Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

(2.10.2010 Abaton)

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 12. říjen 2010, 13:36

Garion: práce redaktorů, aspoň co vím, hodnocená nijak není (myslím finančně). Jediný co je, tak občas akreditace. Já teda píšu i o koncertech na který žádná akre není, nebo jsem jí neměla a dostala se tam. Ano kvalitní práce hudebního redaktora vypadá jinak, ale kvalitní hudební redaktor by nepsal sem. Protože samo forum má stále co dolaďovat.



Já se tímhle učím a pokud to neni čitatelný, tak mě buď pošlete doprdele, nebo si najeďte na plnohodnotný stránky s reportama aj.
Jediný co můžu je postupně se vyvarovávat svých chyb postupem času.
Pokud účastníky fora budu srát natolik, že mě zbaví redaktorskýho postu, tak prosím. Myslím, že jsem jedna z mála, co to dělá pro zábavu a ne pro akreditace jako většina nejmenovaných. Když jsem nastupovala na tento post, ani jsem o ničem takovém nevěděla.

No teď to možná asi vyznělo moc agresivně, to jsem nechtěla. Kritiku beru.
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Médea » 12. říjen 2010, 14:12

Nenech se tím otrávit, piš hlavně jak to cítiš a prostě se snaž a uč. :)
Kdyby tady byla kvanta lepších a ochotnějších, tak jsi už asi vyměněná. Ale patrně tu nikdo takový není, nebo se moc nehrne, takže ti můžou hoši ještě líbat nohy, že jsi se s tím ve svém volném čase patlala.
Třeba já když si čtu řadu reportů jinde, tak mě to kolikrát fakt nebaví, jak suše je to napsané...z toho co píšeš ty, je aspoň cítit trochu života a klidně bych to pojala i divočeji..v těch osobních částech..
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 12. říjen 2010, 14:14

ale jo, jsou tu i lepší.alespon jeden dva určitě:)
je teda fakt, že patlání je s tim hrozný:D
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod BlackMoon » 12. říjen 2010, 14:18

Presne ako hovorí Médea, treba sa do toho vložiť, všetko ostatné s tým postupne pôjde ruka v ruke
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Garion » 12. říjen 2010, 14:28

Mistress:
Agresivně to vyznělo. Ber to trošku s pokorou a nadhledem, ale jestli jsi taková a prostě tě to naštvalo, tak OK. Já to beru. Podle toho, jak lidi reagujou na kritiku, je nejlíp poznáš ;)
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Majk » 12. říjen 2010, 14:32

Mně to nepřišlo tak zlé, vzhledem k tomu, že k tomu neměla mistress okreditaci a psala to spíš z vlastní iniciativy, spíš bych naopak pochválil za ty rozhovory, pokud byly dobré (nečetl jsem zatím).

BlackMoon píše: Preto sa tu aj objavujú veci ako "...pak jsem zamířila metrem na Hlavní nádraží, abych vyzvedla Ythrena...."


Ale naopak tenhle typ vět mi v reportech vadí dost, kolikrát (vlastně prakticky vždycky) mě to odradí i od dalšího čtění.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Médea » 12. říjen 2010, 14:39

Majk: Ale to si děláš srandu?!..zrovna myslím to byl tenhle tvůj report, kde se to "zákulisí" propíralo. Je fakt, že ty jsi o Ythrenovi myslím nepsal :lol: .. viewtopic.php?f=92&t=3639&p=76582#p76582 ..a zrovna tam jsem psala, že by se to mělo oddělovat, protože tvoje cesta taky každýho nezajímala a někoho možná i odradila. :P
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Majk » 12. říjen 2010, 15:45

Vůbec si nědělám legraci Médeo, samozřejmě jsem myslel příliš konkrétní popisy situací s používáním jmen a přezdívek. Ovšem při tvém znuděném, takřka celodenním serfování po fóru s cílem vyhledávání konfliktů, mě mělo napadnout, že se téhle poznámky chytneš, pokud ji řádně nevysvětlím. Činím tak tedy teď. :) :) ;)


Mimochodem, po MoR 2010 jsem se rozhodl reportování nechat a všechny akreditace, které mi byly v té době nabízeny, jsem přenechal "mladším" nebo novějším reportérům. Jenom aby bylo jasno.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Médea » 12. říjen 2010, 16:24

Tak ještě že jsi to řádně vysvětlil. :lol:
Příště tedy:.. "potkala jsem neznámého cizince, pila nekonkrétní nápoj..."..ne si dělám srandu.. :mrgreen:
Kdyby to psala, někam kde je nikdo nezná, tak to nikoho nezajímá a bylo by to hloupé, ale tady to je o něčem jiném.

Edit: Je špatný výklad myslet si, že vyhledávám konflikty, spíš se jich jen nebojím a když mi něco nesedí, tak na to upozorním.
Naposledy upravil Médea dne 12. říjen 2010, 16:45, celkově upraveno 1
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Algis » 12. říjen 2010, 16:39

Kvalita reportáže spočíva v niekoľkých dôležitých faktoroch. Hudobný reportér by mal mať aký taký pojem o kapelách na ktoré ide písať report. Mal by byť gramaticky zdatný a mal by ovládať slovnú zásobu. No tieto veci sú mu dosť nanič ak je ten človek hluchý (nenarážam na report) a z vystúpenia nedokáže podať aký taký popis priebehu. Redaktorove osobné záležitosti mi neprekážajú, ak to neuberá na kvalite článku, žiaľ v tomto prípade sa to potvrdilo.

A teraz ma majte za človeka čo len buzeruje, ale ak má byť niečo dobré tak nech to je a nie len pre "pekné modré oči".
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod o.p.a.t » 12. říjen 2010, 17:10

Po přečtení komentů se celkem obávám, co by zdejší řekli na moje reporty. :D

Mistress: nenech se odradit, jsi tu v psaní reportů asi nejaktivnější a čte se to fajně. Chybí mi tam třeba větší popis daného vystoupení z hlediska hudebního a z hlediska výkonu kapely, ale každý má jiný styl. ;)
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod DeToX » 12. říjen 2010, 18:25

Ha, tak opět zjišťuji, že jsem asi divný. Mě tenhle report bavil, a četl se mi dobře. A to i když vezmu v potaz, že se nejednalo zrovna o koncert hudby, kterou bych poslouchal. Mě takovéto byla jsem tam s tím a s tím, dělala jsem to a to. U baru jsem se opila s tím a s tím atd.. přijde na místě. Jsme na diskuzním fóru, které navštěvuje určitá komunita, tento report byl právě pro tuto komunitu určen. Takže se mi zcela zdá na místě, když se v tom reportu autor o této komunitě zmíní. Ok, beru že to někoho může i nezajímat. Na druhou stranu, je tu spousta topiců, kde se řeší různé věci, které leckdy nemají s hudbou vůbec nic společného. Řeší se tu názory a stanoviska různých lidí na různé věci. Takže že Vás ostatní nezajímají, Vám nežeru :)
Kdyby to byl oficiální report, tak tam takové věci samozřejmě nepatří, v rámci nějaké (třeba OM) komunity mi to přijde naprosto OK.
Somewhere between birth and death lies desire, desire for life, desire for love, for everything good. And this is the source of all suffering...
Obrázek
Uživatelský avatar
DeToX
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 536
Registrován: 13. červenec 2010, 18:14

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Hestia » 12. říjen 2010, 18:32

Tak já drby ráda,takže perličky typu co,kdo,kde a s kým mi přijdou v pohodě. :lol: Styl a úprava mi přijdou naprosto v pořádku,protože musíme přihlédnout k faktu,že to nepíše žurnalista do novin,ale člen fóra pro ostatní členy fóra. Tudíž to má být čtivé,což je. Pokud někdo čeká strohé informace co a jak zahrála která kapela, bude muset hledat jinde. ;)
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Předchozí

Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron