Elvenking natáčí novou studiovku!

Všeobecné aktuality

Moderátor: Redaktoři

Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod Job » 18. březen 2012, 19:45

Obrázek


A je to tu!(ikdyž trochu opožděně..)

Italští folk metalisté započali 24. února nahrávati novou studiovku s producentem Nino Laurennem, který se již dříve podílel na plackách The Winter Wake a The Scythe a který je také znám svou spoluprací s kapelami , , , a spoustou dalších.

A na co že se můžeme těšit? To nám zodpoví kytarista Aydan: " Všem, kteří se mě ptají, jak bude nové album znít, bych řekl, že bude jistě tvrdší, stále velmi melodické, vracející se trochu zpět ke kořenům se spoustou dobrého starého folklóru. Očekávejte několik velkých překvapení, jak už bývá u EK tradicí. Bude se Vám to líbit! "

Jisté také je, že bicí, kytary a většina basových linek jsou již hotové!

No, snad všechno klapne, - já držím všechny palce (Vám radím totéž) - a my se dočkáme dalších zvučných melodií.

Zůstaňte naladěni!


___________________________________________________________________________________________________


Po delší odmlce, kterou způsobilo turné s Rhapsody, se nám dostalo dalších informací.

Docela zásadní je, že skupinu opouští baskytarista Gorlan,
Obrázek


kterého střída nový člen Jakob,
Obrázek
který se již aktivně podílel na nahrávání nové desky i na koncertech.

Tady je pár slov, které napsal Gorlan ke svému odchodu

Po více jak 10ti letech bych chtěl poděkovat všem skvělým chlapům z Elvenking, zejména těm starším.
Během psaní těchto slov nejsem smutný ani naštvaný: opouštím skvělou část mého života, protože se teď musím zaměřit více na svůj osobní život, i když to znamená opustit kapelu. Jak si dokážete představit, být členem EK je náročné...
smrdí jako peklo, musíte spolu žít v dodávce plné všech druhů odpadků několik dní, třeba i měsíc a nejhorší je, že se rádi všichni sprchují spolu... ok, mám rád tyhle šílenosti, ale chtěl bych už zpomalit!
Projeli jsme mnoho kilometrů vedle sebe, ale teď jsem si vybral jinou cestu, leč stejný směr, takže uvidíme, co přinese budoucnost!
Velký "chladný" úsměv pro nové členy/panny lesa, vaše důležitá míza je velmi vzácná!
A zvláštní poděkování patří taky všem fanouškům po celém světě, kteří nás podporovali během těchto let!
"True" podání ruky vám všem!!! - Gorlan


_________________________________________________________________________________
Další novinkou je prodloužení smlouvy s německou nahrávací společností AFM-Records na další dvě alba.

_________________________________________________________________________________
A konečně k samotnému nahrávání - "no, ohledně nového alba vás budeme dále napínat... takže... brzy vám přineseme hodně novinek, pracujeme na posledních věcech! ... a ... jo, chlapci a dívky, toto album bude skutečně zabiják! VÍCE INFO OČEKÁVEJTE BRZY!"
Naposledy upravil Job dne 3. květen 2012, 17:54, celkově upraveno 1
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 18. březen 2012, 20:51

Tady jsem dost skeptický, už jsem nad nima asi zlomil hůl :)
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod dronda » 18. březen 2012, 20:54

Já už také nic neočekávám, ale až to vyjde tak se na to podívám, třeba z toho vyleze něco slušného.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod Job » 3. květen 2012, 17:54

Aktualizováno :hi:
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod jane187 » 3. květen 2012, 19:52

ten nový basák do kapely skvěle zapadá, na koncertu RoF byl dost v pohodě :) ....navíc vypadá jako Legolas z Pána prstenů :lol: aspoň naživo jo :D
na album se těším, nějak jsem těm EK přišla na chuť. Sice jejich alba se celkem liší, ale pořád se mi to líbí včetně toho posledního, které většina lidí kritizuje :)
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod Job » 4. květen 2012, 5:41

Jou, ten koncert ti závidím :oops: , a na album mám taky maximální těšing, teďka je točím stále dokola. Jen by mě potěšilo kdyby se přiklonili víc třeba k té starší tvorbě no :) . To poslední není špatné, ale z jejich alb mi přijde nejslabší. Jinak je fakt, že oni co album to skok dopředu, tak se není ani čemu divit :D
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod jane187 » 4. květen 2012, 10:55

taky je momentálně pořád sjíždím, nemůžu uvěřit, že jsem jejich muziku neobjevila dřív, i když mám od nich něco v počítači už asi 4 roky...:D Album prý bude podle jejich slov: "total new vision in pagan metal", tak jsem teda zvědavá...jak říkám, líbí se mi od nich jak staré folkové věci, tak i ty poslední pohodové rockové songy jako The Cabal atd., takže styl nového alba je mi fuk, když se mi bude líbit :)
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod dronda » 4. květen 2012, 13:57

Pagan metal :shock: , začínám se bát ...
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod Zero » 4. květen 2012, 14:44

Proč? Vždyť Elvenking hrají už od začátku pagan metal, jenom poslední dobou se tomu trochu vzdalovali. :)
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod dronda » 4. květen 2012, 14:53

Tady bude asi problém v chápání pojmu pagan metal. Já jsem je bral jako power/folk, pagan je pro mě něco jiného.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod Zero » 4. květen 2012, 15:20

No oni používali v textech pohanská témata, tak by se dali brát i jako pagan metal. Nicméně si myslím, že nehrozí nějaká transformace do stylu, jaký hrají třeba německé pagan bandy, spíš bych to viděl na návrat ke kořenům.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod Stick » 4. květen 2012, 16:55

Elvenking pagan neviděli ani z dálky. To byl vždycky takovej folkovej heavy metal. Na posledním albu nebyli ani folk, ani metal.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Elvenking natáčí novou studiovku!

Příspěvekod Meldon » 10. květen 2012, 8:20

Po posledním výtvoru Red Silent Tides mi spadla brada až na zem a trvalo dlouho, než jsem vydržel CD poslouchat déle než jen na dva, tři songy, každopádně se na nové CD těším, i když jsem lehce skeptický, věřím, nebo spíš doufám, že mě tentokrát kluci nezklamou.
Čabas
Uživatelský avatar
Meldon
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Hranice
Příspěvky: 293
Registrován: 9. květen 2012, 9:20
Aktivní v kapele: Blister


Zpět na Novinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron