Muži, kteří nenávidí ženy

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

Muži, kteří nenávidí ženy

Příspěvekod Ďáblův Žoldák 666 » 15. leden 2011, 9:57

muzi-kteri-nenavidi-zeny1291217943_big.jpg


Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Švédsko / Dánsko / Německo / Norsko, 2009, 152 min (SE: 180 min)

Režie: Niels Arden Oplev
Hrají: Michael Nyqvist, Noomi Rapace, Lena Endre, Björn Granath, Annika Hallin, Michalis Koutsogiannakis, Peter Andersson, Peter Haber, Sven-Bertil Taube, Ingvar Hirdwall, Tomas Köhler, Sofia Ledarp

CSFD:
Před čtyřiceti lety zmizela Harriet Vangerová z rodinného setkání konaného na ostrově, který vlastnil a obýval mocný klan Vangerů. Přestože nebylo Harrietino tělo nikdy nalezeno, je její strýc přesvědčen, že šlo o vraždu, jejímž pachatelem je někdo z jeho rodiny. Rodiny, jejíž členové jsou mezi sebou sice spjati pevnými pouty, ale která je jinak zcela nefunkční. K vyšetření tohoto případu si proto najme investigativního novináře Mikaela Blomkvista (Michael Nyqvist), kterému pomáhá drsná potetovaná počítačová hackerka Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace). Lisbeth Salanderová je mladá žena jako vystřižená z Tarantinových filmů, s tajemnou minulostí, za kterou se mstí a která z ní učinila skutečného outsidera. Je hackerkou světového formátu - s naprostou samozřejmostí se pohybuje ve virtuálním světe, kde je schopná získat jakoukoliv informaci, kterou chce. Kromě toho je neobyčejně inteligentní a má skvělou fotografickou paměť. Jakmile Blomkvist a Salanderová zasadí Harrietino zmizení do rámce četných podivných vražd, které se staly téměř před čtyřiceti lety, začíná se rozplétat temná a děsivá rodinná historie.

PS:
Zajímavé krimi drama ze začátku ne s tak poutavou zápletkou,která se ale po druhé polovině filmu rozjede a film nabere ten správný spád.Film jako celek hodnotím jedině pozitivně,už jen díky zápletce a jejímu vyústění na konci.Je pravda že film mě ale i tak chytl od začátku a dokonce mě nepustil.Pak sem si řekl,to mělo 2,5 hodiny?!!! Rád bych tento film porovnal s knižní předlouhou ,kterou každý samozřejmě hodnotí lépe než filmové ztvárnění,ale na to se teprv chystám tak sem velice zvědavý a natěšený.Co se týče dalších dvou dílů (Filmových) tak ty jsou také dobré,ale hodnotil bych je méně než díl první,už jen kvůli tomu že v 1 je zápletka samostatná a pro další dva díly nepodstatná a v těch dalších dílech se jen řeší minulost Lisbeth a s tím otázky spjaté.Ale určitě všechny 3 díly doporučuji schlédnout/přečíst :|

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=RL8LI-h2WFc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi".
"Nenávidím lidské bytosti".
"Totální mír lze dosáhnout jen totální válkou".
Ten na kom jest zlo pácháno,vždy druhým zlem oplácí.
Uživatelský avatar
Ďáblův Žoldák 666
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Vlčí Doupě
Příspěvky: 311
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován: 26. únor 2010, 15:18

Re: Muži, kteří nenávidí ženy

Příspěvekod mIZZYchal » 15. leden 2011, 16:36

Jo, celá trilogie je poměrně fajn. Sice bych v tom nehledal nějaké ultra šokující nadšení, ale rozhodně se jedná o filmy, co vás neurazí a nudit se u nich nebudete. Jsou zde sice i krapet slabší místa a některé logické nesmysly (rozuměj spíše totální ko*otiny), které se ale dnes objevují v téměř každým ačnějším filmu (hold proč někoho zabíjet jednoduše, když to jde složitěji, že ?), ale dá se to v klidu přehlédnout. Rozhodně pokud máte čas, tak se na to s klidnou hlavou podívejte.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Muži, kteří nenávidí ženy

Příspěvekod Garion » 11. září 2012, 20:46

Tuhle knížku mi doporučil můj syn na základě recenzí právě na tenhle film. No, válela se mi v Kindlu asi 3 měsíce, furt jsem četl něco jinýho, ale v neděli večer jsem dočetl Agátu (Zapomenutá vražda) a neměl jsem v Kindlu už toho zrovna moc ke čtení, tak jsem to otevřel a ...... Večer jsem dal tak čtvrku (ještě jsem žehlil a koukal na Sluhu dvou pánů, takže času málo), v pondělí jsem v tom ležel každou volnou chvilku a dneska v poledne v pauze v práci jsem jí dočetl. Už se mi dlouho nestalo, aby mě knížka takhle pohltila... Výborně napsaný příběh, kdy vůbec netušíte, jak se bude vyvíjet na další stránce. A úplně žasnu nad tou náhodou - Agáta Christie - Stieg Larsson - stejné téma, jen poprvé zpracované coby lehká detektivka, kdy do poslední stránky nevíte, kdo je vrah a podruhé slušný thriller s politickým pozadím a mrazivou atmosférou (nejen Severu). Čtenářům rozhodně doporučuju přečíst. Na film se chystám taky, už je na HDD, tak porovnám. Prý je už venku i americký remake, který taky nedopadl špatně, ale švédský originál je údajně lepší. Tak nevim, jestli pak mam koukat ještě jednou na amíky :) Asi ne :D Nějak je nemusím :)
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Muži, kteří nenávidí ženy

Příspěvekod adrian » 11. září 2012, 21:20

Svedskej original je urcite lepsi :winky: Americkou verzi jsem nedokoukal
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron