Poradňa

PC, internet, auta, mobily a další vědecko-technické diskuze

Moderátor: Moderátoři

Re: Poradňa

Příspěvekod Cheas » 4. srpen 2014, 21:38

Zkušenosti - reifka, spořitelna, čsob...

Spořitelnu mám nejdéle a jsem s ní nejvíce spokojen. V základu nulové poplatky, kartu mi zatím vzali všude v pohodě, bankomat na každém rohu.

ČSOB jsem teď zrušil a přešel jsem k Reifce (spořitelna dále běží), mám k dispozici spořící i klasický účet, podmínky víceméně stejné jako všude jinde, akorát vedení stojí 40kč na měsíc. Platit kartou od raifky rovněž nebyl nikdy problém (ani na internetu). Akorát mají sakra ošklivé a nepřehledné internetové bankovnictví (což kompenzují super aplikací pro androidy a iOS).

Účty užívám jen pro základní placení a transakce + placení na netu a za tohoto provozu je to víceméně všechno stejný, za sebe mám ale nejradši spořku. Její internet banking sice není nejpřehlednější, ale je, zdá se mi, nejpříjemnější, jdou s dobou a aplikace pro telefon taky nechybí. Totální bezplatnost (dokud nevedeš služby nad rámec, jako třeba kontokorent) a bankomat na každém rohu pro mě byly tehdá v 15ti rozhodující faktory pro zřízení účtu tam, takže za sebe doporučuji spořku.

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Poradňa

Příspěvekod Orwin » 4. srpen 2014, 21:50

Mám studentský účet u ČSOB a jako žádný problém. Přehledné a hlavně dobře zabezpečené internetové bankovnictví (vše se potvrzuje přes mobil). Žádné poplatky. Výběry z bankomatů ČSOB neomezeně zdarma a pokrytí bankomatama dobré. Vklady přes spešl bankomaty taky zdarma. Jediné co platím je pojištění karty, vždycky jednou za rok (snad 150, nebo 200, ani nevím).
Zatím jsem nikdy neměl problém, takže nemám důvod měnit ;)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Poradňa

Příspěvekod santiny » 4. srpen 2014, 21:52

No já sem taky přemýšlel hlavně nad tou ČSOB, takže to tak asi nakonec dopadne..
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Poradňa

Příspěvekod Cheas » 5. srpen 2014, 9:55

Já s ČSOB také neměl problém, jen jsem dostal přes známosti spešl nabídku u Raifky a 3 účty vést nechci a jak jsem uvedl, spořku mám nejradši. Takže směle do toho! :palec:

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Poradňa

Příspěvekod santiny » 26. září 2014, 15:16

Tak zase já :) Odešel mi PC, asi špatnej zdroj nebo co.. Blbý je, že ten problém sem začal mít tak před měsicem a cca před 3 týdnama sem ho dal do servisu aby mi zkontrolovali HW a SW. Chlap mi ho vrátil s tím, že mu nic není. Neměl sem moc na výběr než mu věřit, ale problémy sem měl dál a teďka už PC ani nenaběhne.. Je nějaká šance, jak z něho vyrazit peníze nebo už je moc pozdě/není jak dokázat, že se na tu diagnostiku nejspíš vysral?
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Poradňa

Příspěvekod Ahurmen » 26. září 2014, 16:00

A co přesně to dělalo když jsi to nesl do toho servisu a co přesně ti napsal do protokolu o diagnostice?
Popřípadě jak to diagnostikoval, jestli proměřoval zdroj a jeho latence.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Poradňa

Příspěvekod santiny » 26. září 2014, 16:15

Občas se sám od sebe vypl a když sem ho chtěl zapnout, tak začal pískat.. Ale po tom, co vychladl, se obvykle rozjel.. Teď už ne :)
Co s tím dělal nevím, ale chtěl sem po něm, ať mi kompletně zkontroluje HW a SW. Protokol tu teď nemám, podívám se večer.
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Poradňa

Příspěvekod Ahurmen » 26. září 2014, 16:30

A to pískal zdroj, nebo se to ozývalo ze základní desky?
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Poradňa

Příspěvekod santiny » 26. září 2014, 20:32

Tak v protokolu je psaná diagnostika PC.. Ale teď si mě překvapil, to teda nevím.. Já sem se dočetl, že když počítač píská, je to zdrojem.. Každopádně, teď zas funguje, takže to nezjistím :)
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Poradňa

Příspěvekod Ahurmen » 26. září 2014, 21:37

Narážim na to, že si nejsem jistý jestli myslíš "mechanický" pískání, nebo beep kód (např. http://www.youtube.com/watch?v=6aH8M0jhMeQ ).
A když nejde zapnout, tak myslíš že nejde vůbec zapnout, nebo se zasekne při úvodním bootu na černé obrazovce?

Popřípadě co za značku zdroje tam máš? Možnost proměřit latence zdroje asi nemáš, takže nejlepší bude zkusit jiný zdroj, ale pokud si ho nikde nemáš možnost půjčit, tak to musíš risknout a koupit si novej.

Jinak z toho servisáka peníze nazpátek nedostaneš, leda že by byl úplně blbej. Řekne ti, že když to tam měl, tak bylo vše v pořádku a závada ti musela nastat až potom.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Poradňa

Příspěvekod Cheas » 26. září 2014, 23:04

Tohle bych tipoval spíše na ten zdroj, máš možnost vyzkoušet jiný?

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Poradňa

Příspěvekod santiny » 27. září 2014, 16:13

Není to pípaní, je to nepřerušovanej tón. Jinak možnost cokoliv změřit nebo pučit si novej zdroj nemám, takže asi koupím novej a uvidím co s tím..
Co se týče toho nenaběhnutí - nenaběhne nic. Zapnu PC, začne hučet větrák, ale po chvíli přestane a už mi jenom bliká tlačítko pro zapnutí, ale na monitoru nic nenaběhne..
Nicméně dneska tak sviňa funguje, tak nevím :D
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Poradňa

Příspěvekod Ahurmen » 28. září 2014, 23:21

No zkus to, při nejhorším to můžeš do 14ti dní vrátit pokud to objednáš přes internet. Doporučuju koupit Seasonic, hlavně ne CoolerMaster.

EDIT: Zkus ještě zavrklat GPU a všema slotama na základní desce. Jednou jsme v práci měli něco podobnýho jak popisuješ a byl šotek ve slotu pro GPU kdy GPU musela být vypodložená a ještě nakloněná na jednu stranu aby se počítač zapnul.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Poradňa

Příspěvekod matotu » 14. říjen 2014, 22:15

Existuje taky něco na blokování reklam na Skypu? Jsem línej hledat to někde jinde.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Poradňa

Příspěvekod Oskar999 » 16. říjen 2014, 11:48

potreboval bych tip na nejaky program, ktery spusti slideshow z fotek v adresari. ale aby pri kazdem projeti si nacetl nove pridane fotky.
proste do adresare se budou prubezne nahravat fotky pres sit a potreboval bych aby se prehravaly vsechny vcetne nove pridanych aniz bych musel program spoustet znova.
jako bonus by bylo fajn kdyby tam program zobrazoval i nejaky vodoznak pripadne ho do fotek automaticky vkladal

nevite nekdo o necem takovem free/trial, ktery moc nenarusuje. dik
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Poradňa

Příspěvekod Dag » 18. říjen 2014, 15:05

Na skypu sou reklamy? Já tam žádné nemám a používám ho denně na PC i na mobilu. :D
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Poradňa

Příspěvekod santiny » 20. říjen 2014, 16:40

S vysokou školou přišla i potřeba novýho notebooku, a tak sem si řekl, že bych si mohl po letech pořídit takovej, na kterým si i něco zahraju. Nejvíc mi padl do oka http://www.czc.cz/acer-aspire-v15-nitro ... tAodr3sANQ Recenze sou na něj poměrně dobrý a ty parametry taky nevypadají zle (podle mě teda :)) Šli byste do něj nebo byste mi doporučili nějakej jinej do 25 000?
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Poradňa

Příspěvekod Mess » 21. říjen 2014, 0:02

Nevyzera zle, ja mam asus x550V co je slabsie jak hento ale som s tym spokojny moderne hry pustim na medium este co mi staci. starsiu generaciu na high.
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Poradňa

Příspěvekod mudrnudl » 21. říjen 2014, 14:58

na studentsku kartu:
http://store.apple.com/cz-edu/buy-mac/m ... tep=config
alebo
http://store.apple.com/cz-edu/buy-mac/m ... tep=config
mozno nemas rad mac, alebo si myslis, ze sa na nom nedaju hrat hry, alebo ze neni kompatibilny s winom - kazdopadne, moja rada a skusenost je, ze ked si neskusil mac, tak nevies co je to komfort pouzivania pocitaca :D
Uživatelský avatar
mudrnudl
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: BA okolie
Příspěvky: 113
Registrován: 12. únor 2012, 21:34

Re: Poradňa

Příspěvekod Ahurmen » 21. říjen 2014, 15:22

Blbost vrážet do Macbooku 26K, když je v tom HW rovnající se notebooku za 12K (a to ještě 15.6" variantě).
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

PředchozíDalší

Zpět na Věda a technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron