Vegetariánství,Veganství

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Helios » 17. září 2010, 17:04

Docela by mě zajímal názor členů OM na tuto problematiku, a to je také hlavním důvodem k založení tohoto tématu. Jsem si vědom toho, že tím tak trochu vstupuji na tenký led, nicméně pevně doufám, že na OM převažují rozumní, tolerantní lidé, pročež se následná diskuse nezvrhne do vzájemného osočování, nebo urážek zastánců Vegetariánského, případně Veganského stylu života a jeho odpůrců, tak jako se to občas děje jinde. Zároveň bych byl nerad, kdyby bylo toto téma považováno za nějakou propagaci Vegetariánství, protože tomu tak rozhodně není.
Takže, přátelé, jaký je váš postoj k Vegetariánství a Veganství? Je zde na fóru někdo, kdo se konzumace masa již vzdal, nebo o tom uvažuje?
Pokud jde o mě, tak se musím přiznat, že úplný Vegetarián zatím nejsem, (občas si dám něco od drůbeže nebo rybu), ovšem dovedu si představit, že bych se jím jednou mohl stát. Pravdou je, že už nějaký pátek nejím červené maso, včetně uzenin. K jeho vyloučení ze svého jídelníčku mě přivedly nejen zdravodní, ale i etické důvody.
Řekl bych, že pokud se někdo stane Vegetariánem nebo Veganem z přesvědčení, protože takový přístup považuje za správný, pak je to v pořádku. Horší je to s těmi, kteří se snaží někoho napodobit ve stylu stanu se veganem, protože můj partner je taky vegan. To už je potom pokrytectví a velký sebeklam.
Mnozí lidé se stávají Vegetariány právě z etických důvodů, často po té, co se dozvědí o krutém zacházení s hospodářskými zvířaty. Někteří lidé k tomu třebas dospějí časem, jiní však vůbec, neboť jsou přesvědčeni o tom, že člověk maso potřebuje,nebo proto, že jim prostě chutná. V tom nevidím nic odsouzeníhodného.Také věřím, že chuť na maso má člověk v genech po předcích, i když byl původem býložravec (teprve změna životních podmínek z něj udělala všežravce).
Jinak si myslím, že je to každého věc, co jí, takže pro mne je to především otázka vzájemný tolerance. Nikomu nic nevnucovat a zároveň nikoho za jeho postoj neodsuzovat.
Na závěr jeden zajímavý článek,který mne zaujal.
Naposledy upravil Helios dne 17. září 2010, 17:09, celkově upraveno 1
Human stupidity has no limitation.
Uživatelský avatar
Helios
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 428
Registrován: 9. leden 2009, 16:24
Aktivní v kapele: Bequest

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Demicorpus » 17. září 2010, 17:08

Tak já osobně s vegetariánama problém nemám, ale nesnášim když mi tohle někdo nutí. Já pokud nemám 2-3 dny maso tak začínám bejt hodně nevrlej.
Northern wind take my song up high
To the Hall of glory in the sky
The its gates shall greet me open wide
When my time has come to die
Demicorpus
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Roudnice nad Labem
Příspěvky: 280
Registrován: 20. březen 2010, 22:05

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod dronda » 17. září 2010, 17:17

Každý ať si jí co chce, ale ať to nevnucuje ostatním. Nevzpomínám si že by někdo z mého okolí byl vegetarián.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Ježura » 17. září 2010, 17:23

Já jsem masožravec odzhora dolů a sotva si dovedu představit, že bych musel bez masa delší dobu vydržet. Co se vegetariánství a veganství týče, každému jeho nebe, pokud mě s tím nezačne prudit. Co ale nesnáším, je odmítání masa jakožto módní záležitost (s tím dřív blbnula sestra, která to odkoukala od sestřenky, která to z neznámých důvodů provozuje dodnes) - vždycky mi to hne žlučí...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Haldir » 17. září 2010, 17:31

Hodne zajímeavej topic a ještě zajímavější článek z odkazu...před nějakou dobou sem tohle všechno slyšel a čet, ale už sem to pozapomněl, díky za připomenutí :) Jinak já vegetarián nejsem a nehodlám se jím stát, protože mi maso chutná a jsou v něm druhy bílkovin, který sou jenom v mase a tělo si je neumí vyrobit...co se ale snažim nejíst je maso mořských ryb (z ekologických důvodů zmíněných v článku - hlavně s těma tuňákama je o pr*ser). Alternativou je kupování si bio masa, ale kdo na to má... :roll:

Jinak to že u nás je tolik kardiovaskulárních chorob a rakoviny bych spíš přičítal samotné formě české kuchyně, která je, co si budem povídat, otřesná :D, nezdravému životnímu stylu a prostředí znečištěnému chemickými látkami, než masu...a to, že vegetariáni a vegani žijou dýl je bych řek především způsobený tím, že tito lidé vedou většinou celkově zdravější životní styl, ne zbytek populace...

Když je někdo vegetarián/vegan, tak mi to nevadí, ale neskutečně mě dožírá, když nějaký rodiče nedávaj svejm dětem maso, protože sami sou vegetariáni/vegani ... :cussing:
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Aries » 17. září 2010, 17:41

Co sa tyka mna, bez masa by som asi nedokazal prezit, tvori vyraznu cast mojho jedalnicka, v podstate je to jediny druh jedla, ktory zjem bez vyhrad (az na mastnejsie veci ako slanina a podobne, tie sa mi naopak hnusia). S inymi vecami mam casto problem, napriklad akakolvek varena zelenina sa mi hnusi (cerstva mi vsak chuti), celkovo som vyberavy clovek...

Co sa tyka ostatnych ludi, na mnohych vegetarianov mam dost skaredy nazor, jednak sa mi zdaju tragicke argumenty typu "maso je nezdrave", "maso cloveku netreba" a podobne... Clovek je vsezravec a maso potrebuje, sice sa da nejak vyzit aj z korienkov a roznych zelenych veci, ale niektore ziviny budu chybat. Pravdaze netreba to brat z opacneho extremu, ked vidim niekoho pchat do seba hnusne mastne a prazene blbosti, to uz su mi vegetariani zrazu sympaticki :)
Este horsie su vegetarianske nazory vychadzajuce z nejakej mody, to je na zaplakanie...
Treti oblubeny argument zvykne byt ze "zvieratka trpia", to mi pride uplne detinske, ako ked patrocne dievcatko place, ze toho kapra na Vianoce zabiju a zjedia... Sice podmienky v niektorych chovoch sa mi vobec nepacia a najradsej by som bol keby to zakazali (aj za cenu toho, ze by bolo maso drahsie), ale vegetarianstvo nie je cesta k nicomu, toto by sa malo riesit inak...

Takze strucny zaver: vegetarianstvo prilis nechapem, nevidim k nemu ziaden rozumny dovod, ale ked to niekto takto chce, nech sa paci. Len nech za mnou nechodi s tym, ze "prasiatka su z toho smutne", lebo akurat dostane odo mna po hlave :)
Obrázek
They escaped the weight of darkness... To drown in another...
Uživatelský avatar
Aries
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Košice
Příspěvky: 602
Registrován: 12. září 2009, 22:55

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Flash » 17. září 2010, 17:41

NorsePagan píše:Jinak já vegetarián nejsem a nehodlám se jím stát, protože mi maso chutná a jsou v něm druhy bílkovin, který sou jenom v mase a tělo si je neumí vyrobit...co se ale snažim nejíst je maso mořských ryb (z ekologických důvodů zmíněných v článku - hlavně s těma tuňákama je o pr*ser).

Co se týče bílkovin, které zmiňuješ, tak se pleteš. Zkus si o tom neco zjistit ;)

Proti veganům nic nemám, když to nemají jak Ježura píše, jako nový modní trend někde z FB apod. Včetně případného moralizovaní ostatním, kteří preferují jiné stravování s nimž se neshodují (byť můžou mít pravdu). Užívám si obou "světů" a vyhovuje mi to :)
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Médea » 17. září 2010, 17:48

Jsem vegetariánka a jím jen občas (v určitých časových úsecích) mořské ryby v malém množství. Módní záležitost to není, nebo to je móda trvající už více než deset let. Nikomu to nenutím i dcera maso normálně jí.
Co mě k tomu vede se mi nechce nijak moc rozepisovat, už se nad tím vlastně dlouhou dobu ani nezamýšlím. Kdysi jsem k tomu prostě došla a jsem už zvyklá to nejíst a nijak mi to nechybí (nebo o tom nevím). Možná mi tu bude někdo cpát, že mi to škodí..kouření mi škodí, chlast mi škodí, rozčilování mi škodí, tak už to je jedno ne?
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Gotrek » 17. září 2010, 17:50

dokáži zvíře zabít, vyvrhnout, stáhnout, naporcovat, připravit a sníst. Takže vegetarián ani vegan nebudu. Chápu, že zvířata jsou často chována ve špatných podmínkách a jde to vidět i na kuřatech, která kdysi mívala nejvíce masa na nohách, protože běhala a potravu si vyhrabávala sama, teď toho mají nejvíce na prsou, protože jsou vykrmována bez možnosti výběhu. To je asi jediné "etické" hledisko, které mi vadí. Argument, že zvíře trpí: pokud to dělá člověk co umí, tak je to neuvěřitelně rychlé.
Nejím moc sladkovodní ryby, nevím proč, ale vadí mi určitá chuť toho masa, moc nemusím drůběží (hodně nerad jej porcuji, vadí mi dotek té kůže), jinak z mas miluji vepřové, telecí, hovězí, mám rád skopové, mám rád i koňské maso.
Miluji mléčné výrobky i vajíčka. Dobře připravená zelenina je taky lahůdka, ale maso v jídelníčku je pro mne důležité.
Člověk by měl mít jídelníček vyvážený, takže moc ideu veganství neuznávám. Lidský organismus potřebuje esenciální mastné kyseliny, kde určitou část získává z živočišných tuků, člověk potřebuje určitou hladinu cholesterolu, a někde jsem slyšel nebo četl, že pokud tělo nemá možnost přijímat cholesterol z potravy, začne jej vytvářet samo, problém je, že tuto reakci dokáže zastavit až po poměrně dlouhé době, kdy obsah cholesterolu v krvi už je škodlivý.
A to že je člověk původem býložravec není až tak přesné. Například šimpanzi obohacují svůj jídelníček masem, předkové člověka byli mimojiné mrchožrouti, kteří díky masité stravě získávali energii potřebnou k rozvoji mozku. Navíc je daleko výhodnější pro zvířata, která často trpí hladověním přejít na masitou stravu, díky které se vytváří dostatečné množství zásobního tuku, ze kterého může tvor čerpat v dobách hladu.
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Médea » 17. září 2010, 17:56

Gotrek: Teda ne že bych ti to chtěla cpát, ale tobě speciálně by pár měsíců o zelenině jen prospělo! :twisted:
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Haldir » 17. září 2010, 18:41

Flash: Mluvil jsem přesněji řečeno o esenciálních aminokyselinách...ale máš pravdu, že se najdou rostliny, ve kterých se každá z nich víc či míň vyskytuje (i když maso je jejich mnohem lepším zdrojem...ale to každopádně nic nemění na tom, že minimálně vegani se významně ochuzují, protože nevim, jestli někoho může "bavit" jíst denodenně sóju, nebo semena :lol: ;)
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Helios » 17. září 2010, 18:58

Aries píše: Sice podmienky v niektorych chovoch sa mi vobec nepacia a najradsej by som bol keby to zakazali (aj za cenu toho, ze by bolo maso drahsie), ale vegetarianstvo nie je cesta k nicomu, toto by sa malo riesit inak...
:)


Tak tohle mi taky hodně vadí. Podmínky ve většině velkochovů jsou i přes různé předpisy, které se stejně často vůbec nedodržují, opravdu otřesný. Některý současný velkochovy, ať už vezmeme drůbežárny, nebo velkokapacitní kravíny či prasečáky jsou spíše zvířecími koncentráky, než cokoliv jiného. Zvířata tam živoří namačkaná ve velkým počtu na malém prostoru, kde se nemohou ani pořádně hýbat, nikdy nepoznají sluneční světlo. Chovatelé do nich perou hormony, léky a další podpůrné prostředky, aby rychle přibírala na váze. Další kapitolou je způsob zacházení se zvířatama při transportu na jatka a vlastní usmrcování. Tady se často uplatňují velmi brutální metoty (bití, kopání, vláčení po zemi za traktorem, atd).Týraná zvířata jsou takto nadměrně stresována, což se pak následně projevuje i na kvalitě masa, které překypuje adrenalinem. Zvíře také vycítí, že jde na smrt, a to znamená další stres..
Tímto jsem chtěl poukázat na skutečnost, že lidi většinou nemaj o tomhle svinstvu, co se okolo průmyslovýho zvířecího holokaustu odehrává ani páru, nepřemýšlej nad tím, nebo je to nezajímá. Jak už tu bylo řečeno, řešením by bylo upřednostnit maso z biochovů, kde zvířata žijí v přirozenejch podmínkách a nestrádají. Jenže tady zase jde především o cenu. Takové maso je samozřejmě dražší,(to samý platí pro vejce, mléko a mléčné výrobky) a tak většina konzumentů dá radši přednost produktům z velkochovu.
Přál bych si, aby hospodářská zvířata měla důstojnej život a byla usmrcována humálním způsobem, ale to je na dlouhou dobu pouze utopie. Nikdo nemůže vymazat průmyslový velkochovy z povrchu zemského. Co však pro zmírnění utrpení hospodářských zvířat udělat můžem je to, že budeme v rámci možností šířit osvětu, poukazovat na nedůstojné podmínky v kterých přežívají, a v neposlední řadě pak upřednostňováním biopotravin. Stačí mít se zvířaty jen trochu větší soucit a nebýt lhostejný k jejich strádání, k čemuž se člověk nutně nemusí stávat vegetariánem, nebo dokonce veganem.
Human stupidity has no limitation.
Uživatelský avatar
Helios
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 428
Registrován: 9. leden 2009, 16:24
Aktivní v kapele: Bequest

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Médea » 17. září 2010, 19:12

Tímto jsem chtěl poukázat na skutečnost, že lidi většinou nemaj o tomhle svinstvu, co se okolo průmyslovýho zvířecího holokaustu odehrává ani páru, nepřemýšlej nad tím, nebo je to nezajímá.

Helios: Oni lidé nad tím ani přemýšlet většinou nechtějí..skoro každý si prostě rád žije ve svém pohodlíčku..sežere a spotřebuje mnohem víc než potřebuje a nepřemýšlí nad tím, že jinde někdo hladoví, nebo strašně trpí.. téměř každej si řekne něco jako, to je jejich blbost nebo úděl a já za to přece nemůžu.
Hodně lidí se tu zajímá o různá náboženství, víru, duši.. ale že tyhle věci jsou vlastně i to co se děje kolem, už si asi mnozí vůbec neuvědomují. :?
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Stribok » 17. září 2010, 20:18

Á, tak tenhle topic mě velice potěšil, jsem docela ortodoxní vegetarián, i když jsem se nedávno nechal po strašně dlouhé době svést šunkovým štrůdlem...byl to takovej zvláštní pocit jíst maso po takové době :D jinak vajíčka, sýry, mléko a kvasnicové pečivo jím taky docela sporadicky, ale ne že by mi to vyloženě vadilo jako třeba maso ;) nikomu to nenutím, ale na druhou stranu očekávám i to že mě nikdo nebude přesvědčovat ať si pochutnám na úžasných jitrničkách a podobně...
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod ARELuN » 17. září 2010, 20:23

Pokiaľ sa tým človek neoháňa, že nejedz to, vieš čo s tým robia... a podobné veci, je mi to totálne jedno čo jedia, a prečo... Zasa, keď mi začne trieskať o tom, ake sme prasata, že žerieme žive veci, tak rád sa oháňam frázami ako "Nevyšplhal som sa na koniec potravinového reťazca aby som mohol jesť trávu" alebo, "Moje jedlo žerie tvoje jedlo" a v drsnejšom "Moje jedlo se**e na tvoje jedlo"... Avšak, je čo čistá vec človeka, čo mu chutí, čo mu nechutí...
Obrázek
Uživatelský avatar
ARELuN
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Východ Slovenska
Příspěvky: 440
Registrován: 13. srpen 2010, 11:58

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Gotrek » 17. září 2010, 20:51

Médea píše:Gotrek: Teda ne že bych ti to chtěla cpát, ale tobě speciálně by pár měsíců o zelenině jen prospělo! :twisted:

moje bývalá přítelkyně do mne cpala pohanku, kuskus, klíčky a podobné věci a když člověk tomu umí dát aspoň nějakou chuť jako je hodně chilli, soli a pepře, zakápne se to pořádným omastkem z masa, tak se to dá jíst :-D
a zeleninu mám rád, například úprava v páře je dokonalá a brokolice připravovaná tímto způsobem trošku omaštěná máslem je vysloveně lahůdka. Dokážu dokonce pozřít i klasickou rozvařenou mrkev s hráškem á la školní jídelna, takže zeleninou mne nevyděsíš ;-)
A co třeba játra, ledvinky, srdíčka, mozečky hm? :-D To nejí většina lidí, což je výhoda, aspoň zbyde hodně pro mne :-P takové játra na cibulce hmmmm :P :P

Jinak ještě si musíme uvědomit, že stravování se vyvíjí podle dostupnosti zdrojů. Například jižní, západní a severní národy v Evropě měly možnost rybolovu, proto se tam jí méně, ale častěji, na jihu přispívá i možnost obohatit jídelníček čerstvou rostlinou ;-) Naopak střední a východní Evropa se vyznačuje značně "tučnou" stravou, protože oproti státům, kde je hlavní složkou jídelníčku ryba, která se dá v moři lovit po celý rok, v těchto "odříznutých" končinách lidé často nevěděli, kdy se příště nají. Takže se nacpali, utvořili si zásoby na horší časy. Viz. starý zvyk masopustu.
Většina populace Japonska má třeba ve střevech bakterii, která jím pomáhá rozložit mořské řasy. U nás to projde organismem s minimální energetickou "výtěžností", pro ně je to výborný zdroj.

A ještě pak existují ultra-vegani a to jsou ti co není nic, co při růstu háže stín. Takže jen kořínky :-D
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Ježura » 17. září 2010, 21:45

Gotrek píše:A ještě pak existují ultra-vegani a to jsou ti co není nic, co při růstu háže stín.

O tomhle jsem slýšel akorát v jednom dílu Simpsonů a netušil jsem, že něco, jako ultra-veganství existuje :lmao:
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Gotrek » 17. září 2010, 21:58

to si dělám srandu, ale s kamarádem nás bavilo to říkat pár "veganům" na škole :-) to víš puberta a oni se hledali a věřili, že když nebudou jíst maso, tak spasí nejen sebe, ale i svět :-)
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Algis » 17. září 2010, 23:19

Zaobchádzanie so zvieratami a veľkoprodukciu odmietam, to však nieje dôvod na to aby som mäso nekonzumoval. Mám to šťastie, že viem odkiaľ mäso, ktoré jem pochádza. Tým že ho prestanete jesť, tým neznížite produkciu, pretože tak či tak exituje nadprodukcia, len vďaka prebiehaní sa v dopyte.
Existujú radikálnejšie riešnie, ale to neni moc humánne :)
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Vegetariánství,Veganství

Příspěvekod Maeror » 17. září 2010, 23:27

Já proti vegetariánství a veganství nic nemám. Občas i něco zkusím. Nemůžu říct, že bych se potom utloukl. zkusil jsem třeba okurkovou polévku(nic moc) a smažená rajčata(trošku lepší). Ale není nad kousek grilovaného prasátka s křenem zapíjeném příjemně vychlazeným pivem 8-)
Masový chov zvířat se mi nelíbí, ty zvířata tam mají strašlivé podmínky.
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Další

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron