Partička metalistů

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Re: Partička metalistů

Příspěvekod SUK » 4. únor 2010, 18:37

Smrt v červnu píše:Mj. jaká je definice slova metalista?
Dlouha a slozita, zapamatovani nehodna ale zjednodusene bych rekl, ze to je clovek takovy, co ma rad a posloucha ve vetsi mire muziku, jenz je vseobecne prijimana za metalovou. Definici "ve vetsi mire" ponechme nekdy na priste....
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Partička metalistů

Příspěvekod Nerubian » 4. únor 2010, 18:58

Já zase vždycky cítil rozdíl mezi "metalistou" a tim kdo "poslouchá metal". metalista by měl tou muzikou aspoň trošku žít... Ještě bych tam přidal, že navštěvuje aspoň sem tam nějakou tu metalově zaměřenou akci.
Carpe diem quam minimum credula postero.
Uživatelský avatar
Nerubian
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Jirkov/Praha
Příspěvky: 791
Registrován: 8. listopad 2008, 15:43

Re: Partička metalistů

Příspěvekod Hestia » 4. únor 2010, 19:06

Smrt v červnu píše:Mj. jaká je definice slova metalista?


Už to slovo napovídá -metalista je člověk pozitivně nakloněn záležitostem okolo metalu. :mrgreen:

to Nerubian..já ten rozdíl zase nevidím,ani necítím.Řekla bych,že jsou to dva výrazy pro totéž.
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Partička metalistů

Příspěvekod Poky95 » 4. únor 2010, 19:15

Imho to záleží na úhlu pohledu. Mezi Metalově pozitivními by označení za Metalistu možná mělo znamenat něco jako prestiž, ale třeba já se v komunitě metalistů v reálu prakticky nepohybuju (zatím), a za metalistu mě označují všichni diskáči, hopeři aj. "nemetaloví lidé" v mém okolí.
Poky95
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 591
Registrován: 26. leden 2010, 0:27

Re: Partička metalistů

Příspěvekod SUK » 4. únor 2010, 19:43

Nerubian píše:Já zase vždycky cítil rozdíl mezi "metalistou" a tim kdo "poslouchá metal". metalista by měl tou muzikou aspoň trošku žít... Ještě bych tam přidal, že navštěvuje aspoň sem tam nějakou tu metalově zaměřenou akci.

byl jsem v zivote asi jenom na jednom metalovym koncertu, mam kratky vlasy, snad nikdo z mejch kamaradu neni zadnej megavelkej posluchac metalu, chodim v botaskach, nosim i svetly obleceni (ac kalhoty jenom cerny), nemam zadny tricko metalovy kapely....

jediny co delam okolo metalu - chodim na metalovy forum (s tim snad seknu) a posloucham prevazne metalovou muziku....

dle tvoji upravy moji definice nejsem metalista ale jen posluchac metalu... :) skoda 8-)
jestli ale pojedu na Brutal Assault, tak uz konecne budu metalista, juhuuuu!
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Partička metalistů

Příspěvekod Nerubian » 4. únor 2010, 19:52

Ano to by si v tom případě byl, jestli se tě to nějak dotýká, promiň, ale tak to prostě cejtim.
Carpe diem quam minimum credula postero.
Uživatelský avatar
Nerubian
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Jirkov/Praha
Příspěvky: 791
Registrován: 8. listopad 2008, 15:43

Re: Partička metalistů

Příspěvekod SUK » 4. únor 2010, 19:58

nijak se me to nedotyka... :D :D
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Partička metalistů

Příspěvekod Smrt v červnu » 4. únor 2010, 21:06

Tak co se týče "metalisty", jde asi o sounáležitost se subkulturou. Já třeba metal poslouchám, oblékám se nemetalově, na koncerty občas chodím a nějaké práci kolem hudby se taky věnuji, ale metalistou bych se asi nenazval. Možná proto, že krom návštěvy pár fór se příliš neangažuju v životě metalové komunity. Resp. upřímně černá trička, obojky a nátepníky moc nemusím, stejně jako těžké boty a kovové přívěsky různých ornamentů.
Spíše proto mne zajímalo, jak definovat metalistu :D
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Partička metalistů

Příspěvekod SUK » 4. únor 2010, 21:21

Podle SUKovy filosofie to je clovek, jenz posloucha metal ve vetsi mire,
podle Nerubianovy filosofie to je clovek, jenze metal posloucha a chodi sem tam na metalove akce a v realu...
v realu je clovek tim, cim se citi, takze kdo se citi metalistou, ten je metalista :)
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Partička metalistů

Příspěvekod The_Nameless » 4. únor 2010, 22:03

Vede tohle téma vůbec ještě někam? :)
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Partička metalistů

Příspěvekod Aries » 4. únor 2010, 22:10

K vseobecnemu pobaveniu publika, lepsie ako nic :)
Obrázek
They escaped the weight of darkness... To drown in another...
Uživatelský avatar
Aries
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Košice
Příspěvky: 602
Registrován: 12. září 2009, 22:55

Re: Partička metalistů

Příspěvekod shekina » 4. únor 2010, 23:20

Súhlasím so SUKom... kto sa cíti metalistom, je metalistom. Je to rola, ktorú človek príjma, do ktorej sa štylizuje. Nie si metalistom, keď ti to niekto povie, ale až vtedy, keď si to povieš sám, vtedy si sa s tou rolou stotožnil a si to ty.

Na tejto téme nie je nič k pobaveniu :lol:
shekina
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 406
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 10:05

Re: Partička metalistů

Příspěvekod Médea » 19. duben 2010, 12:07

Deli píše:Ahoj, jak se dostat do nějaké partičky metalistů klidně i metalistek ? :) Jestzli něco takovýho vůbec existuje, třeba na chození venku po mestě atd :) jednou sjem viděl pár holek, ale to jsem ještě metal " neposlouchal"

Byla jsem docela zvyklá pohybovat se s partičkou i různě "drsnodrsných" existencí..ale nadšená jsem z toho teda nikdy nebyla. Ono když se totiž někde pohybuje najednou víc takových lidí a když navíc mají i něco upito, tak mají tendence chovat se jak tupé stádo a přizpůsobit svou inteligenci tomu nejslabšímu kusu..pak jste většinou rádi, když nikoho "normálního" známého nepotkáte..ostuda. :roll:
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Partička metalistů

Příspěvekod Smrt v červnu » 19. duben 2010, 14:02

Médea: Vím, kam míříš s tou ostudou :lol: Jinak s tím alkoholem si vzpomínám na jednu veselou příhodu z BA. Festivaly jsou vůbec místo, kde se povoluje uzda a otěže a já proti tomu nic nemám, naopak, též se rád uvolním. Když jsem na loňském Brutalu čekal na skupinu přátel z jednoho fóra (to víte, u ravelinu jsme se scházeli asi tak půlhodiny), vedle nás na cihlách seděla grupa nějakých (zjevně ožralých) fanoušků Dark Funeral, Marduk apod. Každého svého známého, ale i nic netušícího blackmetalistu zdravili hrdelními výkřiky "Satanic Black Metal!". Za celou půlhodinu jsem to slyšel snad padesátkrát :D a už docela otevřeně mne to začínalo znervózňovat. Navíc kamarádi, vidouc, že už jsem z toho mírně na větvi, touto hláškou obšťastnili třeba mé sezení v hospůdce nebo jen tak v trávě. Nedivte se mi tedy pak, že když jsem tuhle hlášku zaslechl pod podiem před Vreid, díval jsem se skutečnou blackmetalovou nenávistí v očích po nějaké dobré tyči nebo klacku, kterou bych dal někomu výchovnou lekci. :P
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Partička metalistů

Příspěvekod Médea » 19. duben 2010, 14:19

Smrt v červnu: Něco jiného je, když se řádí někde na fesťáku, v noci někde v lese u ohýnku, nebo v jinak liduprázdné hospodě a něco jiného je to za bílého dne na ulici a vůbec hrůza je, když někam slušně jdeš a potkáš pár obstojně navátých známých z mokré čtvrti...to jsi pak občas naštvanej sám na sebe, s kým se to vůbec bavíš.. :lol:
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Partička metalistů

Příspěvekod Maeror » 19. duben 2010, 15:01

Bumbat se má s citem. A když už se stane, že se člověk nabumbá, tak se má snažit chovat tak, aby se za to nemusel stydět. Mně se to povedlo taky. Asi pčed půl rokem seděli, kecali, po nějakých vypitých pivech jsem došel k jukeboxu a dal jsem tam Heloween, Iron Maiden, Judas Priest a tak. To všechno bylo ještě OK.
Strašlivá tragedie byla když jsme se sborově jali zpívat ty věci od těch kapel. Přičemž já jsem kvičel ty strašlivé výšky od Halforda, nebo Kiskeho. Samozřejmě to bylo vše falešně a navíc přerušované mým kašlem, protože ty výšky vůbec nedělaly dobře mým hlasivkám. A to jsme ještě museli jednoho kamaráda přesvědčovat, že Helloween nikdy nepoužili growling. No jak jsem tam seděli, partička lidí oblečených v černém, zpívající, kvičící a chrochtající. Byl to veselý pohled. Ale při páté skladbě v pořadí I want out, už zpívala v podstatě celá hospoda, ani jukebox skoro nebylo slyšet :mrgreen: A to tamy byli lidi, kteří vypadali, že jdou někde na diskotéku. Ale musím říct, že nikdo z nás nebyl opilý, jen veselí. Dokonce si k nám přisedli i nějaci šamponi a z těch vypadlo, že i když jsem metalisti tak jsem v pohodě. To by mě zajímalo co si o lidech poslouchající metal mysleli :roll:
Ale ten zpěv to byl fakt horor :lol:
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Partička metalistů

Příspěvekod johnny modrobil » 19. duben 2010, 15:02

Tak abych se přidal do dikuze :D
Podle mě to člověk musí vycítit sám jestli je metalista. Jinak když člověk poslouchá metal,chodí občas na nějakej koncert či festák a má doma taky nějaký to tričko tak proč ho nenazývat metalistou ;) :)
Obrázek
Uživatelský avatar
johnny modrobil
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Chocenický Újezd(Blovice)
Příspěvky: 96
Registrován: 10. červenec 2009, 10:13

Re: Partička metalistů

Příspěvekod Maeror » 19. duben 2010, 15:03

A proč ho nazývat metalistou? :mrgreen:
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Partička metalistů

Příspěvekod goreroller » 19. duben 2010, 15:31

Jednoducho stačí ísť na koncert.a mňa ked sa niekto opýta či som metlák odpoviem fekal diskofil a mám pokoj :D
Uživatelský avatar
goreroller
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 236
Registrován: 11. duben 2010, 0:28

Re: Partička metalistů

Příspěvekod johnny modrobil » 19. duben 2010, 15:59

Maeror: Mě je jedno jestli se někdo nazývá posluchač metalu nebo metalista ale tak jsem si taky řek svuj nazor :) :rocken:
Obrázek
Uživatelský avatar
johnny modrobil
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Chocenický Újezd(Blovice)
Příspěvky: 96
Registrován: 10. červenec 2009, 10:13

PředchozíDalší

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník