Vrána (The Crow)

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

Který díl se Vám nejvíc líbí?

Vrána
36
97%
Vrána: Město Andělů
1
3%
Vrána 3: Návrat
0
Žádná hlasování
Vrána 4: Pekelný kněz
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 37

Vrána (The Crow)

Příspěvekod sheVcza » 6. září 2008, 17:28

Obrázek


Při pomyšlení na tento film si jistě většina z Vás vybaví nešťastnou nehodu Brandona Leeho, který při natáčení zahynul. Tento topic techť je tedy na jeho památku.
Kdo film neviděl, tak doporučuji sehnat. Na to, že je 15 let starý, je podle mě dost propracovaný, jak co se týká příběhu (který nějak poukazuje na to, že pravá láska trvá i po smrti), tak i samotného filmového zpracování.

Vrána (The Crow) je komiksová adaptace uvedená v roce 1994, kterou zfilmoval režisér Alex Proyas. Scénář sepsali autoři hororové a science-fiction literatury David J. Schow a John Shirley. Autorem komiksu The Crow, který se stal podkladem k filmu, je James O'Barr.

Podle staré legendy odnáší duše zemřelých do říše mrtvých vrána. Pokud se ovšem zesnulému přihodilo něco velmi zlého a jeho duše nemůže najít klid, může jej vrána přivést zpět na tento svět, aby dal věci do pořádku. Taková tragédie potká i kytaristu Erica Dravena a jeho snoubenku Shelly Webster. O takzvané Ďáblově noci jsou ve svém bytě přepadeni členy řádícího gangu a zavražděni. Přesně o rok později je Erikova duše vránou přivedena zpět na tento svět, Eric vstává z hrobu a pod ochranou vrány se jako téměř nesmrtelný začíná mstít svým vrahům za sebe i Shelly. Za mstitelem zůstává jedna obět za druhou. Nakonec dojde v jednom kostele k velkému finále mezi hlavou gangu a Ericem, kde je vrána poraněna, čímž přichází i Eric o svou nezranitelnost. Přesto se dokáže přemoci a zabít svého protivníka. Konečně může najít svůj věčný klid a vrací se zpět do říše mrtvých ke své snoubence. Kultovní hororový příběh ožívá v rukou vizuálního génia Alexe Proyase, který moderní Detroit zahltil temnou gotickou atmosférou, která na vás dopadne stejně tísnivě jako vědomí, že v průběhu natáčení nešťastnou náhodou zahynul představitel hlavní role Brandon Lee.

Tento film získal zájem veřejnosti ještě před svým uvedením díky nešťastným událostem, které provázely jeho natáčení. Při natáčení finále v kostele, kdy Eric zabije svého hlavního protivníka, byl nešťastně zastřelen představitel Erica Brandon Lee. Dlouho nebylo jasné, jestli film vůbec bude uveden (nehoda se stala v roce 1993 a film přišel do kin až o více než rok později). Vedle vyšetřování nehody a právních sporů se muselo pro dokončení několika málo scén, které ještě nebyly natočeny, použít buď dabléra nebo digitální triky, což bylo na tehdejší dobu téměř revoluční - a drahé.

To je krátký popis prvního dílu Vrány. Jsou natočené další tři, ale podle mého názoru na první díl zdaleka nemají. Co si myslíte vy?





Další videa, co se týkají prvního dílu a Brandona:





Nakonec zde dám slavné Ericovo kytarové sólo a přiložím i tab, kdo by si ho chtěl zahrát. :)

Guitar Tab
E|-------------------------------------|
B|-12-10-8-7--10-------8---8---10------|
G|---------------9--11----7--7----7--9-|
D|-------------------------------------|
A|-------------------------------------|
E|-------------------------------------|

E|-----------------------------------||
B|-12-10-8-7--10-------8----10-------|| Repeat
G|---------------9--11---7-----7--9--||
D|-----------------------------------||
A|-----------------------------------||
E|-----------------------------------||


E||-0-0-3-0--0-0-5-0--0-0-5-0--0-0-7-0--0-0-8-0-|
B||---------------------------------------------|
G||---------------------------------------------|
D||---------------------------------------------|
A||---------------------------------------------|
E||---------------------------------------------|

E|-0-0-7-0--0-0-5-0--0-0-3---|
B|-------------------------0-|
G|---------------------------|
D|---------------------------|
A|---------------------------|
E|---------------------------|

E|--------------------------------------------------------------|
B|-(4)-x--x---x--x--x-------------------------------------------|
G|--5--7--9---5--7--9-----------------------2-4-2-4-2-4-2-4-2-4-|
D|--5--7--9---5--7--9---3-5-3-5-3-5-3-5-3-5---------------------|
A|--3--5--7---3--5--7-------------------------------------------|
E|--0-----------------------------------------------------------|

E|--------------------5-7-5-7-5-7-5-7-5-7-10-12-10-12-10-12-10-12-10-12-|
B|3-5-3-5-3-5-3-5-3-5---------------------------------------------------|
G|----------------------------------------------------------------------|
D|----------------------------------------------------------------------|
A|----------------------------------------------------------------------|
E|----------------------------------------------------------------------|
*feedback
E|-12-15-12-15-12-15-12-15-12-15-------------------|
B|-------------------------------0-----------------|
G|---------------------------------/0--17)--17-----|
D|---------------------------------/0-----------0--|
A|---------------------------------------------(2)-|
E|-------------------------------------------------|



R.I.P. Brandon Lee!
Obrázek
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod littlewitch » 6. září 2008, 17:37

Tak je to až mrazivo prítomný a kultový film..vo svojej dobe,keď bol natočený,sa písalo nekonečne dlho o ňom..prakticky sa stal legendou ešte pred svojim uvedením na scenu práve z dňvodu "nešťastnej nehody" hlavného predstaviteľa...čo dodať naň....? Prekonal svoju komiksovú predlohu vo všetkom...Brandon bol skvelý a nikdy ho už v ďalších častiach nik nedostihol...ano..jednotka bola jedinečná a ostatné,nehovorím,že boli zlé alebo horšie,ale už to nebolo ono,možno práve kvoli tomu kultu,ktorý si jednotka utvorila...odporúčam niekoľkokrát vidieť...je to skvelý film...ja som ho videla už niekoľkokrát...asi už ani na tej VHS nepojde :oops: ...

lw
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 50
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Tal » 6. září 2008, 18:03

ten film mi skoro zastavil dech. Bylo to nádherné, smutné a bezkonkurenční. Hodně jsem o něm dřív slýchala a tak jsem si ho (nutno uznatz napjatě) pustila a výsledek mě nezklamal. naopak. Brandon Lee byl výtečný herec.
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Wapster » 6. září 2008, 23:06

Vrána, jeden z nejlepší filmů, hovořím o jedničce, ty další, to šlo z kopce. Ale jednička, to bylo něco neuvěřitelného a ta atmosféra. No, jdu si to pustit!
Život je k***a (jsem sprosťák), ale ne tak velká, když posloucháš metal. Metal je totiž lék na vše, jen si ho správně zvolit
http://www.metalista.cz
Fanoušek promostars:
http://www.metalshop.cz/tricka/tricka_metalova/p/tricko-metallica-death-magnetic-3-celopotisk-micz-?a_aid=metaez&a_bid=metal
Uživatelský avatar
Wapster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Kojetín
Příspěvky: 716
Registrován: 4. srpen 2008, 8:19

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Grainne » 7. září 2008, 17:19

Viděla jsem pouze jedničku, ale je to nádherný film!!!
"So we watch the sun come up from the edge of the deep green sea.."
Uživatelský avatar
Grainne
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 29
Příspěvky: 133
Registrován: 26. červenec 2008, 22:08

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Kriss » 7. září 2008, 17:28

Nemůžu nic, než jen souhlasit s komentáři výše :) Opravdu velmi povedený film, jak už se zmiňoval Wapík, prostě ta atmosféra :p nádhera. Jeden z nejlepších filmů, které jsem doposud viděla. No a Brandon Lee, ňam :p
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Stick » 9. září 2008, 18:11

Jednicka je dobra, ostatni sem nevidel.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Kriss » 9. září 2008, 18:27

Já snad ani vidět neci :p páč hodně lidí říká, že už je to o ničem... prostě ten první díl je nepřekonatelný .))
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Tal » 10. září 2008, 7:06

joooo můj přítel to má doma. všecky tři díly. takže si to od něj pujčuju už asi měsíc (není schopný si zapamatovat, že mi to má dovézt. ale teď úspěch už se to vozí v jeho autě:d za chvíli to snad teda dorazí ke mě:D) tááákže se těším až zkouknu znova jedničku a pak ty ostatní díly:)
Classy, Sassy, Fabulous Trademark©
Uživatelský avatar
Tal
Reportérka
Reportérka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Praha Barrandov
Příspěvky: 1523
Registrován: 5. srpen 2008, 12:34

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Kriss » 1. říjen 2008, 16:09

já bych na to mohla koukat pořád :p to je prostě film, který se neomrzí .))
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Allekto » 3. prosinec 2008, 21:47

Tak jednička je dobrá, bez diskuzí... Dvojka mi bohužel jaksi taksi zatím stále úspěšně uniká. Ale chtíč vidět Iggyho Poppa ve filmu, a ještě k tomu takovém, je už docela k nevydržení :_) Co se trojky týče, občas mi připomněla něco ze "ságy" o Lectrovi, ale dá se považovat za udjoucí film. A 4.? Ví bůh...
Lo, there do I see my father.
Lo, there do I see my mother and my sisters and my brothers.
Lo, there do I see the line of my people back to the beginning.
Lo, they do call to me.
They bid me take place among them in the Halls of Valhalla.
Where the brave may live forever...
Uživatelský avatar
Allekto
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: cca Praha
Příspěvky: 569
Registrován: 1. prosinec 2008, 18:06

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Tlouie » 17. prosinec 2008, 18:52

Mám takovou technickou otázku. Nevíte prosím vás někdo, kde bych sehnala titulky k druhé části filmu? Mělo by to být The Crow 10472 ( omlouvám se, je to jediný popis, který můj "technický" mozek zvládne ) Na titulky.com zde http://titulky.com/The-Crow-10471.htm mají jenom jednu část a já nemůžu sehnat tu druhou. Kdyžtak díky :angel:
Uživatelský avatar
Tlouie
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Praha
Příspěvky: 335
Registrován: 9. říjen 2008, 21:27

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod sheVcza » 17. prosinec 2008, 19:04

Pokud dobře chápu, máš Vránu rozdělenou na 2 CD a k tomu druhému nemáš titulky? No v tom odkazu cos tu dala v tom balíku jsou oboje titulky, jak pro CD1 tak pro CD2.. stačí ten soubor titulků přejmenovat stejně jako se jmenuje ten soubor filmu. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Tlouie » 17. prosinec 2008, 21:43

Tak, asi jsem úplně zabedněná. Nejdřív jsem zkusila ty titulky, co jsou dole - to jak je to rozdělený na dvě cd, s příponou sub. Jenže ty druhý titulky jsou stejný jako ty první ( to tam i někdo psal do komentářů ). Tak jsem přejmenovala ten soubor nahoře, kde to má být obojí, ale není. Stejně mi to pořád přehrává ty první. Budu si asi muset stáhnout jinou Vránu ke který budou načasovaný správný a celý titulky, protože titulky k tý co mám teď jsem jinde nemohla najít. Jestli se ukáže, že mi zase něco uniklo, tak fakt nevim. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tlouie
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Praha
Příspěvky: 335
Registrován: 9. říjen 2008, 21:27

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Allekto » 17. prosinec 2008, 21:47

Tlouie píše:Tak, asi jsem úplně zabedněná. Nejdřív jsem zkusila ty titulky, co jsou dole - to jak je to rozdělený na dvě cd, s příponou sub. Jenže ty druhý titulky jsou stejný jako ty první ( to tam i někdo psal do komentářů ). Tak jsem přejmenovala ten soubor nahoře, kde to má být obojí, ale není. Stejně mi to pořád přehrává ty první. Budu si asi muset stáhnout jinou Vránu ke který budou načasovaný správný a celý titulky, protože titulky k tý co mám teď jsem jinde nemohla najít. Jestli se ukáže, že mi zase něco uniklo, tak fakt nevim. :mrgreen:


Nechces to prepalit? Koukam, ze se s tim docela trapis :_D Ja si ji kdysi koupila, jak jsou ty dývka k novinám, asi za 50... Koukám, že Praha, tudíž by to nebyl problém...

// Edit:

Tlouie píše:Tak, asi jsem úplně zabedněná. Nejdřív jsem zkusila ty titulky, co jsou dole - to jak je to rozdělený na dvě cd, s příponou sub. Jenže ty druhý titulky jsou stejný jako ty první ( to tam i někdo psal do komentářů ). Tak jsem přejmenovala ten soubor nahoře, kde to má být obojí, ale není. Stejně mi to pořád přehrává ty první. Budu si asi muset stáhnout jinou Vránu ke který budou načasovaný správný a celý titulky, protože titulky k tý co mám teď jsem jinde nemohla najít. Jestli se ukáže, že mi zase něco uniklo, tak fakt nevim. :mrgreen:


Nechces to prepalit? Koukam, ze se s tim docela trapis :_D Ja si ji kdysi koupila, jak jsou ty dývka k novinám, asi za 50... Koukám, že Praha, tudíž by to nebyl problém...
Lo, there do I see my father.
Lo, there do I see my mother and my sisters and my brothers.
Lo, there do I see the line of my people back to the beginning.
Lo, they do call to me.
They bid me take place among them in the Halls of Valhalla.
Where the brave may live forever...
Uživatelský avatar
Allekto
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: cca Praha
Příspěvky: 569
Registrován: 1. prosinec 2008, 18:06

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Tlouie » 17. prosinec 2008, 22:32

No jo, to bych taky mohla ... Jde o to, ale kde. Jsem sice v Praze, ale nevím, jestli bych to i tak sehnala, ten film už je přece jenom dost starej ... Ale zkusit bych to mohla :) To je taky akce se mnou :mrgreen:
Uživatelský avatar
Tlouie
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Praha
Příspěvky: 335
Registrován: 9. říjen 2008, 21:27

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Allekto » 17. prosinec 2008, 22:56

Ale né...teď už to neseženeš, je to dlouho... Max. je speciální obchod právě s dývkama k novinám v těch papírovejch obalech v Dlouhý, v tý pasáži, hned vedle pokladen Divadla. Kousek od Náměstí Republiky, vedle Roxy....

Ale já myslela, že bych ti přepálila to své :_)
Lo, there do I see my father.
Lo, there do I see my mother and my sisters and my brothers.
Lo, there do I see the line of my people back to the beginning.
Lo, they do call to me.
They bid me take place among them in the Halls of Valhalla.
Where the brave may live forever...
Uživatelský avatar
Allekto
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: cca Praha
Příspěvky: 569
Registrován: 1. prosinec 2008, 18:06

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Tlouie » 17. prosinec 2008, 23:29

Jéžiš, áha :mrgreen: Počkej ... Vážně? :shock: To by bylo skvělý :D Ale nebyla by to pro tebe moc práce, přece jenom se neznáme :oops: A že bychom se sešly ... To by neměl být problém, obě jsme z Prahy ... :)
Uživatelský avatar
Tlouie
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Praha
Příspěvky: 335
Registrován: 9. říjen 2008, 21:27

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod NoctisVelvet » 19. prosinec 2008, 12:59

Vrána. Film co bere dech, pozastavuje krevní oběh a snižuje tlak na hranici fyzické existence... Musím říct, že jsem viděla (sic nespočetkrát) jen její první titul, ale po pravdě řečeno, se zkušenostmi s prvními díli a pokusy pokračovat, toho ani nelituju. Ono u většiny titulů podobných i nepodobných tomuto filmu je to takové, že jednička způsobí (právem) naprostý BOOM!, ale další díly nejsou většinou nic víc, než pokusy vytěžit z filmového průmyslu prachy a nakopnout dávno zažitou (bohužel i přežitou) senzaci. A bez Pana Leeho..to už se nedá.
Kulisy Vrany jsou bezchybné a na rok vydání filmu je i vše ostatní bezkonkurenční. Ponurá romantika, obraz zmařené avšak nesmrtelné lásky a smrti dýchající na záda - krása.
...MORS OMNIA VINCI...
Uživatelský avatar
NoctisVelvet
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Holešov
Příspěvky: 24
Registrován: 18. listopad 2008, 15:07

Re: Vrána (The Crow)

Příspěvekod Allekto » 20. prosinec 2008, 16:59

Tlouie píše:Jéžiš, áha :mrgreen: Počkej ... Vážně? :shock: To by bylo skvělý :D Ale nebyla by to pro tebe moc práce, přece jenom se neznáme :oops: A že bychom se sešly ... To by neměl být problém, obě jsme z Prahy ... :)


Ne, v pohodě, jen nejdřív musím zjistit, komu jsem to pujčila a vymámit to z něj :_D Jinak z Prahy sice nejsem, ale jsem tam denně, tudíž by to problém opravdu být neměl...
Lo, there do I see my father.
Lo, there do I see my mother and my sisters and my brothers.
Lo, there do I see the line of my people back to the beginning.
Lo, they do call to me.
They bid me take place among them in the Halls of Valhalla.
Where the brave may live forever...
Uživatelský avatar
Allekto
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: cca Praha
Příspěvky: 569
Registrován: 1. prosinec 2008, 18:06

Další

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků