Cesta do hlubin metalákovy duše

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Médea » 4. říjen 2010, 15:53

Mně třeba vůbec nevadí, že je někdo trochu pošuk, dokonce mi nevadí ani celkem velcí pošuci..sama jsem taky dost pošuk (co si budu nalhávat že :lol: )...jestli si o mě někdo myslí, že jsem pošuk, protože poslouchám metal, tak ať si to myslí..našlo by se víc důvodů a kdo mě bude chtít mít jen, nebo hlavně za pošuka si ten důvod, proč mě za něj mít, stejně najde.
Jestli mě něco občas štve, tak ti chudáci, co se snaží být stůj co stůj hlavně "normální".
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Stick » 4. říjen 2010, 15:58

Garion: Ono kdybychom se sešli nad škopkem, tak o tom můžeme podebatovat, já jako rezolutní idiot neotevřený jakékoliv diskuzi působím jenom na internetu. :D Nicméně můj pohled je v podstatě takový, já jsem se nikdy metalistou nenazýval, ačkoliv poslouchám v podstatě akorát metal. Dělám to, co mám v přesvědčení, ve svědomí a v hlavě, a nikdy jsem se nepozastavoval nad tím jak to působí. Chápu, že je pro člověka příjemné, cítit se výjimečným, a přesvědčovat se o tom, bohužel většinou zrovna tihle lidé nejsou výjimeční ani trochu. :D
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Lord Nazgul » 4. říjen 2010, 16:01

No, to je přece jasný, představa, že se shodnu s milionama jinejch lidí jen kvůli hudbě co poslouchaj, je bláhová. Ale jestli jsem pochopil Gariona, otázka tématu co přesně ti dává a přináší to, že posloucháš tuhle hudbu, rozumím tomu správně?
EDIT:
Jinak já myslím, že tímhle jsi odpověděl, co to pro tebe znamená :D

// Edit:

Jojo, horší než trve ívl děcka jsou trve normal lidi, který odsuzujou cokoliv jinýho a ještě to dávaj hrdě na odiv
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Garion » 4. říjen 2010, 16:24

Víceméně. Na první stránce topicu jsou ty otázky napsaný. Je fakt, že diskuze se vyvynula trochu jinam.

Stick: prostě to nějak na internetu neřešíš. Chápu. Můžou to bejt nekonečný diskuze, ve kterých se ztratí spoustu času. Nad pulitrem se to probere rychleji a pořádně. To souhlasim. Takže, kdy dorazíš do Plzně? :D Myslim, že jsme se kdysi spolu bavili o Šeříkovce. Takže co takhle Amorphis a Orphaned Land?
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Daimonia » 4. říjen 2010, 17:54

Helemese, to se to tu rozběhlo... pitomci jsou všude, stejně jako jsou všude lidi, kterým víc záleží na tom, jak vypadají, než na tom, jací jsou doopravdy. Nejde soudit lidi podle oblečení. Já chodím v černým, i s tím penťákem na krku, protože se mi to líbí a cítím se v tom dobře. A taky se chci trochu odlišovat, přiznávám. A poslouchám nejen metal, ale i klasiku, poprock a vůbec. Ostatní lidi nesoudím, protože je neznám a nevím, co je k jejich postoji vede.

4 Garion: jmenovitě ti to neřeknu, ale všichni do 20 :)
Uživatelský avatar
Daimonia
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 282
Registrován: 17. březen 2010, 19:47

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Stick » 4. říjen 2010, 19:36

Garion: Amorphis jsem chtěl, ale mám teď hrozně moc jiných akcí, takže mi to nevyjde, ale neboj, jednou se střetneme, dáš mi přes hubu, a půjdeme si zase každý po svých :D :D
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Garion » 5. říjen 2010, 8:48

Jestli se mě budeš snažit líbat, tak možná jedna přiletí :winky: :mrgreen: Anebo se ve mně probudí ta homosexuální část a uvidíš ... :mrgreen:
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Melville » 5. říjen 2010, 9:10

Ale pánové, žádné rvačky, prosím...kdo by vás pak léčil za drahé státní peníze? Co se líbání týče, už vidím tvoje děti, jak to sledují, řkouce "Jé, kdo je ten cizí pán, co se támhle líbá s naším tatinkem?" :mrgreen:
Страх - это иллюзия...
- Тëмный Протосский Тамплиер

These violent delights have violent ends...
Uživatelský avatar
Melville
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Shadowfell Swamp
Příspěvky: 1763
Blog: Zobrazit blog (8)
Registrován: 19. únor 2008, 16:44

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Gotrek » 5. říjen 2010, 11:44

Daimonia píše:ale všichni do 20 :)

:-( zase jsem moc starej :-D

A jinak myslím, že problém pojmu metalista je v tom, že metalisti oproti třeba pankáčům nemají společnou ideu. V podstatě jediné co je spojuje je hudba, která je však tak obsáhlá a různorodá ve všech svých podstylech, že být metalistou je v podstatě stejně vágní pojem jako být blondýnem.
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Garion » 5. říjen 2010, 11:54

Melville: Já bych v tom problém neviděl. Stick zas tak jako 100% chlap nevypadá. Já myslím, že bych mohl děti ukecat, že to byla jen jedna ošklivější blondýnka :tlesk:

Gotrek: dá se říct, že jsi našel důvod, co naše názory rozděluje. Každý vnímá pojem metalista trochu jinak a jak říkáš, jediné, co tyto různé výklady spojuje, je že všichni poslouchají metal (snad). Ale pro každého to znamená trochu něco jinýho.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Gotrek » 5. říjen 2010, 13:00

pro každého koho? Pro nás nebo pro "metalisty"?
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Garion » 5. říjen 2010, 14:11

pro každého jedince (ať už metal poslouchá či nikoliv) má pojem metalista jiný význam. Může to být člověk, který na sobě nenosí nic černýho a poslouchá metal, může to být pozér, který má i toaletní papír černej, ale muziku moc neposlouchá, nevyzná se v ní a jeho vrcholnej metalovej zážitek je účast s partou na MOR, kde se mohli opít a zhulit, byť nešel ani jednou ke scéně. Může to být člověk, kterej poslouchá mimojiné i metal a zajímá ho na metalu i nějaké poslání, čte si texty, zajímá se o ideu dané kapely do hloubky a případně se s ní ztotožňuje. Může to být člověk, kterému se líbí, jak většina lidí poslouchající metal vypadá a nosí metalové oblečení, byť žádnej metal neposlouchá. A takových definic je celá další řada. Ať si každý vybere, jak na pojem metalista bude koukat. Pro mě to bude vždycky člověk, který metal (jakoukoliv odnož) aktivně poslouchá a má na danou muziku nějaký názor. A ten styl, který poslouchá, zná. Bude znát aspoň nějaké názvy kapel a jejich desek. Pro mě za mě ať si nosí tepláky a růžovou mikinu, je mi to jedno. Aťsi je to třeba ten váš "pravdivý zlý" blackmetalista, ale pokud mi není schopnej říct, co je to Emperor či Gorgoroth nebo nebude znát nějakou desku od Root, tak je to u mě h*vn* blackmetalista a jako s takovým si nemám co říct. Howgh.

Tak co, Gotreku? Jsi podle mého měřítka metalista?
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Gotrek » 5. říjen 2010, 14:29

možná podle tvého ano, ale podle sebe jsem hlavně rude boy a hard mod :-)
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Garion » 5. říjen 2010, 16:12

tak to jsem rád. Jinak bych se divil, co tu děláš ;) ty jeden nezdvořilý chlapče a tvrdý fešáku :headbang:
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Kraus » 5. říjen 2010, 19:41

Tak pod pojmem "metalista" si představím dlouhé vlající vlasy,černé oblečení,pyramidy,řetězy,tma,šero,koncert,dav lidí před podiem,fandové skandující jméno kapely,kamarádi,zábava - netušim,jak to popsat,tak jsem to rozkouskoval na kousíčky.Určitě to neni všechno ale v popisování pocitů moc neválim,takže to nechám tak.
Nevím,proč tu většina z vás nemá v oblibě ty,kteří se oblékají jako metalisti.Mě osobně pokaždé docela potěší,když potkám někoho,na kom vlaje plášť nebo se na něm lesknou kovové sarapatičky.Když se někdo dokáže ztotožnit jak s hudbou,tak se stylem oblečení,tak nevidím jediný důvod,proč se mu nějakým způsobem vysmívat nebo mu nadávat do pozérů.
Já třeba nemám rád takové ty šílence,co se za každou cenu snaží být "in" a mít to,co je právě teď cool ale taky je nijak neshazuju .. je to jejich věc :)
Jak tu někdo psal,že zná týpka,co má enter sandman v mobilu a považuje se za fandu metallici .. Mam od metallici hromadu triček a pár mikin z doby,kdy jsem to poslouchal.Ikdyž je už vůbec neposlouchám a nemám od nich žádnou hudbu v pc a ani jinde,tak ty věci stále nosím a neberu to tak,že jsem pozér ale prostě se mi to nechce vyhazovat :D .. tak jestli to je i jeho problém,tak je to jen jeho věc.Ale neznám,tak nevím :)
Uživatelský avatar
Kraus
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Sluhy ( Pražské pohraničí)
Příspěvky: 248
Registrován: 29. srpen 2010, 22:51

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod jointislav » 6. říjen 2010, 22:33

taky mam mikinu a triko metalliky i když sem si je minimálně rok, možná déle nepustil a stále je nosim :mrgreen: ale zas mám naposlouchanou celou diskografii, četl jsem si texty atd. a taky sem rád když potkám někoho s klasickou metalouvou uniformou jelikož i já se v ní cejtím nejlíp a to né z důvodu že bych za každou cenu chtěl ukazovat co poslouchám ale jednoduše mě nenapadá nic lepšího co si vzít na sebe a co by se k mé osobnosti hodilo, a taky mám triko soulfly a slyšel jsem jen pár písňí
jointislav
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 4
Registrován: 3. říjen 2010, 16:13

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Kriss » 18. listopad 2010, 23:33

Flew píše:k metalistkám: mluvila jsem pouze o poslouchání metalu kvůli tomu,že se jim ten či onen hudebník líbí. o tom, že poslouchají metal, protože je zlý a temný, jsem nepsala.. kvůli tomu ho jistě poslouchá hodně holek, hlavně těch mladých, co v sobě ještě nemají moc jasno. :) ale většina hudbu poslouchá imho kvůli té hudbě, příp. pak kvůli nějaké osobní identifikaci a ztotožnení se - tím mylsím i ztotožnění se s tou subkulturou a jejím stylem života a pak se není čemu divit, že se jim - a rovněž mně, či tobě - líbí hoši s hřívou/pleškou, tzn. představitelé oné subkultury. ;)


Líbí se mi nejen muži s dlouhými vlasy či pleškou, nemám žádný vyhraněný typ, takže bych rozhodně neřekla, že lidi dělím podle toho, do jaké subkultury patří, takže v tomto směru zbytečně škatulkuješ. ;) Mnohdy se mi líbí muži přirození, zajímaví sami o sobě bez toho, aniž by byli ověšeni řetězi, byli oděni v černém a na nohách měli glády. Preferuji muže, kteří mají charisma, tudíž mě stejně tak může zaujmout nějaký metrosexuál. Nelpím na tom, aby se někam řadili. Takže to jsi teď trošku přestřelila. ;)
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Вранакрик » 18. listopad 2010, 23:41

souhlasim, akorat misto chlapu zminuju teda ty zeny :) spis zenu jednu :winky:
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Fflew » 18. listopad 2010, 23:41

ale no dobře, výjimky se najdou všude. ;) chtěla jsem tím říct, že je celkem přirozené, že se lidi mnohdy párují v rámci stejné subkultury, jelikož mají společné zájmy, atd. a holt je mnohdy spojuje i ten "uniformní" vzhled :lol: to není jen u metaláků, stačí se kouknout na pankáče, gothiky a jiné. chtěla jsme generalizovat, ale ne zas nějak přehnaně, jako že by se mi nemohli líbit jiní, než vlasatí chlapi.. což samozřejmě není pravda. :) nikde tam žádné "jen a pouze" napsané nemám. bylo to použito jen jako příklad. ale pokud si trváš na tom, že chlapi, kteří se ti líbí, jsou naprosto "random" v rámci subkultur i všeho jiného, tak si to vztáhni pouze na mě a můžeš se považovat za výjimku. páč bych řekla, že většina lidí to má právě tak, jak píšu.
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Kriss » 18. listopad 2010, 23:50

Meph: Prozrazeno! :o :heart:

Fflew: Netvrdím, že to není přirozené, ale připadá mi to uhozené, aby se lidé párovali podle toho, v jakém stylu si zrovna frčí. Naopak obdivuji takové, kteří se i přes rozdíly dokáží shodnout, ku příkladu milovnice popu + metalista. Toto se mi líbí, že lidem nesejde jen na tom, kam se kdo řadí a nerozlišují. Více než vzhledu si všímám povahy lidí. Proto mi není proti srsti mít za nejlepší kamarádku holku, která vymetá diskotéky a žije si tak nějak "free", ačkoliv já preferuji spíše život v klidu a uzavřeném kruhu lidí.
Abych pravdu řekla, metalisty docela pohrdám. :roll: Nějak se mi neosvědčili jako lidé i jako společníci či přátelé. Když se řekne metalista, vybavím si ty pubertální zlo děcka tady ve Zlíně a je mi zle. :blee: Proto jsem se za metalistku nikdy označovat nechtěla, protože nemám ráda škatulkování. Své přátelé či samotného přítele, kteří metal poslouchají, taky metalisty nenazývám. Právě asi kvůli těm zažitým dlouhým vlasům, černému oblečení a gládám, se mi to označení tolik zprotivilo.
Naposledy upravil Kriss dne 18. listopad 2010, 23:52, celkově upraveno 1
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

PředchozíDalší

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník