SAW

"V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát"

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

SAW

Příspěvekod sheVcza » 17. leden 2009, 0:18

Obrázek


Na popředí plno krve, nechutného násilí, brutality a jatek, ale na pozadí propracovaný děj. O co tedy v sérii tohoto flmu jde?

Hlavní postavou příběhu je John Kramer (alias Jigsaw), jako úspěšný stavební inženýr a oddaný manžel své ženy Jill, která vlastnila kliniku pro narkomany. John a Jill spolu čekali dítě, které ale umřelo, ještě než se narodilo. Smrt zavinil narkoman jménem Cecil, který se v noci pokusil z kliniky ukráct drogy. Při útěku to schytala právě Jill, když jí dveře, které zabouchl Cecill, rozdrtilo dítě v břichu. John ztrátu dítěte velmi těžko snášel, začal se distancovat od svých přátel a své ženy, což nakonec vedlo k rozvodu. Po těcho událostech se John naprosto uzavřel do sebe. Jeho životní styl tak pokračoval do doby, než onemocněl a byl mu nalezen neoperovatelný nádor v mozku. V tomto okamžiku se John začal více dívat kolem sebe, pozoroval lidi, z čehož se začal topit ještě více v depresích, když viděl, jak si někteří lidi absolutně neváží toho, co bylo odepřeno jeho dítěti, daru života. Pokusil se o sebevraždu, kterou ale přežil. Ovšem v tu chvíli byl John jako "znovuzrozený" a naživu ho udržovala myšlenka, že jediný způsob, jak někoho změnit, je změnit sám sebe. John navrhnul test (hru, past..) pro výše zmíněného Cecila, narkomana, který zapříčinil smrt jeho nenarozeného dítěte. Po zbytek své existence se věnoval dalším návrhů pastí a her, do kterých zavíral lidi, kteří si nevážili daru života. Všem dal šanci na přežití, bylo na každém, jak se rozhodne. Snažil se (poměrně drastickým, ale účinným zpúsobem) změnit vrahy a jiné podvodníky, kteří unikali spravedlnosti. Za to byl poté nazývám vrahem, teroristou apod.


Viděli jste, jaký máte názor? Osobně podobná jatka moc nemusím, ale série tohoto filmu mě zaujala právě propracovaným dějem na pozadí, mírně řízlým filosofií.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: SAW

Příspěvekod Allekto » 17. leden 2009, 1:12

Filmy jsou to povedené, o tom není pochyb. I když jsem neviděla všechny. Jigsaw vlastně nikomu neublížil jen se snažil polepšit lidi. I když trošku krutým způsobem. To o té manželce jsem doposud nevěděla, ale rozhodopádně je ho to ještě více "ospravedlňuje". Chápu ho, asi tak. Přijít o nenarozené dítě, vinou člověka, "kterému jeho žena obětovala život", je strašné...

Co se krutosti a krvelačnosti filmů týče. Nějak tak se filmařům dokonale podařilo způsobit, že divák s obětmi soucítí a trpí s nimi. Alespoň v mém případě...
Lo, there do I see my father.
Lo, there do I see my mother and my sisters and my brothers.
Lo, there do I see the line of my people back to the beginning.
Lo, they do call to me.
They bid me take place among them in the Halls of Valhalla.
Where the brave may live forever...
Uživatelský avatar
Allekto
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: cca Praha
Příspěvky: 569
Registrován: 1. prosinec 2008, 18:06

Re: SAW

Příspěvekod sheVcza » 17. leden 2009, 1:20

Jo přesně tak. Byl to krutý způsob, ale asi jediný jak takové lidi změnit k lepšímu. Každý dostal šanci žít dál, ale musel něco obětovat. Byly tam sice i hry, kde i když dotyčný splnil úkol, tak byl zabit, ale to nebyla práce Johna. :)
Jinak tady to s tou manželkou a jeho dítětem se ukazuje tuším až ve trojce, nebo čtverce.. teď si nejsem jistý.
Letos má být šestý díl, no jsem zvědavý jak to bude pokračovat. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: SAW

Příspěvekod Allekto » 17. leden 2009, 1:27

Tak mě zatim úspěšnej unikají všechny trojkou počínaje. Tu tu sice někde mám, ale bez titulek a jak tam řvou, tak tomu není rozumět :_D A když sem se naučila titulky přidávat, tak ho zas nemůžu najít :_/

Ale nikdy nezapomenu, jak jsem se cítila, když jsem koukala jak v jedničce ten chlap prolézá v tom potrubí tima ostnatýma drátama, nebo ve dvojce jak strčí ta baba ty ruce do té skleněné věci s těma ostříma a jak ji ten hajzl hodil do stříkaček...měla jsem pocit, jako bych všude v těle měla zapíchané jehly, které nejdou vytáhnout. Tekly mi slzy kvůli bolesti, která neexistovala...
Lo, there do I see my father.
Lo, there do I see my mother and my sisters and my brothers.
Lo, there do I see the line of my people back to the beginning.
Lo, they do call to me.
They bid me take place among them in the Halls of Valhalla.
Where the brave may live forever...
Uživatelský avatar
Allekto
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: cca Praha
Příspěvky: 569
Registrován: 1. prosinec 2008, 18:06

Re: SAW

Příspěvekod littlewitch » 17. leden 2009, 4:01

Skvelé filmy. Videla som doteraz všetky. A aj ich mame doma. To s manželkou je v 4.
V 5. som na začiatku filmu stále myslela,že ožije. Bol strašidelne pôsobiaci a nebezpečný aj po svojej smrti. Alle,presne tak som sa cítila aj ja ako ty. Cítila som bolesť s ostatnými.
Zjavne o to šlo. A tá dusivá atmosféra,kedy čakáš,čo sa stane...huu
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 50
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: SAW

Příspěvekod feanor » 17. leden 2009, 10:59

Jednička byla výborná, dvojka též, ale už o něco slabší a další díly jsem už nedokoukal. Přišlo mi, že jde čím dál více o zobrazení brutality, a to mě i přes zajímavý příběh odradilo. Nicméně jednička u mě osobně vládne :)
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: SAW

Příspěvekod hellbooster » 17. leden 2009, 11:27

taky tak, jako u feanora u mna vedie prvy a druhy diel... ale aj to bol u mna len priemer, asi mi unikla pointa filmu a jeho vyznam, a aj ked utiekla, tak ma nicim nezaujal... ale na druhej strane ani neurazil :) ostatne diely sa mi zdaju, ze ide len o tu brutalitu, a to uz nasilu... chcu napchat divaka brutalitou a bolestou ale ten uz pochopil, ze bolo dost a uz stacilo... 6/10
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: SAW

Příspěvekod Ex_animo » 17. leden 2009, 11:54

Jednička skvělá, dvojka také. Ale od třetího dílu dál to ztrácí zcela na všem a ani se nedivim, že postupem času oba původní autoři dali ruce pryč.
Jen pro zajímavost - v listopadu letošního roku příjde další díl ( http://www.csfd.cz/film/249265-saw-6-saw-vi/ )
Ex_animo
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 266
Registrován: 22. červen 2008, 12:37

Re: SAW

Příspěvekod sheVcza » 17. leden 2009, 13:08

@Lw: Kdyby ožil ,tak by mi to k tomuto filmu absolutně nesedělo, bylo by to už přehnané.. si myslím. :)

Jinak po shlédnutí jedničky (kdysi dávno) jsem si taky myslel, že tam jde jen o to vyděsit diváky brutalitou a násilím, ale postupně se v každém dílu začaly rýsovat kousky z celého příběhu, které do sebe dokonale zapadají, a postupně Vám přijde že to co dělal Jigsaw ve skutečnosti až tak špatné nebylo. No jsem zvědav na šestku. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: SAW

Příspěvekod russel » 17. leden 2009, 13:33

feanor píše:Jednička byla výborná, dvojka též, ale už o něco slabší a další díly jsem už nedokoukal. Přišlo mi, že jde čím dál více o zobrazení brutality, a to mě i přes zajímavý příběh odradilo. Nicméně jednička u mě osobně vládne :)

Přesně tak, na trojce mě bavilo už jenom to dotváření příběhu, jinak to bylo pořád to samé. Čtyřku jsem myslím ještě neviděl, už mi ty díly nějak splývají.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: SAW

Příspěvekod Earthworm » 17. leden 2009, 13:33

měl jsem čest jenom s jedničkou a dvojkou a myslim že hodně dobrý a u mě navíc první film podobnýho žánru co jsme viděl mam rád takovýhle spíš psycho s příběhem než nějaký zombie rubačky
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: SAW

Příspěvekod russel » 17. leden 2009, 13:34

Ona bude šestka? Panebože.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: SAW

Příspěvekod sheVcza » 17. leden 2009, 13:36

Bude no.. Jsem zvědavý jestli vymyslí nějaké pokračování děje (což bude asi nudné bez Jigsawa), nebo to udělají jako pětku, tzn upřesní jen současný děj.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: SAW

Příspěvekod russel » 17. leden 2009, 13:38

No na mě to působí už teda dosti kontraproduktivně tolik dílů. Co vůbec bylo ve čtyřce?
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: SAW

Příspěvekod sheVcza » 17. leden 2009, 13:42

Ve čtyřce probíhá hra která začala Johnovou smrtí, a dost se vrací děj do minulosti, tzn odhaluje se zase část příběhu.. V pětce je hra, kterou dělal Jigsawův nástupce, a opět se to vrací do minulosti pro upřesnění děje..
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: SAW

Příspěvekod Ex_animo » 17. leden 2009, 13:43

Souhlasim... tolik dílů je naprd, protože už se jim to prostě nedaří držet v rozumných mezích.
myslím, že 4 začínala tam, kde končila 3 - tedy Amanda a Jigsaw mrtví a nějakej detektiv má hodinu a půl času, kdy prochází místama s pastěma a někoho se snaží zachránit nebo co - taky mi splývá
Ex_animo
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 266
Registrován: 22. červen 2008, 12:37

Re: SAW

Příspěvekod russel » 17. leden 2009, 13:45

hmm, tak čtyřku jsem asi neviděl
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: SAW

Příspěvekod Ex_animo » 17. leden 2009, 13:54

někde jsem četl, že pokud bude mít 6 alespoň takovou návštěvnost jako měla 3, je připraven scénář na 7 a 8 pokračování a začne se natáčet. Jinak díly 1 - 4 režíroval Darren Lynn Bousman, který po 4 končil. 5 díl byl debut Davida Hackla a šestkou by měl debutovat Kevin Greutert.
Tobin Bell by se pravděpodobně v dalších dílech objevit neměl a pokud tomu tak bude, tak pouze z vystříhaného materiálu předchozích dílů.
Sem zvědav...
Ex_animo
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 266
Registrován: 22. červen 2008, 12:37

Re: SAW

Příspěvekod russel » 17. leden 2009, 16:14

http://www.csfd.cz/reziser/49936-greutert-kevin/

Režijní filmografie
2009 Saw 6
2006 Old Friends


Herecká filmografie
2003 Král džungle 2 (video film)
1996 Shot, The
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: SAW

Příspěvekod Ex_animo » 17. leden 2009, 16:39

to russel: dobře... neřešil jsem Old Friends neboť de o krátkometrážní snímek :)
Ex_animo
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 266
Registrován: 22. červen 2008, 12:37

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník