Delain, Trillium, Halcyon Way (Report by Kezir)

Zlín, MOR Café - 30.04.2012

Reporty z koncertů, festivalů a jiných akcí

Moderátor: Redaktoři

Delain, Trillium, Halcyon Way (Report by Kezir)

Příspěvekod Kezir » 1. květen 2012, 21:56

Obrázek

Poslední dubnovou neděli se stal zlínský klub Masters of Rock Café hostitelem jedné ze zastávek nizozemské partičky kolem klávesáka Martijna Westerholta (ex-Within Temptation) a půvabné zpěvačky Charlotte Wessels - ano, šlo o kapelu . Jako speciálního hosta si přivezli kapelu Amandy Somerville Trillium. Třetí bandou byli Američané Halcyon Way.

Delain nazvali své evropské turné podle připravované desky "We Are the Others Tour 2012", které mělo nahrávku propagovat. Ta vyjde na začátku června a věřte mi, je na co se těšit. Ale pěkně popořadě. Info o novém albu jsme přinesli zde

U vstupu jsem prvně v životě ukazoval občanku namísto vstupenky, jak jsem měl dříve ve zvyku. Tímto bych chtěl poděkovat Jespemu za akreditaci. Když jsem chtěl vstoupit, čekalo mě nemilé překvapení v podobně prozatímního uzavření sálu pro technické nedostatky... Co za tím bylo, nevím. Vše začalo zhruba s třičtvrtěhodinovým zpožděním, a tak jsem šel obkouknout merch. Ke koupi byla trička, mikiny a CD všech kapel večera. Klasika.

Po otevření sálu jsem vešel a čekal na Halcyon Way. Od této bandy jsem nic nečekal. Pár písni jsem si poslechl na YT a ušlo to. Nenadchlo ani neurazilo. Nakonec jsem byl více než mile překvapen, to i přesto, že pohyb na pódiu byl minimální. Ne, že by kapela byla statická, ale neměla se kam pohnout. Většinu pódia totiž zabírala rampa s bicími a klávesy kapely Delain. To taky zapříčinilo malou nehodu, baskytarista srazil k zemi snímače bicích. Zpěvák byl však pohotový a dal vše do pořádku, a tak se jelo dál. Set pěkně ubíhal. Baskytarista při poslední písni skočil mezi lidi. Poté, co dohrál, se rozloučil, políbil pár čelíček a utíkal zpět na pódium na "děkovačku". Set byl převážně z poslední desky a song "Rise to Revise" mi v hlavě zněl ještě druhý den. Zhodnotil bych to jako velice slušný rozjezd večera. 6,5/10

Po krátké úpravě aparatury byla připravena nastoupit kapela Trillium v čele s Amandou Somerville. Tuto blonďatou děvu si hodně lidí vybaví ve spolupráci s Kiskem či z projektu Avantasia. Členové kapely Trillium se stejně jako Halcyon Way tísnili na pódiu. Možná i proto měl baskytarista kolem krku mohutný "kravský" řetěz, jako by měl krotit jeho, už tak divoké pohyby. Amanda se naučila pár českých slovíček, například: "děkuí" a "brý vešér". Jeden posluchač ji v rychlosti doučil ještě "miluji vas". Protože vydali pouze debut, byl set složen převážně z něj, kromě jedné písně z desky "Kiske/Somerville". Přiznám se, že jsem po poslechu debutového alba, jež nese název "Alloy", nebyl zrovna nadšen, spíše naopak. Působilo to na mě až moc uhlazené a bez jiskry. Zde by se dle mého hodilo přirovnání k desce "My Winter Storm" od Tarji. Z přehrávače je to odpočinková záležitost, ale živě jde o pořádnou nálož. Takže nakonec spokojenost. 7/10

Setlist by měl být asi takový - bez pořadí:
Skrytý obsah
Machine Gun
Mistaken
Purge
Into the Dissonance
Set a Fire(Kiske/Somerville)
Utter Descension
Bow to the Ego
Path of Least Resistance
Coward


V pauze před Delain jsem si odskočil. Když jsem se vrátil, stála u místa, kde je merch (pro ty, kteří neví: je to hned naproti vchodu), Amanda a bavila se s fanoušky, fotila se s nimi, podepisovala kartičky atd. Ve chvíli, kdy měl začít koncert hlavní hvězdy, řekla, ať se jdeme bavit, že tu na nás počká, než Delain dohrají. Bod pro ni za opravdu milé a vstřícné chování.

V pozadí visela velká plachta s motivem obalu nové desky, klávesy a bicí byly podsvíceny modře. Intro, mužská část nastoupila na své posty. Baskytarista s kytaristou stáli na piedestalech po stranách, všichni společně roztleskávali publikum. A spustili "Mother Machine". Objevila se Charlotte v sukénce s čapkou na svých kudrnatých vlasech, vestičce alá paragán. Rozkošná. Před koncem písně odešla a vrátila se na začátku další, tentokráte bez čapky. Pak shodila i vestičku. Prohodila pár slov s publikem a následovalo poděkování, že jsme se dostavili. Hráli osvědčené hity jako "April Ray", "Stay Forever", "Virtue and Vice", "Sleepwalkers Dream", "Sever" či "Control the Storm" - bez mužského vokálů, i ten zpívala Charlotte. Z nové desky zazněly písně "Babylon", "Electricity", "We are the Others", "Are You Done with Me?" a také singlovka "Get the Devil Out of Me". Čas se rychle krátil a Charlotte oznámila, že se bude boužel končit, ale že jak jistě víme, bude přídavek... Jak řekla, se i stalo... Zahráli song, odešli, a než se dveře zavřely, vrátili se zpět a zahráli "The Gethering". A byl konec. Kapela odložila instrumenty, rozdala trsátka, paličky, podala si ruce s předními řadami a šlo se domů. Delain ukázali, že v Nizozemsku se rodí hodně dobrých female-fronted kapel, které dokáží zaujmout nejen vzhledem zpěvaček. Kapela působila uvolněně a bylo vidět, že si hraní užívají plnými doušky. 9/10


Celkově hodnotím večer jako velmi vydařený. Lidí se zúčastnilo tak akorát, žádné tlačenice, ale ani moc místa okolo. Zvuk byl skvělý, tedy až na problémy s mikrofony při začátcích všech setů.

Plusy večera:
Chování kapel, nejsou jiní než my!
Setkání s Amandou - viz foto
Zvuk!!!

Minusy: Zapomněl jsem si finance na merch...
Ráno jsem šel do práce...
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Delain, Trillium, Halcyon Way (Report by Kezir)

Příspěvekod jane187 » 1. květen 2012, 22:13

jo tenhle koncert byl fajn :) skvělé odreagování před maturitou :D jinak co jsem slyšela, tak se to turné mělo prý dokonce rušit z nedostatečného prodeje lístků či nějakých jiných problémů, ale nenechali si to naštěstí vymluvit, protože prostě chtěli hrát a o nějaký velký výdělek jim tak moc prý nešlo. Jako publikum jsme byli myslím dost dobří, stačil mi ten pohled na Delain, kteří po koncertu skákali radostí u backstage...to bylo k nezaplacení :D Všechny kapely si to vyloženě užívaly :)
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Delain, Trillium, Halcyon Way (Report by Kezir)

Příspěvekod Kezir » 1. květen 2012, 22:19

Tak to sem neslyšel, nečetl, že by se to mělo rušit.....ač se musím přiznat, že návštěva mě překvapila....čekal jsem o něco méně lidí....
Jinak co se týče výkonů, musím uznat že to bylo parádní.....nemám co moc vytknout....mě se to líbilo :) A projevů radosti sem si nevšiml, páč sem odcházel docela brzo po ukončení....
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Delain, Trillium, Halcyon Way (Report by Kezir)

Příspěvekod Shizu » 2. květen 2012, 18:11

Mě se také koncert líbil aj světelně to bylo dobré ale tak mohlo byt aj líp. Co mě velice překvapilonebo aspoň mi to tak přišlo, že tam bylo více fotografů než samotných návštěvníků :mrgreen: .
V níže přiloženém odkaze najdete můj fotoreport.

http://zlin.cz/503223n-fotogalerie-delain
Hlavně, že jsme zdraví
Uživatelský avatar
Shizu
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Zlín
Příspěvky: 16
Registrován: 10. únor 2011, 12:18

Re: Delain, Trillium, Halcyon Way (Report by Kezir)

Příspěvekod Kezir » 2. květen 2012, 18:38

Těch fotografů s profi výbavou sem si taky všiml....neim, možná mi to předtím unikalo, ale na tomto koncertě jich bylo dobrých patnáct :D
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50


Zpět na Reporty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron