Nile - 31.1.2011 (Minireport by Mistress)

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

Nile - 31.1.2011 (Minireport by Mistress)

Příspěvekod Tal » 14. únor 2011, 23:37

Obrázek


Pondělní koncert v pražském Exitu Chmelnice odstartoval v komornějším duchu kapelou Darkrise. Myslím, že každý návštěvník se obával kvality zvuku. Pro tento den však nebyly obavy na místě. Tato švýcarská death metalová formace nezískala ohlas, jaký by si zřejmě přála. Role zahřívací kapely, kdy lidé teprve pořádně přicházejí, není snadná. Možná i proto,že jejich hudba těžce zapadá do průměru.

Na druhou kapelu – švédskou Zonarii – už stálo pod pódiem více lidí. Pánové nebyli líní postavit si i kulisy ve stylu bookletu posledního alba. Dokonce i dramatické převleky vzaly za své, i když pointa mi unikla (každý z členů kapely měl u pasu zbraň, přičemž jim spíše překážela, než k něčemu posloužila). Show byla znamenitá. Přesto jsem od Zonarie očekávala víc, vzhledem k tomu, že na koncert jsem se těšila právě kvůli nim. Mám pocit, že na CD znějí o krapet méně stereotypně, něž naživo.Ale atmosférický black metal přeci jen dav pod stagí rozhýbal.

Další na řadě byli thrasheři Dew Scented. V mém hodnocení nejlepší kapela večera. Zvuková kvalita sice zakolísala, ale přesto rozhodně nemůžu pochybovat o německé metalové smršti, kterou mi tato kapela poskytla. Chlapíci řezající do kytar zřejmě vědí, jak odehrát úspěšný koncert.

Prvním trochu větším tahákem měli být izraelští . Bohužel musím konstatovat, že po německé bouři působili Izraelci jako vyprahlá poušť na cestě do Jeruzaléma. Přestože se pánové snažili a vybírali záměrně skladby jak z nového alba, tak i ze starších či úplně prvních, na úspěch to nestačilo.

Nyní se už všichni těší na vystoupení egyptských mágů z Ameriky – . Můžeme být rádi, že dorazí. Koncert se původně ani neměl odehrát, protože necelých 100 km od Prahy se závažně porouchal tourbus. Naštěstí organizátoři akce byli natolik svéhlaví, že přivezli kluky v dodávce! Díky nim jsme si mohli koncert užít. Kapela pozměnila místa a role. Mikrofonu se ujal basák Chris Lollis, a rozhodně to kapele prospělo. Všechno bylo naprosto dokonalé, tak jak všichni očekávali. Hrálo se především z nové desky, ale ani ty staré nebyly opomenuty. Skvělá podívaná byla i na mozek kapely Karla Sanderse, který si koncert patřičně užíval.

Co dodat, místo vybráno dobře, Obscure si může přičíst další úspěšný koncert. Teď už jen zbývá těšit se na další metalový nářez, tentokrát v podání Bonecrusher Festu!



Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron