Pohádka o Honzíkovi a Mařence

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

Pohádka o Honzíkovi a Mařence

Příspěvekod Médea » 27. červenec 2010, 18:44

Pohádka o Honzíkovi a Mařence


Zrovna dneska jsem po snad více než dvaceti letech našla konečně tu pohádku, která se mi v dětství ještě na (černobílé televizi) zařízla do paměti. I dnes obdivuji tu téměř secesní krásu některých scén a zasmála jsem se u scének typu: rytíř nese svého koně, aby šetřil jeho síly na turnaj, kolečkové křeslo se speciální brzdou... Kdo má rád středověk a místy trochu ostřejší romantiku a nestydí se podívat na pohádku, tomu vřele doporučuji (Dá se patrně celá vidět i na YT).

Jedná se o poslední dílo Karla Zemana z roku 1980
Režie: Karel Zeman
Hrají: Otakar Brousek st., Jaroslav Moučka, František Filipovský, Naďa Konvalinková, Helena Vondráčková, Zdeněk Vašek, Miloš Vosmanský, Hana Zaoralová, Antonín Procházka, Jana Tomečková, Jiří Juřina, Karel Semerád
Hudba: Karel Svoboda

http://www.csfd.cz/film/10120-pohadka-o ... a-marence/
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Pohádka o Honzíkovi a Mařence

Příspěvekod Daimonia » 27. červenec 2010, 19:09

No tak Zemana miluju, to je moje srdcovka. A tuhle pohádku miluju moc. Zrovna tak jako Čarodějova učně. Nádhera.
Uživatelský avatar
Daimonia
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 282
Registrován: 17. březen 2010, 19:47

Re: Pohádka o Honzíkovi a Mařence

Příspěvekod Médea » 27. červenec 2010, 20:56

Čarodějova učně jsem dnes viděla po dlouhé době také, někteří ho mají raději. Je takový víc ponurý až hororový. Ale mně se tahle pohádka líbí víc..i když ta hudba mi nejdřív moc nesedla.
Pan Zeman je člověk, který dokázal pomocí loutek a kresby vytvořit i před víc než šedesáti lety lepší záběry, než ještě dneska lecjaký mamlas s našláplým počítačem.
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron