Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločnosti

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločnosti

Příspěvekod Algis » 21. srpen 2014, 14:28

Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod Garion » 21. srpen 2014, 15:15

Teď jsem nepochopil, jestli chceš znát názory na tenhle konkrétní čin nebo rozpoutat debatu na tohle téma obecně...

Ano, je to hrozné a já sám nechápu, jak někdo může zabít psa, natož kladivem, ale strčit za to dvě 15ky na dva roky do vězení? To že by je mělo polepšit? Ani omylem. Tam je potíž jinde - v hodnotách, ve výchově, v prostředí, kde vyrůstaly. Myslím, že ten psycholog to popsal přesně: společnost se někam vyvíjí a člověk se chce někam začlenit. Někteří jedinci chtějí něčím upoutávat, zalíbit se jiným. Když je parta, tak člověk udělá občas něco abnormálního a v partě je pak za borce a ty hranice abnormálnosti se posouvají. Když jsem byl v jejich věku, tak borci lezli třeba na tovární komíny nebo dělali jiný voloviny a v očích ostatních stoupali. Dnes je řada těch dřívějších volovin skoro normálních a tak se abnormalita stupňuje. Kam to může dojít? Vzpomněl jsem si na knížku Mechanický Pomeranč. Potažmo i na výborné filmové zpracování. Toho bychom se měli děsit. Ale jsem v tomhle idealista. Věřím, že pořád je 99,99999% lidí normálních, vážících si života a jen zlomek obyvatel je vůči životu bezohledných. A těm toho moc nepomůže. Ani resocializace, ani léčba v ústavech. Co bude s těmahle holkama? Podle mě si vůbec neuvědomují, že provedly něco špatnýho, naopak, myslí si, že jsou hustý. Co s nima? Doufat, že až budou mít svý haranty, přijde úcta k životu.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod Andrew_Deer » 21. srpen 2014, 15:22

Doufat... super řešení.
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod Garion » 21. srpen 2014, 15:31

Co tedy navrhuješ? Já jsem svý děti nějak vychoval a v rámci možností jsem se je snažil naučit mít nějakej vztah k životu, k práci a k povinnostem. A teď už mi taky nezbývá než doufat, že to bylo dostatečný a že se nechytí nějaký takový debilní party, kvůli který zahodí svý dosavadní návyky a svezou se na šikmý ploše. Pokud by ta děvčata byla mýma dcerama, tak by dostala na prdel, z čehož by si za chvíli nic nedělala a dát jim domácí vězení, tak zdrhnou a bude hůř. Snažit se je přimět k úctě k žvotu v patnácti jenom kecama, to nejsem naivní - jedním uchem tam, druhým ven. Pokud je společnost potrestá kriminálem, budou se cítit ukřivděný a po propuštění přitlačí na pilu, protože už budou mít jméno. Mezi určitým typem lidí. Takže já budu doufat, že třeba to mateřství v nich probudí tu správnou strunu.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod silmarill » 21. srpen 2014, 18:22

Garion má na to triezvy pohľad, palec hore.
Dievčatá vraj na to dostali príkaz od rodičov lebo im psy drhli hydinu. To že na dedine kántria zvieratá neni nič nové, z počutia viem že nechcené mačky alebo štence dajú do vreca a otrieskajú o zem, prípadne hodia do potoka. V cigánskych osadách sú psy ako kŕmna zver. Ale je choré brať to ako zábavu a chváliť sa s tým.

Je nenormálne aby za to baby dostali 2 roky basy. Ale tiež dúfam že ich život napraví, že získajú viac empatie a úctu k životu - a nebudú také cynické a sadistické. Teraz si myslia aké sú cool a drsné - život ich pár krát prefacká a snáď aj vekom dostanú rozum...
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod Algis » 21. srpen 2014, 22:34

To nie je trošku hlúpe povedať, že je nenormálne aby niekto za toto dostal basu? Kde sa dostaneme týmto spôsobom, keď niečo podobné nebude trestné?
To že na dedinách sa zabíjajú štence a že poloretardovaní cigáni jedia psov je teda argument ad absurdum.

P.S. Postol som to len preto, že toto (a mnohé iné) správanie je len výpoveďou súčasného stavu spoločnosti.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod silmarill » 21. srpen 2014, 22:51

Korupcia, chudoba, organizovaný zločin, drogy, plytvanie zdrojmi, mocenské vojny, obchod s ľuďmi, prostitúcia, násilie v mene náboženstva a iné veci sú oveľa silnejšou a dôležitejšou "výpoveďou súčasného stavu spoločnosti". Pozri ja nehovorím že násilie na zvieratách je vec ktorá má zostať bez opominutia, to zas nie, ale dávať deckám basu za ich hlúposť a jednorázové zlyhanie je naozaj príliš silná káva. Keby sme toto trestali na 2 roky basy, tak za všetko ostatné by predsa musel byť trest smrti...
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod Mess » 21. srpen 2014, 23:22

Oni sa musia dať hlavne liečiť, lebo to je psychická choroba, bez štipky empatie dochádza k ozajstným nebezpečenstvám, dneska zabili SO SMIECHOM psov, zajtra môžu človeka. Nie sú malé deti aby nechápali cenu života. 15 je už dosť vek nato. A ak im to otec rozkázal, nabádanie k trestnému činu do väzenia on môže ísť. Dovy dopo nepotrebujem ani 5 rokov právnickej školy.
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod Andrew_Deer » 22. srpen 2014, 4:21

Nevim, mám z toho hloupej pocit, takovej ten "vaše nápady jsou blbosti, ale já nemám lepší..." Ale tak řešit to způsobem "doufám, že si časem uvědomí" to asi není úplně něco, co by pohnulo s čímkoliv... A řešit by se to možná mělo.
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 22. srpen 2014, 9:45

Nevím, jestli je to napraví, nebo ne, ale basa je adekvátní trest, podle mě. Aspoň minimálně jako výstražný příklad pro ostatní frajírky.
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod Garion » 22. srpen 2014, 10:52

Já si právě myslím, že basa v tomhle případě těm holkám uškodí. Dostanou se mezi takové lidi - zločince vrstevníky, že se to na nich musí podepsat. V tom špatném smyslu, jako že je to podle mě nemůže napravit. Z basy vyjdou se zážitky a s cejchem. Řada lidí je odsoudí ale budou tu jiní, kteří je k sobě přijmou nebo k nim budou vzhlížet a snažit se jim zaimponovat. A to nebude ta správná skupina lidí, která by je mohla napravit. A jejich rodina, to taky není v jejich případě žádná výhra...

Já neumím říct, co je správné a jak správně tenhle případ řešit, jen vyjadřuju svůj názor na trestání mladistvých basou za zabití zvířete a chlubení se s tím. Když mi bylo 14, dostal jsem od táty vzduchovku. Nejdřív jsem střílel na špejle a do terčů, ale pak jsem viděl na plotě vrabčáka a prásk, trefil jsem ho. Spadnul z plotu a ještě chvíli pískal, než umřel. Bylo mi ho pak moc líto a od tý doby zabíjím jen hmyz. Měl bych jít tedy do vězení? Kdyby se děvčata nechlubila na fejsbůku svým činem, tak o tom vlastně nikdo neví, jen ti, komu by to řekla, tedy nějaká jejich parta na vesnici. Nikdo by to neřešil a do žádnýho vězení by nikdo nešel. Takhle holky mají najednou popularitu a na fejs jim budou chodit odsuzující ale i uznávající příspěvky. Podle mě to basa zhorší - beru to teď z jejich hlediska. Z hlediska ostatních máš Tome asi pravdu, pokud dostanou flastr, může to někoho od podobnýho činu odradit. Ale pokud to někdo v sobě má, stejně to udělá, jen se tím nebude dál chlubit.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 22. srpen 2014, 12:38

Do basy nezavírat, to by bylo opravdu extrémně kontraproduktivní, ale společensky prospěšnejch prací bych jim nasypal, že by viděly. Optimálně nějakejch, který je trochu proberou / naučí empatii.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod Garion » 22. srpen 2014, 14:07

Přesně tak určitě! To mě nenapadlo. Tohle je dobrý řešení. Klidně ať maj škraloup v papírech a šup s nima do stacionáře nebo hospicu pomáhat.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod Algis » 22. srpen 2014, 17:57

Maximálne tak dostanú hrabanie lístia a podobne. Asi neviete ako fungujú tie skvelé "verejnoprospešné práce"...

A po takýchto odpovediach? http://www.noviny.sk/c/krimi/regina-kto ... terinarkou Prepáčte, ale tie by som hodil len cigáňom na hromadný gang-bang.

Garion, keby si sa takto súcite pozeral, na každého zločinca, tak by bola v tvojom ideálnom štáte asi anarchia. Nesnažím sa tvrdiť, že u nás justícia funguje super a skvelo a že to tu nie je postavené na hlavu. Ja sa skôr pýtam sám seba, kde sme sa dostali, keď niekto sa podobným činom vystavuje na piedestál.
Mimochodom... presne preto, že to zavesili na fb a zaujali k tomu taký postoj aký zaujali, tento trestný čin výrazne odlišuje od toho, že si vzduchovkou zastretlil vtáka kedysi. Viem, že bola iná doba, ale ak to nemáš v hlave doprepínané, tak by si nepísal poštové listky kamošom ako sa ten vták ešte na zemi chvíľu zmietal a aké to bolo super...
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod morfor » 22. srpen 2014, 18:06

Empatii lze naučit? Pochybuju. Pokud jsou schopny se chlubit ubitím psů, proč by se pak nemohly chlubit neštěstím cizích, nemohoucích lidí. Pořád to v nich navíc bude vzbuzovat pocit ukřivděnosti. Psycholog v nich může udělat pořádek, ale zrovna tak ještě větší bordel. Obávám se, že tohle nemá dobrého řešení. A na uvědomění si hranic s mateřskými povinnostmi bych tedy taky rozhodně nevěřila. Asi jsem skeptik. :-(
Uživatelský avatar
morfor
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 44
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 84
Registrován: 22. leden 2014, 20:53

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod Algis » 22. srpen 2014, 18:12

Takto potom dopadnú tie riešenia v štýle ... "dúfam" .... "ono sa to nejak spraví..."

Obrázek
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod Garion » 22. srpen 2014, 18:50

morfor: ne, empatii naučit nelze, ale podle mě je možný jí v sobě probudit, pokud tam někde je. Já neříkám, že je to nějaké dobré řešení, ale říkám, že zavřít je na dva roky mezi větší grázly je ještě horší řešení.

Algis: Ne, hrabat listí ne, ty veřejně prospěšné práce by měly mít výchovný charakter. Jinak ti rozumím, co chceš říct a já nechci být vůči tobě za každou cenu v opozici. Taky vidím, že je špatné, co provedly psům a že je ještě horší, co provedly potom. Akorát je to zřejmě dnešní ekvivalent toho, že v minulosti se takový člověk chlubil jen v rámci své komunity a bylo na kvalitě té komunity, jestli získal za svůj čin respekt a uznání nebo opovržení. A takového jedince pak formuje právě ta parta, které se cítí být členem. Ano, je dobře, že se o tom mluví veřejně a že se o tom dozví další a že z celkového obrazu vyznívá, že takové jednání, co provedla děvčata, je nepřípustné, není správné a rozhodně neschvaluju, aby se tento čin vystavil na piedestal, jak píšeš. Ale zavřít za tohle do lochu - s tím nesouhlasím.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Kde to žijeme?... alebo absurdnosti postmodernej spoločn

Příspěvekod morfor » 22. srpen 2014, 19:24

Já jsem to teda nečetla celý pořádně, takže si nevybavuju, jestli jim vězení jen hrozí nebo je tam velmi reálná šance. Dle mého je potřeba, aby tam ta reálná šance byla. Neříkám, že je dobrý, aby tam skončily, ale aby si minimálně uvědomily, že mohly. A za takovej čin by přece mělo hrozit něco víc. I kdyby k tomu opatření soudci sahali jen vyjímečně. V tu chvíli vraždění by se tím holky sotva zabývaly, ale když už něco takovýho spáchaly, tak by měly mít aspoň pocit, že po zločinu přichází trest. Ohledně "výchovných" veřejně prospěšných prací. Když to vezmu z druhý strany, tak by se mi asi nelíbilo, že o mě blízkou osobu se stará někdo takovej. To by mi výchovný aspekt byl naprosto někde.
Bohužel oko za oko uplatnit nelze. To by možná pomohlo nejvíc, ale vracet se o několik století zpět taky není řešení. ;)
Uživatelský avatar
morfor
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 44
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 84
Registrován: 22. leden 2014, 20:53


Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron