Melancholia

Konkrétní filmy

Moderátor: Moderátoři

Melancholia

Příspěvekod BlackMoon » 23. červen 2011, 11:29

Obrázek

Nový film Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává čerstvou matkou. Svatební veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle a všeobecnou sváteční náladu zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety, která vystoupila zpoza slunce a s níž hrozí Zemi bezprostřední srážka. Režisér Trier je pověstný precizně gradovanou atmosférou s neočekávanými zápletkami i zvraty, které ústí do ještě neočekávanějšího konce. Pověstný je i náročným vedením herců – zejména pak hereček, z nichž se právě v Melancholii v hlavních rolích představí plavovlasá kráska Kirsten Dunst, známá například z velkofilmu Spider-Man či historického snímku Marie Antoinetta, a démonická Charlotte Gainsbourg, která omráčila diváky i kritiky svým suverénním herectvím v Trierově předchozím a značně šokujícím mysteriu Antikrist.
(prebraté z csfd.cz)

Obrázek
Obrázek

Réžia: Lars von Trier
Hrajú: Kirsten Dunst, Charlotte Gainsbourg, Kiefer Sutherland, Charlotte Rampling, Udo Kier, Alexander Skarsgård, Stellan Skarsgård, John Hurt, Jesper Christensen, Brady Corbet

csdf: http://www.csfd.cz/film/268533-melancholia/
web: http://www.melancholiafilm.com/

Vskutku neobyčajný filmový zážitok. Von Trier vie vytrieskať z hercov maximum - výkon Kirsten Dunst oprávňuje k pochybnostiam, či to vôbec hrala. Na tomto filme ani tak nie je dôležité nejaké posolstvo, najviac zaujme psychologický vývoj oboch hlavných postáv a ich premeny. Silne pocitová záležitosť, na ktorú sa treba naladiť - ostatne, von Trier uvádza film veľmi tklivou a krásnou hudobnou introdukciou, ktorá spôsobí, že budete ostatný film sledovať v takom stave, v akom vás režisér chce mať. Dekadentne pôvabný film o malichernosti každodenných ľudských problémov v porovnaní s narušeným poriadkom Vecí.

trailer:
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Melancholia

Příspěvekod Garion » 23. červen 2011, 20:34

Hmm, tohle by se mi i snad líbilo. Takovej správně divnej film. Díky za tip.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Melancholia

Příspěvekod Morana » 26. říjen 2011, 23:10

mno, neviem, čo všetci strašili s týmto. podľa mňa perfektný film, depresívna gradovaná atmosféra, pekne to zamotávali, miestami tak absurdné scény, že sme sa smiali. a krásne natočené. ALE v porovnaní s Antichristom to bola rozprávočka na dobrú noc. ja som spokojná ;)
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Melancholia

Příspěvekod mIZZYchal » 27. říjen 2011, 2:08

Trier je génius, na novinku se chystám už dlouho, ale ještě jsem se k ní nedostal. Doufám, že brzo shlédnu a dostane mě aspoň z části tak jako Antikrist.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Melancholia

Příspěvekod Helios » 1. leden 2012, 14:48

První polovina byla obyčejná nuda v Brně, tu svatbu bych úplně vynechal a nebo alespoň hodně pokrátil. Na druhou část se mi už koukalo lépe, ale že by mě ten příběh nějak uchvátil, tak to rozhodně ne.
Nevšední námět, ucházející kamera, zajímavá atmosféra, poutavé prostředí, na druhou stranu místy trochu přihlouplý děj, stejně jako chování postav. Možná mé hodnocení trochu ovlivňuje ne úplně dokonalý překlad (z odposlechu), nicméně plný počet bodů bych rozhodně nedal.
Human stupidity has no limitation.
Uživatelský avatar
Helios
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 428
Registrován: 9. leden 2009, 16:24
Aktivní v kapele: Bequest

Re: Melancholia

Příspěvekod Garion » 7. leden 2012, 12:51

Vidíš a mně se ta svatba líbila. Měla skvělou atmosféru díky těm trapným scénám a dobře mě připravila na druhou část filmu. Plný počet taky ne, ale spokojenost s filmem velká. Právě díky svý atmosféře. Kdo má rád neortodoxní filmy se zajímavou atmosférou, tak se určitě podívejte.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Melancholia

Příspěvekod mIZZYchal » 7. leden 2012, 13:01

Ty jo, úplně jsem zapomněl sem něco napsat.
Každopádně, stejně toho moc nenapíšu :D

Film jako takovej jo, docela ok. Pro mě trochu slabší průměr od Triera, ale pěkně se na to dívalo.
Je zde pár silných momentů, jako sebevražda otce a podobě, ale není to věc, která by mě posadila na prdel, jako třeba Antikrist.
Prostě akorát hodně pěkný film se zajímavou atmosférou.

Ale co musím vyzvednout je úvod filmu.
Jak vizuální zpracování, tak celkové provedení, hudba a všechno, prostě krása.
Nebýt těch prvních 10ti minut, tak ten film má tak poloviční hodnotu.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 57
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46


Zpět na Filmy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník