Vegetariánství,Veganství

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Melville » 13. listopad 2010, 23:55

hellbooster píše:Táto diskusia je o vegetariánstve/vegánstve. Čakal som aj diskusiu medzi vegetariánmi ohľadne vhodných doplnkoch stravy, náhrad mliečnych a mäsových výrobkov alebo hoc len
odskúšané recepty. Zatiaľ sa tu našli len diskusie s vojnou medzi mäsožrútmi a bylinožrútmi a polemiky o tom, čo je lepšie :( Vážení, ale toto vážne nemá zmysel...


Ano, dokud toto téma bude, co se týče příspěvků, ekvivaletní s tématem o Islamizaci, tak tu opravdu nic nemá smysl. Já bych si taky přál, aby se na fóru nereagovalo na kopání každého idiota od rohu, ale to chci asi moc.

Abych také trochu přispěl jednou zkušeností, velice se mi líbil na posledním Brutal Assaultu stánek s vegetariánským jídlem. Jejich alfou a omegou byla česnečka, na to kolik stála to byla neuvěřitelně sytá a chuťové výrazná česneková záležitost. Někdo pak tuším ještě zkoušel fazolový guláš, který vypadal také velice chutně. Oproti stánkům s nudlemi, gyrosy a hamburgery byla toto velmi příjemná a cenově přijatelná alternativa. :-)
Страх - это иллюзия...
- Тëмный Протосский Тамплиер

These violent delights have violent ends...
Uživatelský avatar
Melville
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Shadowfell Swamp
Příspěvky: 1763
Blog: Zobrazit blog (8)
Registrován: 19. únor 2008, 16:44

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Dragunov » 14. listopad 2010, 0:08

Fflew: Mno...clovek hleda nejjednodušší cesty...lidi by se žrali navzájem :D Hlad je strašná věc. K výcviku ruských speciálních jednotek patří to, že jim po určité době bez jídla dají živého holuba...nikdo jim to neřekne ale normálně ho zabijí a zasyrova sežerou.

Jasne to videt jde, ale tomu se snaží všemožně zabránit. Třeba byli normálně prasata který byli tak přešlechtěný, že na ně stačilo zařvat, nějak je popohnat a trefilo je. Ale stresu z toho, že jdou na porážku (když už jdou) se zbavit nejde. Jak říkám stresovaná zvířata nepřibírají (nedojí) tolik, proto se tomu snaží zabranit. Krmná směs se taky míchá docela složitě - podle potřeb a stavu(březí, nemocné atp) a dokonce i podle chuti...když jim to nehcutná tak prostě nežerou.
Možná jsem postižený ekonomikou, ale za vším je nutno vidět peníze. To je jak když firmy dělají že jsou social responsible. Myslíš si že nějaké firmě jde o verlyby, nebo o zvířátka, že na nich netestuje kosmetiku? Pendrek, vidí potenciální zákazníky + na ně s podobnýma věcma tlačí trh.
Je to asi stejné jako když EU da dotaci na protikuřácké kampaně a desetinásobnou na podporu jeho pěstování. Spotřební daň na cigaretách a tabáku není pro chránění obyvatel, ale proto že stát vidí, že mu z toho teče strašné kvantum peněz.
Naposledy upravil Dragunov dne 14. listopad 2010, 19:52, celkově upraveno 1
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Flash » 14. listopad 2010, 12:37

GM okénko

@ Hell & Algol: přecházíte oba postupně do útočné fáze. Pokud chcete pokračovat, místy oboustranném "slepém", boji - tak se přesuňte do PM,ICQ atd. Třeba F2F uvidíte nebo minimálně přijmete (či budete přemyšlet co tím a proč to druhá strana myslí) jiný názor.
@ Hell: podle toho co sem viděl, je tvůj tvůj požadavek příliš. Beru jej na vědomí pro případné budoucí "roztržky".
@ Algol: mé doporučení jako nezaujaté osoby pro tebe je psát trošku míň ostře. Zbytečně to může hrotit debaty do útočných a tím spíš opozice přijme / bude přemýšet o tvých argumentech, byť mohou dávat smysl.
@ All:: k topicu - můžeme hledat důvody proč se hádat a mlátit se tisici argumenty (studie, historie, teorie) a nebo můžeme hledat způsoby, kde se shodneme. A tom debatovat. Je to na Vás ;)

Upozornění: pokud chcete reagovat tady v topicu na GM okénko, klidně můžete. Prosím o dobré promyšlení a filtr výkříků a útoků (mohou být smazány). Díky.




Mě osobně se zamlouvá myšlenka se podělit o zajímavé zpestření stravy. Dost významně se upravil svůj jídelníček za posledního půl roku a nese mi to své ovoce. Tudíž rád přivítám i nápady jak to dál rozvíjet od vegerariánů, případně veganů :palec:

Mel: jop, ta česneška psala :winky: Skvělý tah od Shindiho :palec:
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod highlander » 14. listopad 2010, 20:36

Já to vidím asi takto. Kdo nechce jíst maso ať si ho nejí, jeho problém. Mne osobně k tomu nic nedonutí, i když si nějakej ten zeleninovej salát taky dopřeju, třeba zrovna k tomu masu. Každopádně nejíst maso vůbec je absolutní...no prostě nesmysl. Člověk je předurčen svojí stavbou těla ke stravě kombinované a je k tomu i náležitě vybaven. Jeden příklad za všechny: Pavel Nedvěd jeden z našich novodobých nejlepších fotbalistů, taky maso nejedl až začal mít problémy s klouby a kostmi a hrozilo ukončení jeho kariéry. Až na radu odborníků začal s rybím, drůbežím a hlavně s hovězím masem a veškeré problémy zmizely. Každopádně mne s tím nikdo nesmí obtěžovat a pak je vše O.K. Horší je, že převážně představitelé tohoto stylu všude s sebou tahaji své psy a ti už mnohé ostatní obtěžují. I na festech ať jsou stánky s tímto jídlem, já k nim nepůjdu, někdo jinej zase jo, i když na letošním BA mne pobavil název veganskej guláš, jídlo které má původ v Maďarsku a k jeho uvaření je maso nezbytné.
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Garion » 15. listopad 2010, 18:01

Mel: Jo, já ač masožravec (viz můj příspěvek v tomto topicu) jsem si ráno česnečku dal, potom i veganskej guláš a nakonec jsem skončil i u toho jejich lilku, kterej byl taky vynikající. Ale prostě pár hodin předtím nebo potom jsem si v Josefově v hospodě U Satana dal pečený prase s křenem. A bylo taky vynikající.

All: Souhlasím s GM, že se debata začíná dostávat do útočné roviny. Tady bych se přiklonill k Hellboosterovi a jeho žádosti, aby se téma překlopilo do receptů, zkušeností s veganskou kuchyní a jejími chutěmi. Mně osobně bezmasá jídla chutnají také a jak jsem psal před pár měsíci, díky vegetariánským jídlům jsem výrazně obohatil svou kuchyni o zajímavé suroviny a koření, které jsem od maminky neznal :) Pro mě není vegetarián jen člověk, co jí místo masa zeleninu. Ač mám maso moc rád, tak v mém jídelníčku naopak nad masem a zeleninou převažují mimo jiné spíše luštěniny (hlavně fazole), kukuřice, pohanka a jáhly. A kuskus jako příloha k masu je taky vynikající. K těmto surovinám jsem se dostal právě přes vegetariánství. Upozorňuji, že jsem nikdy vegetariánem nebyl, jen jsem odhodil předsudky a vzal si z tohoto stylu stravování to, co se mi líbilo a chutnalo. A to bych doporučil všem obhájcům masožravého člověka.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Morana » 15. listopad 2010, 18:42

ja tiež niesom vegeteriánka, ale na druhej strane ani žiaden extrémny mäsožravec... mám rada mäso, ale nemôžem ho jesť stále, lebo mi nechutí už tretí deň po sebe napríklad (hlavne hydina)... v posledných asi dvoch rokoch viac oceňujem bezmäsité jedlá. musím uznať, že vegetariánska kuchyňa má niečo do seba, majú vynikajúce niektoré jedlá a mám dojem, že tam sa ani nedá nič pokaziť... :) minule som mala v našej jedálni sójový guláš (ano, môžete sa smiať takému gulášu), ale bol taký dobrý, že som sa ešte pol hodiny olizovala po ňom... pre mňa je toto celé skôr otázkou chuti :)

a čo sa týka vegi stánku na BA, pevne dúfam, že bude aj budúci rok... všetko, čo som tam jedla bolo vynikajúce :P mňam
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Dragunov » 15. listopad 2010, 19:05

No ja jsem byl se svou kritikou trošku OT (jak neobvyklé, že :-) ) ale jen mi vadil místní zaujatý postoj na chovy zvířat u nás.
Osobně oceňuji jídla dobrá a je mi jedno zda se tam maso vyskytuje nebo ne.
Ale kuskus mně teda nezaujal (možná vina menzy) a při slově pohanka se mi zvedá žaludek (od školky nenávidím jakekoliv obilniny v polévkách a jinde jsem neměl možnost)
Bavil jsem s jednou slečnou a ta dokonce nejdla ani brambory - kvůli nezdravosti díky vysokému obsahu škrobu.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Gotrek » 16. listopad 2010, 11:47

jakej masožravec? :-D všežravec :-D zdlábnu cokoliv, ale jen když to není náhražka ;-) mám rád poctivé vaření, je to s masem dám tam maso, je to na sádle, dám tam sádlo ;-) a né že tam dám sojový kostky a rostlinný tuk na smažení a pak se divím, že to má úplně jinou chuť
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Médea » 16. listopad 2010, 11:57

S recepty asi nikomu moc neporadím..ale místo různých brambůrek, tyčinek atd. pojídám u telky běžně mungo fazolky, které si nechávám naklíčit.
A když není vyprodaná (hajzlové :x ), tak si často kupuju kozí syrovátku..jestli po tomhle nebudu nesmrtelná, tak už fakt nevím. :lol:
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Garion » 16. listopad 2010, 12:41

No jo, když si dělám výpečky, tak to dá rozum, že je nebudu dělat ze sójových kostek :D Ale pokud na ně mam chuť, tak si je udělam, ne? Pěkně si je naložím do horké vody s cibulí a masoxem a pak pěkně vydusim s kari a dlaším kořením a pochutnám si taky. Ale abych byl upřímnej, tak chuť na sójový "maso" mě tak často nechytá. Koneckonců děti mi to nežerou a pro sebe samotnýho si tak moc často nevařim. Z těch sójovejch výtvorů asi nejčastěji používáme granulát, kterej děcka nepoznaj a sní ho bez keců :D Třeba zapečený těstoviny s cibulí a granulátem a třeba s hráškem a mrkví jsou moje děti schopný sníst (s patřičnou dávkou kečupu) a nemaj u toho nemístný kecy.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Flash » 22. listopad 2010, 13:07

Dragunov píše:Ale kuskus mně teda nezaujal (možná vina menzy) ....
Bavil jsem s jednou slečnou a ta dokonce nejdla ani brambory - kvůli nezdravosti díky vysokému obsahu škrobu.

Tak si ho udělej pořádně doma, kdy z toho nebudeš mít kaši ale opravdu KusKus :) Je to lahůdka, u které se dá hoodně experimentovat.
Ohledně brambor - záleží jak je vaříš a trošku i na odrůdě. Ideálně v páře - to "nezdravé" v bramborách tvoříš právě tím převařováním (jako u většiny) :)
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Nerubian » 22. listopad 2010, 13:41

Jenom ve zkratce, sem člověk, co miluje tatarákové orgie a objednává si vegetariánskou pizzu se slaninou navíc... ale ať si každej jí dle sebe, když to nikomu necpe..
Carpe diem quam minimum credula postero.
Uživatelský avatar
Nerubian
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Jirkov/Praha
Příspěvky: 791
Registrován: 8. listopad 2008, 15:43

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Morana » 5. prosinec 2010, 21:03

http://voraciouseats.com/2010/11/19/a-vegan-no-more/

našla som zaujímavý článok na tému vegánstva... dočítala som sa možno do polovice, ale celkom mi aj stačilo. pohľad z druhej strany... možno to niekoho zaujme
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Kezir » 5. prosinec 2010, 21:22

Ošemetné téma .....
Já sám jsem masožrout ale nedělá mi problém několik dní nejíst maso a být jen na rostliné stravě.....
A co se týče lidí kteří jsou vegeterinání potažmo vegani, pár jich znám....někteří maso nejedí z důvodu že nemohou, někteří že jsou proti zabíjení a využívání zvířat, těmdle lidem fandím v jejich přesvědčení a s některýmy důvody s nimi souhlasím, třeba mořské ryby které jsou na pokraji vyhynutí, proto když už rybu tak českou, sladkovodní.
Ale vše se musí delat pořádně....nejde si prostě říct " ..a odteď nejím maso" a začít do sebe cpát květák a zemáky, to je o zdraví....
A lidi kteří jsou vegetariání jen prtž je to "cool" at jdou za krmelec.....kdysi mi jeden "vegetarián" říká....."já nejím maso....teda jen v neděli když jsou řízky a občas snídám párky nebo housku se šunkou..."
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod highlander » 6. prosinec 2010, 18:20

Co naplat, když z veškeré zeleniny je nejlepší klobása a nezhezčí rostliny jsou brambory...brambory praseti a prase pak mně :twisted: :mrgreen: .
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod matotu » 20. červen 2011, 20:57

Život bez masa si nedokážu představit. Nechápu vegetariány, ale asi si zasloužej obdiv.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod santiny » 20. červen 2011, 21:01

Driv sem myslel ze budu vegetarian, protoze mi zadny maso nechutnalo. Postupne sem zacal zjistovat, ze kdyz je dobre pripraveny, tak je to aji dobry a tedka mi rikaji ze sem akorat rozezranej :D
Kazdopadne kdyz to nekomu vyhovuje, tak at se zivi treba travou, me je to celkem jedno..
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod BlackMoon » 20. červen 2011, 21:24

matotu: asi? skús to rozviesť...
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod matotu » 20. červen 2011, 21:55

OK. Rozvedu. Když někomu maso nechutná, tak to neni takovej problém ho nejíst, ale když někomu maso strašně chutná, jako třeba mně, a překoná se kvůli vlastnímu přesvědčení, tak si zaslouží poklonu. :tlesk:
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Prdovous » 20. červen 2011, 22:10

Tady kolikrat nejde ani tak o chut nebo nechut, jako spis o soucit s temi, kteri konci na taliri. Kdyz kolikrat vidim, co v tech supermarketech nabizi, sem tam se mi zveda kufr, co s tema zviratama musi vyvadet.
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

PředchozíDalší

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník