Odpočítávání

Unthinkable

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

Odpočítávání

Příspěvekod Orwin » 31. leden 2013, 20:57

Obrázek
Akční / Drama / Thriller
USA 2010, 97 minut
Režie: Gregor Jordan
Hrají: Samuel L. Jackson, Carrie-Anne Moss, Michael Sheen a další

"Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné!"
oficiální text distributora

Můj koment: včera v noci jsem zapnul telku s tím, že se budu dívat na klasiku v podobě Gallipoli, ovšem dobře jsem udělal, když jsem celkem náhodně přepl na začátek tohoto filmu. Výborný psychologizující film s minimální výpravou(podobně jako Telefoní budka, Odstřelovač). Problematika přímého zabití jednoho jedince, popřípadě jeho ženy a dětí versus nepřímé zabití miliónů lidí, tahle volba ve mě vždy budila zájem. Opravdu zajímavé ztvárnění možné podoby myšlenkové experimentu "Trolley problem" na filmovém plátně a zasazené do prolematiky mezinárodního terorismu. V některých pasážích je film dost sadistický, ale ten kontext si to prostě žádá. Herecké obsazení též ujde a o zvraty ve filmu není nouze. Mě osobně tenhle film hodně dostal, a to až tak, že se mi o něm zdálo a proto jsem se rozhodl mu zde vytvořit topic. Za mě 4,5 hvězdy z 5 možných :palec:



CSFD
IMDb
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Odpočítávání

Příspěvekod Kezir » 31. leden 2013, 21:11

Já zůstal u Gallipoli a teď přemýšlím, zda jsem tento film viděl, bo ho mám v ntbk ale jelikož jsem ho nehvězdičkoval na čsfd tak asi ne a kouknu dnes :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Odpočítávání

Příspěvekod Lord Vader » 31. leden 2013, 21:34

Parádní film, který se mi neplete z žádným jiným.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1309
Registrován: 25. březen 2008, 20:32


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron