HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

PC, internet, auta, mobily a další vědecko-technické diskuze

Moderátor: Moderátoři

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod danny1691 » 16. listopad 2014, 21:01

zdá se, že zvládá i 24 bit a když k tomu přifoukneš slušný sluchátka není co řešit. Nějak to ten telefon posunulo někam dozadu.

Poslouchal jsem přes ATH-T500 a jako mazec.

Adele - Rolling In The Deep
Dissolving of Prodigy - Štvanice
Aerosmith - Walk This Way
a výběr ze čtyř alb Dream Theater vše 24b/96kHz

Příští týden tu budeme dělat s kámošem poslechovku, pokud z toho něco zásadního vypadne, poreferuji.
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod ythren » 16. listopad 2014, 21:56

ono vždycky záleží jákého švábíka se rozhodnou do toho telefonu nebo přehlrávače dát. Když to v tomhle modelu to ojebou, tak to zase nemusí ***** v jiném a to i napříč sériemi telefonů stejného výrobce. Ale že by něco slusnějšího bylo v každém telefonu se říct nedá.
@Danny: btw v tom THL 5000 co chceš by taky nemusel být uplně špatný audio švábík, ale na cowona asi mít nebude.

ono vždycky když se rohoduje, jestli tam dát švábíka za 3dolary nebo za 0,5 tak to bývá jasná volba, co sem kouknul na samsung galaxy, tak tam jsou papírově celkem slušní švábíci, jen aby je nezabila ta elektronika okolo. mám k dispozici S4, tak zkusím někdy testnout.
jinak švábík v cowonu podporuje maxinálně 48kHz, takže ty vy vyšší kmitočty ty musí podvzorkovat.
Obrázek

Waiting, watching my life, I'm wasting my time, I'm losing grip from life
Going back to my dreamspace leaving it all behind

Uživatelský avatar
ythren
Grafik
Grafik
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno<->Josefov
Příspěvky: 1621
Registrován: 28. únor 2008, 19:26

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod danny1691 » 16. listopad 2014, 22:23

právě k tomu Cowonu jsem nenašel TTD, nicméně jakmile dojedu, tak poslechneš a uděláš si názor
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod ythren » 16. listopad 2014, 23:43

jasný vezmu svoje sluchy, taky samsung S4 :) a můžem něco zkusit

jinak pro tazatele co to dan má za repra, tak jsou to Bowers & Wilkins DM601 S2
Obrázek

Waiting, watching my life, I'm wasting my time, I'm losing grip from life
Going back to my dreamspace leaving it all behind

Uživatelský avatar
ythren
Grafik
Grafik
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno<->Josefov
Příspěvky: 1621
Registrován: 28. únor 2008, 19:26

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod Cheas » 17. listopad 2014, 15:51

Samsung má možná kvalitní audiošváby, ale mám s ním spíše špatné zkušenosti skrz špatné odstínění a nejen to. Při nižších hlasitostech se to nedalo poslouchat skrz šum a rušení procesoru, ideální zvuk nastával pouze při jednom nastavení hlasitosti, zbytek byl buď divně tlumen nebo vybuzen tak, že se vše ztrácelo. PowerAMP to trochu zachraňoval, ale pořád bída. Ale to, o čem mluvím je 4 generace starý samsung (a ještě ne vlajková loď). Teď si valím na poměrně aktuální generaci HTC (one SV) a nic z toho nezažívám, zvuk je krásný, čistý, telefon hravě dekóduje co mu tam hodím. V powerAMPu mám jen lehce poupravený ekvalizér a šušňám si. Vzpomínám si, jak jsem kdysi testoval cowony (zejména iAudio D2, ale bylo jich víc) a nechápal, jak se takový zvuk vejde do kapsy. Teď už mi to ale přijde docela srovnatelné...ale chtěl bych znát reálné srovnání, i s více výrobci, čipy a přehrávacím softwarem. :D

Mimochodem, hodně slušné čipy mají prý Lumie. Je jim to ale téměř k ničemu vzhledem k neschopnému přehrávači, který nemá alternativu. :D

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod Lord Nazgul » 18. listopad 2014, 0:54

Zvuk z Lumie leze opravdu fajn, ale přesně jak říkáš, multimédia nejsou silnou stránkou WP8... což je docela mrzuté. A jak jsem se bavil s vývojářem z MS, nemám prý ani doufat v podporu FLACů resp. AVI souborů. Krom toho ovládání při zamčené obrazovce není ideální. Po téhle stránce má WP8 pořád bohužel co dohánět... :(
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod Cheas » 25. listopad 2014, 1:27

Nejhorší je, že i kdybych se spokojil s MP3, pořád je ten přehrávač neergonomický a na hranici nutné k tomu, aby se dal vůbec používat.

Když si pak člověk zvykne na něco, jako je powerAMP (protože přehrávače ostatních výrobců taky stojí za ...), který je jinde jak zvukově, tak použitelností a přívětivostí (+ přizpůsobitelností), tak prostě nemá šanci přejít na WP. A je to škoda, co jsme se koukali s kamarádem (trochu se o vývoj na WP zajímal), tak udělat slušnější přehrávač by jít mělo, i kdyby to nemělo podporovat FLAC (což je divný, je to pokročilý operační systém, mělo by jít to tam nějak dostat ... otázka je pak náročnost aplikace).

A že mě WP sakra lákalo.

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod Garion » 25. listopad 2014, 10:53

Já teda WP8 používám přes rok a půl a je fakt, že s tím vestavěným přehrávačem to jde od desíti k pěti. Předtím jsem používal emgeton Cult M7 a k tomu KOSS špunty, co se zmuchlaj, strčí do ucha a oni se roztáhnou a vyplní ten vnitřek ucha a tam jsem byl s poslechem venku celkem spokojenej. Pak jsem nějakej čas přestal poslouchat venku a začal zase až s nákupem Lumie a to už jsem měl Porty Pro a tak nějak mi nepřišel moc rozdíl mezi předchozím Cultem a Lumií. Většinu muziky mám v mp3 320 a něco i v 192 a na tom se toho asi moc srovnávat nedá :-) Na chození venku se psem nebo do práce mi to určitě stačí.

Ad WP... jsem zvědavej, jestli s příchodem W10 se něco změní. Na začátku systému WP8 se mi přehrávač celkem líbil, i to, jak byl zakomponovanej přímo do systému a jak byl svižnej. Pak přehrávač oddělili, aby mohl dostávat aktualizace rychleji než celý systém a tak jsem se těšil, že vzniknou jiné a vychytanější přehrávače a ono prd. Používám vývojářskou verzi (i když nic nevyvíjím) a tak už brzo by měla vyjít verze 10 pro vývojáře, tož jsem tedy zvědavé.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod Humr » 3. červen 2015, 21:51

Celkem zajímavej test. Já měl všechno beznadějně špatně a několikrát jsem vybral nahrávku s nejnižší kvalitou.
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod Koky » 3. červen 2015, 22:46

taky sem zkusil, 2/6 sem trefil, 2x sem zvolil 128kbps :O, největší problém byla Katy Perry a Coldplay. Na tohle je potřeba pořádná výbava :palec:
Obrázek
Uživatelský avatar
Koky
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Roudnice n/L
Příspěvky: 264
Registrován: 16. červenec 2014, 15:30

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod Ahurmen » 4. červen 2015, 0:33

Coldplay bylo pro mě nejlehčí, to jediný se dalo dobře poznat podle tý pasáže po půlce. Jinak u toho repu se nebylo čeho chytit a u ostatních jsem to taky netrefil - výsledek 1/6

Jinak nevím proč, ale u všech ostatních jsem neomylně vybral 128 kbps. Asi zvyk z BM :)
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod danny1691 » 4. červen 2015, 7:43

Suzan Vega - trefa na wave a Neil Young taky.

Suzan- prozradili ji nádechy a výdechy ve zpěvu. V tom wave to znělo plněji

Neil- opět stačilo poslechnout začátek. Zvuk byl plnější.

Coldplay- tam to bylo hodně těžký. 128 jsem odhalil rychle, ale horko těžko jsem rozeznával zbylé dvě. Trefil jsem 320

Mozart- tam jsem vyhořel :mrgreen: 128

ostatní jsem poslechl ale netestoval bo se mi to hnusí
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod matotu » 4. červen 2015, 18:01

Zajímavý. Taky jsem měl všechno špatně. Pětkrát jsem tipnul aspoň 320, ale to taky může bejt náhoda. Mám dost primitivní repráky, kvalitu moc nehrotim. Akorát kvalitu poslechu ve smyslu, že neposlouchám třeba venku, protože mě rušej auta a tak.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1640
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod Humr » 4. červen 2015, 18:24

Moje sluchátka nejsou sice úplnej shit, ale na tohle asi nestačí. I když je pravda, že u některých nahrávek jsem poznal, že zněj jinak, ale nebyl jsem schopnej říct, jestli hůř nebo líp. Řek bych, že záleží i na konkrétní písničce. Kolikrát když něco stáhnu ve 128kbps, tak poznám, že to "chrastí", ale tady mi to ani u jednoho nepřišlo kdovíjak markantní.
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod ythren » 4. červen 2015, 19:34

taky sem si to projel na první rychlejší pokus mám 3/6 WAW a 4/6 ne 128kbps :D

na moderjnějších žánrech to jde poznat celkem dobře, z prostoru hudby a řekněme z emoční stránky prostě spíš sem dal na dojmologii, klasika a neil young jsou horší, to jsou žánry lépe se hodící pro mp3. Poznat rozdíl mezi 320 a nekomprimovaným je docela hardcore a spíš věcí náhody bych řekl.
kdyby to někoh zajímalo z technické stránky, MP3 dobře komprimuje žánry s vysokou dynamikou a ne tak vysokýma výškama :), tedy kde jsou tiché a hlasité pasáže velmi blízko u sebe. Na metály a podobné hlasité a nahuštěné žánry to není ideál :)
Obrázek

Waiting, watching my life, I'm wasting my time, I'm losing grip from life
Going back to my dreamspace leaving it all behind

Uživatelský avatar
ythren
Grafik
Grafik
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno<->Josefov
Příspěvky: 1621
Registrován: 28. únor 2008, 19:26

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod Lord Nazgul » 4. červen 2015, 21:00

2/6 Neil byl v pohodě po pár vteřinách, tam jsem si byl jediný skoro jistý :) Trefil jsem i Kate Perry, ale dlouho jsem váhal mezi 320/waw, ve finále jesm to tipnul... Jak bylo řečeno výše. Měl jsem pocit, že to není úplně stejný a myslím, že drobné rozdíly jsem slyšel, ale popravdě jsem nedokázal rozlišit, zda jsou k lepšímu nebo horšímu. Nějak mi u 128 chybí hrčení na které jsem byl zvyklý u pochybnýcn mp3jek z uložta :)
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod Lord Nazgul » 25. prosinec 2016, 11:23

Zdravím
Potřeboval bych poradit, rozmýšlím se mezi Sennheiser Urbanite a Beyerdynamic Custom One ProPlus - nějaké názory ? Oboje jsem našel za velmi slušné peníze a vyhovují zadání : odpojitelný kabel, nízký odpor aby to utáhl i iPod a treba v metru byly slyšet a samozřejmě dobré těsnění okolního hluku
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod Bodie » 25. prosinec 2016, 13:50

Koncert Iced Earth ve Zlině na mě byl trochu z ruky tak jsem si zakoupil za lidovych cirka 200 Kč DVD Live in Ancient Kourion 2,5 hodinový živák z Kypru.
Jako zdroj k přehrání jsem použil DVD player Cambridge audio,AV receiver Marantz,sloupové Bowers and Wilkins a jednopasmové KEF (možnost přepínání nebo oboje najednou) a smart TV větší uhlopříčky.Zvuk jsem nastavil na stereo neb surroundu u koncertů zrovna nefandím.
Zažitek tak 85 procent oproti tomu být osobně na stejném koncertě.Poté jsem vložil DVD do notebooku bez externich repro a dostal jsem se na asi 15 procent,s těmi repráky by se to zvedlo tak na 25 procent.
Bodie
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 26
Registrován: 17. prosinec 2016, 8:03

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod Lord Nazgul » 25. prosinec 2016, 21:14

Vím, že to sem úplně nepatří, ale v sekci prodávám by to nejspíš zapadlo.
Prodávám AKG Y50 (kabelová) sluchátka. Kupovány letos na podzim v praze v Audigo za 2,5 tis. Záručák samozřejmostí ještě rok a třičtvrtě. stejně tak originální krabice. Popravdě mi k srdci nepřirostly, zvuk je perfektní na to, kolik stály, ale na hlavě jsou mi nepohodlné, poohlédnu se po něčem jiném. Top stav, ideálně předání v Praze. Fotky muzu dodat. Cenu si představuju cca 14 stovek...
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: HIFI aneb na čem posloucháte hudbu?

Příspěvekod dronda » 7. září 2019, 13:40

Zvažuji pořízení lepšího vybavení pro prožitek z hudby, ale trochu tápu.

Myšlenka je taková, mít k dispozici zařízení, na kterém si budu moci hudbu vychutnat v lepší kvalitě než z notebooku a na peckách (za předpokladu, že tam nepustím mp3 128 kbit/s), a zároveň takové, které by zvládlo amatérské "studio" - hraní a nahrávání (baskytara, kytara) a případné pokusy s tvorbou vlastní hudby. Nemám k tomu žádný speciální prostor a ani není potřeba velký výkon.

Co se týká sluchátek, tak jsem měl možnost vyzkoušet Audio-Technica ATH-M30, takže bych vybírat z téhle řady.

Ale moc netuším, jestli má cenu pořizovat si studiové monitory a hlavně pak čím je krmit.

Nějaké typy a doporučení?
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

PředchozíDalší

Zpět na Věda a technika

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron