Cesta do hlubin metalákovy duše

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Darill » 11. srpen 2008, 13:20

...aneb malý psychologicko-sociologický výlet k fanouškům metalu...

Co si myslíte o metalistech obecně?
Myslíte že jdou definovat nějaké stereotypy metaláka?
Jaké vztahy mají metalisti mezi sebou?
Co vztah s dalšími subkulturami? Ostatní subkultury?

A vůbec, co si osobně myslíte o současném trendu dělení společnosti podle hudebního poslechu?


...tohle jsou jen některé otázky, klidně přidejte další, neberte odpověď jako vyplňování dotazníku na zadané otázky, vemte je spíš jako takovou malou inspiraci na rozjetí diskuze...

<<<prosím o udržení jisté úrovně, příspěvky obsahující jen "XYZ jsou ošklivé slovo" jsou přímo nežádoucí a budou se mazat, rád bych rozumnou debatu, ne nadávací topic, děkuji za pochopení>>>
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod sheVcza » 11. srpen 2008, 13:36

Nerozlišuju lidi podle toho co kdo poslouchá nebo jak se obléká, nebo do jaké subkultury patří, mnohokrát jsem se tak v někom zmýlil.. I v nějaké skupině uplných tupců se vždy najde někdo normální, a to platí přesně naopak..
Stejně tak mi přijde ujeté soudit kdo je a kdo není metalista.. Kdo to je vůbec metalista? Často se setkávám s názorem "ten nemá dlouhé vlasy, to je hovno metalista" nebo "ježiši co to je za metalistu když má na sobě bílé tričko s nějakým "techno" motivem?"..etc Proto takto lidi nedělím, a to ani sebe, jsem to co jsem a basta. Když mi někdo říká že je metalista, gotik nebo něbo podobného tak se většinou uvnitř zasměju, přijde mi to.. pozérské a směšné :idea:
Jinak vztahy mezi metalisty (vím teď si trošku protiřečím s tím co jsem psal výš :) ) si myslím že jsou přátelské, ale jak jsem psal výš, vždycky se najde nějaký debil a většinou ne jeden.. Aspoň teda podle mojich zkušeností.. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Grainne » 11. srpen 2008, 15:28

Podle mě mají metalisti mezi sebou dobré vztahy a na ostatní styly se dívají rozumně. Že prostě vědí, že každý může mít svůj styl. ;) Třeba já poslouchám metal, ale chodím třeba jeden týden v černém oblečení, další týden v barevném.... Miluju barvy, ale to neznamená, že nemůžu poslouchat metal..
"So we watch the sun come up from the edge of the deep green sea.."
Uživatelský avatar
Grainne
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 29
Příspěvky: 133
Registrován: 26. červenec 2008, 22:08

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Lulu » 11. srpen 2008, 17:27

Podle mě jsou metalisti lidi jako každý jiní...Nevím co tu řešíte,prostě inteligentního člověka najdete ve všech stylech stejně tak idiota...Já bych právě řekla,že právě metalisti jsou nejméně tolerantní k ostatním stylům a to mě na nich někdy taky dost štve. :|
A taky souhlasím se Shevem...to jako opravdu existuje nějaká definice toho,kdo je a není metalista? Vždyť je to smešné...Metalistou ste duší a ne svým zjevem,černým oblečením a pentagrami...
Toť můj názor...
Obrázek
Náš svět měl být až příliš krásný na to, aby byl skutečný...
Uživatelský avatar
Lulu
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Zlín
Příspěvky: 787
Registrován: 17. listopad 2007, 23:07

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Darill » 11. srpen 2008, 18:08

Lulu píše:...to jako opravdu existuje nějaká definice toho,kdo je a není metalista? Vždyť je to smešné...Metalistou ste duší a ne svým zjevem,černým oblečením a pentagrami...
Toť můj názor...


se hned nezlob, vždyť tohle je taky předmětem diskuse, jestli něco takového existuje nebo ne... :)
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Lulu » 11. srpen 2008, 18:11

Ne Darille já se nezlobím,pokud to tak vyznělo,tak se omlouvám ... já tohle třídění prostě moc v oblibě nemám...
Obrázek
Náš svět měl být až příliš krásný na to, aby byl skutečný...
Uživatelský avatar
Lulu
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Zlín
Příspěvky: 787
Registrován: 17. listopad 2007, 23:07

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Wapster » 11. srpen 2008, 18:58

Lulu píše:...Metalistou ste duší a ne svým zjevem,černým oblečením a pentagrami...
Toť můj názor...

já s tímto souhlasím..
Život je k***a (jsem sprosťák), ale ne tak velká, když posloucháš metal. Metal je totiž lék na vše, jen si ho správně zvolit
http://www.metalista.cz
Fanoušek promostars:
http://www.metalshop.cz/tricka/tricka_metalova/p/tricko-metallica-death-magnetic-3-celopotisk-micz-?a_aid=metaez&a_bid=metal
Uživatelský avatar
Wapster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Kojetín
Příspěvky: 716
Registrován: 4. srpen 2008, 8:19

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Gore » 11. srpen 2008, 19:28

podla mna ste metalista tym, ze pocuvate metal :lol: na vyzor a dusu sa vam mozem vykaslat, kazdy ma vynimocny charakter, takze hadzat metlacke charaktery do jedneho vreca je ako prijimat fakt, ze na seba ti, co sa spolu stretavaju, vplyvaju do takej miery, ze sa pomaly ani nevedia spravat, ako im to bolo "dane do vienka", ale spravaju sa tak, ako si to (metlacka) spolocnost vyzaduje... vidim, ze vsetky skatulky/kultury/subkultury budu aspon v tomto bode vzdy rovnake...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Prehistor » 11. srpen 2008, 21:46

Gorefiend píše:podla mna ste metalista tym, ze pocuvate metal :lol: na vyzor a dusu sa vam mozem vykaslat, kazdy ma vynimocny charakter, takze hadzat metlacke charaktery do jedneho vreca je ako prijimat fakt, ze na seba ti, co sa spolu stretavaju, vplyvaju do takej miery, ze sa pomaly ani nevedia spravat, ako im to bolo "dane do vienka", ale spravaju sa tak, ako si to (metlacka) spolocnost vyzaduje... vidim, ze vsetky skatulky/kultury/subkultury budu aspon v tomto bode vzdy rovnake...

Oblekám se jako normální děcko...dobře se učím, nedělám bordel......a jsem metalista
nebo:
Oblékám se černě, nosím ostnaté obojky, kožené gumáky, vlasy mám na černo do ņákého šíleného účesu, na školu seru, dělám bordel kam příjdu........a jsem metalista
IMO nesmysl, metalista může být každý, právník, zedník...prostě kdokoliv, jak už tu bylo několikrát řečeno
Obrázek
Uživatelský avatar
Prehistor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 560
Registrován: 4. srpen 2008, 7:09

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Lulu » 11. srpen 2008, 21:54

Gore mám takový pocit,že tu "moji" duši, chápeš v jiném smyslu,než jak jsem to myslela.
Obrázek
Náš svět měl být až příliš krásný na to, aby byl skutečný...
Uživatelský avatar
Lulu
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Zlín
Příspěvky: 787
Registrován: 17. listopad 2007, 23:07

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod x-SCYTHE » 11. srpen 2008, 22:11

Gorefiend píše:...kazdy ma vynimocny charakter, takze hadzat metlacke charaktery do jedneho vreca je ako prijimat fakt, ze na seba ti, co sa spolu stretavaju, vplyvaju do takej miery, ze sa pomaly ani nevedia spravat, ako im to bolo "dane do vienka", ale spravaju sa tak, ako si to (metlacka) spolocnost vyzaduje... vidim, ze vsetky skatulky/kultury/subkultury budu aspon v tomto bode vzdy rovnake...

a toto si napisal nie dlho dozadu
Gorefiend píše:taki ludia si zasluzia, aby im bolo do konca zivota pripominane, aky hnus zosobnuju, opovrhujem nimi a krcim nos uz len pri zmienke o nich... ble

Nebiju sa ti tvoje vlastne nazory? ;)

No a este k teme. V principe mam dobrych kamaratov iba metalistov a rockerov. ono sa ta vlna spolocnych sympatii, vedome alebo nevedome, vezie na spolocnej hudbe, a to jednak pre radikalnych extradrsnych skrupulantov alebo obycajnych miernych ludi, ktori si metal pustia vo volnej tichej chvilke.
Nenávidím ľudí. Úplne vážne.
Uživatelský avatar
x-SCYTHE
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Taká malá dedinka uprostred Európy menom Slovensko
Příspěvky: 314
Registrován: 22. leden 2008, 23:11

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Suffocation » 11. srpen 2008, 22:14

No tak na odpoved na tento topic sem si vyhradil delsi dobu :)

zaprve nesnasim oznaceni Metalak nebo Metalista :D ... prijde mi to jak ze skolky, rozhodne bych byl nerad, aby mi tak nekdo rikal :) Metloš jeste celkem jde, ale to je spis pejorativni, takze nejlepsi je asi clovek, poslouchajici metal :) a v tom je podle me ten prelom. Metalak nebo metalista je clovek, ktery je clenem nejake metalove subkultury, ktera se vyznacuje jistymi charakteristickymi rysy, do kterych se vetsinou clenove ostatnich subkultur strefuji. Takhle je to vsude jinde, u EMO, u Gothic, u HIP HOPu. Pak jsou lide, kteri poslouchaji hudbu a zajimaji se hlavne o ni, nekupuji si tricka, aby zapadli, ale protoze chteji podporit jejich oblibene kapely. Nechodi v o 10 cisel vetsim obleceni a nemaji flexny do boku hlavy, ale poslouchaji HIP HOP, nekteri ho i tvori, chapou, co ta hudba znamena a proc vznikla (pro dalsi info doporucuju nejaky web venovany oldschool hip hopu atd.) - delaji inteligentni texty, komentuji socialni situaci, pochazeji z nizsich vrstev obyvatel, zpivaji o tom, co doopravdy zazili, davaji sve hudbe hloubku, ale to kiddoz s retezama a trenkama tahnoucima se po chodniku nikdy nepochopi.

Osobne si ale myslim, ze metalova subkultura je v necem precijen trosku jina - a to ve sve vnitrni rozmanistosti a celkove rozmanitosti metalove hudby, to je podle me to, co odlisuje metal od ostatniho. POP, HIP HOP, RAP, new wave EMO ... tyhle vsechny styly maji par ikon na svych televizich a radiich, kazdy je tam zna, kazdy je posloucha a existuje maloco jineho. Metal ma ale tolik stylu, jako ma POP kvalitnich, poslouchatelnych interpretu. Porad je co objevovat a porad plyne inteligentni diskuze o hudbe, ktereto dukazem je i toto forum. Skoro vsichni fanousci metalu se mezi sebou nakonec dokazi domluvit, at uz vypadaji jakkoliv, maji jakekoliv vzdelani a jakkoliv moc penez.

A proto je moji vizi to, aby byl metal o hudbe, aby neexistovali metalisti, jen lide, kteri poslouchaji metal. Lide, ktere spojuje kvalitni hudba a dobre vztahy mezi sebou.

Jak by pravil klasik: I had a dream ... ;)
In pain we trust. In anger we believe. In darkness we abide.

Obrázek
Uživatelský avatar
Suffocation
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 1668
Registrován: 18. únor 2008, 23:19

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Gore » 11. srpen 2008, 23:09

nebiju, len neviem, na co to bola reakcia ;)
ludi nehadzem do jedneho vreca, lenze ako som povedal, par ludi to ma tak, ze su si podobni ako vajce vajcu - to neznasam, kazdopadne tamto je reakcia asi z niecoho ineho, tak by si mohol dat link...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Undying76 » 12. srpen 2008, 13:20

Já v tom vidím více pohledů.V první řadě jsou tu ti,kteří chtějí o sobě dát vědět,aby na první pohled bylo znát co jsou zač.Kdyby jste někde potkali mě asi by bylo hned jasné že se o mě dá říct že jsem "matalista.
A jsou tu i ti kteří o sobě nechtějí na první pohled nic podobného prozradit a je to součástí jejich soukromí,dokonce bych řekl intimity.
A jsou lidé kterým je to jedno na image jim nežáleží,oblíkají si to v čem se cítí dobře a vůbec na nich nepoznáte že jsou to třeba muzikanti kteří se zabývají tou nejtvrtší musikou.
Nelze nikoho soudit podle toho jak vypadá,ono pradávné šaty dělají člověka už asi moc neplatí.
Spíš vždy čekám co z člověka vypadne moudrého,než abych hodnotil jak vypadá.
Uživatelský avatar
Undying76
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 36
Registrován: 11. srpen 2008, 22:42

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Darill » 12. srpen 2008, 14:01

Dovolil bych si trochu parafrázovat Lulu a jak naznačoval Suffocation, řekl bych, že "metalistu" z vás nedělá hudba co posloucháte, ale černé oblečení, glády a mařena(=rozuměj dlouhé vlasy). Nesouhlasím s tím, že "metalista-nepozér" má metal v duši. Tohle mi přijde taky trochu jako póza, protože tohle neni o duši, jen o vkusu...už jenom proto, že kdyby byl každý styl hudby co se člověku líbí v duši, tak třeba já osobně tam mám docela narváno :lol:

Suffocation píše:A proto je moji vizi to, aby byl metal o hudbe, aby neexistovali metalisti, jen lide, kteri poslouchaji metal. Lide, ktere spojuje kvalitni hudba a dobre vztahy mezi sebou.


Tohle se mi líbí, pěkná vize... Jinak k tomu Metalistovi, Metalákovi atd. co tak sleduju, tak všechny tyhle označení začínají pomalu nabývat pejorativní nádech. Ono to je ale způsobeno jistými stereotypy o "univerzálních posluchačích žánru", které spojují ty nejhorší vlastnosti do jednoho obrazu:

Univerzálního metalistu bych definoval nějak takhle (dámy snad odpustí a upraví si případně sami na ženské pohlaví):
Dlouhé vlasy, černé oblečení, často kožené kalhoty a triko s nechutným obrázkem a nečitelným názvem, obdobná mikina, křivák/kabát, glády, sprostě mluvící, hodně chlastající asociál stále mluvící s cesty o nějaké "jediné pravé kapele" o které nikdo nikdy neslyšel

Tohle je jen takový pokus nastínit, co si asi tak představí pod pojmem metalista člověk, který o metalu "nic neví", navíc masírován médii reportážemi o festivalech, kde se zobrazují věci jako lidé ležící totálně ožralí někde v křoví, fekálie na místech kde by být něměli a kradení ze stanů. Nicméně druhá věc je to, že tyhle věci tam opravdu jsou, sice v malé míře, ale jsou...zas na obranu těchto akcí musím říct, že tohle je všude, zvlášť teda na open-air-festech to asi ani nikdy nemůže být jinak a je takové novácké klišé podávat metakovou akci jako sraz bandy úchylů a nějakou tanenční akci jako úžasnou evropskou párty...já byl na obojím a můžu říct, že to není o tolik jiné, lidé jsou akorát jinak oblečení a jinak se na muziku pohybují...nicméně stereotyp diskantů/trancařů a podobných vyznavačů taneční hudby jakožto "metrosexuála v bílé" je asi společensky přijatelnější než "vlasáč v černé"...

Nakonec bych si ještě trochu rýpnul, neberte si to někdo osobně, protože se to občas děje i na tomhle fóru...jde o (nazval bych to osobně) "internetového metalistu" - jistě každá internetová diskuze má své prudiče, bez nich by to ani nebyl internet, ale u metalu je úplně nová forma prudění, kterou většina ostatních lidí vůbec nechápe a jednoho mého kamaráda to například úplně odradilo chodit na tohle fórum -> jsou to tzv. "škatulkové války" tzn. diskuze jenom o tom, jakou škatuly teda vlastně kapela hraje, ale v naprosto nesmyslné rovině a zbytečně dlouho, korunu tomu nasadil jeden místní přispěvatel, když tvrdil, že SOAD hrají Neo/Alternative Metal, což byla úplně nová škatulka, kterou vymyslel pro tuto kapelu, protože jak pak podotknul, on umí kapelu srávně stylově rozebrat... Jistě někdy tohle má smysl řešit, ale jen s nějakými argumenty, narazil bych třeba na jednu debatu, které jsem se účastnil a to jestli je "grindcore core", nicméně, než sem do toho šel, tak sem si zjistil nějaké info, ne jako když někdo bude tvrdit, že "helloween hrajou speed, protože power je hudba pro teplouše" nebo podobné úžasné argumenty...
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod sheVcza » 13. srpen 2008, 10:47

Pro pobavení sem musím dát diskuzi z naší třídy na spoluzaci.cz :lol:

Skrytý obsah
Dawe:
Děti pojedem na výlet?

kwiitko:
Já bych chtěla na Nový Zéland....

sheVcza:
Mmm já bych bral Finsko.

kwiitko:
Finsko ne, tam je moc černých bláznů...

sheVcza:
I ty rasisto! :twisted: :lol:

radulka:
sorry, že se pletu do diskuse, ale ve Finsku jsou černí blázni? to jsem netušila

kwiitko
No jasné že jsou...Však jsi viděla jak vypadali Vizovice a přilehlé okolí v období Masters of Rock ne? Plné černých bláznů - mj. i z Finska. Ve Finsku mají průkopníky nebo tak něco.... Jsem někde četla

sheVcza:
Černí blázni to jsou pro typicky bezinformované lidi co o tom ví kulové a jen kritizují, bez urážky. Ale kromě toho je ve Finsku překrásná příroda. ;)

vláček:
pchá nordic metal....aneb hrůza děs rulezz

kwiitko:
njn, tak každého zajímá něco jiného že..... ale na černé blázny bud mít stále stejný názor, protože jsou to prostě magoři a basta.

sheVcza
A nějaký rozumný důvod proč to jsou magoři? ^^

Hubus:
smrdíte a máte mastné hlavy :lol:

dawe:
myslím ž kdo vyznává metal má buď špatnou minulost bo strašný ksicht..
taky ho poslechnu když je chuť ae tvorstvo kolem toho mě odpuzuje

sheVcza
Vidím že všichni máte velmi "opodstatněné" argumenty a důvody, jinýmy slovy kritizujete to, o čem nic nevíte. Ale tak ok, podle Vás teda jsem černý blázen, smrdím, mám mastné vlasy, strašný xicht špatnou minulost a prostě jsem magor a basta. :lol: Aneb moudřejší ustoupí.. HOWG
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Tal » 13. srpen 2008, 10:58

sheVcza píše:Pro pobavení sem musím dát diskuzi z naší třídy na spoluzaci.cz :lol:

Skrytý obsah
Dawe:
Děti pojedem na výlet?

kwiitko:
Já bych chtěla na Nový Zéland....

sheVcza:
Mmm já bych bral Finsko.

kwiitko:
Finsko ne, tam je moc černých bláznů...

sheVcza:
I ty rasisto! :twisted: :lol:

radulka:
sorry, že se pletu do diskuse, ale ve Finsku jsou černí blázni? to jsem netušila

kwiitko
No jasné že jsou...Však jsi viděla jak vypadali Vizovice a přilehlé okolí v období Masters of Rock ne? Plné černých bláznů - mj. i z Finska. Ve Finsku mají průkopníky nebo tak něco.... Jsem někde četla

sheVcza:
Černí blázni to jsou pro typicky bezinformované lidi co o tom ví kulové a jen kritizují, bez urážky. Ale kromě toho je ve Finsku překrásná příroda. ;)

vláček:
pchá nordic metal....aneb hrůza děs rulezz

kwiitko:
njn, tak každého zajímá něco jiného že..... ale na černé blázny bud mít stále stejný názor, protože jsou to prostě magoři a basta.

sheVcza
A nějaký rozumný důvod proč to jsou magoři? ^^

Hubus:
smrdíte a máte mastné hlavy :lol:

dawe:
myslím ž kdo vyznává metal má buď špatnou minulost bo strašný ksicht..
taky ho poslechnu když je chuť ae tvorstvo kolem toho mě odpuzuje

sheVcza
Vidím že všichni máte velmi "opodstatněné" argumenty a důvody, jinýmy slovy kritizujete to, o čem nic nevíte. Ale tak ok, podle Vás teda jsem černý blázen, smrdím, mám mastné vlasy, strašný xicht špatnou minulost a prostě jsem magor a basta. :lol: Aneb moudřejší ustoupí.. HOWG


jsem četla tu diskuzi. no to je šílený:D to je horší než u nás ve třídě. tyhle lidi přesně nemám ráda. odsuzujou a ví prd.
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod littlewitch » 13. srpen 2008, 10:59

:lol: :lol: SheV...čo už s tebou...si černý blázen...a tvoji spoolužáci s tebou do Finska nepojedou :lol: ;) ....inak mňa osobne tieto skreslené a dosť obmedzené názory iritujú ale na tomto som sa musela aj s tebou schuti zasmiať..aaaaaaaaachjo :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod Tal » 13. srpen 2008, 11:12

jinak teda..spíš budu mluvit ze zkušeností, které mám. myslím že lidé co poslouchají metal jsou víc otevřenější (v jistém slova smyslu) jiným lidem jim podobným. Jak se říká: hopeři tě v kotli udupou, metalisti tě zvednou. Já nevím, možná to zas až taková pravda není, ale..Na Masters of Rock jsem se mnohokrát přesvědčila, že i když tam byli lidi poslouchající tvrdou hudbu, neviděla jsem tolik agresivity jako na našem Rockfestu, kde se sešli i hopeři atd. Štve mě akorát pár lidí například od nás ze školy. Je tam partička holek (ještě k tomu mladších) která se oblíká jedině v Nosferatu a mě strašně odsuzujou že chodím normálně oblíkaná. Jistě, chodím občas v černým, ale moje nej oblečení jsou prostě džíny. Chápu, že dneska znamená styl hudby i styl oblečení, ale je to nutnost? není. Je to každýho věc. Dál k čemu bych se chtěla se znechucením vyjádři je představa některých lidí, že když jdu v černým tak hned mám nálepku na čele satanistka. Ano mám doma pentagram a nosila jsem ho, ale kolik lidí dneska nosí křížek na krku a není křesťan ale ateista? Já teda ateista jsem. Teď nosím anch a setkala jsem se s tím, že jsem potkala člověka, který věřil v Boha a dost blbě na to koukal. Tak já nevím. Nikdy neuděláte nic, aby se to líbilo všem. A to že metalisti smrdí a maj mastný vlasy?:D to jsem ještě neviděla:D Většinou kluci s dlouhýma vlasama se o ně mnohdy starají líp než jakákoli holka. Jedno bych chtěla ale říct. Jsem hrdá na to když můžu mluvit s člověkem který poslouchá metal a nevypadne z něj žádná blbost. Dokáže se normálně vyjádřit, bavit se o všemožných věcech a ne jen o sexu, sprostých slovech a divných zkratkách. To je asi všechno. Dokázala bych o tom kecat hodiny, ale to si nechávám pro příbuzenstvo, který se mě vždycky ptaj, co na tom všem vidim:D
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Cesta do hlubin metalákovy duše

Příspěvekod RammVojta » 14. srpen 2008, 9:16

Grainne píše:Podle mě mají metalisti mezi sebou dobré vztahy a na ostatní styly se dívají rozumně. Že prostě vědí, že každý může mít svůj styl. ;) Třeba já poslouchám metal, ale chodím třeba jeden týden v černém oblečení, další týden v barevném.... Miluju barvy, ale to neznamená, že nemůžu poslouchat metal..


Má slova. Stejně tak, třeba já nechci nosit, dlouhý vlasy, ale proč bych neposlouchal metal? :headbang2:
RammVojta
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 373
Registrován: 11. srpen 2008, 20:09

Další

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník