Parfém: Příběh vraha

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

Parfém: Příběh vraha

Příspěvekod Ďáblův Žoldák 666 » 6. březen 2010, 17:01

1180610169_big.jpg


Drama / Thriller / Krimi
Francie / Německo / Španělsko / USA, 2006, 141 min

Režie: Tom Tykwer
Hrají: Ben Whishaw, Dustin Hoffman, Alan Rickman, Rachel Hurd-Wood, Sara Forestier, Corinna Harfouch, Karoline Herfurth, John Hurt, Simon Chandler, Jessica Schwarz, Berta Ros

CSFD:
Jean-Baptiste Grenouille má vlastnost génia – svým nosem dokáže zachytit, detailně popsat a charakterizovat všechny vůně, které se kolem něj mihnou. Okamžitě rozpozná jejich složení, míru použitých komponentů, čehož využívá pro výrobu těch nejúžasnějších parfémů na světě. Zoufale však touží po vytvoření dokonalé vůně. Naprosto zbavený citu se rozhodne vytvořit démonickou vůni, jejíž základní esencí bude vůně mladé dívky, nevinné a čisté. A učiní pro to vše...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi".
"Nenávidím lidské bytosti".
"Totální mír lze dosáhnout jen totální válkou".
Ten na kom jest zlo pácháno,vždy druhým zlem oplácí.
Uživatelský avatar
Ďáblův Žoldák 666
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Vlčí Doupě
Příspěvky: 311
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován: 26. únor 2010, 15:18

Re: Parfém: Příběh vraha

Příspěvekod shekina » 9. březen 2010, 23:56

Nikto sa nevyjadril k Parfému? Znova čudné :D Film sa mi veľmi páčil, hlavne ako objavoval svet parfémov a zaúčal sa. Ale ten záver, úplne lol, vôbec som nechápala :D Pamätám si výkriky: "On je anjel!!!" a zrazu ******. Záver bol pre mňa veľkým sklamaním.
shekina
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 406
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 10:05

Re: Parfém: Příběh vraha

Příspěvekod Médea » 10. březen 2010, 8:23

Film jsem viděla, dojmy mi celkem chybí. Bylo to docela hezky udělané, to se musí nechat... ale co do příběhu..s hlavním hrdinou se scítit prostě nešlo a jeho obětí mi líto taky nepřišlo. Bylo to asi tím, že jejich charaktery nebyly zrovna moc vylíčeny. Takže jsem dvě hodiny koukala na film ve kterém téměř všechny postavy umřely nepřirozenou a ošklivou smrtí a bylo mi to jedno. Jestli se někdo chce zamyslet nad marností všeho, pak se jedná o výborný film pro něj. :D
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Parfém: Příběh vraha

Příspěvekod russel » 10. březen 2010, 10:50

jj, konec byl naprosto otřesný...já třeba souhlasím s tím, že vůně může být největší aktivátor vzpomínek či dalších mozkových podnětů, ale tohle bylo silně přitažené za vlasy. Nebýt konce, tak je to vcelku normální koukatelný film.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Parfém: Příběh vraha

Příspěvekod Daimonia » 17. březen 2010, 21:12

Mně se to líbilo. Ten konec mě taky překvapil, ale ne nepříjemně. Nakonec, museli ho nějak zprovodit ze světa; dovedete si představit to peklo, kdyby takovej člověk měl někomu vládnout? Byl to úžasný zážitek barev a vůní.
Uživatelský avatar
Daimonia
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 282
Registrován: 17. březen 2010, 19:47

Re: Parfém: Příběh vraha

Příspěvekod Clare » 17. říjen 2010, 18:58

Jako pokazde (az na vyjimecne vyjimky) byla kniha mnohem lepsi nez film - je mi lito, ze jsem se k filmu dostala jako prvni, protoze tak ten knizni zazitek hodne utrpel na to, ze jsem vedela, co mam cekat. Ale kniha sama nic nemeni na faktu, ze film je taky brilantni - skvela forma, ktera nenudi, navic okouzlujici Rachel Hurd-Wood a Karoline Herfurth (fakt jsem si nejprve myslela, ze je to jedna a tataz osoba). Trochu odrazuje akorat dlouha stopaz, ale vysledek stoji za to.
Uživatelský avatar
Clare
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 852
Registrován: 30. září 2009, 18:57


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník