Bůh / Bohové - ano či ne ?

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Re: Bůh / Bohové - ano či ne ?

Příspěvekod highlander » 17. prosinec 2011, 14:32

Orwin píše:aneb: "Vaši p**u jsem taky neviděl a věřím, že ju máte" :lol:
Věřit jen v to, co vidíš je hodně naivní. Ty nevěříš, že v zásuvce ti prochází el. proud? Já jsem ten proud jako takový nikdy neviděl(maximálně jeho projevy), ale stejně věřím, že tam je a proto bych tam mokré pazury nestrkal :)

:D tato sice jinak parádní hláška v pefektní komedii mi tam ideologicky :D špetku vadila :twisted: . V zásuvce je napětí, ten proud začne protékat až když do ní připojíš spotřebič, ale jinak jsem stopro přesvědčen, že tam je, jelikož mám osobní zkušenost s tím co je ještě hodně před zásuvkou, to co je v ní je slabej odvar, i když zabít také může ;) .

// Edit:

SUK píše:Veris tomu, protoze vidis jeho projevy. Veril bys, ze je v zasuvce elektrickej proud, kdyby te nikdy nenakopal, nesvitila s tim zarovka... ? V zenskou pi*u taky veris jen proto, ze furt nakou lizes. Kdybys potkaval samy shemale thajky, tak neveris ani na tu pichu! :D

Proto bych spis nez "na boha neverim, nikdo ho nevidel" tvrdil, ze "na boha nemohu verit, neb jsem nikdy zadnej prokazatelnej projev existence boha nezpozoroval" 8-)

Jo s tím souhlas, jen ti co v něj věří ho neviděli, já bych v něj nevěřil ani kdybych něco vymykající se lidskému chápání zpozoroval ;) (zejména ne tomu křesťanskému).

// Edit:

danny1691 píše:highlander: co to tedy máš v podpisu?

Jo, podpis to jo, ale nikde v příspěvku se o tom nezmiňuji, tak jak píše Fairy. Už mne to fakt nebaví řešit v tomhle vláknu co, kdo a jak. Ať sem píšou ti co v něco věří, těm je primárně toto vlákno určeno.
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Bůh / Bohové - ano či ne ?

Příspěvekod Fairy » 17. prosinec 2011, 17:21

Dragunov píše:Fairy: Taky ses neptala mě :D :D A tohle není téma satanismus. Ano, Nietzsche byl nemocný, dost možná za to mohla udajná syfilitida. Nicméně "v každém géniovi je trochu šílenství" a když už nic jeho němčina je vzorová. (německy neumím). Jeho styl psaní je leckdy svým způsobem "zábavný" a hlavně přímý.
Pokusím se odpovědět na to na co ses ptala higlandera. Takže IMO - Satanismus není o uctívaní Satana. Jelikož církev říkala tohle nesmíš, tohle nedělej, tohle je špatně, tohle je ďábelské, tohle pochází od Satana atp. a tyto "hříchy" jsou podle satanistů hen lidskou přirozeností, tak si Satana(odpůrce) vybrali jako symbol. Protože všechno co církev říkala že je špatné, tělesné a lidské reprezentoval onen Satan. Ale tohle je i v Laveyově knize.
Já nejsem asi to co si lidé představí pod pojmem satanista, nedělám žádné satanistické rituály, Satana nevzývám, nijak neuctívám a nepraktikuji vůbec žádnou byť jinou magii. Můj "satanismus" vychází z odmítání církve katolické a obecně křesťanství a protože se to o mně vědělo už jsem i na škole dostal nálepku satanisty.
Nácek jsem pro mnohé proto že a) mám krátký vlasy b) mam díky předkům k tomu asi xicht c)moje názory nejsou plny lásky k přistěhovalectví, nemám rád smýšená manželství, nemám rád anarchisty.
A co se týče kapely - jsme hardcorová kapela takže nás NS kluci asi nemají moc v lásce a z výše uvedeného asi chápeš, že občas docela nezapadám, hlavně se zpěvákem si v tomhle ohledu moc nerozumíme :D :D :D


Máš pravdu, neptala jsem se tebe - ale jsem ráda, žes mi odpověděl, protože pravý adresát mele z cesty. Já nejsem "lidé", určitě si nepředstavuji satanistu jako někoho, kdo křepčí v lese kolem podřezané černé ovce. Nějakélidi, kteří se k těmto myšlenkám hlásí, znám a ano, tohle pojetí znám také právě od toho LaVeye. Je to tedy spíš jen revolta proti křesťanským kořenům evropské a americké kultury, pokud to chápu správně. Z provokaticních důvodů nazvaná po Satanovi. A taky podle židovské tradice, kde satan byl zosobněním přírodních sil a všeho tělesného, pudového. V hebrejském náboženství byl brán jako podřízený Boha, a bylo s ním běžně pracováno. Vzývali ho a jeho démony, ale vždy ho podřizovali Bohu, pokud to tedy píšu správně. Pokud ne, tak mě opravte.
Uživatelský avatar
Fairy
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 45
Příspěvky: 35
Registrován: 6. prosinec 2011, 14:59

Re: Bůh / Bohové - ano či ne ?

Příspěvekod Dragunov » 17. prosinec 2011, 23:32

Fairy: No těmi rituály jsem opravdu nemyslel ty povídačky o zabíjení zvířat, myslel sem tím že nedělám žadné uvedené v knize(knihách) LaVeyových, ba vůbec v nějaké jiné knize. Ale nebraním se tomu a zajímal bych se o rituály spíš "podobné", než třeba o Wiccu apod. Tím jsem chtel vysvetlit ze nejsem ani LaVeystický satanista. Ano tak to chápu já, jako sílu přirozenosti zosobněnou v personě Satana. V judaismu se nevyznám takže je to klidně možný. No a v křesťanství jelikož Lucifer, Ďábel a Satan tak nějak splývají dohromady je vlastně taky "bývalým podřízeným" :D
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Bůh / Bohové - ano či ne ?

Příspěvekod xerxes » 24. prosinec 2011, 0:24

precital som tu prve tri strany tak aj ja pridam svoj nazor na boha. vyrastal som v krestanskej rodine a ked som mal tazke obdobie tak som sa modlil k bohu, prosil som ho aby som mal dalej chut zit a nic som necitil. v tom case som sa dostal aj k metalu a cim viac som citil ze som si mojho imaginarneho kamarata malo vsugeroval. vtedy som si uvedomil ze krestansky (celkovo nabozensky) boh je pre ludi ktorych to naucili, ktory sa boja, smrti, ktory sa citia zivotom sklamany a musia v nieco verit aby sa citili naplneny. ale cim som bol starsi tak som viac rozmyslal o bohu ako takom nie nabozenskeho boha ani niaku konkretnu bytost. prisiel som na to ze jediny boh ktory je okolo nas je priroda ci uz ziva alebo neziva. iba ona urcuje nasu existenciu i nas osud aj ked nepriamo. priroda je sama dokonala funguje miliardy rokov na zakonoch ktore my sa snazime pochopit. ked sa prejdem v lese tak tam citim dokonalost, ked vydim krasne fotgrafie z narodnych parkoch po celom svete alebo hmlovinu vzdialenu od nas tisicky svetelnych rokoch. to je pre mna boh.
Uživatelský avatar
xerxes
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Bratislava
Příspěvky: 72
Registrován: 1. září 2011, 13:46

Předchozí

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník