Interstellar

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

Re: Interstellar

Příspěvekod Prdovous » 19. listopad 2014, 14:26

Skrytý obsah
S tím vesmírem se kluci fakt pochlapili, to se mi fakt hodně líbilo. Parádní bylo pojetí AI robotů. Žádný humanoidní konstrukce, namísto toho roztomilej cynikej kvádr. Jinak červí díru beru spíš jako nutnost pro samotný, ať už alespoň trochu rozumně vysvětlitelnou nebo ne, jinak by se mohl celý příběh jít klouzat :)
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Interstellar

Příspěvekod Flash » 19. listopad 2014, 23:41

Skrytý obsah
Souhlasím, dneska mě jedna elegantní debata s kamarádem, přivedla na to proč se objevil jen tak u Saturnu - on jak v tom 5tém prostoru upravil a zasáhl do minulosti, tak tím změnil svoji vlastní budoucnost - tzn. ve do té červí díry nikdy nevstoupil. Pro něj tam nebyla. Vysvětlovalo by to i to Stay! částečně. Takže to co bylo poté byla upravená realita, jiný směr - vyřešil problém z 5tého a vše nabralo jiný směr zpětně :)
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Interstellar

Příspěvekod sylvuša » 24. listopad 2014, 1:47

Kvůli těm vašim ohlasům jsem na to šla do kina (a to multikina nesnáším). Nějak mi uniká y čeho jste všichni tak unesení, od půlky to pro mě byla absolutní nuda, typický američní trhák.
Uživatelský avatar
sylvuša
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Otrokovice/Litomyšl
Příspěvky: 874
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 14. říjen 2009, 21:28

Re: Interstellar

Příspěvekod Garion » 24. listopad 2014, 9:09

To víš, nesmíš se nechat hned zblbnout :D Jde o to, že už dlouho nevznikl takovýhle klasický sci-fi film (ala Vesmírná odyssea), vždycky do toho byly zapletený nějaký takový srágory typu lovestory (třeba Avatar). Tenhle film je prostě pro fanoušky scifi žánru, pro lidi, pro který není obloha jen modrým hadrem na stropě nebo tečkovaná tma.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Interstellar

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 24. listopad 2014, 10:28

Garion píše:Lidi, pro který není obloha jen modrým hadrem na stropě nebo tečkovaná tma.

Pán je poéta! :palec:
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Interstellar

Příspěvekod Flash » 25. listopad 2014, 2:45

sylvuša píše:Kvůli těm vašim ohlasům jsem na to šla do kina (a to multikina nesnáším). Nějak mi uniká y čeho jste všichni tak unesení, od půlky to pro mě byla absolutní nuda, typický američní trhák.

Je to jak píše Garion, navíc je to po dlouhé době film, který je správně (až na pár drobností) udělanej, ne podle Hollywoodu :) A ty nosné myšlenky, ať už se jedná o tu linku rodiny, 5tého prostoru, fyzikální jsou velmi dobře zpracované (konečně!). Prostě Nolan, ten pán umí :)
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Interstellar

Příspěvekod Mess » 29. listopad 2014, 1:01

Ja som sa na film dlho chystal ale vyťaženie nedovolilo tak píšem až teraz, práve som sa vrátil z kina a som ohromený no, neskutočný zážitok aký som zažil len párkrát, prevažne po pozretí práve Nolanových filmov.

Skrytý obsah
K tomu ako sa tam objavila vlastne čierna diera by som povedal že je jediný ozajstný plothole v celom príbehu ostatné veci sú skor detaily. Ak má ľudstvo problém prežit len jednu generáciu ďalej asi by sa nedopracovali na takú úroveň aby dokázali ovládať gravitácu, čas, atď preto naozaj jediná možná vec je, že to dosiahli ľudia z inej alternatívnej reality a pri skúmaní vesmíru našli nás na pokraji vyhunutia a rozhodli sa nám pomôcť.
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Interstellar

Příspěvekod tersas » 10. prosinec 2014, 21:16

Tak jsem ten film taky viděl. Docela dobrý, ale film roku bych to nenazýval. :-) První třetina filmu se táhla do nekonečna, kukuřice byla všudy přítomná. :-) Zato závěr a všeho vysvětlení celého příběhu bylo jen na pár minut. Mezi tím kosmická divočina, skákání s planety na planetu a spousta akce. :-)

Skrytý obsah
Co se týče té technické stránky odborných (v uvozovkách) pojmů. Někteří jste to tu chválili. Jedná se přeci stále jen o film.
Ale nechápu proč ze Země letěli klasickou raketou dnešní doby, která odhazuje své jednotlivé stupně. Když potom později létali jak s vodní planety tak s planety ledu na oběžnou dráhu normální lodí o velikosti autobusu. :-) Další věc, proč je to vyprsklo ve sluneční soustavě, kde byly sice cca.: 3 obyvatelné světy v doletu té jejich lodi. Ale zároveň to byla sluneční soustava zhroucené ?!? hvězdy. Která se změnila v neutronovou hvězdu, jak jsem ve filmu zaslechl, abych se vzápětí dozvěděl, že se jedná o černou díru.
Za a) tam neměli po zhroucení klasické hvězdy zůstat planety, za b) pokud tam byla neutronová hvězda nemohla tam být černá díra, i tak tam neměli být planety. A i kdyby planety nějakým zázrakem zhroucení své hvězdy v černou díru přežili, co by jim pak svítilo? Jak by byly obyvatelné bez své hvězdy - zdroje světla? :-) Nějak mi nesedí to, že by tam byla normální hvězda a kousek vedle černá díra. Protože planety přece obíhaly kolem černé díry a ne hvězdy, vodní svět moc blízko, ostatní víc dál. Já vím, že vyobrazení Gargantuy bylo zářivé, takový postavený kruh v tácu, ale černá díra přeci nezáří. Nedává teplo a světlo jako hvězda. Proto asi bude Gargantua, ve fantazii autorů, nějaký nový pojem, mix červí díry a černý díry a zhroucené hvězdy a normální hvězdy v jednom. :-) Ale je to sci-fi takže proč ne. :-)
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Interstellar

Příspěvekod Flash » 11. prosinec 2014, 13:31

Skrytý obsah
tersas: na některé otázky se poptám o víkendu kamaráda z CERNu, uvidím co on na to - myslím to zhroucení hvězdy atd. Ale černá díra by normálně nebyla vidět, vidíš ji jenom díky tomu, že vše co do sebe natahuje tvoří ten akreditační dísk (ten "trychtýř") a to podle mě oni nazývají jako celek společně s tím ostatním co černou díru tvoří, Gargantua.
Ad lodě, dobrý postřeh, ale napadá mě, úspora paliva, v době startu víc "materiálu" tak proč ten start "nefinancovat" z nečeho čeho se pak zbavíš a dál je to o tom jak co využiješ?
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Interstellar

Příspěvekod Algis » 11. prosinec 2014, 22:46

Mňa napadlo len jedna vec... Rakety na cestovanie medzi hviezdami teda boli zostrojené. Ale aby si postavili skleníky aby im ten prach nedojebal kukuricu tak to už asi nie ...
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Interstellar

Příspěvekod Orwin » 11. prosinec 2014, 23:46

Přesně tahle zásadní věc mě taky napadla. V dnešní době řešíme obří skleníky s vlastní atmosférou na Měsíci, případně i na Marsu a v tom filmu to nikoho nenapadlo :lol:
Jinak film je to zajímavý a ta až dokumentární kamera tomu dává úplně jiný rozměr.
Hudba podle mě nebyla nijak nadprůměrná, i když ten varhaní motiv byl hodně dojemný, ale jako bych to už slyšel v pirátech, nj Zimmer používá pořád ty samé postupy :)
Jenom se ještě u tohoto filmu nemůžu zbavit dojmu, jakoby do toho fušoval Aronofsky, nebo se jeho práci Nolan snaží dost nápadně kopírovat. Jen škoda, že si Nolan netroufl udělat film bez toho happyendu, pak by to u mě bylo ještě o level výš, ale od toho tu máme právě Aronofskeho a další, kteří se občas s nějakými dobrými konci nemažou :D
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Interstellar

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 12. prosinec 2014, 10:56

Ale no tak pánové :-D.
1) Problém nebyl prach, problém byla sněť (blight).
2) A i kdyby, tak jedna věc je postavit 12 raket, jiná věc je postavit skleníky na dostatečný množství kukuřice který by uživilo lidstvo - i když nejspíš dost početně regulovaný.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Interstellar

Příspěvekod Mess » 12. prosinec 2014, 18:19

Kto chce hladá chyby, kto nechce hladá klady.

Prach bol podľa mňa dôsledok práve tej plesne ked odumierali rastliny, stromy nebol porast ktorý by zastavoval vietor a prach sa tak šíril všade navôkol.
Tá raketa ako bolo povedané, načo mínať palivo keď môžu ušetriť ... i keď samozrejme odletieť z planétky zo 130% gravitáciou na malej raketke tiež nie je úplne košer, ale je to stále len film nie dokumentárny cyklus.
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Interstellar

Příspěvekod tersas » 15. prosinec 2014, 21:16

Kostěj Nesmrtelný píše:Ale no tak pánové :-D.
1) Problém nebyl prach, problém byla sněť (blight).


Co já si pamatuji, tak důsledek byl nedostatek kyslíku v atmosféře, tedy lépe řečeno menší poměr dýchatelné složky proti té nedýchatelné. (Jak lidstvo o kyslík přišlo se neuvádí). A sněť k životu potřebuje (dle filmu) tu nedýchatelnou část atmosféry. A tak lidstvo začalo chřadnout a sněť se rozrůstat. A pak přišel ten prach ...

Skrytý obsah
Když vletěli u Saturnu do té koule, neviděl jsem tu samou kouli na druhé straně.
Místo hvězdy v té jiné sluneční soustavě planety obíhaly okolo (čeho?) černý díry, která navíc svítila jako hvězda ???
Na začátku filmu hrozný problém dostat se na oběžnou dráhu. Potřebovali k tomu nosnou raketu jako mrakodrap. K Jupiteru letěli 2 roky.
Zato o miliony světelných let dál v jiné galaxii si lítaj s planety na planetu v lodích 10x10 metrů jako by se nechumelilo. K vodní planetě místo aby letěli rok letí pár dní a na planetu ledu jim to taky netrvalo dlouho.... Hlavně že dostat se k Jupiteru byl hroznej problém.
O tom zpomalení času ani nemluvě. Síla která dokáže takhle deformovat čas, může možná být blízko horizontu události černé díry, proč ne. Ale planeta by měla být již dávno roztrhaná na kusy.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Interstellar

Příspěvekod Flash » 15. prosinec 2014, 22:11

tersas
Skrytý obsah
Když vletěli u Saturnu do té koule, neviděl jsem tu samou kouli na druhé straně.

To si nevybavuju, ale podle mě tam někde byla.
Místo hvězdy v té jiné sluneční soustavě planety obíhaly okolo (čeho?) černý díry, která navíc svítila jako hvězda ???

Černá díra nesvítí, ale "svítí/září" ten akretační disk - pravda, trošku tomu přidali, ale tak je to sci-fi. Co sem se bavil, tak co třošku přehnali (když půjdeme do hnidopiškého detailu) je velikost te černé díry - ta byla fakt gigantická - když by zhroutilo naše Slunce (sice nemůže nemá dost. hmotnost, ale pro př.) tak z jeho velikosti by byla černá díra průměru cca 9M, u Země v centimetrech - dá se to spočítat - to jen pro představu - nejsou normálně takto gigantické).
Co se dá ještě vytknout, je, že by v tak blízkém okruhu nebyly, u tak gigantické červí díry, obyvatelné planety, protože ten disk září, ale ne jako to původní slunce, které se zhroutilo do černé díry, takže by na těch planetách bylo cca -150 a víc :)
[/quote]Na začátku filmu hrozný problém dostat se na oběžnou dráhu. Potřebovali k tomu nosnou raketu jako mrakodrap. K Jupiteru letěli 2 roky.
Zato o miliony světelných let dál v jiné galaxii si lítaj s planety na planetu v lodích 10x10 metrů jako by se nechumelilo. [/quote]
Ano tohle je pravda, to je největší faktickej problém toho filmu. Tady to ani sci-fi nezachrání, to moc nedali.
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Interstellar

Příspěvekod Ahurmen » 3. duben 2015, 1:38

Teď jsem to konečně viděl a musim říct, že se mi to hodně líbilo. Chytlo to a nepustilo. Jedině byl možná rozjezd trochu pomalejší a nudnější, ale ve výsledku by to vlastně ani nijak jinak nešlo vzhledem k příběhu.

Ovšem co hodně obdivuju je fakt, že v celym filmu nebylo použito zelený pozadí. Co vidíme my ve filmu, tak v podstatě viděl i štáb (i když jen jako projekci na stěnách - co se týče vyobrazení vesmíru).
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Interstellar

Příspěvekod mirekv » 19. prosinec 2016, 10:57

Tak to je můj sci-fi styl (ne Den nezávislosti apod), já myslím, že i rozjezd byl slušný, a scény ze zamrzlé planety a pobyt v pětirozměrném světě neměl chybu. Jsem zvědavý na letošní Příchozí.
mirekv
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 108
Registrován: 15. prosinec 2016, 13:54

Re: Interstellar

Příspěvekod sheVcza » 8. únor 2017, 13:43

Příchozí se s Interstellarem nedá srovnat. Mě ten film docela zklamal.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Interstellar

Příspěvekod Morana » 16. únor 2017, 11:14

Ja som konečne zhliadla aj Arrival a som spokojná. Interstellar je kapánek niekde inde a úplne by som to asi neporovnávala... Oba filmy majú čosi do seba. Pre mňa je Interstellar veľká srdcovka. Jasné, keby mám nutnú potrebu hľadať chybičky, tak isto nájdem nejaké, ale za to posolstvo, čo v sebe nesie, si to môže dovoliť... A hlavne si myslím, že pre tých, ktorí sú ochotní trošku prekročiť hranice rácia, dostáva tento film ešte ďalší rozmer ;) K tomu ako bonus nádherná hudba a dychberúci vizuál...
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Předchozí

Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron