Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

(2.10.2010 Abaton)

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 8. říjen 2010, 14:59

Obrázek


Druhý říjen 2010. Den D. A pro mě celkem náročný. Vzhledem k prohýřené noci jsem měla po ránu na svou vlastní osobu pouze hodinku volna a pak jsem zamířila metrem na Hlavní nádraží, abych vyzvedla Ythrena. Procházkou po městě nám vyhládlo, tudíž jsme se nadlábli, a ve čtyři jsem už běžela do kopečka k Abatonu. Proč tak brzy? Abych mohla potěšit uživatele OM rozhovory s několika kapelami z dnešního koncertu.
Společně s Ythrenem a Saňourem jsme se sešli s headlinerem kapely Lukášem. Mile mě překvapil opravdu příjemný rozhovor s člověkem, který ví, co chce.

Další, kdo s námi vesele konverzovali, byli členové security, kteří s námi obdivovali některé návštěvníky Abatonu a jejich extravaganci. Když jsem uprosila statného securiťáka, aby mě pustil alespoň na toaletky a pak zase ven, měla jsem možnost na pár chvil slyšet soundcheck . Upřímně mě překvapili, takže vzbudili mou zvědavost na jejich vystoupení.

Konečně padla šestá hodina a my konečně zalezli dovnitř (Saňour ještě čekal na lístek). Jako první nastoupili samozřejmě . Jak už jsem se zmínila, tito Ostraváci mě příjemně překvapili. Přiznávám, že jsem nenaposlouchala před koncertem ani SepticFlesh. Svým způsobem schválně. Čekala jsem, kdo mě oslní svým výkonem.Tudíž po rozhovoru s Lukášem jsem čekala něco opravdu popovějšího, než nakonec předvedli. Přestože doplatili na špatné ozvučení (ale ne nejhorší, jak jsem v průběhu večera zjistila), přebytek umělé mlhy, která v některých chvílích kapelu „zamlžila“ natolik, že nebyla vůbec vidět, a na fakt, že hráli jako první, tudíž nebyli schopni rozhýbat tu hrstku lidí, co se odhodlala jít do Abatonu už na šestou, se mi líbili. Rozhodně dávám plus za výbornou srozumitelnost zpívanému textu, nápaditosti a písničce Property Of You.

Po koncertě PR mě čekala další práce, a to slíbené interview seSSOGE. Početná kapela nám zapůjčila na pár chvil zpěvačku Hanku, která se nezalekla našeho obklopení (za což se opravdu, ale opravdu stydím), a hbitě s úsměvem odpovídala na naše otázky.

Mezitím zvučila kapela Endless. Od těchto chlapíků jsem netušila, co mohu čekat. Ale zaskočila mě nic neříkající štace čehosi. Abatonští zvukaři se předvedli v celé své kráse a ukázali fanouškům, jak to vypadá, když jde slyšet jen baskytara a bicí. Z kytary jsem
neslyšela nic a ze zpěvu jen jakési zoufalé halekání. Nepomohlo ani zahřáté místečko na balkoně. Někteří možná se mnou nebudou souhlasit, ale v tuto chvíli jsem si říkala – nebýt toho, že jsem tu kvůli reportáži, tak jdu domů. Čas koncertu Endless jsem vyloženě přetrpěla. Přesto jsem se rozhodla, že v nejbližší době se odhodlám a poslechnu si jejich studiové nahrávky. Zvláště když chystají nové album.

Další kapelou na řadě byli – zkráceně SSOGE. Tuto kapelu jsem narozdíl od ostatních znala z Metalfestu 2010 v Plzni. Zpočátku mě opět zarazil zvuk. Smyčcové nástroje nedostaly na zvukařské desce moc prostoru. Po několika písničkách se zvuk naštěstí viditelně zlepšil. Díky této ethno-doomové sebrance konečně Abaton ožil. Atmosféra byla mnohem lepší než u předchozích kapel. Někteří jedinci skotačili s radostí na songy jako Slava nebo I Would Dance. Dokonce zazněl i nový song Skryj hlavu do dlaní. Plus dávám i za sladění prvků (vlajka, oblečení, celkový dojem). Navíc u této kapely kladně hodnotím kombinaci mužského growlu s čistým ženským vokálem.

Nastal čas na hřeb večera v podobě řeckého atmosférického deathu – SepticFlesh. Diváci pod pódiem byli netrpěliví. Příprava a zvučení bylo dlouhé. Za tuto dobu se v prostoru nashromáždilo snad nejvíc lidí za celý večer. Mnoho jich záměrně dorazilo až nyní. Během zvukové zkoušky mi byl organizátory potvrzen rozhovor se SepticFlesh po koncertě v šatně. Teď už jen čekat na vytoužený výstup. Překvapilo mě, že jako jediní neměli za svými zády vlajku. Na druhou stranu faktem je, že naprosto každý věděl, kdo stojí na stagi. Fanoušci skandují. Dožadují se začátku. Dolaďují se poslední maličkosti. Týpci z crew běhají sem a tam. Dohadují se se zvukaři (není divu). Atmosféra houstne. Mě opět štve přebytečná umělá mlha. Pak se konečně dočkáme – Septic Flesh rozjíždí svou pekelně horkou jízdu. Konečně zazněla pořádná muzika. Jediný špatný dojem z koncertu jsem měla z neustálého dolaďování zvuku v průběhu koncertu. Přesto se Septici snažili, komunikovali s fanoušky, a dokonce rozpoutali v líném davu vášeň pro wall of death. Odměnou byla žádost o přídavek, který samozřejmě neodmítli.

Po koncertě jsem se připravovala na očekávaný rozhovor. Napětí ve mně rostlo. Poté mě Ondra z Metalgate vzal do šatny. Uřícení Řekové koukají jak vyjevení, přestože o tom ví. Ujal se nás Christos – kytarista. Po několika otázkách odcházíme. Dodržela jsem slib, že je moc nezdržíme. Otázky měly být pouze doplňkové.

Vzhledem k tomu, že jsme polovinu koncertu následující kapely Corrupted Melody strávili v šatně, poslechli jsme si jen pár songů. Po tom, co se mi zježily i vlasy na hlavě, jsem zavelela odchod do Erroru na soukromou orbisáckou afterparty.

Koncert nedokážu zhodnotit. Snad by se můj postoj dal označit za neutrální. Nadšená jsem byla ze Septic Flesh. Zhnusená z práce zvukařů, kteří by se za svůj job v Abatonu měli vážně stydět. Obávám se, že nevyhrát lístky zadarmo, asi by mě nenapadlo tam jít.

..............................................................................................................................................................................

Rozhovory budou dodány nejpozději do neděle v sekci rozhovory

Zvláštní poděkování bych chtěla věnovat Ondrovi z Metalgate za perfektní spolupráci a domluvu, Hance ze SSOGE, Lukášovi z PR a také Christosovi z SF za rozhovory. Dále klukům Saňourovi, Ythrenovi a LukArcherovi za pomoc.
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Stick » 10. říjen 2010, 11:25

Report o všem ale vlastně o ničem. Dozvěděl jsem se akorát, že zvukaři to jebali. :D Chybí mi víc info o vystoupení, nebo aspoň setlist (když už jsi tedy přiznala, že je nijak extra neznáš :)). Jak se chovali na pódiu, jaké bylo nasazení, prostě detaily. Takhle mi to přijde spíš jako osobní zápis do deníčku, a ne jako report na koncert. Zkus si schválně vyhledat různé reporty na koncerty, sleduj styl těch autorů, a pak to nějak volně převeď do svého stylu psaní, inspirace není zločin, a dle mého skromného názoru to docela potřebuješ, pokud chceš psát opravdu hodnotný články.
Naposledy upravil Stick dne 10. říjen 2010, 12:57, celkově upraveno 1
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Flash » 10. říjen 2010, 12:36

stick: kroť se trošku. Ten tvůj výkřik není kritika :roll: Pokud tě něco zajímá, co ti report neposkytnul, ptej se Mistress bo se podívej na minireporty v sekci Koncertech. Pokud máš pocit, že report je špatný, zkus to to jinak než držkováním (umí každej) "Je to o h...." Na 99% postů na fóru můžu napsat "Je to pí.......", a budu mít z svého vlastního pohledu "pravdu" - ovšem k čemu nám to bude? Pokud se ti tak moc nelíbí, tak sem prostě nepiš (viz. naše debata v Páteru).

//Edit: s tou upravenou formou souhlas ;)
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Stick » 10. říjen 2010, 12:58

Máš pravdu, omluvuji se. :hi:
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod BlackMoon » 10. říjen 2010, 20:28

Myslím, že tunajšie "reporty" nemajú za úlohu prinášať ucelené obrázky o akciách v takom zmysle a uhle, aký ponúkajú kvalitné webziny, kde píšu "rozpísaní" ľudia. Ak chceš niečo v štýle metalopolisu, choď na metalopolis... Preto sa tu aj objavujú veci ako "...pak jsem zamířila metrem na Hlavní nádraží, abych vyzvedla Ythrena....", ktoré zaujmú len niektorých našich členov, ktorí dotyčné osoby poznajú, ale určite to dobre odzrkadľuje familiárnosť komunity.

Ohľadom tých setlistov, mnohokrát ich nenájdeš ani na tom webzine. Toto je proste obyčajné rozprávanie, z ktorého si každý zoberie, čo chce a ktoré možno postráda zopár potrebných informácii, ale keď ťa to štve, tak to nečítaj, ostatne autorka si predpokladám nehodlá takto vypísať Pulitzera, takže fakt nie je o čom. Tu absolútne stačí, že si vôbec dala robotu. Nechceme konkurovať webzinom, iba sa podeliť o zážitky ;)
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 10. říjen 2010, 20:39

mockrát děkuju BlackMoone:)
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Stick » 10. říjen 2010, 23:37

Dělejte, jak myslíte.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod sylvuša » 10. říjen 2010, 23:47

Já myslím, že Stickův příspěvek není jen tak nějaký výkřik..Navíc, nejen kritizoval, ale snažil se poradit. Rozhodně s ním souhlasím.
Uživatelský avatar
sylvuša
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Otrokovice/Litomyšl
Příspěvky: 874
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 14. říjen 2009, 21:28

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Garion » 11. říjen 2010, 0:53

Já bych tedy spíš souhlasil se Stickem. Mně se ten report taky moc nelíbil, přišel mi takovej naivní, všímající se nepodstatných věcí, nesměřující k jádru. Ale já nemám tu ambici reporty psát, maximálně tak svůj krátkej pohled. Mistress se určitě vypíše, aspoň doufám, snahu má. S každým dalším reportem se to bude zlepšovat. Touhle kritikou jí nechci odradit. Měl bych k tomu určitě jednu velkou pozámku. Myslím si, že pokud má redaktor dělat report, měl by danou kapelu(y) dobře znát. Měl by ji mít naposlouchanou. Bez znalosti repertoáru se to dělá blbě a zasvěcený posluchač to pozná. Jinak je to pouze subjektivní hodnocení prvního kontaktu. Svou vypovídací cenu určitě má, ale tomu, kdo je zná lépe, nic neřekne.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Tal » 11. říjen 2010, 7:44

uznávám, že tenhle patří k mým nejhorším výtvorům. Ale upřímně...Moc se o tom napsat nedá, když slyšíte a vidíte úplný hovno...
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod BlackMoon » 11. říjen 2010, 18:40

Garion: ty si fakt myslíš, že keď niekto píše report, nutne pozná kapely, ktoré tam vystúpia? To sa mnohokrát nedá ani na klubových koncertoch a teraz si niečo podobné predstav na Brutal Assault - veď je to nemožné. Dobrý report vôbec nemusí závisieť od toho, či kapelu poznáš, viem o čom hovorím. Mnohokrát je to práve zaujímavejšie čítanie, keď redaktor bezprostredne popíše prvotné dojmy z neznámej kapely. Ale zasa chápem, že pavrspíďák nepôjde robiť report na Obscene Extreme, to by napr. už bolo mimo :D
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod The_Nameless » 11. říjen 2010, 18:58

Já myslím, že je to věc organizátorů, zda jsou ochotni rozdávat akreditace za takové výkony. :)
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod ythren » 11. říjen 2010, 19:14

no na tuhle akci akreditace nebyla, neb oni nikdo nežádal :)
jinak kdyby ste chtěli setlis septicflesh, tak bych si snad ještě vzpoměl
Obrázek

Waiting, watching my life, I'm wasting my time, I'm losing grip from life
Going back to my dreamspace leaving it all behind

Uživatelský avatar
ythren
Grafik
Grafik
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Brno<->Josefov
Příspěvky: 1621
Registrován: 28. únor 2008, 19:26

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod BlackMoon » 11. říjen 2010, 19:18

napíš, to by som bol zvedavý ;)
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod The_Nameless » 11. říjen 2010, 19:19

ythren: Jo tak, pak to, řekl bych, nevadí, že ten report je podán takovouto formou. :)
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod ythren » 11. říjen 2010, 19:27

Behold...The Land of Promise
Unbeliever
Chaostar
Communion
Virtues of the Beast
We The Gods
Sumerian Daemon
DNA
Lovecraft's Death
Red Code Cult
Anubis
přídavek Persepolis

pořadí není správně ale tohle hráli určitě
Obrázek

Waiting, watching my life, I'm wasting my time, I'm losing grip from life
Going back to my dreamspace leaving it all behind

Uživatelský avatar
ythren
Grafik
Grafik
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Brno<->Josefov
Příspěvky: 1621
Registrován: 28. únor 2008, 19:26

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Médea » 11. říjen 2010, 19:29

Byla bych osobně pro to, aby se osobní postřehy ze "zákulisí" akce nevynechávaly, jen byly jasně oddělené. To už jsem psala před časem do reportu od Majka z Moru. Ono to sem patří, ale někdo to číst chce a někoho zajímá zas jen to samotné vystoupení a jeho hodnocení.
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod BlackMoon » 11. říjen 2010, 19:31

Médea: Dobrý nápad, najlepšie oddeľovať to typom písma, lebo niektoré veci sa zas nedajú vytrhnúť na okraj ako zaujímavosti pomimo
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod sheVcza » 11. říjen 2010, 22:37

Bohužel musím souhlasit se Stickem.
Mistress: projdi si tohle a doufám, že z reportu Dimmu Borgir se dozvím i něco podstatějšího než o špatné práci zvukařů a že jsi měla ráno na sebe jen hodinu. :mrgreen:
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Metalgate Season Enclosure (Report by Mistress)

Příspěvekod Garion » 12. říjen 2010, 13:11

Blackmoon: Ano, já si myslím, že pokud by měl být report kvalitní, měl by redaktor danou kapelu znát. Pokud ji nezná, jeho report má hodnotu maximálně pro čtenáře, který je ve stejné pozici jako redaktor. Pro něj možná první dojmy danou kapelou nepolíbeného redaktora důležité jsou. Pro znalce kapely, který na daném koncertu nebyl, však takový report nemá žádnou vypovídací hodnotu. Pro něj je důležité, jaké songy hráli, co kapela přidala oproti studiovým nahrávkám, případně srovnání s předchozím koncertem atd. A to neznalý redaktor nemůže poznat.

Reporty z festivalů typu BA by teoreticky neměl dělat jeden redaktor, ale aspoň 2-3 členný tým, kdy každý z týmu zná jiné kapely. Tak si aspoň představuju já kvalitní práci hudebního redaktora. Nevím, jestli je tady práce redaktora nějak finančně ohodnocená, takže nechci vynášet nějaké přísné soudy. Pokud to dotyčný redaktor dělá jen z lásky k hudbě a ke zdejšímu fóru, tak ta ostrá kritika asi moc na místě není, ale poradit nebo říct svůj názor bychom měli být schopni a dotyčný redaktor by se neměl cítit dotčeně, ale poděkovat. (teď to nemyslím konkrétně na Mistress - myslím si, že ona je schopna naše názory (kritiku) přijmout a zapracovat na sobě ;) )

Pochopil jsem, že když na tomhle fóru (které je víceméně pohodové) někdo zkritizuje něco, tak se na něj ostatní slítnou. O tom by mohla vyprávět Médea či Dathremar, Stick nebo Stribok, že? Ale přeci nechceme, abychom se jen plácali po zádech a honili si ega do hvězdných výšin. Diskuze, kde všichni souhlasí s ostatními je nudná a život taky takový není. Takže se nebojte říct svůj opačný názor. Ano, pokud hoo napíšete, mějte připravenou argumentaci, protože vás čeká obhajoba, ale o tom přeci diskuzní fórum je, ne?
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Další

Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron