MoreGore Discotheque 5 (minireport by septic)

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

MoreGore Discotheque 5 (minireport by septic)

Příspěvekod septic » 23. únor 2011, 15:21

V sobotu 12. února jsme se pár hodin po obědě sešli v Otrokovicích na Mašince se záměrem vyjet do Olomouce na nadupanou grindovou akci. Dali jsme pár piv na spravení po pátku a sedli na vlak s lahví rumu pro zpříjemnění chladného dne. Do Olomouce jsme dojeli 2 hodiny před koncertem, tak jsme se přesvědčili o pozici klubu a skočili ještě do nedaleké pizzerie.

S-Klub vypadal velice solidně - dlouhá místnost s podélným barem, sál o velikosti malé tělocvičny. Trochu jsem nepochopil, proč se šatna otevírala až o čtvrt na osm, což byl také částěčně důvod, proč jsme neviděli převážnou část vystoupení Top Secret. Když jsem se ale konečně dostal na parket, zjistil jsem, že mi před koncertem utekla informace o Nasumovém opuštění kapely. Jak ale TS sami říkají, ta chuť hrát tam je, takže vystoupení bylo stejně solidní jako vždy. Z vystoupení jsem stihnul jen poslední dva songy, mám dojem, že zazněl song Rok z alba (Po)hlavní orgán.

Mivedantal, kteří nastoupili na pódium jako druzí, mi naprosto nasrali na hlavu. Neznal jsem je, ani jsem si je nestihnul naposlouchat doma, a zahráli velice dobře! Hex (23 let) zvládal zpěv naprosto bravurně, hudba skvělá a našláplá. Musím říct, že chvílemi mi připomínala jejich hudba skladby Pigsty. Nyní natáčí promo, tak držme palce. Kapela má své, zatím, jediné album volně ke stažení zde: Mně se líbili velice, takovýto grind miluju a při další příležitosti jistě dojdu podpořit.

Místo jedné ze dvou zrušených kapel byla sehnána náhrada Have the Munchies, což je druhé (ze tří) kytarové zázemí Mary z Disfigured Corpse majíce zde také účast. Přiznám se, že osobně jsem doufal v Purulenty. Kluci z Purulentů však chrochtají spolu, pouze když seženou náhradu na basu. Marunič na svém bandzonu uvádí, že je stále členem, avšak nekoncertují. Historie Have the Munchies je také zlehka nesrozumitelně (pozn.: Have the Munchies je název posledního alba Purulent Spermcanal). Pořadatelka akce mi osvětlila, že existují nějakých 4-5 let, takže se nejedná o pohřební záležitost spermakanálu. Hudba samotných Have the Munchies mě nijak zvlášť neoslovila (neříkám, že hráli špatně, jen prostě nemám rád hardcore), tak jsem trávil většinu času v jediném distru, co si přivezl Lecter.

Druhá náhrada za odpadlé kapely byli Přerováci Demented Retarded. Zde není co dodávat. Borci prostě umí a na poli goregrindu jsou jako doma. Měl jsem už několik pivek v sobě, navíc píšu report až teď a nepamatuju si, jaké skladby zazněly. Demented Retarded můžu ovšem pouze vychvalovat a doporučit všem! Borcům to šlape skvěle a na březnovém koncertě v Přerově jistě nebudu chybět (spoluúčast ruský kanál Septicopyemia, po delší odmlce opět Profesor Lefebvre, slovenský kultovní crust Čad a kapely But a Bloody Diarrhoea).

Ostravští Disfigured Corpse přijeli zahrát svůj solidní death grind. Po vydání alba minulý rok rozhodně neleniví (23. ledna bylo hotovo), album presentovali na Obscene Extremu a koncertují, jak můžou. Při poslechu alba i vystoupení lze cítit jejich letité zkušenosti.

Eardelete, které jsem si dojel poslechnout především, jsem prospal v kaluži piva pod zvukařem, jelikož mě neskutečně zmohla námaha. Stejně tak Nuclear Vomit a BBYB. Eardelete jsou luxusní, mrzelo mě, že jsem se vykašlal na koncert v říjnu, když hráli v Přerově, a neviděl jsem je ani zde! Nepochybuju, že museli všechny roztancovat, protože jejich grind je velice chytlavý. Jako jedinou náhradu za svoji demenci si teď sjíždím jejich album 2010. Nevadí, není všem dnům konec a na vás si ještě někdy zajedu. Nuclear Vomit jsem měl naposlouchané už roky zpět a grcají velice solidně. Polsko má ty grindy prostě slušné. Když jsem se vzbudil na konci BBYB, slyšel jsem zleva, že stáli za hovno, zprava, že to byl jejich nejlepší koncert. Lidi, se kterými jsem jel, říkali, že náser (až na to, kdy se kamarádka málem přerazila, když uklouzla po skleničce od nealka). Nevím, jestli hráli nový song. Martin, se kterým jsem jel, byl řádně pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek, takže jsem z něj nevymámil vůbec nic, tak nevím.

Když už jsem to teda posral spánkem, tak jsem se vzbudil ještě na poslední kapelu - Choked by Own Vomits, které naprosto žeru. Poslední dva koncerty, na kterých jsem byl, zahráli úžasným způsobem. V Olomouci zazněly mimo jiné také covery Regurgitate a Agathocles, v Praze Gut a Dead Infection (nebo taky Agathocles, teď nevím jistě). Na závěr totální nátřesk, že jsem i na chvilku rozhýbal špeky, co plíce dovolily. Tuhle bandičku vážně žeru a rád se podívám i na Cruel Face of Life, ke kterým se teď Květák údajně přidal, aby jim zkompletoval řady.

K odchodu jsme byli vyzváni krátce po skončení CHOVu, tak jsme šli počkat na vlak na půl cesty k nádraží do nějakého non-stopu. Spánek nás všechny přemáhal, ale nakonec jsme u přiteplených, tupých témat se společností piva přečkali do 6 do rána a výjmečně jsme se nevzbudili v Luhačovicích. Celou akci hodnotím jako výbornou - z důvodu kvality kapel, také že se pořadatelka nenechala vyvést z míry náhlým odpisem dvou kapel (řádí chřipka... když se nachladí zpěvák, tak se nedá prostě nic dělat) a v krátkém intervalu sehnala náhradu. Výborná byla taktéž délka programu, jsou akce, ve kterých lid vyhazují v jednu (pozdrav na Mír). Zvuk byl v pohodě, sednout kam bylo, údajně došlo pivo, ale po pálence s příchutí malin jsem si už nic nedával (Lectere, příště vem radši rum :D). Dva dny po akci mě ještě pálily hemeroidy, což už samo svědčí o kvalitě akce.

Další 'ročník' - Moregore 6 - 19.11. 2011

Fotoreporty:
http://www.photomusic.cz/report/485-moregore-discotheque-5.html
http://grindsnake.rajce.idnes.cz/Moregore_discotheque_5_-_12.2.2011_-_Olomouc_-_S-klub/
http://prdelwody.rajce.idnes.cz/Olomouc_12.2.2011_-_MOREGORE_DISCOTHEQUE_5/
http://maidl.wz.cz/index2.html
http://regionparty.cz/2011/02/12/moregore-discotheque-5-2
Uživatelský avatar
septic
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Příspěvky: 35
Registrován: 31. leden 2011, 16:03

Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník