Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod mikesqueaky » 11. říjen 2012, 16:37

Já FB mám ..a podle mně je to dobrá věc.. jsem v kontaktu s kamarády co se třeba odstěhovali apod... nebo vím díky FB různé novinky okolo kapel atd atd atd a abych pravdu řekl, nikdy jsem nepochopil tu ''nenávist'' ohledně FaceBooku jak na to hodně lidí nadává,ale tak každý má nějaký názor :palec:
mikesqueaky
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 48
Příspěvky: 9
Registrován: 10. říjen 2012, 7:45

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Lesíček » 11. říjen 2012, 16:50

U mě to není nenávist. Je mi víceméně jedno, že v mém okolí jsem snad jedinej, kdo ho nemá. Pro mě za mě..
Mě přijde celej fb jako velká zbytečná bublina. Dokázal jsem bez něj žít před pěti lety když to tu ještě skoro nebylo, tak se bez něj obejdu i teď. Za celou dobu jeho existence jsem nenašel jedinou věc, kvůli který by stálo za to si založit vlastní fb účet. Ale jinak mi nevadí, že se na něm lidi sdružujou, naopak jsem rád. Však se domnívám, že fb vzniknul záměrně. Nechce se mi moc věřit, že by to bylo jen dílo nějakého studentíka. Globalizovat se přece musí na všech úrovních.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Hestia » 11. říjen 2012, 16:58

Tak záleží na tom,jak k tomu kdo přistupuje. Někdo ho má,aby mohl exhibovat,někdo pro kontakt s blízkými. Je to stejné jako když svého času frčel Myspace.Nesnáším ovšem projevy typu cmuq,muck,papinky, ťuťinky apod.To,že se někdo zrovna vys..l taky vědět nepotřebuju a díky bohu to nikdo z mého okolí nevypouští....A pokud ho někdo z mých přátel nemá,tak to beru jako normální věc,nikde není psáno,že je to povinné. A vlastně je mi to jedno, kdo ho má nebo nemá. :)
Naposledy upravil Hestia dne 11. říjen 2012, 17:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod mikesqueaky » 11. říjen 2012, 17:00

přesně tak :)
mikesqueaky
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 48
Příspěvky: 9
Registrován: 10. říjen 2012, 7:45

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Dag » 11. říjen 2012, 17:25

Ne že bych nenáviděl facebook, nenávidím příštup lidí z facebooku. Něco se domluví, ale kdo nemá facebook má smůlu? To že jsou kamarádi? To je tak akorát velké smradlavé, a ne kamarádství. A díky tomu nemám potřebu mít FB, protože být v kontaktu s někým, kdo o mě očividně nemá zájem být nemusím. Zase na druhou stranu úzký kruh přátel na Google+ mám, ale většinou to mám na sdílení inzerátů pro kamaráda, a občas se tam stavím pro radu s motorkou od druhého kamaráda. Ten zbytek jsou lidi co znám, ale nejsou vůbec aktivní, takže jako by tam nebyli. Jinak mi příjdou zbytečné všechny tyto hafomegadobré sociální sítě. Někdo může namítnou, že zrovna OM a podobné fóra jsou taky soc. sítě, ale tady chodím z 80% za informacemi o koncertech, novinkách v hudbě atp. Stejně tak na bandzone, nebo m.cz
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Ellrohir » 11. říjen 2012, 17:50

Dag píše:Něco se domluví, ale kdo nemá facebook má smůlu?


a proč by se majorita, co fb má a bere ho za ideální komunikační prostředek měla ze své strany přizpůsobovat pár jedincům, z nichž mnozí jsou frikulíni, co si akorát hrajou na machry, že ho nemaj (a sou pro to lepší lidi než tamto stádo hlupáků)? to není nutně konkrétně proti tobě, ale dost lidí takhle funguje :?

jinak ano - nejsou to moc pěkný "kamarádi", ale to je pak přeci na tobě, jestli se jich chceš nebo nechceš držet...
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Hestia » 11. říjen 2012, 18:38

Tak v každém případě,je totální hovadina vyloučit "z kolektivu" někoho jen proto,že Fb nemá....Každý může učinit svobodné rozhodnutí zda ho chce, či nikoliv. A ostatní by to měli při případné komunikaci zohlednit. :)
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Dag » 11. říjen 2012, 18:55

Právě proto, pokud by opravdu chtěli, abych někde byl, tak napíšou. Není to proto, abych machroval, že nemám FB, já ho měl, a docela dlouho, ale už ho nechci, nepotřebuju ho. Pár lidí od nás ze třídy se občas ozve, a někam vyrazíme, s motorkářema to mám tak, že prostě sednem, zajedem jeden k druhému, a kdo má zrovna čas, tak s náma někam jede. Ten zbytek lidí mě svým způsobem nezajímá, a nebudu se jako stádo držet někde, kde nepotřebuju být jen proto, abych patřil do nějakého kolektivu. A na domlouvání akcí ho taky nepotřebuju. Zrovna minulý týden v pátek se mi i bez facebooku podařilo uspořádat parádní akci s kámošema.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Ellrohir » 11. říjen 2012, 20:07

Hestia píše:je totální hovadina vyloučit "z kolektivu" někoho jen proto,že Fb nemá


taky nikdo neříká, že to "hovada" nejsou 8-)

ale je stejnej nesmysl z toho vinit FB a říkat tomu "přístup lidí z facebooku" ;)
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Dag » 11. říjen 2012, 20:12

Neviním facebook, viním lidi. A vzhledem k tomu, že se to k facebooku váže, nazývám to "lidmi z facebooku".
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Yumi » 11. říjen 2012, 20:17

Ano, všichni lidé na facebooku jsou zlí, špatní a vraždí malá koťátka :) (ne, nemohla jsem si to odpustit)
Uživatelský avatar
Yumi
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Příspěvky: 174
Registrován: 20. září 2009, 23:08

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Hestia » 11. říjen 2012, 20:22

To jsem nedávno jela vlakem a tam se dvě slečny bavily o tom,kde byla která na dovolené. A v závěru jedna řekla té druhé,že má fotky v mobilu,ale ať se podívá na facebook,že tam je má taky a rovnou se tam domluví na pařbě. Tak to jsem koukala,jak puk,proč se jako budou domlouvat na facebooku,když sedí vedle sebe? No a to je ono....mnoho,přemnoho lidí z Fb udělalo něco víc,než to ve skutečnosti je a pak se není co divit,že jsou z toho někteří znechucení.
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Dag » 11. říjen 2012, 20:43

Ano Yumi, možná to tak vyznělo, ale ne, tak to skutečně není :D To je fuk, prostě nemám rád facebook, ale nevadí mi, když ho někdo má. Jen když ví, co s ním dělat. Docela výstižně to napsala Hestia, s těma slečnama.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod o.p.a.t » 11. říjen 2012, 20:50

A co je špatného na tom, když sama píšeš, že to bylo v ZÁVĚRU? Mi na tom nepřijde nic divného, že se následně na něčem domluví na facebooku, když ještě třeba neví detaily a za chvíli se odloučí.. Nehledejte zase ve Facebooku zlo všeho světa..
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Hestia » 11. říjen 2012, 20:59

Já v něm zlo nevidím.Mám ho taky....spíš jsou věci,které nepochopím....
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod santiny » 11. říjen 2012, 21:11

Hestia píše:To jsem nedávno jela vlakem a tam se dvě slečny bavily o tom,kde byla která na dovolené. A v závěru jedna řekla té druhé,že má fotky v mobilu,ale ať se podívá na facebook,že tam je má taky a rovnou se tam domluví na pařbě. Tak to jsem koukala,jak puk,proč se jako budou domlouvat na facebooku,když sedí vedle sebe? No a to je ono....mnoho,přemnoho lidí z Fb udělalo něco víc,než to ve skutečnosti je a pak se není co divit,že jsou z toho někteří znechucení.

Zrovna tohle mi divný nepřijde.. Třeba se chtěly domluvit s víc lidma, což je na fecebooku asi nejjednodušší.
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Fenomén Facebook - jaký je Váš názor?

Příspěvekod Hestia » 11. říjen 2012, 21:13

No dobře,tak jsem měla napsat,že ty holky znám,bydlí pár metrů od sebe a jezdí spolu každý den do práce....proto mi to přišlo divný...
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Předchozí

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron