Cesta do hlubin metalákovy duše

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Вранакрик » 18. listopad 2010, 23:52

to Fflew: no s tou subkulturou je to pravda jen do te miry, jak moc ji prisuzujes, kdyz bude nekdo poslouchat metal a nebude se metalove oblikat tak nebude potrebovat k sobe nekoho kdo vypada jak asi typicka metalistka , spolecne zajmy a pohled na svet nemusi byt jen v ramci urcite subkultury, misantropni clovek treba nemusi byt jenom black metalista i kdyz se tam plno takovych lidi pohybuje, me byli vzdycky sympaticke holky ktere byly hlavne sami sebou a urcite bych ji neodvrhl jen kvuli tomu ze neposloucha metal, obcas mam pocit ze nekteri lidi moc pripisuji sve subkulture a ziji nejak mimo realitu, u me se teda kvalita jedince nezaklada na zjevu, ano musi mi byt sympaticka nebo necim zaujmout, ale ne ze musi byt temna a oblekat se a cely den mluvit o metalu nebo satanu .)) resit zjev je blbost, toto se muze tak v dobe kdy clovek priklada subkulture a jejimu fyzickemu prezentovani jeho predstavitelum vic, protoze nema jeste svuj nazor na zivot a na svet , clovek ktery ma pres 20 let a takto premysli se nekde zasekl podle me.

znam lidi co maji 30 let a maji pozadavky , ze by se za ne nemuseli stydet snad ani naciste .)) vek pres 20, musi poslouchat black metal, mit cerne vlasy, musi mit rada temnotu a moje kapely, toto je dost uhozene u takoveho cloveka, ma opravdu svuj vlastni svet, pak clovek vidi spoustu takovych lidi zklamanych s inzeraty ve sparku treba :D
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Lord Nazgul » 19. listopad 2010, 9:39

:D Tak inzeráty ve Sparku jsou kapitola sama pro sebe, máš naprostou pravdu. Není to asiúplně nejetičtější, ale občas jesem se jimi docela bavil. Když jsem četl něco jako xx letý metalista hledá černou duší, co poslouchá black death, ne heavy!! a podobné, říkla jsem si, o co všechno se ti lidé občas ochuzují...
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Garion » 19. listopad 2010, 10:28

Kriss píše:Líbí se mi nejen muži s dlouhými vlasy či pleškou, nemám žádný vyhraněný typ, takže bych rozhodně neřekla, že lidi dělím podle toho, do jaké subkultury patří, takže v tomto směru zbytečně škatulkuješ. ;) Mnohdy se mi líbí muži přirození, zajímaví sami o sobě bez toho, aniž by byli ověšeni řetězi, byli oděni v černém a na nohách měli glády. Preferuji muže, kteří mají charisma, tudíž mě stejně tak může zaujmout nějaký metrosexuál. Nelpím na tom, aby se někam řadili. Takže to jsi teď trošku přestřelila. ;)

Na druhou stranu pro dlouhodobý vztah je důležité, aby oba partneři měli zájmy když ne stejné, tak hodně podobné. A pokud je pro vás muzika do života důležitá (to byste snad už měli vědět), tak nikdy nebudete šťastní s partnerem, který metal nesnáší, i když se na řadě dalších věcí shodnete. Když se zamilujete do někoho, kdo je vám sympatický, má charisma, je podle vás úžasný ale nebude poslouchat metal, tak vám to prvních pár let vadit nebude ale po čase, až pomine ta zamilovanost, tak budete trpět buď vy (když nebudete moci doma pěkně nahlas poslouchat svou muziku) nebo on (když si prosadíte, že ji poslouchat budete). Nemluvím o výše napsaném případu death/black ANO a heavy NE. Pokud se shodnete aspoň na nějaké části metalu, pak je to určitě pro vztah dobré. Moje žena snese občas heavy a power (nejradši má ticho :) ), takže když chci něco doma nahlas, šáhnu po něčem, co jí úplně nevadí a mám klid. Jinak jsem odkázanej na sluchátka a mptrojku.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Kriss » 19. listopad 2010, 10:46

Garion píše:Na druhou stranu pro dlouhodobý vztah je důležité, aby oba partneři měli zájmy když ne stejné, tak hodně podobné. A pokud je pro vás muzika do života důležitá (to byste snad už měli vědět), tak nikdy nebudete šťastní s partnerem, který metal nesnáší, i když se na řadě dalších věcí shodnete. Když se zamilujete do někoho, kdo je vám sympatický, má charisma, je podle vás úžasný ale nebude poslouchat metal, tak vám to prvních pár let vadit nebude ale po čase, až pomine ta zamilovanost, tak budete trpět buď vy (když nebudete moci doma pěkně nahlas poslouchat svou muziku) nebo on (když si prosadíte, že ji poslouchat budete). Nemluvím o výše napsaném případu death/black ANO a heavy NE. Pokud se shodnete aspoň na nějaké části metalu, pak je to určitě pro vztah dobré. Moje žena snese občas heavy a power (nejradši má ticho :) ), takže když chci něco doma nahlas, šáhnu po něčem, co jí úplně nevadí a mám klid. Jinak jsem odkázanej na sluchátka a mptrojku.


Chápu, jak to myslíš, ale já si myslím, že vztah dokáže normálně fungovat bez toho, aniž by jeden druhého zabíjel za to, když si pustí hudbu, kterou nemusí, nahlas. Pokud je ve vztahu pochopení a člověk ty záliby druhého akceptuje, nevidím v tom absolutně problém. Navíc u nás v rodině takový případ máme a problémy s tím nikdy nebyli. To se mi líbí, že se ti lidé, i přes své poměrně velké rozdíly, dokáží domluvit a navzájem respektovat. Každopádně, pokud to neumí, tak je to problém, že ano. :)
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod damned » 19. listopad 2010, 11:47

zajimava diskuse, ale takovy mi vzdycky trochu zvedaj tlak. ja nevim, proste nemam rada to skatulkovani, tahani se o tom, kdo je metalista a kdo neni, vykrikovani, jak vsude okolo jsou pozeri a jenom ja jsem ten pravy vzor metalisty.... ja osobne to mam tak, ze si nejvic vazim lidi, kteri vyslovene poslouchaji metal, ale pritom to na nich neni nijak znat, podle obleceni byste je tipovali spis na pop music, nemaji potrebu celej vecer rozebirat metal atd. proste lidi, kteri to neresi, metal je styl hudby, kterou poslouchaji, ne nejakej postoj nebo zpusob projeveni se v davu.
vyhovuje mi i, ze moji kamaradi jsou zanrove hodne random, netvorime tak tlupu, ktera se oblika stejne, porizuje si hromadne tetovani atd, na druhou stranu kdyz chci jit na nakej tvrdsi koncert, tezko hledam doprovod, coz uz me pochopitelne stve.
s tim vztahem je to hodne individualni, nekdo chodi se stejne oblikanym i hudebne naladenym partnerem proto, ze se prakticky mezi takovyma lidma vyskytuje vetsinu casu, jinej jenom z presvedceni, ze si tak budou nejvic rozumet nebo i z toho pubertackyho nadseni a sneni, ve kterym jsou samy dlouhy kabaty, cvoky, plech, sex na hrbitovech atd... to by se opravdu dalo rozebrat pripad od pripadu. opet muzu prispet pouze se svoji zkusenosti. vsichni moji partneri meli ode me dost odlisnej hudebni vkus, presto jsme si vsak nasli par kapel, na kterych se treba shodneme. nedokazu si predstavit, ze bych si doslova nemohla pustit nic z toho, co se mi libi, nemam rada, kdyz me nekdo omezuje. napadaji me zpusoby, jak by se to dalo nekdy nejak resit, ale dlouhodobe by to byl asi spis problem. co je pro me ale uplne nejhorsi - lidi, kteri maji radi (hlavne doma) ticho.

jeste k tem dlouhovlasejm chlapum... taky jsem na ne vyslovene ujeta. jenze ne kvuli metalu, je to proste hrozne sexy, jak vzhledem, tak tim svobodnym zivotnim postojem, navic z dlouhovlasyho chlapa vyzaruje jakesi zdravi, nevim, jak to presne formulovat :) a v cernym at si klidne nechodi, at si metal neposloucha, to je jeho vec.. vyberovy hodnoty mam nekde jinde.

..nakonec z toho myho prispevku vzniklo jakystakys placani, nazivo se to holt vysvetluje lip :) no....tak jsem si aspon ulevila popisovanim mych priorit, haha
damned
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 37
Bydliště: Praha
Příspěvky: 43
Registrován: 14. listopad 2010, 12:51

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Garion » 19. listopad 2010, 12:04

Kriss: Ano, v zásadě máš pravdu. Základ dobrýho dlouhodobýho vztahu je v kompromisech a toleranci. To bezesporu. Určitě jsou ve vztahu důležitější věci, na kterých by se dva měli shodnout, než na muzice. Ale myslel jsem ten případ, kdy pro dotyčného metalistu je hudba jedním ze základních naplnění života. Pak nesoulad v této části soužití bude časem velkou překážkou i přes vzájemnou toleranci. Ten, kdo se naplňuje tím, že se zavře v garáži a kutí si tam všelijaký kraviny, ten nijak moc druhýho neomezuje. Ale člověk, pro kterýho je v životě zásadní mít doma puštěnou jeho muziku, je důležitý, aby to jeho partnerovi nevadilo či to případně měl rád taky. Jinak je to velká třecí plocha a ať ustoupí jeden nebo druhej, dříve nebo později se to na povrch dostane.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Fflew » 19. listopad 2010, 12:07

damned píše:jeste k tem dlouhovlasejm chlapum... taky jsem na ne vyslovene ujeta. jenze ne kvuli metalu, je to proste hrozne sexy, jak vzhledem, tak tim svobodnym zivotnim postojem, navic z dlouhovlasyho chlapa vyzaruje jakesi zdravi, nevim, jak to presne formulovat :) a v cernym at si klidne nechodi, at si metal neposloucha, to je jeho vec.. vyberovy hodnoty mam nekde jinde.


Přesně!! :tlesk: naprostý souhlas. 8-)

Já mám zas teda většinu kamarádů z té metalové sféry, myslím tím typicky metalové - černé hadry, tetování a dlouhé vlasy. samozřejmě - najdou se i výjimky. no a já jsem schopna v pohodě nosit např. růžové, třpytivé oblečení, když se mi líbí a nesetkala jsem se s tím, že by mě za to někdo odsoudil, nebo že by někdo odmítnul se se mnou bavit kvůli tomu. :lol: s takovýma trů puberťákama už se holt asi nebavím, jak ten čas letí. :lol: ke svýmu životu potřebuju takový ty správně "šáhlý" lidi, který prostě v jiných sférách společnosti moc nenacházím.. a možná ani nechci hledat, to je další věc. :lol: a to rozlišování na "metalisty" a "nemetalisty" mi zrovna přijde celkem logické. každý mladý člověk má potřebu někam patřit. samozřejmě kvůli tomu nemusí nosit černý hadry a dlouhé vlasy, ale to mu dojde až posléze, kdy začne nabírat svůj vlastní styl a pohled na svět. :mrgreen: já osobně se za metalistku určitě považuju, však poslouchám metal a o to jde. to, že kromě metalu poslouchám i pop, disco, grindcore, crust, klasiku a folk je sice fakt, ale s žádným z těchto hudebních žánrů se neztotožňuju do takové míry, jako s metalem. a co se týče metalové "imidž" - aj lajk it. 8-)

zpočátku jsem milovala chození v černé, řetězy, hroty, atp. proto, že jsem vybočovala z davu, což má rebelující duše uvítala. teď to samé miluju z toho důvodu, že to prostě dobře vypadá. :winky: já holt "dospělá" asi nikdy nebudu. :roll:

Kriss & Meph: vy tu sice mentorujete o tom, jak vůbec ta podobnost a náležitost k subkultuře není důležitá a jak vám jde o charisma a kdesi cosi a přitom zrovna vy dva jste tak nádherným příkladem toho, co jsem výe popisovala. :mrgreen: třeba já s mladým taky, je to black metalista, má vlasy do pasu, seznámili jsme se na metalovým koncertě - ale o to ani tak nejde. spíš ty společné zájmy a názory, duše na stejný vlně, to je to, oč tu kráčí, imho. ale prostě fakt, že náležíme ke stejné subkultuře, nemá cenu popírat. ;)

Garion: určitě souhlas. já třeba muzikou žiju. na druhou stranu jsem v tomhle hodně tolerantní, ráda poznávám jiné hudební žánry. ale ne každý je takový. můj milý by asi nepřežil, kdybych ho celý den, rok co rok, oblažovala nějakým trance projektem. :lol:
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Kriss » 19. listopad 2010, 12:20

Fflew píše:Kriss & Meph: vy tu sice mentorujete o tom, jak vůbec ta podobnost a náležitost k subkultuře není důležitá a jak vám jde o charisma a kdesi cosi a přitom zrovna vy dva jste tak nádherným příkladem toho, co jsem výe popisovala. :mrgreen: třeba já s mladým taky, je to black metalista, má vlasy do pasu, seznámili jsme se na metalovým koncertě - ale o to ani tak nejde. spíš ty společné zájmy a názory, duše na stejný vlně, to je to, oč tu kráčí, imho. ale prostě fakt, že náležíme ke stejné subkultuře, nemá cenu popírat. ;)


Řekla bych, že opět používáš špatné příklady. :lol: V našem případě tu to, že posloucháme stejnou hudbu a pohybujeme se ve stejné subkultuře (když už používáš taková slova), bylo něco navíc. Když jsme se poznali, vypadala i oblíkala jsem se jinak než teď. No ne, řekla bych, že toto byl dost blbý příklad. :lol: Nejsem s ním kvůli tomu, v jaké subkultuře se pohybuje, navíc se to nedá ani tak přesně specifikovat. Je to moc složité na to, abych to zde rozebírala.
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Fflew » 19. listopad 2010, 12:26

myslím, že jsem netvrdila, že bys s ním byla PROTO, že je příslušníkem stejné subkultury (jak jinak bys to nazvala?). ale utneme to, souhlasím ;)
ještě zpět k těm metalistům - co FAKT nesnáším, jsou blbí metalisti :lol: samozřejmě mě štvou všichni blbci, ale za ty metalisty se přecejen tak trochu stydím. :lol: ono zbytek lidí má tak nějak tendence házet černě oděné do jednoho pytle, viz můj tatík: "zas jdeš za satanistama?", eh :lol: ..a tak když se najde pár blbečků, dělaj svou existencí tak nějak špatné jméno i zbytku "subkultůry". :lol: naštěstí je to ve většině případů zaviněno věkem, hodně jich z toho vyroste.. ovšem někteří ne.. a těch je mi pak líto. :roll:
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Вранакрик » 19. listopad 2010, 12:59

to Fflew: Mel jsem obsahly prispevek, ale neodeslal jsem ho, tak se shodnem jedine na tom, ze hudba neco pro nas znamena, u me bez ohledu na styl a metalove subkulture nepripisuji takovy vyznam jak si myslim, to je vse. :D
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Meldon » 11. květen 2012, 9:39

DeadKing píše: tak mi řekněte, kde jsme přišli k tak mizerné pověsti?



Tp je tím, že se nás bojí :DDD
Čabas
Uživatelský avatar
Meldon
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Hranice
Příspěvky: 293
Registrován: 9. květen 2012, 9:20
Aktivní v kapele: Blister

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Ahurmen » 23. červenec 2012, 21:32

Snad nebude vadit když sem přispěji svou maličkostí i když je to už dost staré téma.

Pročetl sem si toto téma od začátku až do konce a přišel jsem na zajimavou věc - dost lidem zde vadí škatulkování ale přesně to v dalších svých příspěvcích dělají. Promiňte, ale říct o někom kdo poslouchá Nightwish nebo Manowar že je to "pubertální víkendový metalista" mi už zavání oním škatulkováním. Obě dvě zmíněné skupiny poslouchám a přiznávám že se možná jedná spíše o skupiny pro takové ty "začínající metalisty", ale poslouchám je zhruba od svých 15-16 let (teď je mi 20) kvuli jejich textům a melodičnosti která mě dokáže při práci (grafika) velmi inspirovat a zkrátka se mi tento styl líbí. Dále je to také o tom, že když má někdo určitou skupinu opravdu rád, má všechny nebo většinu jejich alb, tak by je také chtěl vidět v česku naživo což je u dost ostatních kapel někdy trochu obtížné. Jako třeba já, mám rád mj. Battlelore, ale než abych je řadil mezi své opravdu oblíbené kapely a pak byl naštvaný že je v česku horko těžko uvidim naživo, tak se radši soustředím právě na ty "masově rozšířené" u kterých mám možnost je opravdu vidět a nasát tu atmosféru z koncertu mé oblíbené kapely.

Ale abych to shrnul a objasnil, podle mě je prostě metalista ten, kdo dokáže podpořit svou oblíbenou skupinu ať již pouhým poslechem jejich alb nebo přímo na koncertě a je jedno jakou odnož metalu poslouchá. V rámci druhů metalu se líbí každému něco jiného a není žádné měřítko toho kdo je a kdo neni metalista víc či míň, respektive to ví pouze sám ten člověk - pokud někdo poslouchá metal a myslí si že je metalista, pak na tom asi něco bude (samozřejmě existují i případy pouhé pózy ale s tim se nedá nic dělat).

Uff, no po přečtení všech těch příspěvků sem to ze sebe holt musel dostat :D
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Toustík » 23. červenec 2012, 21:57

jejich texty mají fakt hloubku :lol:
Uživatelský avatar
Toustík
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Middle of nothing
Příspěvky: 346
Registrován: 20. červen 2010, 9:41

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod santiny » 23. červenec 2012, 22:02

Ježiš a to je všechno jenom o textech? Není to náhodou i o hudbě? Jestli kapela hraje dobrou hudbu, tak to budu poslouchat i ať už zpívají o čemkoliv.. Texty samy o sobě taky nejsou všechno.. I kdyby měli (nechci jmenovat, ať není flame, tak si dosaďte kapelu, jejíž texty vám přijdou dobrý, ale hudba ne :)) nejgeniálnější text na světě, stejně to bude furt neposlouchatelný..
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Ahurmen » 23. červenec 2012, 22:24

Samozřejmě že to neni jen o textech, psal jsem to tam jen sem pro to nepoužil dost dobrý slovo. Nicméně na tohle sem zrovna nenarážel ale to je jedno. :D
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod santiny » 23. červenec 2012, 22:28

Já sem taky reagoval na Toustíka :)
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Ahurmen » 23. červenec 2012, 22:32

Ah, moje chyba :D
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Dag » 23. červenec 2012, 22:47

Tak třeba Cannibal Corpse mají podle mě texty uplně o (kni)hovně... ale třeba právě ta hudba je naprosto skvělá, miluju hudbu CC :) texty nejsou vše Toustíku ;)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Toustík » 23. červenec 2012, 22:53

Já vím, jenom se mi líbilo to s těmi Nightwish a Manowar ''kvuli jejich textům a melodičnosti''
Uživatelský avatar
Toustík
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Middle of nothing
Příspěvky: 346
Registrován: 20. červen 2010, 9:41

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Dragunov » 24. červenec 2012, 1:58

Ono je rozdíl mezi posloucháním a posloucháním. Když se mě někdo zeptá co posloucháš, a je to obyčejnej člověk, tak řeknu metal, popřípadě to upřesním. (čímžto často tato konverzace taky končí :D :D) To že si poslechnu rád i něco jiného je pravda ale těch několik málo jazzových věcí, klasiky a hororcoru mě nedonutí říct že "to poslouchám"
Narážky na Manowar a Nightwish jsou IMO proto, že metalista si (možná někdo ne, ale musim se přiznat že ja tročku ano) pořád, byt treba podvedomě myslí že je něco "extra","über" apod. než většinová populace, což podle mě k metalu patří.
Jsme prostě jedna rodina,chceme být ta tak trochu nepochopená skupina a ne jen prostý průměr. Proto tyhle "jednoduché" kapely, které se dá se říct líbí neextremnim metalistum, obyčejným lidem a normálním rodičům :D zdají jako "sračky", popřípadě "entry level." Je to stejný jako když jedeš v BMW a když jedeš ve "Slepici". Když se potkají dva Oktávkáři tak si asi nezamávají, že? I když si koupíš Oktávu RS tak do klubu "radost z jízdy" patřit nebudeš. Nebo kolik holek by si k sexu pustilo Cannibal Corpse? :D
Lidi nehodnotím podle toho co poslouchají, jen s těmi svými si víc rozumím. Povětšinou.

P.S.: Oboje si poslechnu
P.P.S.: Cannibal Corpse mají krásné texty! Jasně že o ně nejde, jasně že nemají nejaký zásadní sdělovací význam(taky to není punk,že) ale vykazují notnou dávku, jak to říct, zvukomalebnost + použivání netypických a odborných názvů.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

PředchozíDalší

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron