Pesimisti a optimisti

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Co jste?

Pesimista
33
34%
Optimista
28
29%
Jak kdy..
37
38%
 
Celkem hlasů : 98

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod Staniiiik » 15. srpen 2008, 16:16

ja se snazim na vsechno nahlizet optimisticky, pokud vim, ze s danou situaci muzu neco udelat a zalezi to jenom na me, tak do toho dam vse a nepripoustim si neuspech, pokud naopak vim, ze to nezalezi pouze na me a nezbyva nez doufat, v tom pripade aspon verim v stastny konec... na druhou stranu, kdyz se dostavi blba nalada, to je jina, to se mnou neni kloudna rec... nastesti se to posledni dobou nestava moc casto... :) :) :) :)
A predator's heart
Knows no remorse
It lives for the hunt
A natural force
Uživatelský avatar
Staniiiik
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Planá nad Lužnicí / Praha
Příspěvky: 76
Registrován: 14. červen 2008, 12:57

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod x-SCYTHE » 15. srpen 2008, 19:24

no ja som skor pesimista, ako niekto napisal, je to slabostou osobnosti. Tiez som prakticky v kritickom veku nemal kamaratov, akurat, ze som nemal ani internet, tak som sa vyvijal takpovediac sam (a som to, co som) :roll: Pesimistasom preto, lebo vzdy zvazim najprv nasledky a az potom uspechy niecoho, co zacnem robit, alebo nad tym uvazujem.
Nenávidím ľudí. Úplne vážne.
Uživatelský avatar
x-SCYTHE
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Taká malá dedinka uprostred Európy menom Slovensko
Příspěvky: 314
Registrován: 22. leden 2008, 23:11

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod ELIZABETH » 30. říjen 2008, 22:30

ja osobne sa vyhlasujem za realneho pesimistu ale som aj k tomu este mizantrop, paranoik, cholerik, obcasny psychopat, diktaror, kritik, filozof a mnoho ineho ...vlastne nie som dokopi nic a stale analyzujem nejake banalne problemy len aby som neco vobec robila a teiz sa neznesitelne rada hadam ... proste tym ze som pesimistka sa pirpravujem vopred na necakane zle situacie aby ma nezaskocili " ze ja som to necakala " tak vidim vo vsetkom problem a zlozite riesenie a to ma privadza k anti-optimistickemu pohladu na tento svet - ale tak je par veci koli ktorym sa oplati tesit ale tak naco si robit iluzie ked nie je jednej poriadnej veci co funguje tak ako ma ... no ked ma omrzi pesimizmus tak dokazem vypustit zo seba aj neco optimisticke ( ale to musim byt pod vplyvom nejakej omamnej latky...) to je vse - hadam ma zato velmi nezvozite :D
Uživatelský avatar
ELIZABETH
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Příspěvky: 29
Registrován: 25. říjen 2008, 18:51

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod littlewitch » 30. říjen 2008, 22:35

Eliz si proste úžasná mladá osobka,ktorá mi je velmi velmi sympatická
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod ELIZABETH » 30. říjen 2008, 23:00

uf tak to potom :D OBROVSKAAAAAAAAAAAAAAAAAA VDAAAAAAAAAAAAAAAAAKA :D bo je maaalicko ludi co su este stale pri mne aj napriek k tomu ze som to ja a stale rovnaka otravna :x mrzuta :evil: (nichtraucherin ) ...psychopatka :rocken: --- ---som zatazena na metal hoci ma pred nim respekt a neodvazim sa ho prezentovan na verejnosti : :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil ELIZABETH dne 14. prosinec 2008, 21:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ELIZABETH
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Příspěvky: 29
Registrován: 25. říjen 2008, 18:51

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod Gore » 30. říjen 2008, 23:54

no, ak si taka, ako hovoris, tak si mi velmi blizka :D
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod littlewitch » 31. říjen 2008, 0:15

gor..pravda je chutná
:lol: ....
..eliz...prešla si práve cez sympatie najzložitejšieho moda na fore...GORA :lol: hi
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod Tlouie » 14. prosinec 2008, 16:44

Já jsem bohužel pesimista a i když sebelítost ničemu nepomůže, někdy je to se mnou vážně těžký. Cosi mi vždycky cvakne v tý mý převrácený a pokroucený mysli, věci si vždycky vysvětlím jinak než jsou myšleny a pak mučím sebe i svoje okolí xD Částečně se ale utěšuju tím, že to všechno je součástí puberty a doufám, že až budu starší, stane se ze mě alespoň trochu člověk a začnu uvažovat normálně a snad i optimističtěji :)
Uživatelský avatar
Tlouie
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 335
Registrován: 9. říjen 2008, 21:27

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod Anareus » 14. prosinec 2008, 16:51

2hellC: Já jsem čistokrevný optimista... No a když se něco nepovede.. co na tom, povede se něco jinýho :D
Uživatelský avatar
Anareus
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Semily
Příspěvky: 264
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován: 15. červen 2008, 20:37

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod littlewitch » 14. prosinec 2008, 16:57

Tlouie píše:Já jsem bohužel pesimista a i když sebelítost ničemu nepomůže, někdy je to se mnou vážně těžký. Cosi mi vždycky cvakne v tý mý převrácený a pokroucený mysli, věci si vždycky vysvětlím jinak než jsou myšleny a pak mučím sebe i svoje okolí xD Částečně se ale utěšuju tím, že to všechno je součástí puberty a doufám, že až budu starší, stane se ze mě alespoň trochu člověk a začnu uvažovat normálně a snad i optimističtěji :)

:) nebooj..vyrastieš..aj keď veľmi sa tvoja povaha nezmení..sama uvidíš.
Budeš vážnejšia? To záleží na prioritách,aké si vo svojom živote určíš...čo bude pre teba prvoradé...ako vezmeš svoj život.Či budeš vážnou dospelou osobou,tak trochu nudne dôležitou,ako všetci dospelí,alebo ostaneš v sebe stále to dieťa..trošilinku smutné,pesimistické ale s úžasnou fantáziou a krásnou dušou...vidieť svet vo farbách...hm..jak jednoduché by sa zdalo... ;) ..
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod Tlouie » 14. prosinec 2008, 17:15

littlewitch píše:
Tlouie píše:Já jsem bohužel pesimista a i když sebelítost ničemu nepomůže, někdy je to se mnou vážně těžký. Cosi mi vždycky cvakne v tý mý převrácený a pokroucený mysli, věci si vždycky vysvětlím jinak než jsou myšleny a pak mučím sebe i svoje okolí xD Částečně se ale utěšuju tím, že to všechno je součástí puberty a doufám, že až budu starší, stane se ze mě alespoň trochu člověk a začnu uvažovat normálně a snad i optimističtěji :)

:) nebooj..vyrastieš..aj keď veľmi sa tvoja povaha nezmení..sama uvidíš.
Budeš vážnejšia? To záleží na prioritách,aké si vo svojom živote určíš...čo bude pre teba prvoradé...ako vezmeš svoj život.Či budeš vážnou dospelou osobou,tak trochu nudne dôležitou,ako všetci dospelí,alebo ostaneš v sebe stále to dieťa..trošilinku smutné,pesimistické ale s úžasnou fantáziou a krásnou dušou...vidieť svet vo farbách...hm..jak jednoduché by sa zdalo... ;) ..

Když to takhle říkáš ... Asi bych raději zůstala tím dítětem - lehce smutným, krapet pesimistickým ale s fantazií a dobrou ( ? velké pochyby xD ) duší ... Ale to jediné, o co nemusím mít strach, je, že bych někdy byla lehkovážná nebo tak ... Já jsem totiž vážná až moc, protože mám ojedinělou schopnost rozpitvat sebemenší a zanedbatelnější detail a zkoumat naprosté zbytečnosti, které mi pak komplikují život :-) Ale to chce vážně ten čas :)
Uživatelský avatar
Tlouie
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 335
Registrován: 9. říjen 2008, 21:27

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod Nerubian » 15. prosinec 2008, 20:13

Chorobnej idealistickej optimista... podstata mojeho bytí je huba od ucha k uchu... jediný co mě občas dostane do kolen sou tradičně ženský, ale i z toho už je výtlem rychlá cesta ven... :mrgreen:
Carpe diem quam minimum credula postero.
Uživatelský avatar
Nerubian
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Jirkov/Praha
Příspěvky: 791
Registrován: 8. listopad 2008, 15:43

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod Angel.of.mine » 16. prosinec 2008, 6:39

to chci umět taky :D
Angel.of.mine
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 0
Registrován: 1. leden 1970, 2:00

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod Nerubian » 16. prosinec 2008, 11:57

Angel.of.mine píše:to chci umět taky :D
Ono to tak výhodný zas neni... vždycky se snažim ve všech vidět to nejlepší a pak si dam na hubu.. ale co... minimálně teď neni moje priorita bejt kdovíjak šťastnej... hlavně nežít ve stereotypu... hlavně že se něco furt děje ;)
Carpe diem quam minimum credula postero.
Uživatelský avatar
Nerubian
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Jirkov/Praha
Příspěvky: 791
Registrován: 8. listopad 2008, 15:43

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod SUK » 16. prosinec 2008, 12:23

Lepsi je bejt pesimistou - muzete bejt pouze prijemne prekvapeni :))
Optimismus je nedostatek informaci :))

Ja jsem takovej zvlastni mix - jsem pesimistickej, tim padem i realista. Ale doufam, ze vsecko dopadne dobre (i kdyz vim ze ne :D ). Navic, muj optimismo-pesimismus zachazi do extremu. Zadny "moh bych si zit klidnej zivot" ale bud budu prachac jak neco, nebo budu nic co se vali pod mostem...
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod Laure Lerina » 16. prosinec 2008, 14:14

kIkUsH píše:
Suffocation píše:Nehraj si na neco, co nejsi, bud sva ... nebude to vypadat tak krecovite. Proste mas vek na urcity typ chovani a snazit se za kazdou cenu vypadat dospele (v deseti letech, haha) nedela dobry dojem, fakt :) ... ja vim ze byt dospely je ted IN, ale je to na hovno ;) sama to casem pochopis :)

já vím, že bych si ještě měla hrát s panenkama, ale už jsem si na to zvykla a cítím se tak dobře :)


Nikdo po tobe nechce aby jsi si hrala s panenkama ... to je detstvi .. proste s tebou ted clouma puberta a to neurychlis i kdyby jsi chtela... naopak, prijeti dospelackeho zavazku bez zkouseni predtim je nedobre (a to sem si ted z prstu nevycucala, myslsi si to Marcia) .... ale myslim si ze nejak zkousis, jinak to nejde, tak zkousej dal a at se dari a ver mi, dospelost je na hovno a proto sem porad "dite"
jen bych chtela rict, ze z tebe spis citim velkou zast a nenavist vuci tem holkam, coz chapu, ale chtela bych ti rict - mas to zapotrebi? Snaz se jim nejak odpusitit at ti to jeste vic nublizuje ... :( Kazdy se boji neceho co je jine a neceho co nechape a takova jsi pro ne byla... Byla to podle me jejich obrana proti samým sobe ... nebo jak to mam rict .... a to ze te ta situace trapi chapu :( Koho by taky nesrala, ze...? Nejde se na to vykaslat, nejde s tim nic moc udelat, its suks :( Tak bych doporucila rychle vypadnout na gympl ... kde muzes zapadlout lip do nove party ... a dal bojovat za to co si mylis ... a cemu veris!

Jen si rikam a moc me to mrzi, proc si tolik lidi mysli, ze dospely lidi jsou vazni, zachmureni pesimisti? :-D? Ja si to nemyslim ...! Podle me i dospelak se muze jit radovat veselit a jit klouzat v zime po lede aniz by to zanamenalo ze je retard! Podle me je dospelost o prijeti zavazku (deti, hypoteka), 100% zodpovednosti za svuj zivot - i te financni, o schopnosti odreagovat se... resit konstruktive sve problemy, znat sve prozivani a podobne.. a byt v tom stabilni
Jinak jestli chcete potesit .... v dnesni dobe v nasich socioekonomických podmínch zdaleka neplati, že je clovek ve 20 dospely.... :) VUUUBEC ne ... :-D

Jinak sem optimista i kdyz to tak obcas nevypada.. nekde hluboko verim ... verim v sebe a v to ze to zvladu, verim v ty co mam rada a v to, ze porad muze byt hur a tedy ted je dobre... ;) pac nebyl optimista by bylo velmi pesimisticke... :-D

Jo a k tomu ze je metal pesimistikcy.. asi bych rekla ze jak ktery (treba power a speed je proud ciste a pozitivni energie - doslova)
... a nedivim se, ze si to lidi mysli, že je pesimisticky - v nasi kulture je cerna spojovana se smutkem a negativnem a kdyz potkate cerne odeneho kluka v sukni pokoveneho od hlavy k pate co se tvari jako bubak...? hehe asi bych si nemyslela ze je nejak poc vesely a ze si mylsi ze je na svete pekne.... :-D A nestylizuji se metalisti a nejka cast metalu do toho smuátneho, zniceeho a nadavajiciho na vsechno ????? :-)
Jako ale jinak souhrne si mysim,ze pesimisticky neni ... :) :)

A mozna je to taky tim, ze si spousta lidi zamenuje optimismus s veselosti ... :-D cozpodleme jedno a to same neni ... :-D
And then, somehow improbably and when you least expect it, the world rights itself again.
Uživatelský avatar
Laure Lerina
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 37
Bydliště: brno/parchantice/
Příspěvky: 119
Registrován: 2. duben 2008, 14:23

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod Nerubian » 16. prosinec 2008, 18:37

Laure Lerina píše:...a ver mi, dospelost je na hovno a proto sem porad "dite"...

...verim v sebe a v to ze to zvladu, verim v ty co mam rada a v to, ze porad muze byt hur a tedy ted je dobre...

...treba power a speed je proud ciste a pozitivni energie - doslova...
Ty mi mluvíš z duše ;)

Laure Lerina píše:...A mozna je to taky tim, ze si spousta lidi zamenuje optimismus s veselosti ... :-D cozpodleme jedno a to same neni ... :-D
Stejný to neni, ale řek bych že jedno vede k druhýmu :)
Carpe diem quam minimum credula postero.
Uživatelský avatar
Nerubian
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Jirkov/Praha
Příspěvky: 791
Registrován: 8. listopad 2008, 15:43

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod Tlouie » 16. prosinec 2008, 19:01

SUK píše:Lepsi je bejt pesimistou - muzete bejt pouze prijemne prekvapeni :))
Optimismus je nedostatek informaci :))

Heh, to přesně si říkám taky ... Radši vždycky počítám s tím nejhorším, aby mě pak věci mohly jenom příjemně překvapit. Ale vím, že to není správný, protože tenhle způsob myšlení možná splní tento účel, ale zase se budeš zbytečně kvůli věcem strachovat a vidět černo i tam kde není.
Jinak s tím pesimistou a realistou ... Právě že praví pesimisti si myslí, že oni sami jsou realisti a optimisti že jsou lehkovážní blázni, popřípadě mají nedostatek informací :D
A taky mě napadlo, že pesimismus je hodně spojený se sebevědomím. Myslím si, že sebevědomý člověk si v případě problému řekne "ok, mám problém, ale překonám ho" zato člověk bez sebevědomí si hned řekne "no jasně, zase to poseru ..." Sebevědomý člověk nemá za potřebí vidět věci černě, protože věří v sebe a v to, že se mu věci budou dařit ...
Uživatelský avatar
Tlouie
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 335
Registrován: 9. říjen 2008, 21:27

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod SUK » 16. prosinec 2008, 22:07

Tlouie: kdo rika ze treba ja se kvuli vecem strachuju? ja s tim jsem vetsinou smirenej ze to bylo je a bude na houno ;).
A ja si myslim ze jsem pesimista a tim padem realista, protoze mi to i dosti casto vychazi :D

a v kazdym pripade to se sebevedomim ma spolecnyho az moc. Vsak namyslenej clovek si asi tezko rekne "ja jsem takovej vul, to nemuze vyjit" ;)
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Pesimisti a optimisti

Příspěvekod Darky » 2. únor 2009, 0:48

Tak optimista ci pesimista? Ja osobne si myslim ze skor pesimista s nejakymi tymi otimistickymi chvilkami. Ked mam nejaku povinnost tak si vzdy hovorim: no super, dalsia prilezitost nieco doj***t, ale niekedy ma veci prijemne prekvapia, skoda ze to neni castejsie. Ked "vstanem spravnou nohou" tak ma nic nerozhodi, som taky "komunikatevnejsi", inak casto mam naladu typu: chod prec, nechaj ma tak...

to kIkUsH: to s tou skolou, to poznam, ale hned ako som nastupil na strednu tak sa to zmenilo, tam su ludia tolerantnejsi (aspon v mojej triede), coz ma dost prekvapilo, kedze je tam dost hoppikov, ale s vecsinou triedy sa bavim len tak aby si nemisleli aky som psychopat (nehovorim ze niesom). Tak tod vse o mne :D
Uživatelský avatar
Darky
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 27
Registrován: 7. říjen 2008, 19:29

PředchozíDalší

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron