Poradňa

PC, internet, auta, mobily a další vědecko-technické diskuze

Moderátor: Moderátoři

Re: Poradňa

Příspěvekod danny1691 » 4. březen 2016, 14:05

Dotaz- Win 10 a sága Command Conquer The First Decade a poté Tiberium Wars. Nějaké info jak to jede- nejede? FDecade mám krabicovku a TW chci brát ze Steamu
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Poradňa

Příspěvekod Prdovous » 4. březen 2016, 16:50

Přijde mi blbost, aby Tiberium Wars nejelo, pořád je to relativně nová hra a 64bit systémy by měla brát bez problémů. Co se týče First Decade, je to hodně o tom, co chceš hrát. Obecně RA2 není problém rozchodit na kde čem, ale s Yuri's Revenge bývá dost problémů i když máš FDecade verzi. Ale ta by snad měla fungovat, protože jsem to taky jsem řešil (jen pod Win8.1), když jsem chtěl pařit Yuriho s Mental Omega modem, a mám dojem, že mi normálně fungovala až ta FDecade verze.
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Poradňa

Příspěvekod matotu » 6. březen 2016, 17:15

Tak já se jdu zase poradit. :)
Kterej z notebooků?
https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-300- ... 2920#popis
https://www.mironet.cz/hp-elitebook-847 ... 061/#popis

Ten HP má lepší parametry koukám. To, že je repasovanej by neměl bet problém, ne? Jinak zas na Lenovo jsem tady kdysi čet hodně chvály.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1640
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Poradňa

Příspěvekod Lord Nazgul » 7. březen 2016, 0:06

Teda mě přijde že porovnáváš neporovnatelný a mícháš jabka hrušky... To HPčko je kancelářskej stroj, určenej kravaťákům, co s ním pobíhaj po mítinzích a tvářej se důležitě, občas s ním jebnou o stůl a mají málo času nabíjet... Osobně jsem v práci jeden podobnej stroj dostal do rukou a nemůžu si ho vynachválit. Šasi vypadá, že by přežilo ránu kladivem, čemuž ale taky odpovídá ne zrovna krásnej design a poměrně vysoká hmotnost.

To lenovo je oproti tomu tuctovej plasťák pro běžný domácí použití. Nehledě nato, že i výkonově to bude někde jinde, ve prospěch železného monstra od HP.
Osobně bych vůbec neváhal, nepokoušel se sehnat nedostupné lenovo a šáhl bych po HPčku, teda pokud neplánuješ hrát hry (ale o tom si v týhle cenový kategorii můžeš beztak nechat zdát na jakymkoliv stroji). Typuju, že fešáka měsíce s ním asi nevyhraješ, ale dostaneš za to železo, který se ti hned tak nerozsype. To aspoň za mě, co setýká mých zkušeností s korporátními notebooky od HP
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Poradňa

Příspěvekod matotu » 7. březen 2016, 0:54

Tak pardon. :oops: Já se v tom nevyznám. :D
Hry asi nějak přiměřeně, vzhled je mi docela ukradenej, pokud na tom neni hákáč. :D
Kravaťák sice nejsem, spíš je to opak mýho životního smýšlení, ale jdu teda do HP. Díky za radu. :)
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1640
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Poradňa

Příspěvekod Cheas » 24. květen 2016, 18:01

Nikon 3300 vs 5200...?

A proč?

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Poradňa

Příspěvekod dronda » 26. listopad 2016, 12:02

Nevíte někdo o tom jestli, případně jak lze uspořádat odběry kanálů na youtube do kategorií?
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Poradňa

Příspěvekod Špigro » 26. listopad 2016, 13:27

dronda píše:Nevíte někdo o tom jestli, případně jak lze uspořádat odběry kanálů na youtube do kategorií?

Kolik toho máš?
Uživatelský avatar
Špigro
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Proč to sakra chcete?
Příspěvky: 78
Registrován: 24. srpen 2016, 11:13

Re: Poradňa

Příspěvekod dronda » 26. listopad 2016, 14:09

Odebírám 87 kanálů. Některé kvůli hudebním novinkám,jiné kvůli inspiraci/lekcím na baskytaru, na několika sleduji novinky ohledně pc her ...

Když pak hledám nějaký konkrétní kanál, tak najít ho v tom levém panelu je na dlouho.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Poradňa

Příspěvekod Dag » 25. únor 2017, 0:55

Zdar, než se budu někde registrovat, abych položil dotaz. Google Play mi normálně fungoval až do nějaké aktualizace, kdy při instalaci/aktualizaci aplikace, tu apku jenom stahuje. Když ji dostahuje, začne zase stahovat. Nic neinstaluje a stahuje až do chvíle, kdy zaplní celou paměť. Pak se to zastaví, protože nemá kam stahovat. V tovární verzi mi GP jede normálně, ale protože jsem nepřišel na to, jak zakázat aktualizaci GP, tak musím před každou aktualizací aplikací vrátit do základní verze GP a to mě fakt už přestalo bavit. :( neví někdo, co s tím, nebo jak donutit GP, aby zůstal v původní verzi, aby normálně fungoval? Android 5.0, THL t6S
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Poradňa

Příspěvekod bobo12b » 25. únor 2017, 21:29

skús nainštalovať google play services manuálne, možno to pomôže, http://www.apkmirror.com/apk/google-inc ... -services/
Obrázek
Uživatelský avatar
bobo12b
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 931
Registrován: 17. leden 2013, 11:54

Re: Poradňa

Příspěvekod Dag » 25. únor 2017, 21:55

Může s tím mít nějakou spojitost, když mám verzi Služeb 10.0.84 a novější nejde nainstalovat? :banghead:
Edit: Ručně to nejde nainstalovat... Žádná verze, starší, stejná, novější. Root v telefonu nemám...
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Poradňa

Příspěvekod bobo12b » 26. únor 2017, 10:16

kúpil si ho už s 5.0, alebo tam bol ešte 4.4 android?
pri týchto čínskych napodobeninách býva dosť často problém s google vecami, keď napríklad aktualizuješ na novšiu verziu androidu. link - tu mal niekto problém s google play na THL t6S (5.0), továrenské nastavenia mu pomohli. ;)
alebo na xda-developers, bude isto veľa návodov, len sa mi tam nechce teraz pozerať :oops:
Obrázek
Uživatelský avatar
bobo12b
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 931
Registrován: 17. leden 2013, 11:54

Re: Poradňa

Příspěvekod Dag » 26. únor 2017, 14:32

Ještě s 4.4. Hele vyřešeno, tovární nastavení, pak jsem ručně aktualizoval služby a tím se vyřešil problém s GP. :palec: Jinak je to můj první softwarový problém za víc než 2 roky, takže jsem s číňanem spokojený. Každopádně díky moc, dost mi to pomohlo ;)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Poradňa

Příspěvekod silmarill » 28. únor 2017, 21:22

poraďte mi prosím nejaký melodický metal/hardrock plný pozitívnej energie. niečo nové, neopočúvané a menej známe, mimo portfolia Nightwish/Amaranthe/etc.

vopred vďaka :hi:
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Poradňa

Příspěvekod matotu » 2. březen 2017, 23:30

Silmarill: Abych si udělal trochu reklamu na svoje topicy :D , napadaj mě:
Chickenfoot
Crashdiet
Taking Dawn, kteří teď působí jako Devil's Run, ale moc nevim, jak moc jsou aktivní.


A já mám dotaz ohledně mobilů. Dva jsou úplně stejný, jenom jeden má Android 5.1 o desetinu víc GHz a druhej má Android 6.0. Hádám, že ta desetina nehraje roli a lepší je mít novější OS.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1640
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Poradňa

Příspěvekod bobo12b » 4. březen 2017, 12:41

matotu: procesor, vyššia frekvencia = vyšší výkon. väčšia RAMka = viac aplikácii na pozadí. novší OS = vyladené chyby z predošlého androidu, krajšie prostredie väčšinou, pridané novinky, nové funkcie a podobne ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
bobo12b
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 931
Registrován: 17. leden 2013, 11:54

Re: Poradňa

Příspěvekod Dag » 4. březen 2017, 14:05

Ještě zkus zjistit, jestli ten výkonnější už náhodou nedostal oficiální aktualizaci na 6.0. To by ti značně ulehčilo výběr. :palec:
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Poradňa

Příspěvekod Orwin » 4. březen 2017, 14:31

A já bych tady šel názorově proti proudu. Zastávám názor, že je lepší starší již vyladěný OS, než novinka ušitá povětšinou horkou jehlou, která se pořádně testuje až na samotných zákaznících. Pak se totiž děje, to že některé apky už nefungujou jak mají, takže přijde aktualizace a pak to pořádně nefunguje nikomu :lol: V tomhle android nemám fakt rád :lol:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Poradňa

Příspěvekod bobo12b » 4. březen 2017, 15:57

android je open source, takže si každý môže vyskúšať rôzne systémy zadarmo. záleží ale aj od telefónu, niekde fungujú veci lepšie v starom, niekde zase v novom androide. ja osobne mám odskúšané rôzne oficiálne aj developérske firmvéry konktérne na mojom trojročnom Samsungu Note 3 a ak mám porovnať základný android ktorý tam bol, s aktuálnym Note 7 od Phronesis týmu, ktorý som si nahodil, tak je to megarozdiel čo sa týka funkcií a rýchlosti systému ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
bobo12b
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 931
Registrován: 17. leden 2013, 11:54

PředchozíDalší

Zpět na Věda a technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron