SAW

"V každém muži je skryto dítě. Chce si hrát"

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

Re: SAW

Příspěvekod Bortr » 13. leden 2010, 14:51

No já se spíš přikláním k názoru Shekiny, protože zlo zlem vymýtit nejde. A ty oběti v SAW většinou neměli skoro reálnou šanci na záchranu nikdy. Já se na to dívám jako na správně ujetý perverzní horor a krvák, podobně jako mám ve své sbírce filmů třeba snímek Smrtonosné zlo 2. Jen jedna z recenzí která mne pobavila: Chcete krev? Dostanete potoky krve! Chcete ječící holky? Dostanete spoustu ječících holek a jako bonus ječící holku běžící temným lesem s tajemným děsem v patách! ;) :teufel: :zomby:
Uživatelský avatar
Bortr
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 44
Bydliště: Praha
Příspěvky: 127
Registrován: 10. srpen 2008, 17:58

Re: SAW

Příspěvekod sheVcza » 13. leden 2010, 19:58

Bortr píše:No já se spíš přikláním k názoru Shekiny, protože zlo zlem vymýtit nejde. A ty oběti v SAW většinou neměli skoro reálnou šanci na záchranu nikdy...

Já si myslím, že už jen fakt, že absulutní zlo není definovatelné (tudíž neexistuje), naznačuje tomu, že je možné zlo vymýtit jiným zlem, když není jiné cesty k jeho potlačení a tím k vyššímu dobru. Toď můj názor.. :) Nikomu neberu jeho..
A jinak všechny oběti, zavřené do Johnovy hry, dostaly reálnou šanci na přežití. Problém je, že v té sérii nesestavoval pasti jen on.. Hry od Amandy nebo Hoffmana byly navržené tak, aby se z něj ve většině případů dotyčný/á nedostal živý - ale s tím už John a jeho filosofie neměli moc co dočinění. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: SAW

Příspěvekod shekina » 13. leden 2010, 21:08

Ale ani dobro nie je definovateľné. Ako ho teda môžeme dosiahnuť, keď nevieme, čo máme dosiahnuť? :)

Inak je škoda, že dej bol komplikovaný tým, že pasce nevytváral iba Jigsaw. Pre mňa je to ďalšie mínus pre túto filmovú sériu.
shekina
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 406
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 10:05

Re: SAW

Příspěvekod sheVcza » 13. leden 2010, 21:16

Dobro by se definovat dalo, ale absolutní dobro už ne, stejně jako zlo.. Já psal k dosažení vyššího dobra, ne k dosažení absolutního dobra. :) Ale stejně to beru pořád jako imaginární pojmy, aby se o tom dalo diskutovat. :D

Takto, když ty pasti netvořil jen on, se alespoň poukázalo, že i přes to, jak to měl všechno dokonale promyšlené, tak něco mu přece jen nevyšlo.. Vybral si špatně své pomocníky a následovníky.. Hlavní důvod, proč tomu tak je, se odkryl v zatím posledním díle (VI.)... Nebudu ale spoilerovat. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: SAW

Příspěvekod shekina » 13. leden 2010, 23:47

Absolútne dobro/zlo sa definovať nedá, v tom máš pravdu, ale aj so všeobecnou definíciou dobra/zla to nie je také jednoduché. V tomto prípade nám to uľahčuje fakt, že v Saw sa jedná o potrestanie/napravenie zločincov. Je mi absolútne jasné, že sa pohybujeme v imaginárnej diskusii :D
Osobne však preferujem názor, že k dosiahnutiu vyššieho dobra treba začať od seba. Nie nútiť druhého zmeniť sa.
V podstate mi prístup využitia zla k dosiahnutiu vyššieho dobra trochu pripomína napr. praktiky fašistov. Aj keď ich ponímanie dobra bolo trochu dosť mimo.

Takže výber posral... dôveruj ale preveruj! :)
shekina
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 406
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 10:05

Re: SAW

Příspěvekod hellbooster » 14. leden 2010, 13:26

Obdivovatelia tejto nezmyselnosti si môžu hru o život skúsiť aj v hre SAW: The Video Game.
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=zVlVu3rFF9w
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: SAW

Příspěvekod Prdovous » 14. leden 2010, 17:12

Já se přikláním naopak k Shevovi. Protože jestli pro mě něco, exsistuje, je to rovnováha a ne jen zlo nebo dobro. Něco takového je jen ja jejích koncích (příliš násilí, zabíjení, brutality... X přemíra milosrdenství, co všem po chvíli začne lézt tělními otvory ven a mají toho dost) - a to je to, co on se tu snaží napravit. Není to vybíravý způsob, ale ti, kteří jsou napravování, taky vybíraví nebyli. A pokud ty hry dělal John, vždy měli šanci vyváznout. Byl to jejich boj, jestli se tam nechají zabít nebo něco obětují pro svůj život. Díla jeho pomocníků (další ukázka toho, že jsou lidi svině) jsou stavěná tak, že ve hrách by měli skončit oni sami. A to, co John dělá je pro mě jen reakce na to, co dělají oběti jeho her. A oni to dělají na úkor většiny. On to dělá naopak v její prospěch. Je to jen lék na to, že si někteří jedinci nedokáží vážit života a to nejen svého, myslím to všeobecně, a že je to lék k***a (jsem sprosťák) účinnej :)

BTW: ten chlápek co ve vězení píše ty scénáře asi dokázal pochopit a je jeden z mála těch, kteří se napravit dokázali. Teda, alespoň já to z toho tak cítím. Vězení někdy není k ničemu, ale je to jen malý procento těch hajzlů, co si pak klidně jdou dělat svoji činnost dál.
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: SAW

Příspěvekod shekina » 14. leden 2010, 21:26

Ja verím v jedno, že život je poslanie... poslanie za dosiahnutie rovnováhy. Nie celého sveta, alebo môjho okolia... ale mňa, môjho ducha. Je to cesta, ktorú si musím prejsť sama. Preto tiež verím, že každý si je za svoju cestu zodpovedný sám a nemôžeš ho kopnúť do zadku, a tak ho poslať o 100 km dopredu, ani keby to bolo v záujme neviem akej svetovej, spoločenskej atď rovnováhy/resp. dobra.
Jigsawov prístup k veci je mi cudzí, je to vymietanie diabla diablom, prijatie krutosti a nastolenie ďalšej krutosti.
Ale ako prístup by to u mnohých obstálo, to pripúšťam :D

EDIT
Inu všimla som si, že mi z tohto príspevku z neznámej príčiny zmizla posledná veta. Chcela by som teda poprosiť, ak v tom mal prsty nejaký ľudský faktor, aby sa príhlásil a vysvetlil mi svoje počínanie a aj to, prečo na cenzúru neupozornil. Ďakujem.
Naposledy upravil shekina dne 14. únor 2010, 3:53, celkově upraveno 1
shekina
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 406
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 10:05

Re: SAW

Příspěvekod hellbooster » 14. únor 2010, 3:36

Tak sme práve dopozerali znova SAW I s tým, či tam niečo nenájdeme alebo či nenájdeme to, čo sa na tom fanúšikom série tak páči.
Ale ja za seba: Hodnotenie ešte kleslo. Chabý a nezmyselný nápad, prevedenie ešte horšie. Filozofia toho vraha je pokrútená ako on sám. Jediná dobrá scéna? Unesenie Adama z jeho bytu. A hudba stojí za zmienku taktiež.
hellbooster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 857
Registrován: 25. leden 2008, 15:28

Re: SAW

Příspěvekod Ďáblův Žoldák 666 » 24. duben 2010, 21:23

Minulej tejden sem konečně schlíd 6.Musím říct že prostě perfekt!!! Saw je skvělej film a s každým dílem dává furt víc dílků do skládačky celýho děje.Perfektní filmová série :)
"Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi".
"Nenávidím lidské bytosti".
"Totální mír lze dosáhnout jen totální válkou".
Ten na kom jest zlo pácháno,vždy druhým zlem oplácí.
Uživatelský avatar
Ďáblův Žoldák 666
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Vlčí Doupě
Příspěvky: 311
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován: 26. únor 2010, 15:18

Re: SAW

Příspěvekod goreroller » 24. duben 2010, 22:40

Proste ten film nuda toto sa bežne deje u nás v dedine :D :D
Uživatelský avatar
goreroller
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 236
Registrován: 11. duben 2010, 0:28

Re: SAW

Příspěvekod Ďáblův Žoldák 666 » 25. duben 2010, 5:36

gorellorer:Opravdu kvalitní připomínka do tohodle postu.Takhle inteligentní názory píšeš (spamuješ) i jinde?
"Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi".
"Nenávidím lidské bytosti".
"Totální mír lze dosáhnout jen totální válkou".
Ten na kom jest zlo pácháno,vždy druhým zlem oplácí.
Uživatelský avatar
Ďáblův Žoldák 666
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Vlčí Doupě
Příspěvky: 311
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován: 26. únor 2010, 15:18

Re: SAW

Příspěvekod sheVcza » 1. listopad 2010, 16:29

Obrázek

Ústředním motivem filmu SAW 3D je příběh skupiny přeživších, kteří unikli ze spárů šíleného vraha Jigsawa a hledají spásu u svého kolegy Bobbyho Dagena (Seana Patrick Flanery), muže, jehož temná minulost rozpoutá novou vlnu teroru. „V dosavadních dílech Saw jsme ponechávali některá témata otevřená, tento díl ale bude skutečně poslední. Odpovíme v něm na všechny otázky, které si kdy fanoušci položili. V ději se ale budou dobře orientovat i diváci, kteří neviděli předchozí filmy.“ slibuje producent filmu. (oficiální text distributora)




Že by konečně konec? Viděl to už někdo? :)
Hraje tam btw i Chester Bennington z Linkin Park.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Předchozí

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků