Prometheus

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

Prometheus

Příspěvekod sheVcza » 5. červen 2012, 12:53

Obrázek

Sci-Fi / Akční / Horor
USA, 2012, 124 min

Režie: Ridley Scott (Vetřelec, Gladiátor, Blade Runner)
http://www.csfd.cz/film/290958-prometheus


Bible tvrdí, že nás stvořil Bůh. Nadzemská moc, která rozhoduje nad naším osudem a řídí naše kroky. Kolébka života a rajská zahrada však nemusí ležet v našem koutě vesmíru. A možná nás nestvořil jeden Bůh, ale bohové, inženýři života. Pod povrchem Země archeologové našli stopy, které to naznačují a zároveň ukázali cestu k těmto stvořitelům a tím i ke klíči našeho původu, který se skrývá v temných, neprobádaných útrobách komplexu ležícího světelné roky daleko. Tým vědců a výzkumníků se po těchto stopách otisknutých v naší planetě vydává na cestu, která má odhalit počátek života na Zemi a také finančně zajistit korporaci, která je vyslala.
Tímto snímkem se legendární filmař Ridley Scott vrací do vod vědecko-fantastického žánru, který více než před třiceti lety pomáhal definovat a zároveň osvětluje události, které předcházely dnes již legendární klasice, snímku Vetřelec.



Premiéra v ČR i SK: 7.6.2012
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Prometheus

Příspěvekod Jespe » 5. červen 2012, 13:22

Vypadá to, že mě po delší době kino nemine.. ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Re: Prometheus

Příspěvekod Stick » 5. červen 2012, 13:37

Taktéž mám kino v plánu. :headbang:
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Prometheus

Příspěvekod Clare » 5. červen 2012, 14:08

I ja! Zatim to hodnoceni ale porad klesa :?
Uživatelský avatar
Clare
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 852
Registrován: 30. září 2009, 18:57

Re: Prometheus

Příspěvekod sheVcza » 5. červen 2012, 14:53

Jespe píše:Vypadá to, že mě po delší době kino nemine.. ;)

Nápodobně. Chystáme se teď ve čtvrtek na premiéru.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Prometheus

Příspěvekod Blacky » 5. červen 2012, 15:29

Vyzerá to dosť dobre, pravdepodobne pôjdem na to do kina
Blacky
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 9
Registrován: 3. květen 2012, 18:38

Re: Prometheus

Příspěvekod Stigmata » 5. červen 2012, 21:24

Taky se ve čtvrtek chystám do kina, ať je hodnocení jaký chce, na tenhle film jsem čekal dřív než Scott vůbec věděl že ho natočí :D
Uživatelský avatar
Stigmata
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Turnov
Příspěvky: 642
Registrován: 16. srpen 2009, 20:10
Aktivní v kapele: Satans ov fucking hell

Re: Prometheus

Příspěvekod Job » 7. červen 2012, 5:29

Ono to bude plnohodnotný film stejně až jako prodloužená verze a u Scotta je to skoro pravidlem. Zatím to hodnocení teda rapidně klesá, tak se těším tady na vaše recenze. Buď to po premiéře zas raketově vzroste, nebo nám zbyde průměr, celkem sem zvědavý.
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Prometheus

Příspěvekod Stigmata » 7. červen 2012, 17:45

horší jak Větřelec: Vzkříšení to bejt nemůže, takže to bude dobrý :D

// Edit:

Jsem zpět z kina, nedokážu to popsat jinak než že jsem v rozpacích, jako odvěký fanda vetřelčích eskapád jsem čekal něco docela jinýho
kdo neviděl nečíst !!
Skrytý obsah
Spacejockeyové jsou jen lidi navlečený v biomechanyckých oblecých ? Naši předkové a stvořitelé a hubitelé ? WTF ? Kdo to vymyslel ? To nepřišli na nic jinýho? připadá mi že to chtěli mít rychle ze stolu, tak kejvli na první nápad se kterým přišli. chtělo rozhodně rafinovanější zápletku.
H.R. Giger a ostatní vymyslý na svou dobu parádního záhadama opředenýho emzáka který byl možná klíčem k původu vetřelce, a oni to takhle sprzněj.
Uživatelský avatar
Stigmata
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Turnov
Příspěvky: 642
Registrován: 16. srpen 2009, 20:10
Aktivní v kapele: Satans ov fucking hell

Re: Prometheus

Příspěvekod sheVcza » 7. červen 2012, 23:42

Před chvílí jsme se s přítulkou vrátili z kina, mno, nechcu to nějak unáhleně hodnotit, ale prostě nás to silně zklamalo. Vizuální zpracování na jedničku, na to jak jsem skeptický tady k tomu fenoménu točit dnes všechno ve 3D, tak jsem byl docela nadšen. Hudbu bych taky pochválil, i když po traileru jsem taky čekal něco trošku jiného. Jako prequel vetřelce je to zajímavý nápad a myšlenka o zrození této bytosti se mi taky zamlouvá, nicméně co bylo otřesně zpracované je příběh a 90% scén. V tomto je to typický americký kýč bez jakéhokoliv nového nápadu či myšlenky. Většinu filmu jsem si říkal "sakra, tohle jsem už někde viděl, teď přesně vím co bude následovat, jaké budou reakce postav, apod.". Příliš předvídatelné, herecké výkony taky docela bída.

Kdo se chystá do kina, tak jeden malý vzkaz z ČSFD, který napsal POMO: "Choďte na to ako na Alien vs. Predator 3 bez Predátorov, a budete nadšení.".

Tož tak.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Prometheus

Příspěvekod Ingvar » 13. červen 2012, 17:13

Tak jsem se na to nakonec vydal a mám z toho celkem rozporuplný pocit. Vizuálně je to sice naprostá bomba, ale to ostatní... těžko říct. Fakt nevím co se honilo hlavou prvnímu co šel do kytek... Takovou pí*****u by snad nikdo normální udělat nemohl... Po filmu zbyla řada nezodpovězených otázek, což se mi zrovna dvakrát nelíbí :D. Čekal jsem od toho aspoň mrazení v zádech nebo alespoň jinou formu strachu, ale ani ta se nedostavila. Ale nadruhou stranu musím podotknout, že kapitán lodi měl semtam dobré kecy a že film má celkem dobrou myšlenku a někomu třeba padne do noty. Dávám tomu tak 69%, protože nad 70 je už moc...
Z Temelína roste hřib.
Překrásnou má výtrusnici.
Nikdo se však neusmívá.
My jsme totiž Úderníci!
Uživatelský avatar
Ingvar
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 1. leden 2011, 14:37

Re: Prometheus

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 14. červen 2012, 15:10

Podle mě je to spíš vhodný pro milovníky H. P. Lovecrafta než fanoušky alienů; ten film je v podstatě nepřiznaná volnější adaptace V Horách šílenství. Když si člověk odmyslí, co ten film měl a mohl bejt, není to tak hrozný. Jenže mě se to odmýšlelo hodně špatně :-(
Naposledy upravil Kostěj Nesmrtelný dne 15. červen 2012, 0:05, celkově upraveno 1
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Prometheus

Příspěvekod Ellrohir » 14. červen 2012, 16:04

to o tom Lovecraftovi a V Horách šílenství jsem už v jednom komentáři četl na CSFD, takže to asi nebude náhoda :)

já vidím hlavní handicap v tom, že film nastolil spoustu otázek a nedal na ně odpovědi...podle mě to nejvíc pramení z toho, že je ani sami autoři (nebo jediný autor Scott?) neznají a pokusili se z toho udělat znouzecnost - že si jako divák může sám odpovědět a teď se, diváku, předveď, jakou máš fantazii...dalším kritizovaným negativním aspektem je "logika" postav a naivita dialogů, přes to bych se ovšem celkem dokázal přenést...přišlo mi to ovšem s vyjímkou pár scén trochu moc komorní na sci-fi a trochu málo depresivní a strašidelné na horor (i když musím nechat, že "hnusný" scény mi přišly poměrně povedný, ale zas jich bylo poněkud málo)...celkově to vidím na 3 hvězdičky
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Prometheus

Příspěvekod bengo » 14. červen 2012, 17:33

Byl jsem na 3D a docela se mi to líbilo, je pravda, že film pokládá více otázek než odpovědí a co se týče informací o Tvůrcích, tak jich tam moc nebylo. Rozhodně toho nelituju, lepší než nic a filmy s designem Hanse Rudi Gigera mi už chyběly. Naivita postav byl možná záměr, je taky možné, že Ridley Scott vydá nějakou spešl edici na BlueRay nebo DVD a nebo rovnou další díl, podle toho konce.
Uživatelský avatar
bengo
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Brno
Příspěvky: 100
Registrován: 6. březen 2010, 11:47

Re: Prometheus

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 15. červen 2012, 0:05

Mám pocit, že tam Giger nadesignoval snad jenom tu loď Tvůrců. Co se Director's Cutu týče, myslím, že to je celkem jistota, Ridley je má celkem v oblibě a třeba v případě Královstí Nebeského ta rozšířená verze film opravdu hodně vylepšila.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Prometheus

Příspěvekod bengo » 18. červen 2012, 15:57

Tak loď je určitě od Gigera (obr
), Pyramida je taky podle jeho designu (obr1
, obr2
). Endoskeleton Tvůrců a vnitřek lodi je taky jeho design (obr1
, obr2
). The Deacon a reliéf na stropě je minimálně inspirovaný alienem.
Uživatelský avatar
bengo
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Brno
Příspěvky: 100
Registrován: 6. březen 2010, 11:47

Re: Prometheus

Příspěvekod Tal » 18. červen 2012, 16:56

hmmm..tak jsem ho včera viděla..a nějak z toho nemám vůbec zvláštní pocit dobrýho filmu.
Tím, že je tam hodně věcí, které zůstanou nevysvětlené, mi to přijde nedodělané. A pak ten předvoj a boom tomu asi taky nepomohl v mém případě.
rozhodně ten film znovu vyhledávat nebudu.
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Prometheus

Příspěvekod sheVcza » 21. červen 2012, 23:15

Koho taky tak zajímalo, co řekl David tomu agresivnímu pikolíkovi, tak zde takový článek:
http://thebioscopist.com/2012/06/20/the ... -engineer/
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Prometheus

Příspěvekod Job » 22. červen 2012, 18:54

Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník