. Názvy songů Vám bohužel nepovím, protože jak jsem již zmínil, v hlavě mi utkvěl název pouze "Non Individuum", na kterou se také dostalo.....celou dobu mi v hlavě vrtalo, jestli si to triko od IF koupit či ne. Nakonec jsem si řekl, proč ne, vyděláváš, tak si udělej radost. Song, co jsem slyšet chtěl, jsem slyšel, a tak odcházím zpět k merchu a kupuji triko, které následně odnáším do auta, aby nepřišlo k úhoně. Stíhám ještě poslední song Nictiferie. Nářez. Ti kluci tam připravili skvělou atmošku na hlavní chod večera.

Boj. Fanoušci se formují do semknutější formace. Bude to těžký nepřítel, a tak řady musí být jako římská falanga. Prostor v MOR Café se naplnil a začalo být opravdu horko. Doplňuji tekutiny a vracím se na bojiště, kde zaujmu své obvyklé postavení, u repráků vlevo při pohledu na stage. Scéna je připravena. Pozadí tvoří velká vlajka IF, stejná jako na Sonispheru, společně se světly.

Na scéně se objevuje Daniel, následovaný Niclasem a Peterem. Přichází Björn a Anders. Sounds of a Playgroud Fading. Na albu taková pohodová věc, ale naživo neskutečný nářez. Anders je evidentně, stejně jako ostatní členové, ve velice dobré náladě. Po skončení následné Deliver Us prohodí pár slov a jde se na All For Me. Andersův zpěv je od začátku výborný, to, jak zní na posledním CD, mi moc nepasovalo, ale písně z něj hrané živě mají hned jiný náboj a užívám si je více, než bych sám čekal. Po songu Trigger bere Anders jednomu fans foťák a odfotí si kotel, sebe a tak....je fakt v dobré náladě. Allias a Colony. Vzduch je pomalu nedýchatelný. Atmosféra parádní. První odvážlivec se objevuje na pódiu a následně se vrhá na surf crowd. Těch bylo ten večer opravdu hodně. Zvláště pak od jedné slečny, která se na stage vydrápala pomalu 20x. Ze začátku jo, fajn, ale pak už to bylo spíše trapné. Nevím. Ale koukat se na ni, jak se tam svíjí jako nakopnutý had, bylo pak už komické. Ke konci bylo i na Andersovi vidět, že už ji tam taky nechce :D Pokud to dotyčná čte, nebo někdo, kdo ji zná....nic ve zlém :) Ke konci se se surfaři roztrhl pytel. Někteří skáčou po hlavě mezi lidi, kteří je pak už moc nechytali, tudíž si asi i okusili, jak tvrdá je podlaha v MOR Café :) Pak už je IF crew však začala rychle odpálkovávat zpět. Výjimku tvořil pouze onen šťastlivec, od kterého si Anders vypůjčil foťák s kamerou i podruhé. Klučina asi moc anglicky neuměl, protože chvíli trvalo, než pochopil, že má jít na stage natáčet kotel a kapelu při Only For The Weak, hodit to na YT a tak ukázat, jak to chodí ve Zlíně.

Závěrečná Take This Live a byl konec. Nohy mě bolí, v uších mám zalehnuto, ale byl to parádní večer. In Flames mi dokázali, že jak písně zní na CD, tak na koncertě můžou znít o něco jinak, živěji, no prostě líp. Na Niclasovi bylo vidět, že si vystoupení užívá. Teda vlastně na všech to bylo vidět. Všelijaké ksichty na diváky, blbůstky mezi sebou, a hlavně dobrá nálada přispěly k tomu, že jejich koncert byl prvotřídní. Anders to celé zvládl bravurně, jeho přechody mezi čistým a "hrubým" vokálem byly famozní. Nemám co vytknout. Ani na zvuk si nemůžu stěžovat, byl parádní. Což se na místě, kde se obvykle v MOR Café nacházím, dá čekat málokdy. Jediné, co mě mrzí, že jsem neukořistil nějaký ten suvenýr.

Setlist:
Skrytý obsah
Sounds of a Playground Fading
Deliver Us
All for Me
Trigger
Alias
Colony
Swim
The Hive
The Quiet Place
Where the Dead Ships Dwell
Fear Is the Weakness
Come Clarity
Ropes
Darker Times
Liberation
Only for the Weak
Delight and Angers
Cloud Connected
The Mirror's Truth
Take This Life


Snad jsem Vám aspoň trochu srozumitelně načrtl, jak to ve Zlíně vypadalo :)
Naposledy upravil Kezir dne 12. únor 2012, 13:35, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: In Flames, Noctiferia (By Kezir)

Příspěvekod Jespe » 5. říjen 2011, 13:29

Ačkoliv oba dva guesty dobře znám, dorazil jsem až na In Flames a s tvými názory souhlasím. Lidí nebylo zas úplně mnoho (cca 400), ale na všední den dobré a zároveň to nic nemění na faktu, že všudypřítomná atmosféra byla opravdu výborná. Největší překvapení byl pro mne fámozní zvuk, který ne úplně vždy bývá přítomen. Kapela působila velmi sympaticky - náhrada za "nenahraditelného" Jespera parádní... Jediné, co mě trošku s mínusem překvapilo, byl fakt, že nezazněly jedny z největších válů jako System či Pinball Map, skladby, které si už několik let nechávají na úplný závěr...

Koncertu bych dal 9 z 10 headbangerů a pokud někdo zvažuje Prahu, doporučuju... ;-)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: In Flames, Noctiferia (By Kezir)

Příspěvekod Kain » 5. říjen 2011, 13:34

vynikající koncert a u mě jeden z nejlepších zážitků v historii mých návštěv MoR Café vůbec. Přispěl k tomu i rozumný počet lidí (cca 400-450), fantastický zvuk (tak dobrý už jsem dlouho neslyšel), skvělý setlist (pár vypalovaček tam sice chybělo, ale s tím, se nedá nic dělat) či sympaticky působící a civilně vystupující kapela. Vypíchl bych hlavně Niclase Engelina, který nahradil Jespera. Pohodový týpek, který hecoval publikum a na kytaru válel parádně.

Vrchol koncertu: Only for the Weak, The Mirror's Truth, Trigger

Pokud váháte, zda jít na pražský koncert, rozhodně vyrazte :palec:

// Edit:

kur*a, Vlasťo, já od tebe fakt neopisoval, přísahám!!! :-)))
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod Ježura » 5. říjen 2011, 13:43

Kruci, In Flames sice moc neposlouchám, ale jak to tak čtu, šel bych, až bych brečel. Bohužel, výdaje už mám tak dost vysoký, takže z toho nic nebude, leda by mi někdo daroval lupen :?
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod jane187 » 5. říjen 2011, 13:45

Taky jsem včera nebyla, ještě jsem přemýšlela na poslední chvíli, ale už se mě pak do toho Zlína nechtělo :D no a víte někdo, jak to teda bude s tím Niclasem? Když teď hrál s In Flames, tak s Engel potom asi na turné nebude?
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod Jespe » 5. říjen 2011, 13:49

Ježura: jo, bylo to fakt dobré... ta akre pro nás, jak jsem ti psal, nějak nevyšla - ani do Zlína ani do Prahy... :-( Mno, naštěstí mám i jiné konexe, že Kaine? :D

jane187: Tak to nevím, ale taky mě to včera napadlo...
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod jane187 » 5. říjen 2011, 13:52

To uvidíme v sobotu na Pain, jak to teda bude... :D
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod Jespe » 5. říjen 2011, 13:53

Přesně tak! Já teda vyrážím 100% ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod Ježura » 5. říjen 2011, 13:53

Jespe: Prevíte :D
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod Kain » 5. říjen 2011, 14:15

našel jsem na youtube malou ukázku, jak to včera vypadalo

„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod Kezir » 5. říjen 2011, 14:18

He ono to bylo scháleno :D Juchůůů :) Jen mě mrzí že sem u sebe neměl foťák....mohly k tomu být i nějaké fota.....ale těch bude i tak dost.....
No ale jinak....jak tu již psali předemnou. Jesli to bude takové i v Praze, máte se na co těšit :) IF potvrdili že na živo to umí :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod ov42 » 5. říjen 2011, 14:26

Včera objednaý lupení a odvoz, už se nemůžu dočkat, co se týče Engel, tak 30.9. měli hrát doma ve Sticky Fingers a Niclas byl zcela určitě podle klipů z Trubek s In Flames v Sofii, tak doufám, že turné dokončí s Flejmsama, Engel neEngel. Hraní ve velký kapele by mělo jít ruku v ruce s jistou zodpovědností vůči zástupům fanoušků.
Ještě dvakrát do práce a je to tady, první koncert podzimní sezóny. Už mám taky od Brutalu sakra absťák.

// Edit:

Jespe píše:Ačkoliv oba dva guesty dobře znám, dorazil jsem až na In Flames a s tvými názory souhlasím. Lidí nebylo zas úplně mnoho (cca 400), ale na všední den dobré a zároveň to nic nemění na faktu, že všudypřítomná atmosféra byla opravdu výborná. Největší překvapení byl pro mne fámozní zvuk, který ne úplně vždy bývá přítomen. Kapela působila velmi sympaticky - náhrada za "nenahraditelného" Jespera parádní... Jediné, co mě trošku s mínusem překvapilo, byl fakt, že nezazněly jedny z největších válů jako System či Pinball Map, skladby, které si už několik let nechávají na úplný závěr...

Koncertu bych dal 9 z 10 headbangerů a pokud někdo zvažuje Prahu, doporučuju... ;-)

Mimochodem, když 400 nebylo plno, kolik se tam vejde lidí. Nemám představu. Ale ty fotky odtamtud mi přišly, že 500-600 je maximum.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod Kain » 5. říjen 2011, 14:34

do MoR Café se podle mě vejde kolem 900 lidí, ale to spíš tipuju...
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod jane187 » 5. říjen 2011, 14:59

900? :D to je moc...max. fakt těch 500-600 lidí :D
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod matotu » 5. říjen 2011, 15:48

Zní to lákavě. Fajn report :palec: .
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod mIZZYchal » 5. říjen 2011, 17:36

Ne, prostě na ně do Prahy nepůjdu a basta! :D Dom pojedu na víkend a žádní In Flames.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod Kain » 5. říjen 2011, 17:41

jane: s 500 jsi úplně mimo. Na IF bylo 400 a stejně bylo "poloplno". Kvalifikovaný odhad je těch 900, už jsem to kdysi řešil a tak nějak to vychází. Ale oficiální kapacita snad ani neexistuje :)
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod Jespe » 5. říjen 2011, 19:01

Kapacitu mi shodou okolností včera vysvětloval člověk nejpověřenější... A z jeho slov vypadlo: Oficiální (uváděná) kapacita je 400, ale reálná kapacita MOR Café je 900, takže tak... :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod ARELuN » 5. říjen 2011, 21:57

Pesničku SWIM ktorú venoval tomu malému to bol moj bratranec! :D

http://www.youtube.com/watch?v=255MzgLx ... ture=share 1:16

NAJSAMLEPŠI KONCERT!

EDIT:// v Bratislave :D teraz som si všimol že je to Zlin :D.. v Bratislave boli Noctiferia neskutočne nudní :shock:
Naposledy upravil ARELuN dne 6. říjen 2011, 7:15, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
ARELuN
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Východ Slovenska
Příspěvky: 440
Registrován: 13. srpen 2010, 11:58

Re: In Flames, Noctiferia (Report by Kezir)

Příspěvekod santiny » 5. říjen 2011, 22:07

Ten odkaz na youtube to ses preklepl nebo mi neco unika?
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Další

Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron