Veľká noc

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Re: Veľká noc

Příspěvekod Arny » 10. duben 2012, 21:41

silmarill píše:
Arny píše:Tohle mě nenapadlo a myslím, že na tom něco pravdy bude. Přecijen je mi z dnešní megapopokonzumní společnosti upřímně na zvracení. Je pravdou, že lidi zapomínaj, čím byli a co dokázali jejich předkové. Moudrost se vytrácí :headbang:

múdrosť sa nevytráca, len sa presúva do iných oblastí. naši predkovia vedeli spracovať kože a obrobiť pole ručne vyrobenými nástrojmi - my vieme vyrobiť syntetické látky a obrábať polia pomocou strojov. okrem toho implicitne tvrdiť že naši predkovia boli múdrejší ako my je proti logike.


Vskutku, použil jsem záměrně slovo moudrost a ne inteligenci. Člověk může být inteligentní a vystudovat x vysokejch škol, ale přitom nemusí být moudrý. Měl jsem zkrátka na mysli schopnost leccos uvážlivě, s rozvahou promyslet. To je v dnešní době lidem hodně cizí a mě to těžce mrzí :roll:

Ale to jsme trošku odbočili, hm? 8-)
Uživatelský avatar
Arny
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Tábor + Praha
Příspěvky: 71
Registrován: 1. říjen 2010, 21:29
Aktivní v kapele: Thenemis

Re: Veľká noc

Příspěvekod silmarill » 10. duben 2012, 21:47

Haldir píše:Mám dojem, že Arny měl na mysli moudrost zcela jiného (duchovnějšího) typu, ta však pro lidi tvého ražení patrně nic neznamená, neb není vyvažitelná penězi.
evidentne ma považuješ za židovského kapitalistu, ktorý celý deň ráta zlaťáky a šťastie si kupuje za peniaze. vyvraciať ti to nejdem, nemalo by to zmysel... nie každý potrebuje nejakú "duchovnú cestu" - či to značí akúsi prázdnotu v človeku alebo naopak jeho vnútornú silu kráčať životom bez opory je diskutabilné a extrémne subjektívne, preto sa tu do toho nejdem púšťať.


Haldir píše:Děkuji za vpravdě konstruktivní rýpnutí, asi bych si měl zvykat, že někteří členové fóra nemají nic lepšího na práci. Jak sis jistě mohl všimnout, napsal jsem, že internet je menší z těch všech civilizačních zel. Občas je i docela užitečný (např. komunikace s inteligentními lidmi). Ovšem v tuhle chvíli to tak nevypadá :facepalm:

Jinak ten poslední odstavec je velice zajímavý :hi:
ja v internete nevidím zlo - vidím len ľudí, ktorí ho nevedia správne používať a tak sa obracia proti nim. pointou je že je to chyba ľudí a nie internetu, preto nejaké brojenie sa proti internetu (a ešte na internetovej diskusii) si vyžaduje práve toho facepalmového smajlíka, ktorý si použil v spojení s mojou osobou. predsa je nôž zlý pokiaľ sa ním porežeš? je oheň zlý ak sa ním popáliš? budeš ich potom odsudzovať?
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Veľká noc

Příspěvekod danny1691 » 11. duben 2012, 9:57

Ellrohir píše:a jéje...zase sraz internetovejch moralistů...

a hlavně jak se každej těší, až už "konečně" přijde na lidstvo ta zkáza...


ja se tesim, moc se tesim. Kez bych vedel kdy to bude. Bral bych to formou jadernych strel. Pekne si sednou na strechu, dat si panaka, pustit muziku a koukat odkud ze to prifrci.
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Veľká noc

Příspěvekod santiny » 11. duben 2012, 15:19

No jo, teď seš hrdina, ale kdyby to fakt přišlo tak bys ležel posranej až za ušima ve sklepě a modlil se ke všemu co znáš abys přežil.. Škoda, že kdyby to přišlo, tak bych nemohl vidět reakce některých lidí z fóra - věřím, že bych se před smrtí docela pobavil :roll:
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Veľká noc

Příspěvekod Cheas » 11. duben 2012, 17:18

Lidi, co je to s váma? Nikdo vás nenutí žít... a už vůbec vám nikdo neříká, že musíte žít dle standardů evropské společnosti. Internet je jeden z nejvýznamnějších objevů lidstva za poslední...no troufám si říct, že století. Díky němu máme přístup k hromadě informacím (a to je pro mne velké plus), lépe se nám studuje, komunikuje s přáteli (což lidé jako já, 400km od oblasti, kterou jsem měl posledních 9 let za domov, ocení), lépe se řídí ekonomika společností a spoustu dalších věcí.

Další věc...spousty lidí umírá z různých důvodů. Třeba na rakovinu. Je jedno, jestli se jedná o superpadoucha nebo slušného kněze. Obecně nám to může být jedno, do doby, než se to stane nějakému vašemu blízkému příbuznému, nebo dokonce vám. Pak mluvte o tom, že je to dobře a že umíráte pro dobro planety.

A tím se dostávám k další věci... je to trochu sobecké, ani mně se ta myšlenka úplně nelíbí, ale když už jste takoví zastánci přirozenosti přírody a planety, tak si uvědomte, že odpradávna šlo každému zástupci nějakého tvora pouze o zachování vlastního druhu bez ohledu na další. To, že si uvědomujeme víc souvislostí a máme páku měnit věci, o kterým se jiným tvorům ani nezdá, na tom nic nemění. A ještě bych dodal, že i když planetu dramaticky změníme a zmizí většina živého, stále to bude stejná planeta. Té planetě je totiž úplně jedno, co na ní je. A kdyby se cca. před 350 000 000 let dramaticky nezměnila (vlivem cizích těles, mimochodem), nikdy bychom na toto téma nefilozofovali. ;)

Jen tak mimochodem, i s přelidněností (respektive s populací nadmírou) se dokáže příroda sama poprat (nedostatek zdrojů -> populace nemá co do huby a rapidně klesá -> zdroje i populace se postupně obnovují....je to přirozený koloběh).

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Veľká noc

Příspěvekod Ellrohir » 11. duben 2012, 17:38

hezky napsáno, akorát co tam dělá zrovna údaj 350 milionů let? to je "baj voko" lehce za půlkou prvohor...to bereš okamžik, kdy se objevili první tvorové na souši?
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Veľká noc

Příspěvekod Cheas » 11. duben 2012, 17:49

Máš pravdu, pravděpodobně jsem se sekl v nulách a bylo to cca. 3,5 miliard let? Teď jsi mě rozhodil. Každopádně, hlavní myšlence to nebrání a já jdu googlit ;)

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Veľká noc

Příspěvekod Haldir » 11. duben 2012, 18:12

Já ještě k tomu internetu. Mně právě přijde jako problém to množství informací. Nechci, aby to vyznělo jako nějaké středověké tmářství, ale mám pocit, že jsme poslední dobou přehliceni informacemi, které se na nás ze všech stran valí. A přitom většina z nich je naprosto nepodstatná. Navíc získávání informací z literatury je podle mě mnohem lepší, než z internetu, kde nemusí bát zdroje ověřené. Ovšem zde já mám velké mezery a nepokrytě přiznávám, že u internetu távím více času, než bych si přál...ale v tom vidím tu jeho nebezpečnost. Tento jev je navíc pozorovatelný u velikého procenta lidí.

A co se těch zvířat týče, je jasné, že všem jde pouze o přežití. Je zde však rozdíl v tom, že zvířata žijí v harmonii s ekosystémem. Každé má svoji funkci a nevím o žádném zvířeti, které by čerpalo víc zdrojů, než potřebuje k životu, nebo které něco úmyslně ničí. V tomhle se člověk vymyká...
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Veľká noc

Příspěvekod Cheas » 11. duben 2012, 18:46

To máš pravdu, ale stále to není problém. Problém nastane, až se člověk celkově přestane krotit...ale taktéž na to doplatí, jak jsem psal ;)

Internety... záleží, jestli si umíš najít a ověřit ty správné informace. Jasně, někdo může šmelit, balamutit, ovlivňovat, ale je tu google a často najdeš odpovědi nebo si alespoň uděláš názor ;)

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Veľká noc

Příspěvekod danny1691 » 11. duben 2012, 18:59

santiny píše:No jo, teď seš hrdina, ale kdyby to fakt přišlo tak bys ležel posranej až za ušima ve sklepě a modlil se ke všemu co znáš abys přežil.. Škoda, že kdyby to přišlo, tak bych nemohl vidět reakce některých lidí z fóra - věřím, že bych se před smrtí docela pobavil :roll:
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Veľká noc

Příspěvekod matotu » 11. duben 2012, 19:01

silmarill píše:evidentne ma považuješ za židovského kapitalistu, ktorý celý deň ráta zlaťáky a šťastie si kupuje za peniaze.

Je fakt, že Židé bývali bohatí obchodníci, známí vlastnostmi, které jsi napsal (Než přišel ten týpek s patkou...). Ale neber si je prosím do úst. Myslím, že se bez toho můžeš obejít.
A s tím posledním odstavcem souhlasím.
Pro všechny: :offtopic:
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Veľká noc

Příspěvekod silmarill » 11. duben 2012, 19:02

Haldir píše:Já ještě k tomu internetu. Mně právě přijde jako problém to množství informací. Nechci, aby to vyznělo jako nějaké středověké tmářství, ale mám pocit, že jsme poslední dobou přehliceni informacemi, které se na nás ze všech stran valí. A přitom většina z nich je naprosto nepodstatná.
nedá sa objektívne rozdeliť informácie na podstatné alebo nepodstatné, keďže vyplývajú z individuálnych subjektívnych záujmov ľudí. možnosť že niekto povie "táto informácia je pre ľudí nepodstatná a nebude zverejnená" zaváňa diktatúrou, totalitou a manipuláciou verejnej mienky.

Haldir píše:Navíc získávání informací z literatury je podle mě mnohem lepší, než z internetu, kde nemusí bát zdroje ověřené. Ovšem zde já mám velké mezery a nepokrytě přiznávám, že u internetu távím více času, než bych si přál...ale v tom vidím tu jeho nebezpečnost. Tento jev je navíc pozorovatelný u velikého procenta lidí.
informácie na nete sú ľahšie zfalšovateľné ako v knihe - to priznávam, ale ani počas dôb fašizmu a komunizmu internet nebol a ľudia mali napriek tomu úplne vymyté mozgy práve knihami, letákmi, novinami a rádiom. dalo by sa povedať že ak by mali dostupný internet, mohli by sa rýchlo dostať k názorom a informáciám mimo propagandy a dejiny by mohli vyzerať ináč. takže ani literatúre nemôžeš veriť na 100%.
že vidíš na sebe že tráviš na nete veľa času a považuješ to za nebezpečné je zaujímavá sebareflexia. keď si problém identifikoval, čo s tým chceš ďalej robiť?

Haldir píše:A co se těch zvířat týče, je jasné, že všem jde pouze o přežití. Je zde však rozdíl v tom, že zvířata žijí v harmonii s ekosystémem. Každé má svoji funkci a nevím o žádném zvířeti, které by čerpalo víc zdrojů, než potřebuje k životu, nebo které něco úmyslně ničí. V tomhle se člověk vymyká...
nevymyká. delfíny zabíjajú pre potešenie tulene a ubližujú svojim slabším jedincom a mláďatám (šikana?). mravce vedú vojny medzi sebou, víťazná strana vyplieni mravenisko a odnesie si potravu a nevyliahnuté vajíčka (plundrovanie? otrokárstvo?) sadisticky sa správajú aj mačky, psy, levy a šimpanzy.
s (nad)využívaním zdrojov však plne súhlasím, je to zaujímavá téma, založím jej topic.


matotu píše:Je fakt, že Židé bývali bohatí obchodníci, známí vlastnostmi, které jsi napsal (Než přišel ten týpek s patkou...). Ale neber si je prosím do úst. Myslím, že se bez toho můžeš obejít.
A s tím posledním odstavcem souhlasím.
Pro všechny: :offtopic:
to o "židovskom obchodníkovi" ber ako ilustratívne prirovnanie, nie som žiadny neo-naci ktorý nenávidí židov.
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Veľká noc

Příspěvekod Haldir » 11. duben 2012, 19:29

Tak pěkně popořadě :) (na Silmarilla)
S tím prvním odstavce plně souhlasím, je to vlastně bezvýchodná situace. Nejlepší by asi bylo, kdyby internet vůbec nevznikl, ještě před 20 lety bez toho všichni hezky spokojeně žili. Dnes už je však pozdě.
S tou cenzurou - myslím, že když nějaký režim chce hlídat přenos informací, nějak to vždycky udělá. Pokud má internet tak velký přínos, tak pak nechápu proč ještě nepadl režim v KLDR nebo Číně. A jak já vyřeším svůj problém? Sebeovládání, jiná cesta není, postupně se mi daří to zlepšovat.
A k těm zvířarům: Je mi jasné, že existuje zbytečná agresivita mezi jednotlivými jedinci či skupinami, to je zcela přirozené, ale nic z toho nemá celosvětový (či vůbec nějaký větší) dopad :)
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Veľká noc

Příspěvekod silmarill » 11. duben 2012, 19:56

Haldir píše:Tak pěkně popořadě :) (na Silmarilla)
S tím prvním odstavce plně souhlasím, je to vlastně bezvýchodná situace. Nejlepší by asi bylo, kdyby internet vůbec nevznikl, ještě před 20 lety bez toho všichni hezky spokojeně žili. Dnes už je však pozdě.
nesúhlasím, nebolo by to najlepšie. takéto myšlienky potom môžeš aplikovať na všetko: všichni hezky spokojeně žili bez elektriny, penicilínu, vesmírnych lodí, ponoriek, hubbleovho teleskopu, mikrovlnnej rúry, rádia, zubnej protézy, elektrickej gitary ...

Haldir píše:S tou cenzurou - myslím, že když nějaký režim chce hlídat přenos informací, nějak to vždycky udělá. Pokud má internet tak velký přínos, tak pak nechápu proč ještě nepadl režim v KLDR nebo Číně.
heh, sám si si odpovedal v prvej vete - tie krajiny internet blokujú. napríklad Google bol kritizovaný za to, že pre čínsku vládu spravil Google "na zakázku" a číňanom to pri googlení určité stránky neukazuje ani sa na veľkú časť internetu nedostanú. ironicky sa to nazýva Great FireWall, podľa Great Wall, tj Veľký čínsky múr.

A k těm zvířarům: Je mi jasné, že existuje zbytečná agresivita mezi jednotlivými jedinci či skupinami, to je zcela přirozené, ale nic z toho nemá celosvětový (či vůbec nějaký větší) dopad :)
nie, nemá celosvetový dopad. ber však do úvahy aj oveľa menší počet/veľkosť/potreby tých zvierat oproti ľuďom... a teraz si to skús prepočítať na ľudí. napríklad delfínov je na svete len cca 170 miliónov (priznám sa že čerstvo vygooglené - internet je skvelá vec). teraz si predstav že ich je 7 miliárd ako ľudí, že spotrebujú toľko potravy ako ľudia a že sa chovajú tak ako som opísal (vraždia iné druhy a svoje mláďatá zo zábavy)... moria by boli možno ešte zdevastovanejšie ako súš.
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Veľká noc

Příspěvekod Haldir » 11. duben 2012, 22:10

Ano, šlo by to aplikovat úplně na všechno a věz, že podobné filosofické úvahy mě často napadají (jak by byl ten život hned jednodušší, kdyby mě nenapadaly)
K té cenzuře: Já vím, prto jsem tu otázku nadnes...

Nevím do jaké míry to ti delfíni dělají, ale rozhodně to nemůže být nějaké programové chování...navíc to vraždění mláďat má dozajista své biologické opodstatnění. Navíc nejsou schopni nic stavět, ani znečišťovat atp...
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Předchozí

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník