Dexter

Oblíbený seriál americké televizní stanice Showtime

Konkrétní seriály

Moderátor: Moderátoři

Re: Dexter

Příspěvekod Earthworm » 29. únor 2012, 16:40

ov42 -- To si děláš srandu ne? Troufam si říct že anglicky rozumim dost slušně, takže ve většině případů mam titule jen kdybych náhodou něco nestih, a to že by titulky někdy něco zjednodušovaly je totální hovadina nebo se mi to teda ještě nestalo. Zkus si někdy zapnout český titulky k něčemu co už je dabovaný ;) Na druhou stranu chápu, že s titulkama se dívaj (soudím podle svých zkušeností s ostatními) hlavně lidi, jimž se angličtina líbí a nebo prostě nemaj rádi když nesedí hlas ke ksichtu. Muj táta třeba má radši dabing, protože jeho uším ladí víc čeština, kámoš je zas línej to číst. Odůvodňovat to ale blbostma jako že titulky zjednodušujou a dialogy jsou zkrácený, to je fakt hovadina.

P.S. Nejsem žádnej titulkovej fanatik, ale u toho Dextera mi to přijde vážně docela zásadní

(Teď ještě vidim že Clare zmínila zlepšení v jazyce díky titulkům, to taky můžu potvrdit. Ve škole mě učitelka naučí prd anglicky, tam je to marný, takže všechno umim vlastně díky čtení čehokoliv na internetu, poslední dobou i čtení knih, někdy i díky hrám a hodně taky právě z filmů s titulkama.)
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Dexter

Příspěvekod ov42 » 29. únor 2012, 16:43

Clare píše:Tak, a ted musim vstoupit. Titulky obvykle obsahuji naprosto cele dialogy bez jakekoliv vynechavky (s vyjimkou nejakych specifickych zalezitosti, ktere jsou pro ruzne jazyky odlisne) - a neni nijak obtizne to zjistit, vlastne staci jenom poslouchat a pokud je clovek alespon trochu zbehly v anglictine (nebo v jazyce, v nemz je natoceny dany film/serial), snadno to sam zjisti. Co se me tyce, kazdopadne si nemyslim, ze bych celou dobu jenom cetla titulky a z filmu tak nic nemela. Abych pravdu rekla, ja titulkum ohromne fandim. Od te doby, co sleduju filmy v originale, jsem se obrovskou merou v jazycich zlepsila, mam mnohem vyvinutejsi slovni zasobu, znam obraty, ktere jsem se nikdy predtim neucila... A cim dele sleduju filmy s titulky, tim mene se na ty titulky opravdu divam. Takze dabing? Sracka. Navic je pravda, ze postavy tak hodne ztraci na svych charakteristickych vlastnostech. A budme k sobe uprimni... 'It's gonna be legen...' nebo jak uz bylo receno 'Die die' ci 'Tonight's the night' proste dobre nenamluvis.

Hujer metelesku blesku! zase nepřeložíš do angličtiny nebo do činštiny nebo třeba ani do svahilštiny ne. A ten argument o jazycích moc neuznávám. Když sleduji film, nechci se učit jazyky, chci se bavit. A nevěřím, že shlédnutím filmu bych své jazykové znalosti příliš zlepšil. Ale zjednodušených dialogů, z nichž je napsáno dole jen to merito věci jsem si všimnul skoro při každém anglicky mluveném filmu s titulky.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Dexter

Příspěvekod Lord Nazgul » 29. únor 2012, 18:33

Hujer metelesku blesku! zase nepřeložíš do angličtiny nebo do činštiny nebo třeba ani do svahilštiny ne
No a ??

Jinak věřit nemusíš, ale je tu jak vidíš dost lidí, kteří si to myslí a já patřím mezi ně taky. Slovní zásoba se mi rozšířila a rozumím podstatně lépe mluvené angličtině.

Jinak (a to myslím bez jakéhokoliv rýpání) pokud bys měl nějaký konkrítní případ titulků které zjednodušují, napiš co to je.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Dexter

Příspěvekod ov42 » 29. únor 2012, 20:00

Neřeknu ti konkrétní film, už dlouho jsem na titulkovanym filmu nebyl. Dřív šly skoro všechny filmy v původním znění a ty titulky bývaly takové strohé holé věty bez života. Prostě jenom psanou formou sděleno, o čem postavy mluví. Leckeré měně podstatné části vět vynechané. V kině na velkym plátně ty titulky ani tak nevaděj, ale na malý obrazovce TV mě pěkně se**u. Pořád musím zavostřovat dolů a uniká mě vizuální složka filmu. Proto jsem pro dabing. Dostali jsme se trochu jinam od seriálu o jehož existenci jsem se dozvěděl až tady, ale je to myslím zajímavé téma.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Dexter

Příspěvekod Svářeč » 31. říjen 2012, 21:40

Sleduje někdo sedmou sérii? Mě docela překvapuje, že se ho Debra vůbec nezeptá na Doakese... mě by na jejím místě celkem zajímalo, jestli ho Dexter zabil.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Dexter

Příspěvekod Black One » 1. listopad 2012, 16:27

Asi najlepší seriál, imho. Niečo mi hovorí, že táto séria asi bude posledná, čo by bola škoda.
Uživatelský avatar
Black One
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Milky Way
Příspěvky: 97
Registrován: 31. březen 2010, 10:02

Re: Dexter

Příspěvekod mIZZYchal » 1. listopad 2012, 16:50

Bylo by to fajn, kdyby tota série byla poslední. Protože stojí teda totálně za hovno.
Celkově ten seriál jde poslední dobou do kopru.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Dexter

Příspěvekod Svářeč » 1. listopad 2012, 20:28

Co jsem slyšel, tak to má končit osmou řadou.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Dexter

Příspěvekod Earthworm » 1. listopad 2012, 22:03

Nechápu co si všude pořád lidi stěžujou. Zatim jsem teda nikde jinde nenarazil na negativní ohlasy proti tomu co právě běží, tahle série je nejenom podle mě zatim libová. Nejvíc si lidi stěžujou na šestou sérii, což nechápu, ta mi přišla fakt super, miluju takhle tématicky zaměřený vrahy, bylo i pár pěknejch twistů, hlavní záporák byl řádně vyšinutej, hodně efektní smrti (na anděla nikdy nezapomenu). Podle mě mnohem lepší než pětka kterou zas naopak docela lidi obhajujou. Ale i přes menší výkyvy si Dexter pořád drží kvalitu, fakt mě sere jak lidi různě po internetu fňukaj že poslední dobrá série byla buď 2 nebo 4.
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Dexter

Příspěvekod Hooya » 15. listopad 2012, 9:04

Já teda musím přiznat, že ač se můžu považovat za zarytého fandu, tak tuto poslední sérku zatím taky moc nežeru. Nebaví mě jako všechny předchozí. Dost mi připomíná "trojku", která se taky jaksi vlekla a chodila kolem horké kaše a kde nic, tu nic. Nemám z toho radost, ale dle mého je seriál na ústupu. Samozřejmě je to furt kvalita, stále očekávám nové díly, ale tentokrát z toho nemám zvedlý tep, jako tomu bylo v minulosti.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Dexter

Příspěvekod mIZZYchal » 15. listopad 2012, 9:25

No, ono se tam hlavně už skoro vůbec nic neděje.
Autoři měli už kolikrát nakročeno k pořádnému zvratu, ale vždycky se to zahrabalo do zapomnění.
Osobně se mi taky líbily nejvíce první série, kde byl Dexter prostě chladnokrevný a nesral se s ničím.
Prostě nejvíce mě štve to, že se vše vždycky okecá a opět se nic neděje.
Skrytý obsah
Už ten konec čtvrté série, kde kuchli Ritu. Tam se mohlo odehrát pak tolik věcí a zvratů, ale ne. Oni z toho udělají jen to, že si chvíli bude smutnit a opět se jede dál.
Konec šesté série to samé. Tolik variant, ve které se to mohlo vyvinout a ona to je nakonec opět ta nejhorší a nejnudnější, kdy si Dexter pár dílů s Debrou kecá, ta nad tím mávne rukou a nic se opět neděje.
Navíc ten seriál je už předvídatelný, až to bolí. Konec šestýho dílu sedmé série. Kdybych si vsadil na to, že to tak dopadne, hned jak sem tu babu v seriálu uviděl, tak jsem milionář.
Fakt, jde to z kopce a už na to koukám hlavně kvůli tomu, že chci ať to skončí. A když jsem u toho zabil tolik času, tak chci vidět, jak to nakonec dopadne.
Jen doufám, že ne nějak dementně a s happy endem, kde si všichni zašukaj, udělaj si miminka a budou se mít rádi.
Mohl by někdo třeba zabít Debru, Dex by se mohl zcvoknout a vyvraždit půlku policejního oddělení a v posledním díle se třeba zastřelit.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Dexter

Příspěvekod Hooya » 15. listopad 2012, 9:38

Tak já jsem na druhou stranu rád, že Dextrův charakter se nějak v dalších sériích vyvíjel, i když mě jeho konání v této sérii už dost sere. Jak říkáš, předvídatelnost. V některých ohledech určitě ano.
Skrytý obsah
Např. bylo jasné, že Dex Hannah neodkrouhne, ale že ji nakonec přejede
. Je tam už prostě moc děr a trošku mi přijde, že se trošku v tom scénáristi topí a jsou nuceni vařit z vody. Stále nechápu, proč se Debra nezeptala na skutečný osud Doakse, jak tady zmiňoval Svářeč. Vždyť to je úplně donebevolající! A takových otazníků by se našlo víc...
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Dexter

Příspěvekod Earthworm » 4. prosinec 2012, 11:47

Na to jak jsem tady po prvních pár dílech novou sérii obhajoval, tak teď zase musím říct, že hodně rychle ztratila šťávu. Po prvních pár dílech, kdy se řešilo odhalení před Debrou a pak krátká Dexterova odvykačka (což byly podle mě velmi dobře zvládnutý situace), to skončilo u absolutně nezajímavejch zápletek, předvídatelnejch "twistů" a když už byl čas s nějakou linií skončit, tak se řeší nějak nesmyslně ala "deus ex machina". Když tvůrci nevěděli jak to zakončit s Louisem, tak tam prostě šoupli setkání s Isaakem, aby ho zabil, když už to chtěli ukončit s Isaakem tak k němu zase poslali George... A to ani nemluvim o spisovateli co ho zase radši rychle zrušili tim že spadnul na roh stolu (jestli se dobře pamatuju). Hlavně se z toho vytratilo jakýkoliv napětí. Taky nechápu proč se úplně zbytečně vrátili k tomu nesmyslu že ho Deb miluje, ten co to vymyslel by zasloužil facku.

Na druhou stranu, po včerejšim dílu
Skrytý obsah
se začíná vracet naděje, protože tím, že se Dex zřekl "Dark passengera" otevřel tu možnost že by se fakt mohl vybodnout na "kodex" a začit vraždit koho chce.
Z toho by se podle mě do budoucna něco vytěžit dalo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Dexter

Příspěvekod Hooya » 4. prosinec 2012, 13:52

Earthworm: Naprostý souhlas, především s tím trapním Debrininým přiznání, že Dextera miluje. A novináře otrávila Hannah.

Včerejší díl jsem neviděl.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Dexter

Příspěvekod Earthworm » 4. prosinec 2012, 14:37

No vidíš, na to, že ho otrávila, jsem už zapomněl. Aspoň je vidět, jaká to byla nuda :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Dexter

Příspěvekod mIZZYchal » 4. prosinec 2012, 15:39

Včerejší díl zatím furt nic extra, ale příštím dílem (aspoň podle ukázek) by se mohlo začít něco dít a ne jen hovna.
Ono mi celkově dost připadá, že poslední dobou stačí kouknout první a poslední dva díly série a člověk o nic extra nepřijde.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Dexter

Příspěvekod Earthworm » 4. prosinec 2012, 17:11

Sice nic extra, ale aspoň to už konečně začalo vypadat, že se bude něco dít. Přijde mi úplně neuvěřitelný, že už vážně budou jen dvě epizody, fakt skoro jako by posledních 6 dílů vůbec nebylo.

A to jsem chtěl ještě podotknout - nechápu proč nás pořád nutí trpět a sledovat Quinna, kterej nikdy nikoho nezajímal a ani nebude. Stejně tak Batistova epizodka s restaurací... proč nám to dělaj?
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Dexter

Příspěvekod Hooya » 5. prosinec 2012, 9:06

Quinn zajímá Kostěje Nesmrtelného. ;) Takové spestřeníčko, proč ne. Možná to už Batistu a Quinna nebaví, tak chtějí, aby měli kam odejít. Batista do restaurace, Quinn do lochu. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Dexter

Příspěvekod Svářeč » 6. prosinec 2012, 10:58

Já mám Quinna náhodou rád :) Takový ňouma, který zkazí na co sáhne :D
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Dexter

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 6. prosinec 2012, 11:27

Jop, Quinn je dobrej loser :).

Abych pravdu řekl, už mě ten seriál taky nijak extra nebaví. Prvních pár dílů bylo super, přesně jak napsal Earthworm, ale už to jde zase dolů vodou, stejně jako v šestý sérii. Snad to tou osmičkou opravdu nějak se ctí uzavřou. A jestli v průběhu toho uzavírání neskončí LaGuerta v atlantiku, budu nešťastnej. Ta ženská mě strašlivě se*e celou dobu od S01E01.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

PředchozíDalší

Zpět na Seriály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron