X-Core - Life And Stuff

Recenze alb a DVD

Moderátor: Redaktoři

X-Core - Life And Stuff

Příspěvekod Jespe » 13. listopad 2011, 20:42

Obrázek
Obrázek


X-CORE
Life and Stuff
ČR


Asi bych začal lehkým srovnáním, kterému se v případě této znojemské smečky nedá úplně vyhnout. Mezitím, co se u původních X-CORE dalo písmeno X zaměnit za slovo "hard", u nového alba tomu bude jinak. Zdá se totiž, že kapela sází na oslovení nových posluchačů a právě pro ty je připraven materiál s názvem Life And Stuff. Zapomeňte tedy na Pro-Pain a Biohazard, před sebou máte cestu do neznámých končin plných duhové melodie a nebezpečně chytlavých chorálů.

Album otvírá kouzelné intro, jehož první část tvoří pro mě trochu překvapivě klavír, za kterým už následují metalové rify v hodně netypickém, nutno dodat velmi zajímavém, soundu, který následně doplňují "popové" popěvky. Dle první minuty se tedy dá usoudit, že na nás čeká hodně netradiční a po mnoha stránkách moderní deska plná drobných překvapení a vychytávek. Uslyšíte prolínání nejrůznějších vokálů (od těch popových, přes harsh až po "UFO tralaláky" - hlas vycházející ze syntezátoru), michání popového žánru s metalcorem na rockovém podkladu, smyčcový orchestr, hlas Derricka Greena (Sepultura) či kytarová sóla Rolanda Grapowa, který se také postaral o hudební produkci. Že vám tohle všechno nejde dohromady? Světe, div se, materiál je uchopitelný a opravu tvoří jeden pevný celek. V mnohých směrech mi deska připomíná americkou produkci ala Avenged Sevenfold, ale i přesto se nejedná o žádnou vykrádačku. Album si zkrátka zachovává svou ojedinělou tvář, pro níž mě nenapadá žádná jiná škatule, než modern metal.

Obrázek


CD se bezesporu pyšní výborným zvukem, což na české poměry platí dvojnásob. Důležitá je také zmínka o dvojí produkci, kdy má hudební i zpěvová tu svou. Přiznám se, že při prvních minutách toho na mne bylo trochu moc a jakobych právě večeřel chleba, natřený jedovatým medem. Postupem času jsem si však uvědomil, že to nebyl jed, ale zatraceně silná návyková látka... Life And Stuff bych sice nedoporučoval konzervativním posluchačům, ale určitě zastávám názor, že má co nabídnout a z vlastní iniciativity by si jí měl sehnat každý, koho zajímá hudební pokrok, moderní sound či nové trendy.

Ačkoliv je album velmi čerstvé, dvě skladby jste mohli slyšet už dříve. Jedná se o úspěšnou a pro skalní fans již jistě známou "She's Magnetic" a "Black Market's Soul", která tvoří soundtrack filmu Lidice. Rozhodně bych pak nechtěl zapomenout na velmi vydařený artwork a celkový design CD. Ano, novinka od X-CORE mě překvapila i zaujala a dobře vím, že jí neslyším naposledy.

8,5/10


Life And Stuff
2011, (51:10)

Obrázek
    Tracklist:

    01. Intro
    02. Don't Forget
    03. Good Bye Forever
    04. I'm Yours
    05. Go With Us
    06. I Love My Schizophrenia
    07. Nobody Is Bad
    08. Wingless
    09. She's Magnetic
    10. Someone Said
    11. Revenge
    12. Black Market's Soul

Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Zpět na Recenze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron