The Fountain / Fontána

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

Re: The Fountain / Fontána

Příspěvekod Gore » 7. červen 2010, 19:06

Hooya, to je na viacero pozreti, skus to za nejaky cas znova ;)
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: The Fountain / Fontána

Příspěvekod Orwin » 2. březen 2013, 20:38

Předevčírem jsem tento film viděl poprvé a nestačil jsem se divit, že jsem tolik let tento film míjel. Aronofskeho typický režijní rukopis se i v tomto filmu prostě nezapře a režisér vám více jak hodinu představuje své emotivní audiovizuální orgie, které mají ale velmi pomalý tah na branku aby v samém závěru vychrlil opravdu epický a rychlý závěr. Mansell vytvořil i k tomuto filmu naprosto unikátní a výborně poskládaný soundtrack, který krásně dokresluje atmosféru celého snímku a osovně bych ho zařadil do svých top soundracků.
A jsem asi nějaký blbý pseudointelektuál, ale mě v tom filmu seděl každý záběr a celkové poselství o věčném koloběhu života a (ne)vyrovnání se smrtí mi přišlo výtečně ztvárněno. Stejně jako jisté trojí vnímání světa, tedy reálný, pohádkový-vysněný a duchovní, které jsou ale vlastně jen světem jedním a vše je vzájemně propojené. Kdo je otevřený a chce chápat, pochopí. Kdo nechce, tak tam uvidí třeba drogama ovlivněný pseudointelektuální blábol a už se k tomuto filmu nikdy nevrátí(naštěstí). Za mě jasných pět hvězd z pěti možných, už dlouho mě nějaký film takhle neodrovnal. A strašně se mi během sledování toho filmu vkrádaly do mysli pasáže z Malého prince, čímž jsem se jenom ujistil, že su tu knížku musím už konečně znova přečíst :)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: The Fountain / Fontána

Příspěvekod Chicky » 2. březen 2013, 22:09

Orwine, díky ti, žes mi tento film připomněl. :-) Nikdy jsem ho neviděla, ale už dávno jsem se k tomu chystala - pak to ale nějak upadlo v zapomnění. Soundtrack k Fontáně od Mansella znám a jsem velmi zvědavá, jak se to bude hodit ke konceptu filmu (který je mimochodem také velmi zajímavý).
Down at the end, round by the corner...
Uživatelský avatar
Chicky
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 179
Registrován: 24. únor 2012, 20:39

Re: The Fountain / Fontána

Příspěvekod Gotrek » 4. březen 2013, 14:18

Na první podívání romance jak mraky :inlove: na druhé podívání "mysteriózní" romance... Po dvou jointech se dá uvažovat, že ten film je možná i o něčem :twisted:
Hudba je skvělá, ale je tam strašná patlačka v tom patosu a osobně jsem se nedokázal sžít s příběhem... Asi vážně příliš sladké pro mé zapšklé srdéčko :cry:
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Předchozí

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků