Ponorka (Das Boot)

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

Ponorka (Das Boot)

Příspěvekod Stigmata » 11. květen 2011, 0:27

Obrázek


Německo
1981
Drama/Válečný
Režie:Wolfgang Petersen
Hrají:Jürgen Prochnow, Herbert Grönemeyer, Klaus Wennemann, Bernd Tauber, Heinz Hoenig, Uwe Ochsenknecht, Otto Sander, Günter Lamprecht, Sky du Mont, Erwin Leder

CSFD: 87% - 135. nejlepší film
IMDB: 8.5 - 63. nejlepší film


Dnešní hollywoodský rutinér Wolfgang Petersen natočil v roce 1981 v bavorských filmových studiích jeden z nejdražších snímků německé kinematografie, ale také jednu z nejatmosféričtějších a nejrealističnějších válečných podívaných vůbec.Film který je nabitý strhující, klaustrofobickou a nervydrásající atmosférou s neuvěřitelnými hereckými výkony( zejména Jürgen Prochnow pro kterého to byla životní role) . Film který není ani tak film válečný jako spíše film o lidech ve válce a o nesmyslnosti samotné války. Snímek který má stopáž 149 min. v DC verzi dokonce 220 min (DC verzi vřele doporučuji ) nás zavádí k posádce Německé válečné ponorky U96 .
Která se vydává na jednu ze svých hlídkových cest do Atlantického oceánu a k mladému ambicioznímu námořnímu dopisovately poručíkovi Wernerovi který má za ůkol zdokumentovat její cestu pro ůčel propagandy.
Nenachází zde ale hrdinskou posádku pokřivenou nacistickou ideologií kterou by chtěli vydět jeho nadřízení ale bezmála 50 mladíku jimž nedělá problémy si zkrátit dlouhou chvíly zpěvem anglických šlágrů.
50 mladíků plných ohodlání ,bratrství ale také strachu. velkého strachu. Uzavření v železné hrobce stovky metrů pod hladinou, bez možnosti hygieny ,soukromí, zábavy.
Na moři musí čelit krutým silám přírody a bojovat s neviditelným nepřítelem. Řada z nich je bez zkušeností. Zažívají hrůzy války, samotu a zoufalství. Jejich možnosti jsou děsivé: buď se vynoří bez škrábnutí nebo zemřou.


Das Boot je jeden z nejlepších válečných filmů který věrně a do detailu popisuje válku a život v ponorce.
Ačkoliv je příběh o Německé jednotce film se snaží ukázat že ve válce nejsou jenom zlý či dobří ale jsou taky jen lidi.

Snímek si odnesl mnohá ocenění za režii a výtečnou práci kamery, nominace na 6 oscarů.
Za připomenutí také stojí famozní hudební doprovod z dílny Klause Doldingera který snímku dodává další rozměr


Trailer k připravované Blu Ray verzi:



Obrázek
Uživatelský avatar
Stigmata
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Turnov
Příspěvky: 642
Registrován: 16. srpen 2009, 20:10
Aktivní v kapele: Satans ov fucking hell

Re: Ponorka (Das Boot)

Příspěvekod RepelentProtiHovadům » 11. květen 2011, 21:41

JJ super film, ani si nevzpomínám kdy sem byl po ňákým filmu tak zamyšlenej jako po tomhle, opravdu peklo, prožít to co oni, to si nedokážu představit.
Akorát ty 3/5 hodiny, no měl sem trochu dřevěnej zadek :lol:
Uživatelský avatar
RepelentProtiHovadům
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 2
Registrován: 11. květen 2011, 21:30

Re: Ponorka (Das Boot)

Příspěvekod danny1691 » 11. květen 2011, 22:40

film co za to stojí. Kniha taky.
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Ponorka (Das Boot)

Příspěvekod poostmen » 29. květen 2012, 15:10

Až na ten konec úžasný film. (asi vím co tím koncem chtěl básník říci, ale já bych je nechal zemřít na dně moře...)
Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

Re: Ponorka (Das Boot)

Příspěvekod Garion » 29. květen 2012, 15:36

Hmm, díky za připomínku. Viděl jsem ho hodně dávno a vím, že se mi líbil. Zkusím juknout na ten DC. To by mohlo bavit i synka, tak si uděláme dlouhej večer :lol:
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Ponorka (Das Boot)

Příspěvekod poostmen » 29. květen 2012, 16:11

Jo dlouhej večer- to mi připomíná, když jsme se na to dívali s přítelkyní, tak ona dvě poslední hodiny prospala..., že prý se tam nic nedělo... :facepalm:
Uživatelský avatar
poostmen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 362
Registrován: 2. říjen 2009, 20:32

Re: Ponorka (Das Boot)

Příspěvekod Landreth » 29. květen 2012, 21:57

Dokonalý film! A co se závěru týče, je celý poměrně dost odlišný od skutečnosti - ona ta ponorka opravdu existovala, ale nikdy neplula do Středozemního moře. A přinejmenším kapitán Willenbrock v poklidu žil ještě mnoho let po válce... Ale na celkové atmosféře a výsledku mi to teda vůbec neubírá, což je co říct, jak dokážu být někdy hnidopišský
I AM NOT A TERRORIST. I'm just a bearded man.
Uživatelský avatar
Landreth
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Brünn/Friedeck
Příspěvky: 248
Registrován: 1. prosinec 2011, 15:02


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron