instrumental Black metal (2016)

Hrajete? Skládáte? Pochubte se svými díly.

Moderátor: Moderátoři

instrumental Black metal (2016)

Příspěvekod Boyrix666 » 28. červenec 2016, 12:35

Ahoj!
Chtěl bych se s vámi podělit o můj hudební počin který je laděn do Black metalu a jeho hodně inspirovaný kapelami jako Burzum nebo Master´s Hammer. Těším se a jsem zvědav na vaší zpětnou vazbu! :)
https://www.youtube.com/watch?v=dFZECpkvXzY
Boyrix666
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 24
Příspěvky: 1
Registrován: 27. červenec 2016, 20:57

Re: instrumental Black metal (2016)

Příspěvekod Andrew_Deer » 28. červenec 2016, 13:43

Tak začal bych tim, že název projektu je dost prvoplánový, přečíst si Burzum pozpátku neni takový problém.
Dál, mám pocit, že tady jsou všichni hustí blekmetalisti a řeknou si "takovej black metal si můžu nahrát doma, na nějaký blbý vybavení, to přece dělal Varg taky, ne?" No jasně, ale Varg byl pořád v profi studiu, kde producent samozřejmě umístil mikrofon a pak to i smíchal (kdybych si měl tipnout, řekl bych, žes zapojil kabel z Line 6 Spidera do počítače, ale proti tomu nemůžu říct ani popel, jakkoliv se na to kombo nadává, já ho mám rád). A to je dost veliký rozdíl orpoti domácí "kryptické" produkci. Nedávno tu někdo posílal black metal, kde ve zpěvu byly fakt neuvěřitelně slyšet sykavky, nevim, jestli to nakonec nějak opravoval, asi jo, někde jsem to slyšel už lepší. Jako domácí produkce ok, ale zase když už to člověk nahraje, tak si to musí poslechnout a když něco neni v pohodě nad nějakej rámec poslouchatelnosti (jako když ti to tam praská), tak to se musí nějak vyřešit. Tady by snad stačilo stáhnout hlasitost na všech stopách a případně trochu rozpanit do stran. To ti tam taky dost chybí, všechno je mono, prostě kupa stop nakupená veprostřed. Je to škoda, protože skladba je to jinak dobrá. Burzum je krásný hodně protože každej nástroj krásně vylejzá a má svoje určený pásmo, ve kterym se projevuje.

Nevim jak jsi to nahrával, ale pokud máš zvlášť stopy a chceš, můžeš mi je poslat a já s tim něco zkusim udělat.
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: instrumental Black metal (2016)

Příspěvekod Ahurmen » 28. červenec 2016, 16:26

Andrew: Obecně co se týče zvuku Black Metalu... Ono jít do studia a nechat si to udělat od profíka neni vždy výhra (a to platí dvojnásob u BM) - kor v dnešní době kdy je už i domácí equip na takový úrovní, že se s tim daj dělat neuvěřitelný věci. Zrovna textura zvuku v tom jeho songu je natolik specifická, že ve studiu by kompletně posrali atmosféru z toho zvuku vycházející. Čim míň úprav zvuk má, tim víc upřímný je nehledě na nedostatky (a zrovna tady to praskání je natolik minimální, že to neni až takovej problém - narozdíl třeba od těch sykavek co jsem měl já v tom songu, který byli fakt přehulený). Hnusí se mi, když ve studiu nahranou stopu prohání skrz XY filtrů a nakonec z toho vyleze bezchybnej zvuk bez jediný chybičky - zní to uměle a neupřímně. (viz. třeba aktuální počin od Batushky vs. první nahrávky Bathory, kde to Quorthon nahrával víceméně v domácích podmínkách a v jeho zvuku je slyšet, že to hraje člověk, je to upřímný a má to atmosféru).

Záleží co od toho prostě člověk chce, zrovna pokud chce jít ve stopách Burzum, tak čim míň toho se zvukem udělá, tim líp. Pokud chce hrát moderní Black Metal střihlej s Death Metalem (nebo naopak) jako je Batushka, tak pak by mohl nějaký práci se zvukem víc uvažovat.

Obecně by ale lidi měli pochopit (už konečně), že v případě Black Metalu míň znamená víc. Čim primitivnější, tim upřímnější. Nějaká hi-fi produkce patří jinam. Zvuk/produkce Black Metalu by měl vycházet třeba z Hellhammeru, Mercyful Fate a již zmiňovaný Bathory.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: instrumental Black metal (2016)

Příspěvekod Andrew_Deer » 29. červenec 2016, 0:22

Je ale rozdíl mezi upřímným zvukem a zvukem schválně špatným. Panning neni žádná pokročilá technika zvukový produkce, je to dokonce spíš aranžerská práce a využívá ho jak Burzum, tak Bathory. A ani jsem nemluvil o žádných filtrech. Taky mám rád upřímnost (dokonce úplně zahrvuju samply bicích i na moderní metal), ale některý rozhodnutí těhle lovců upřímnosti jsou zbytečně hloupý a přitom by stačilo tak málo jako rozpanit rytmiky na strany, případně jednu nahrát podruhý a rozpanit a mluvil jsem o ekvalizéru, aby udělal prostor base ve spodkách. To je všechno.
Ale je obrovskej mezi lo-fi nahráváním a vysráním se na postprodukci. (musel jsem to zdůraznit, protože mi to přijde dost důležitý :D ) Varg nahrával špatným vybavením schválně, nevim jak to bylo u Quorthona, ale nejspíš nic jinýho neměl. Nicméně oba s tim zvukem pracovali v postprodukci. Jako nevim, která kapela nahraje hromadu nástrojů a pak to bez jakýchkoliv úprav vyhodí ven.

Na druhou stranu, nebudu lhát, moc blackmetalu jsem nedělal, snad jen tohle, ani nejsem žádnej každodenní posluchač black metalu, zbožňuju Burzum (1996 - 2012) a Agalloch. Pak mám rád Dornereich a první Dimmu Borgir (a pak několik dalších alb, i když absolutně nesnášim kopák). A pak další kapely, který třeba ani nemusíš považovat za black metal jako Falkenbach, Aquilus, Myrkgrav nebo Forefather. Ale kteroukoliv z těch kapel poslouchám (pro tebe možná sračky), všechny jsou poslouchatelný, mají vyrovnaný pásmo, nehouká ti to do hlavy (tzn. nemaj nezkrocený nižší středy), protože taková muzika je spíš otravná než cokoliv jinýho. Od toho je mimochodem mastering. Při míchání to máš nějak smíchat a při masteringu srovnat pásmo, aby se ta skladba dala poslouchat na co největším počtu zařízení co nejvěrněji. On upřímný zvuk nebude nikdy upřímný, protože nikdy nebude hrát z upřímných repráků. Takové totiž neexistují.

Btw. díky za Bathushku.

EDIT: Jo a za "upřímný" zvuk považuju třeba ranný Agalloch, kterej nechával i technický nepřesnosti. V tom vidim dobrou upřímnost, sám jí při svym nahrávání využívám (dokonce to mám na Soundcloudu napsaný).
Obrázek
Nějaký to last.fm...
Skrytý obsah
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Andrew_Deer
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 777
Registrován: 5. červen 2011, 20:24
Aktivní v kapelách: 10_20_1, Svatopius

Re: instrumental Black metal (2016)

Příspěvekod Ahurmen » 29. červenec 2016, 1:31

Vím a chápu jak jsi to myslel v tom původním příspěvku. Jen jsi to měl trochu ne-jednoznačně napsaný, tak jsem chtěl dát pohled i z druhý strany zahrnující i trochu filozofie zvuku Black Metalu.

...Jo, Quorthon rozhodně nic lepšího neměl, vlastně neměl skoro nic a i za to nic byl rád. Ale tak to v tý době často chodilo a proto mám 80s zvuk tak rád.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: instrumental Black metal (2016)

Příspěvekod kobeta77 » 10. březen 2017, 13:24

Ahojte, co si myslíte o tomhle... https://www.youtube.com/watch?v=SIV4TpewylM - od cca 22min... :headbang: :?:
kobeta77
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 2
Registrován: 10. březen 2017, 13:15

Re: instrumental Black metal (2016)

Příspěvekod sylvuša » 13. březen 2017, 9:10

Že si tady někdo snaží udělat reklamu :lol:
Uživatelský avatar
sylvuša
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Otrokovice/Litomyšl
Příspěvky: 874
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 14. říjen 2009, 21:28


Zpět na Vlastní hudební díla

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron