Gorgoroth European Tour 2010 (report by Mistress)

20.11.2010 Meet Factory

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

Gorgoroth European Tour 2010 (report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 29. listopad 2010, 23:18

Obrázek


Kdo chtěl zažít pravou black metalovou bouři, mohl 20.11. zavítat do smíchovské Meet Factory. Tento známý klub hostil nejen známé české klasiky Trollech, ale také kapely jako Tortharry, Gorgonea Prima, Noctem, Cavus nebo pardály Gorgoroth.



Meet Factory na Smíchově má tu správnou atmosféru pro takovéhle akce. Sice tu točí Budvar, ale prostor je o něco větší než v Matrixu a pódium dost vysoké na to, aby mohli vidět všichni.

První kapelou, která zavítala na stage, byla . Mírné zpoždění jim spíš přišlo vhod, alespoň i opozdilci stíhali první kapelu.
Kapela se snažila, seč mohla, aby přiměla diváky pod pódiem zaregistrovat, že se už konečně něco děje. Jejich specifická show tomu celkem pomohla, přestože většina davu stála jako solný sloup. Zajímavé bylo složení kapely, která má pouze dva základní členy. Přesto byla hudba hutná a poslouchatelná, ani na zvuk jsem si nemohla stěžovat. Kvůli efektům nám bylo doporučeno raději nefotit. Mimochodem tuto kapelu máte možnost vidět i 9.12. v Matrixu.

Nastalo dlouhé a na první pohled nekonečné zvučení kapely (podle programu byl skluz asi 15 minut). V Meet Factory je stále pouhá hrstka lidí. Konečně kapela začíná hrát svůj první song. Face painting dodává atmosféru přírodnímu black metalu. Těší mě, že docela zřetelně rozumím textu, i když v první řadě měli fanoušci smůlu. Zazněly písničky jako Vzácné setkání, Květiny hoří, Stromy jsou v nás nebo například nová Moudrost kováře. Ze svého místa u zvukaře mi nedá, abych se nepousmála nad kontrastem vážnosti kapely a veselými až hravými barvami reflektorů. V předních řadách už je znát, že fanoušci kapelu poslouchají. Začínají spolupracovat a nahoře se konečně objeví i několik rukou. Přestože Trollech nepatří mezi moje oblíbence, na živo mají rozhodně větší kouzlo než pobíhající po lesích ve videoklipech.
Skrytý obsah
Obrázek


Dalším očekávaným hostem byli . Jejich vystoupení začíná intrem. Zvuk se zdá být v pořádku. Co nespokojeně sleduji, je zbytečný přídavek umělé mlhy. Kapela hraje, aniž by jakkoli komunikovala s fanoušky pod sebou. Jejich hudba se mi zdá mnohem melodičtější a rozhodně není na jedno brdo. Přestože bubeník umě pohazuje s paličkami, dav reaguje jen po troškách. Zaregistrovala jsem, že některé písničky jsou v češtině, některé v angličtině. Když se hoši rozhodnou zařadit i song z mnohem starší tvorby, vzniká pod nimi miniaturní „kotlík“. Najde se i odvážlivec, co skočí z pódia do obecenstva. V průběhu večera jsem se jen mohla ujistit, že hudba Tortharry mě v tento večer oslovila nejvíc.
Skrytý obsah
Obrázek


I Španělé Noctem dramaticky nastupují zády k lidem a do hrdinského nástupu jim hraje intro. Po rozlousknutí první skladby se objeví zpěvák s kabátem a kapucí na hlavě. Připomíná tak trochu Myší kožíšek z pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele. Věrná se zdá být jen skupinka pod zpěvákem, která horlivě mlátí hlavou do rytmu. Noctem na mě bohužel působí teatrálně, a tak jen čekám na konec. Písničky se zdají být až na chlup podobné a výstup leadera kapely zbytečně dramatický.
Skrytý obsah
Obrázek


Po Noctem napravují reputaci finští Cavus. Nechybí pomalované obličeje, intro ani plivání umělé krve. Líbí se mi ostrý zvuk, jen škoda, že mírně zaniká zpěv. Přesto je to kapela, díky které Meet Factory ožívá. Vepředu to možná ožívá až moc. Konečně fanouškové zapomínají, že sem přišli na Gorgoroth, a plně se oddávají brilantnímu zvuku kytar i bicích. Myslím, že si Cavus mohou jednoznačně zapsat další úspěch.
Skrytý obsah
Obrázek


Po finské bouři následovala ta norská. . Headiner večera. Přichází první pokyn od „hvězdy“ – zákaz focení. Security ostražitě hlídá fanoušky, aby nikdo z nich nevytáhl ani foťák ani mobilní telefon. Respektujeme to, a tak se Markis(fotografka) stahuje, aby si konečně sedla. Koncert opět začíná intrem. Do sálu se line umělá mlha čím dál víc a v Meet Factory začíná být lehce nedýchatelno. Ozve se řízný zvuk kytar. Opět mám problém jednoznačně zaznamenat growl, natož text písniček. Uznávám Gorgoroth jako jistou klasiku black metalu, ale ani tak mě příliš nelákají. Nutno uznat, že zpěvák má velice kvalitní rozsah. Meet factory stále zůstává ani ne z poloviny plná. Přestože byli Gorgoroth hvězdou večera, hráli překvapivě krátký čas. Poté prostě bez okolků složili své náčiní a mizeli do zákulisí.

Celkově hodnotím, že největší úspěch měli Tortharry a Cavus. Gorgoroth ve mně budí dojem, že už mírně upadají a už to není to, co bývalo.


Fotogalerie
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Gorgoroth European Tour 2010 (report by Mistress)

Příspěvekod Oskar999 » 29. listopad 2010, 23:25

co znamená, že "Kvůli efektům nám bylo doporučeno raději nefotit."?
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Gorgoroth European Tour 2010 (report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 29. listopad 2010, 23:26

Používali nějaký Uv efekty..Markét to dostala na papírku od organizátorů..:Djá nevim zeptej se jí:D
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Gorgoroth European Tour 2010 (report by Mistress)

Příspěvekod Oskar999 » 29. listopad 2010, 23:27

protože jinde na netu jsou normálně jejich fotky jak z tohodle koncertu, tak z jiných :D
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Gorgoroth European Tour 2010 (report by Mistress)

Příspěvekod Markis » 29. listopad 2010, 23:28

měli tam nějaký lazery nebo co.. :D
Markis
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Bydliště: Praha
Příspěvky: 5
Registrován: 18. srpen 2010, 21:23

Re: Gorgoroth European Tour 2010 (report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 29. listopad 2010, 23:29

nevim..nefotily jsme ani Gorgoroth narozdíl od jiných..vzhledem k tomu že to předávám i metalgatu tak jsem to ani neriskovala.
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Gorgoroth European Tour 2010 (report by Mistress)

Příspěvekod Oskar999 » 29. listopad 2010, 23:31

vhů lasery! všechny nás postřílí zlý lasery :-D no nic :-D
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Gorgoroth European Tour 2010 (report by Mistress)

Příspěvekod Kraus » 29. listopad 2010, 23:31

Musím se přiznat,že Gorgoroth jsem viděl na živo poprvé a pevně doufám,že to bylo naposledy.To že tam člověk stepuje několik hodin a oni si tam odkroutí nějakých dvacet minut a bez jakéhokoliv slova prostě vypadnou .. i to vztyčování jejich loga za stage bylo delší,než jejich show :D
Největším lákadlem pro mě byli Trollech a příjemným překvapením Cavus.Noctem se mi líbili vizuálně ale hudebně nic moc - nejspíš asi proto,že jsem nerozuměl ani slovo z textů :)
Totharry mě nijak neoslovili a Gorgonea Prima jsme bohužel nestihli .. Tak jako tak,se mi akce docela líbila :)

Povedený report ;)
Uživatelský avatar
Kraus
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Sluhy ( Pražské pohraničí)
Příspěvky: 248
Registrován: 29. srpen 2010, 22:51

Re: Gorgoroth European Tour 2010 (report by Mistress)

Příspěvekod Tyrael_GP » 8. prosinec 2010, 21:24

Abych to uvedl na pravou míru... Používáme UV světla a požadovaný efekt se projeví pouze za tmy. Žádali jsme tedy Metalgate, aby upozornil všechny profesionální fotografy, aby naši show fotili POUZE bez blesku. Jakmile nás někdo vyfotí s bleskem, tak to vypadá dost vtipně, protože celý UV efekt (hlavní stavební kámen naši show) zanikne. S focením jako takovým samozřejmě problémy nemáme, ba naopak.
Tyrael_GP
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1
Registrován: 8. prosinec 2010, 21:18


Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník