Satan, Odin, Hitler

Satanismus, křesťanství, pohanství, gothic a další diskuse

Moderátor: Moderátoři

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Daimonia » 13. září 2010, 21:28

Mám stejný názor jako Hestia. Pokud se mi to líbí, poslechnu si to a nemám problémy, protože nikomu neříkám, že se mi to líbí. Hitler byl psychicky narušený člověk, ale Wagnera si poslechnu taky, dokonce ho mám dost ráda a když poslouchám třeba Tannhäusera, tak trochu chápu Ádovy plány na ovládnutí světa, protože přesně to ta hudba inspiruje. Stejně si myslím, že satanismus je u většiny lidí jen póza, aby byla sranda.
Uživatelský avatar
Daimonia
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 282
Registrován: 17. březen 2010, 19:47

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Garion » 13. září 2010, 23:30

Hestia x Kriss: Asi bych tady rozlišil "Poslouchám doma" a "Otevřeně podporuju". Chápu a souhlasím s Kriss, že pokud někdo otevřeně podporuje (nosí tričko apod.) tyhle problematické kapely, může se dočkat reakce od druhé strany, aniž by sám něco hrozného provedl. Na druhou stranu nemám problém ani s Hestií, protože pokud si to posloucham doma, může to bejt ostatním ukradený. Aspoň tenhle rozdíl v tom vidím já.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Algis » 13. září 2010, 23:41

Počúvam všetky druhy kapiel, kedže k black metalu to patrí všetko. Pri tejto hudbe serem na ľudské práva, neberem ohľad či tam náhodou nespievajú o nenávisti, práve to vyhľadávam. Na tom základe tá hudba vznikla taká aj je. Satanizmus má svoje mystické čaro...všetko pokazili pózeri a deti čo z toho spravili trend. Ďalší trend robia tí istí pózeri z pohanstva...
A ešte jedna vec...ak niekto tvrdí že hudba je len o hudbe a text ho nezaujíma, tak trepe absolútnu hlúposť, pretože hudba je umenie a umenie je prostriedok ako vyjadriť svoje názory a postoje, takže je jedno či tam miešate politiku alebo nie.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Gore » 14. září 2010, 0:09

tak pre mna je hudba prostriedok vyjadrovania emocii skor ako nejakych svetonazorov... text tomu moze pridavat, ale casto tu hudbu skazi (napr. prave tym, ze ti "umelci", co tvoria text, maju nas*ate v hlavach) a prave preto sa casto aj bojim nejak blizsie o tu kapelu zaujimat, hlavne ked o nej viem, ze je na pomedzi...
prioritne sa snazim absorbovat tu atmosferu... ak mi je z nejakeho dovodu prijemna, venujem jej viac posluchov, to je vsetko... ak sa mi paci ich tricko a chcem ich ako kapelu podporit, kupim si ho - tomu hovorim podpora kapely... alebo im idem na koncert - to je tiez podpora... ale domaci posluch, to ani nie, maximalne sa mi to zjavi na last.fm profile, ktory navstevuje akurat tak zlomok mojich priatelov a nejaky ten cudzi zbludilec...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod sheVcza » 14. září 2010, 0:12

Dathremar píše:Pri tejto hudbe serem na ľudské práva, neberem ohľad či tam náhodou nespievajú o nenávisti, práve to vyhľadávam.

Možná by nebylo naškodu navštívit psychiatra.

Jinak tvoje výroky, že kdo vnímá něco jinak než ty, tak nedošel ke správnému pochopení nebo "trepe absolútnu hlúposť", jsou taky úsměvné. Uvědom si, že i tu hudbu bere každý jinak. Každý tím nemusí vyjadřovat postoje, mnozí hudbou vyjadřují třeba emoce a city, a osobní postoje a názory jsou uplně někde jinde. Ti taky podle tebe trepu hluposti?
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Algis » 14. září 2010, 0:18

Z hlboka sa nadýchni a prečítaj si ešte raz čo som napísal. Ja netvrdím, že to nieje o vyjadrovaní emocií a citov, ale že je to prostriedok ako vyjadriť postoj a názor. Nikde som tam nenapísal že to nieje o tom.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Hestia » 14. září 2010, 8:06

Souhlasím s Garionem a tohle se tu vlastně celou dobu snažím říct. No,v jednoduchosti je krása :mrgreen: :palec:

Dathremar: Já osobně textům rozumím jen v případě,že si je sama přeložím.Jelikož jsem na to líná,tak to dělám vyjímečně a u všeho ostatního vnímám spíš celkovou atmosféru hudby,takže pokud máš pocit,že trepu hlúposť, tak dobrá. Tvoje právo,ale pro mě ten text opravdu není nejpodstatnější ;)

Pokud tomu co která kapela zpívá rozumím,tak se samozřejmě může stát,že se s obsahem songu neztotožním,ale i tak to poslouchat nepřestanu.Pomyslím si něco o idiotech a tak podobně a "život jde dál".... :lol:
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 14. září 2010, 8:10

Gore to moc hezky formuloval i za mě.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Gotrek » 14. září 2010, 10:35

jsou lidé, kteří poslouchají hudbu, kvůli tomu, že se jim líbí a je jedno o čem se zpívá...
pak jsou lidé, kteří poslouchají hudbu, jen kvůli tomu, co se zpívá. Protože umění snese trošku hrubší vyjadřování. Vždy se dá vymluvit že to je "umělecký záměr" šokovat ;-) Ale to pak nejsou milovníci hudby, ale ideologie, která je v hudbě obsažená. Člověk nemusí souhlasit s názory, ale může se mu líbit způsob prezentace. podobně jako jsou lidé, kteří mají odlišné názory než mám já, ale velice rád si s nimi o tom popovídám, už jen pro tu možnost debaty.
a to, že si v hospodě pustím do jukeboxu Bílého jezdce a celá hospoda to začne zpívat ještě neznamená, že jsme všichni v ní nácíčkové.
A ještě jedna věc. Lidé z afy jsou stejní blbečci jako lidé z odporu. Vymyté mozky, které fungují jen aby mohli proti sobě bojovat. Nedokáží bojovat pro něco prospěšného pro společnost, ale proti něčemu, proti sobě navzájem. Ostatní jsou jim úplně volní, hlavně ale, že se můžou porvat. To jsou prostě typy lidí, kteří musí mít nepřítele jinak nemají nic.
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 14. září 2010, 11:23

Gotrek píše:A ještě jedna věc. Lidé z afy jsou stejní blbečci jako lidé z odporu. Vymyté mozky, které fungují jen aby mohli proti sobě bojovat. Nedokáží bojovat pro něco prospěšného pro společnost, ale proti něčemu, proti sobě navzájem. Ostatní jsou jim úplně volní, hlavně ale, že se můžou porvat. To jsou prostě typy lidí, kteří musí mít nepřítele jinak nemají nic.


Svatá pravda, jak dokumentuje i následující grafické veledílo. Vlevo myšlenka, vpravo realita :)

Obrázek
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod (SIC) » 14. září 2010, 11:43

já poměrně dost řeším jednotlivé texty, dokonce bych řekl, že právě v nich hledám tu "myšlenku" slkadby a hudbu beru spíš jako prostředek k navození atmosféry, kterou má text vyvolávat.
Po několika nepříjemných zkušenostech se snažím ke každému songu, který si poslechnu, najít text (pokud je to možné)
Pro ty, kteří říkají, že je jedno, co skupiny zpívají (a samozřejmě i pro všechny ostatní :) ) : Podle mě nejde odstřihnout hudbu od textu, protože tyhle dvě věci k sobě (alespoň podle skladatele, který se rozhodl k dané hudbě přidat přesně tenhle text...) neoddělitelně patří... Ale vaše věc... A pokud člověk nosí např. tričko nebo nášivku skupiny, propaguje tím skupinu jako takovou - hudbu, texty, názory, image...(samozřejmě pokud nemáte na zádech nášivku: "jediné, co se mi na nich líbí, je hudba" :) ) Je to prostě "balíček" a jednotlivé položky z něj nelze vyjmout...

No doporučuju každému, aby se o texty zajímal a zkoušel si je i přeložit... Už mnohokrát se mi stalo, že jsem zjistil, že ta skladba má úplně jinou "myšlenku", než jsem si myslel. A malé procvičení angličtiny nikomu nezaškodí ;)
Exit light
Enter night
Take my hand
We´re off to never never land

RIP Cliff & Paul
Uživatelský avatar
(SIC)
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 26
Registrován: 7. červen 2010, 19:20

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Gotrek » 14. září 2010, 12:01

Já ti nevím, ale ještě v dobách minulých se hodně věcí předělávalo do češtiny. Kvůli hudbě, aby tu lidé mohli poslouchat západní šlágry, tak se předělal text a nebyl to překlad, mělo to úplně jiný význam, ale lidem se líbila melodie. Podobně jako světová věc Škoda lásky, kterou zpívaly ve druhé světové snad všechny armády a myslely si, že je to jejich... A každý text je úplně jiný s jinou myšlenkou.
Nebo třeba Nena a její 99 luftballons (protiválečná), pak 99 red baloons (proti jaderným zbraním) a Tři Sestry a jejich Dederon (nostalgie po dobách minulých? :-D ) :-P každá je jiná s jinou myšlenkou, ale všechny mám rád, kvůli hudbě...
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod (SIC) » 14. září 2010, 12:05

já to nemyslel tak, překládat věci do češtiny a česky je zpívat... myslel jsem to tak, mít představu (co nejpřesnější), o čem ta skladba je, z důvodů výše uvedených...
(jinak pokusy o jinojazyčné adaptace slavných písní moc nemusím, navíc se obvykle nepovedou http://www.youtube.com/watch?v=tZzNd3cP4h4...)
Exit light
Enter night
Take my hand
We´re off to never never land

RIP Cliff & Paul
Uživatelský avatar
(SIC)
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 26
Registrován: 7. červen 2010, 19:20

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Gotrek » 14. září 2010, 12:43

no a já zase ukazuji, že někdy je text totálně k ničemu, protože lidem se líbí melodie, hudba a dokáži si jí užít ať je text jakýkoliv. Ať se zpívá v originálu nebo v domácí verzi, tak si jí lidé pobrukují, protože je skvělá, zábavná a nemusí mít nutně nějákou hlubokou myšlenku..
Navíc, když se člověk bude snažit, tak najde něco špatného u všech... co mojí milovaní Iron Maiden... není náhodou Fear of the Dark rasistická? Xenofobní?
A co Run to the Hills a začátek:
"White man came across the sea
Brought us pain and misery
Killed our tribes killed our creed
Took our game for his own need"
Nezpívá to nějáký rasistický černoch v J.A.R.? případně v originále severoamerický indián ;-) a znělo by to hned jinak... zle a útočně
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Ježura » 14. září 2010, 12:47

Jenom taková offtopic poznámečka: Run To the Hills je o dobývání Severní Ameriky evropskými přistěhovalci a o s tím spojených prasárnách, nespravedlnostech a zločinech páchaných na původním obyvatelstvu ;)

A Fear of the Dark by mohl za rasistickou a xenofobní považovat jedině ten magor, co chtěl stáhnout Mikeše z čítanek :lol:
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Stick » 14. září 2010, 12:53

No tak Run To The Hills kdyby někdo označil za xenofobní záležitost, tak bych spadl pod stůl a pěkně dlouho nevstal :-D
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Gotrek » 14. září 2010, 12:57

Ježura píše:Jenom taková offtopic poznámečka: Run To the Hills je o dobývání Severní Ameriky evropskými přistěhovalci a o s tím spojených prasárnách, nespravedlnostech a zločinech páchaných na původním obyvatelstvu ;)
a právě proto je to o výkladu. Někdo to bere jako popis toho co se dělo a někdo by to mohl brát jako návod co se vůči nim sluší a patří. Je to o tom jak to bude člověk prezentovat.

Ježura píše:A Fear of the Dark by mohl za rasistickou a xenofobní považovat jedině ten magor, co chtěl stáhnout Mikeše z čítanek :lol:

a je to opět o tom výkladu. Když se budu snažit tak napíšu překlad s vysvětlivkami, co který verš "má" znamenat. Pak stačí aby se toho někdo chytil a hned se z toho dá udělat nechutná rasistická a xenofobní píseň ;-)

Stejně jako bychom je mohli považovat za zvrhlé satanisty, protože jsme někde slyšeli Number of the Beast :-D
Jde o to, že každý člověk může chápat hranici "snesitelné" a "závadné" hudby úplně jinak.
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod (SIC) » 14. září 2010, 13:00

jo... já nepovyšuji text nad hudbu, jenom říkám, že text od hudby nelze oddělit... a chápu, že si někdo dokáže užít hudbu bez toho, aby znal text...
k našim milovaným Ironům: to, jestli se to někomu zdá rasistické, je na posouzení akždého, kdo si je poslechne... so toho nemám co kecat ;) ale mě přijde, že člověk by si ty texty měl přeložit vždycky, protže třeba by opravdu považoval tetxy tohoto typu za rasistické... prostě: poslechni si píseň => přelož si text => udělej si názor, jestli to je rasistické, jestli se ti to líbí, nebo ne => víš, na čem seš...
jinak podle mě jsou texty Ironů úplně v pořádku ;)

// Edit:

Gotrek píše:´Stejně jako bychom je mohli považovat za zvrhlé satanisty, protože jsme někde slyšeli Number of the Beast :-D Jde o to, že každý člověk může chápat hranici "snesitelné" a "závadné" hudby úplně jinak.


Jasně, ať si každej tu hranici určí sám... do toho mu nemám co kecat... ale ať ví, co poslouchá, ať ví, že ten text je pro něj snesitelnej/nesnesitelnej... že to je ještě v mezích, které jsou pro NĚJ přijatelné...
Exit light
Enter night
Take my hand
We´re off to never never land

RIP Cliff & Paul
Uživatelský avatar
(SIC)
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 26
Registrován: 7. červen 2010, 19:20

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Garion » 14. září 2010, 13:48

Jsou bohužel jedinci, kteří hledají nějaké závady na všem (afa?) Zajímalo by mě, jak by vyhodnotili tento text :D
"Poslední dobou v lese,
nikdo neví kde jsem,
venku se pasou kozy,
dělá si taky každá co chce.
Pošeptáš mi co Tě láká,
a to je pro čmeláka,
co broukal si v klidu svůj part,
najednou malá louka a

Start, pro všechny první třídu.....
já nic já muzikant"

Souhlas s Gotrekem, že daný text písně se nechá vyložit různými způsoby. Pokud ale koukáte na postoje kapely jako celku, čtete rozhovory, tak jejich postoj k dané věci zpravidla vyplave na povrch a pak je jasný, jak to skladatel myslel. Někteří frontmani jasně deklarují svůj postoj, ale existují i skladatelé, kteří ponoukají posluchače, ať si uchopí tu myšlenku či poselství po svém. Z okruhu mých známých, co neposlouchají metal, nikdo texty nepitvá a názory muzikantů jsou jim u zadku, ale ti lidé vnímají muziku jen jako kulisu, jdou prostě s davem. Co jsem měl čest poznat metalisty (ale i jiné posluchače, kteří berou muziku vážně), tak většina sleduje i poselství, které jim nese hudba jako celek. Včetně osobních postojů umělců. A pak tahle otázka vyvstává. Poslouchat muziku, i když se neztotožňuji s poselstvím? U mě vítězí ANO, poslouchat, ale NEPODPOROVAT.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Satan, Odin, Hitler

Příspěvekod Algis » 14. září 2010, 13:53

Hudbu podporuješ tým že si kúpiš cd či ideš na koncert, či už ináč propaguješ dannú kapelu. No naďalej stojím za tým že text a hudba sa neoddeľujú, nech sú akékoľvek. Politika v hudbe je proste názor a nevadí mi či už je to Red Antifa Black metal, alebo Black metal o nástenkových tendroch ficovej vlády.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

PředchozíDalší

Zpět na Lidé, subkultury a náboženství

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron