Vražedné pobřeží / Tropical Heat

Konkrétní seriály

Moderátor: Moderátoři

Vražedné pobřeží / Tropical Heat

Příspěvekod russel » 8. leden 2011, 13:03

Vražedné pobřeží / Tropical Heat (1991 - 1993 / 3. série / 66 dílů)

Obrázek

Akční / Drama
Kanada, 1991, 66x60 min

Režie: Rob Stewart, Tibor Takács, Sam Firstenberg, Allan Eastman, Michael Robison, Al Waxman, Clay Borris
Hrají: Rob Stewart, Carolyn Dunn, Ian Tracey, Pedro Armendáriz Jr., Al Waxman, Nicole de Boer, Garrick Hagon, Michael Sarrazin, Andrea Roth, Gwynyth Walsh, Juliano Mer, Edita Brychtová, Scott Hylands, Vanity , Rachel Weisz, Barbara Alyn Woods, Lori Hallier, Nancy Anne Sakovich, Fiona Fullerton, Paul Hecht

Vražedné pobrežie síce vzniklo v rokoch 1991 1993, ale dodnes má svojich verných priaznivcov, a tak sa netreba čudovať, že sa často vyskytuje v programoch viacerých televízií. Treba súčasne pripomenúť, že viaceré epizódy sa nakrúcali koprodukčne s Mexikom či Izraelom. Celkom sa nakrútilo 66 epizód (v prvej sezóne celkom 9, v ostatných dvoch 57), v roku 2003 vo firme Artisan Home Entertainment zostrihali štyri z najobľúbenejších epizód Tohtoročný model, Smrť na pláži, Kohútia hra a Ona do dvoch celovečerných filmov Tropical Heat Vol. 1 & 2. Veď kto by sa s chuťou nepozrel na večne proti sebe stojacich Nicka Slaughtera a Sylviu Gerardovú, ktorých so šarmom a nadhľadom zahrali Rob Stewart a Carolyn Dunnová. Nick je bývalý agent protidrogovej jednotky DEA, ktorý odmietol kryť korupciu a drogové škandály siahajúce na najvyššie miesta, a radšej si založil neistú existenciu súkromného detektíva v krásnom letovisku. Ustavične sa zapletá s kráskami v ťažkostiach, jeho finančná situácia je často beznádejná. Jedného dňa ho navštívi sympatická a emancipovaná Silvie Girardová, ktorá praštila kariérou v cestovnej kancelárii a chce sa venovať niečomu inému. A hoci ju Nick najprv odmietne, neskôr ju priberie do partnerstva, a tak vytvoria nerozlučnú dvojicu. Pohodový Nick spolu so šikovnou a zvedavou Sylviou, ovládajúcou dokonale taje počítačov, riešia s prehľadom aj tie najzamotanejšie prípady. Nezostávajú dlžní nič zločincom, ale ani sami sebe. Inak to už ani nemôže byť. Aj keď sa časom vymenili viaceré postavy, či už ide o Johna Davida Blanda ako Iana Stewarta, alebo Pedra Armendáriho ako poručíka Carilla, ktorých nahradili Ian Tracey ako Spider Garvan a Ari Sorko-Ram ako seržant Gregory, treba jednoznačne konštatovať, že seriálu to na kvalite neubralo. Je totiž výbornou kombináciou akčného a komediálneho žánru, okorenený krásnou prírodou fiktívneho tropického pobrežia ostrova Key Mariah, ktoré je ako stvorené na častý výskyt nielen nádherne opálených dlhonohých krások v ťažkostiach, ale aj na nekonečné množstvo rôznych podvodníkov, defraudantov, zlodejov či vrahov. Nechajme Nicka a Sylviu nasadnúť do ich modrého Jeepu CJ7, aby sa mohli vybrať riešiť svoju prvú skutočnú zákazku...


Nesmrtelná znělka - Anyway the wind blows
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Vražedné pobřeží / Tropical Heat

Příspěvekod Říman » 8. leden 2011, 13:09

tohle je kvlt jak prase. společně s pobřežní hlídkou můj nejoblíbenější seriál z dětství :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Říman
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Hrádek (u Rokycan)
Příspěvky: 826
Registrován: 12. leden 2009, 21:29

Re: Vražedné pobřeží / Tropical Heat

Příspěvekod russel » 8. leden 2011, 13:13

Já jsem to nedávno sehnal ripnuté a zase jsem u toho pár dnů strávil. Fakt jsem se bavil i po takovém čase, byť žádný spešl seriál to není, ale sranda prostě :)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Vražedné pobřeží / Tropical Heat

Příspěvekod Oskar999 » 8. leden 2011, 13:35

heej, zrovna ve čtvrtek v hospodě jsme na tenhle seriál vzpomínali :))
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Vražedné pobřeží / Tropical Heat

Příspěvekod Kain » 8. leden 2011, 13:52

typická guilty pleasure :) nejlepší byly sekvence před samotnou znělkou, Nick vždycky sbalil a opíchal nějakou babu a pak se někde stala vražda :D
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42


Zpět na Seriály

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník