Mytologie

Pravěk, starověk, středověk, novověk

Moderátor: Moderátoři

Re: Mytologie

Příspěvekod littlewitch » 29. leden 2009, 19:33

Majk..tvoja teoria má celkom dobré argumenty...myslim,že by to bolo príliš veľa náhod pokope,ak by na tom niečo nebolo....a to ,že zanikla...neviem,prečo,ale stále mi niečo vraví,že to bola ich chyba,že sa sami zničili a že nejak sa špirála osudu a života otáča a to,čo už raz bolo sa zase stane..je to len môj pocit...ale
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 50
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Mytologie

Příspěvekod Majk » 2. únor 2009, 22:38

littlewitch píše:Majk..tvoja teoria má celkom dobré argumenty...myslim,že by to bolo príliš veľa náhod pokope,ak by na tom niečo nebolo....a to ,že zanikla...neviem,prečo,ale stále mi niečo vraví,že to bola ich chyba,že sa sami zničili a že nejak sa špirála osudu a života otáča a to,čo už raz bolo sa zase stane..je to len môj pocit...ale



Oni ten sopečný výbuch asi moc ovlivnit nemohli, faktem je, že tu civilizaci úplně nezničil, ale jen dost významně ochromil. Ve skutečnosti se pak ještě snažili znovu postavit na nohy, ale nepřátel (řečtí Achájové) bylo stejně jako zkazek o jejich bohatství.

Ale i přes léta výzkumů Mínojská civilizace pořád skrývá četná tajemství, jejich nejstarší písmo je stále nerozluštěné a pokud se někdy podaří, mohlo by možná o spojení Mínojců a Atlantis prozradit víc.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Mytologie

Příspěvekod littlewitch » 7. březen 2009, 15:05

Toto som našla na nete :)...tak je to Atlantída??

Skrytý obsah
Obrázek


Skrytý obsah
Obrázek

Skrytý obsah
Obrázek


Skrytý obsah
Obrázek

Pramene tvrdia,že je to "len" digitálny obraz...no,ale je v miestach,kde by mohlo skutočne ísť o stratenú civilizáciu...
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 50
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Mytologie

Příspěvekod Majk » 7. březen 2009, 18:41

No ono to na první pohled vypadá jak půdorys nějakého města, ale jsem se na to díval na mapě a 150 kiláků na délku mi na město příjde celkem dost. Jeden ten "čtvereček" tam vevnitř má 20 km, to je moc velké, asi to bude přírodní anomálie nebo , i když z těchle map se toho moc říct nedá. :-(

Ale vypadá to divně dost teda. Odkud to máš?
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Mytologie

Příspěvekod littlewitch » 7. březen 2009, 19:05

Google earth...ja viem..tiež sme to rozoberali s Darkmanom hodne dlho,že to má neskutočné rozmery,až som bola unavená z toho hádania..
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 50
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Mytologie

Příspěvekod Aylipo » 10. říjen 2009, 5:59

A co by to tedy mohlo být, když ne bájná Atlantida? Napadá Vás něco?
"DISCITE A ME, QUIA MITIS SUM ET HUMILIS CORDE."
Uživatelský avatar
Aylipo
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Příspěvky: 182
Registrován: 1. říjen 2009, 6:15

Re: Mytologie

Příspěvekod Majk » 3. prosinec 2009, 23:47

Aylipo píše:A co by to tedy mohlo být, když ne bájná Atlantida? Napadá Vás něco?


Atlantis to být nemůže, je to moc velké (pokud tam teda nebydleli obři nebo tak něco:-D). Od oka bych to tipl na nějakou tektonickou věc, mám pocit, že zrovna v té oblasti je pár aktivních podmořských sopek a kousek taky předěl tektonických desek. Možná to stím nějak souvisí, ale nejsem geolog, tomu prd rozumím taky.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Mytologie

Příspěvekod Aylipo » 13. prosinec 2009, 0:53

Majk píše:
Atlantis to být nemůže, je to moc velké (pokud tam teda nebydleli obři nebo tak něco:-D). Od oka bych to tipl na nějakou tektonickou věc, mám pocit, že zrovna v té oblasti je pár aktivních podmořských sopek a kousek taky předěl tektonických desek. Možná to stím nějak souvisí, ale nejsem geolog, tomu prd rozumím taky.



Bych řekla, že tomu rozumíš víc než dost. ;) Takže tektonické desky,jo...
"DISCITE A ME, QUIA MITIS SUM ET HUMILIS CORDE."
Uživatelský avatar
Aylipo
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Příspěvky: 182
Registrován: 1. říjen 2009, 6:15

Re: Mytologie

Příspěvekod Prdovous » 13. prosinec 2009, 3:46

Tak mě napadlo - co je tam vlastně vidět? Pochybuju, že to budou jednotlivý ulice :) Jestli to budou jen hlavní "bulváry" (a že podle rozměrů kurevsky velký), a město by vyplňovalo ty "čtverečky", byla by to už o trochu reálnější představa. Ale i tak je to pořád obrovský město, pokud to je bájná Atlantis...
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Mytologie

Příspěvekod Malachim » 13. prosinec 2009, 13:55

"Data o terénu mořského dna jsou často zjišťována z lodí, které k jeho měření užívají sonar. Zobrazené čáry nebo rýhy pouze ukazují cestu lodi shromažďující data. Skutečnost, že jsou mezi těmito čarami prázdná místa, znamená, jak málo toho ve skutečnosti víme o světových oceánech"

http://digiweb.ihned.cz/c1-34647730-atlantida-opet-nebyla-nalezena-i-kdyz-je-pry-videt-v-google-ocean
''The world is very different for those who cannot see beyond what is placed before their very eyes.''
Uživatelský avatar
Malachim
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Brno <-> Veverská Bítýška
Příspěvky: 253
Registrován: 13. květen 2009, 13:02

Re: Mytologie

Příspěvekod Majk » 15. prosinec 2009, 17:59

Město tak jako tak nepřipadá v úvahu, delší strana toho obdelníku má cca 150 km proboha. Představte si 150 kilometrové město :-D

Ta chyba v rastrech zní logicky. Zajímavé ale je, že je to jenom tam a na dalších místech v google earth ty chyby vypadají trochu jinak. To mě trochu zaráží, ale i tak je to asi nejpřijatelnější vysvětlení. Jsem to ukazoval i geologovi a ten mi řekl, že to nejspíš nic nebude.
Uživatelský avatar
Majk
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Bydliště: Elysium
Příspěvky: 718
Registrován: 15. listopad 2008, 18:07

Re: Mytologie

Příspěvekod Médea » 22. únor 2010, 10:25

Mám ráda příběhy které mě zaujmou, ale o určitou oblast mytologie do podrobna jsem se nikdy nezajímala. Spíš jen tak globálně, abych byla trochu v obraze a to co mě opravdu zaujalo..co se řecké mytologie týče mám ráda hlavně určité postavy. Kromě dámy, kterou mám v nicku, třeba Ganyméda, nebo Narcise (páč to byli fešáci ;) ). Taky mě pár věcí zaujalo z legend z jiných částí světa, třeba příběh Gangy, která se zamilovala do mladého krále a přišla k němu s tím, že ho chce za muže. On jí odmítl , že už jednu ženu má a druhou že nechce. Ona mu na to kývla a řekla mu, počkám si na tvého syna. A pak odešla a vrátila se pro jeho syna....je krásné být bohyní že? :D
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Mytologie

Příspěvekod Corax Mors » 15. červenec 2010, 0:29

Majk píše:Město tak jako tak nepřipadá v úvahu, delší strana toho obdelníku má cca 150 km proboha. Představte si 150 kilometrové město :-D



paklize se pamatuji, ja sem dycky slysel mluvit o atlantide ne jako o meste ale jako o civilizaci... v tom pripade by t asi bylo spise malo ne??? :)
Znechucen tematem: Na kterou hudbu jste alergicti
Uživatelský avatar
Corax Mors
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 38
Registrován: 23. červen 2010, 7:59

Re: Mytologie

Příspěvekod Médea » 15. červenec 2010, 12:40

Mno..Atlantida je dost obšírný pojem, možná se mohlo jednat o ten ostrov, co se potopil po výbuchu sopky:
K sopečné erupci, která zničila původní ostrov Théra, došlo někdy v 17. století př. n. l. Jedná se patrně o jeden z nejsilnějších sopečných výbuchů známých člověku, který svou silou mnohonásobně převýšil slavný výbuch sopky Krakatoa v roce 1883 (podle některých odhadů až 100×). Jím vyvolaným klimatickým změnám a vlnám tsunami je připisován pád mínojské civilizace, dává se do souvislosti s některými z biblických deseti egyptských ran, někdy se tato katastrofa považuje za zdroj pověsti o Atlantidě.

Nebo se mohlo jednat třeba o Ameriku (možná i Austrálii)..na kterou občas už tehdy možná nějaká ta zatoulaná loď doplula...
(Nejspíš to bylo v legendách všechno spláclé v jedno...každý svou Atlantidu najde jinde.)

Edit: Jednu legendu o bohy potopeném krásném městě jsem četla i v pět tisíc let starém indickém eposu...jestli dobře pamatuju...
(teda sepsané to bylo asi tři tisíce let zpátky, ale ta legenda je starší)
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Mytologie

Příspěvekod Stribok » 15. červenec 2010, 18:08

Atlantida je v mých očích dávná, potopená Ultima Thulé :)
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: Mytologie

Příspěvekod Urza » 16. červenec 2010, 9:19

Kdybych se vrátil k úplnému úvodu topicu, tak další věc dnešní doby je že neumožňuje příběhům vznikat. Kdyby tuhle síť cest na dně oceánu viděl někdo v těch dávných dobách, byla by mitologie bohatší o příběh dávného města obrů, ocánu který se rozšiřoval přez ostrovy města a civilizace, aby vzniklo rozložení pevné země, jak je dnes a pod. Místo toho dnes přečteme 5 jednoduchých vysvětlení o tom že to rak být nemůže a hotovo. Já neříkám že je to špatně, věda a rozvoj jsou důležité, ale je to docela škoda.

A mimo to, jestli se jednalo o civilaizaci či celý ostrov, rozloha není tak přehnaná.
Obrázek
Uživatelský avatar
Urza
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Praha západ
Příspěvky: 145
Registrován: 10. červen 2009, 20:11

Re: Mytologie

Příspěvekod Médea » 16. červenec 2010, 10:05

Pověsti a legendy vznikají pořád a pořád budou..teď jsou v módě zas navštěvy z vesmíru a konspirační teorie, když už máme tuto planetu celkem zmapovanou. :lol:
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Mytologie

Příspěvekod Prdovous » 17. červenec 2010, 17:51

Hmm... legendy a pověsti. No, nevím, v dnešní době si nevšímám, že by něco vznikalo, vyjma urban legends kolem nejrůznějších celebrit a osobností. Někdo by řekl, že vznikají ve fantasy a sci-fi, leč když se na to člověk podívá kolem a kolem, obvykle mu z toho vyjdou jen mýty staré pár tisíc let ve zbrusunovém hávu a překrouceným smyslem.
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Mytologie

Příspěvekod Médea » 17. červenec 2010, 18:02

Vždyť je to pořád stejné..lidé vymýšlí povídačky o tom co vidí, o tom co si nedokáží vysvětlit a co jim příjde zajímavé..dřív to byla obří zvířata a bohové, dnes roboti a ufoni..a různí hrdinové ninějších bájí, bývali dřív také jistě celebritami své doby..špetka pravdy a naběračka omáčky..legendy vznikají pořád a to že si jejich vzniku nevšimneš je celkem pochopitelné..legenda roste časem.
Obrázek



"Right and wrong are not what separate us and our enemies. It's our different standpoints, our perspectives that separate us."
—Squall Leonhart
Uživatelský avatar
Médea
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1587
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 20. únor 2010, 13:03

Re: Mytologie

Příspěvekod shekina » 17. červenec 2010, 22:30

Tak najnovšia legenda je El Chupacabra - v preklade niečo ako vyciciavač kôz. Tých rohatých (aby nedošlo k nedorozumeniu). Jedná sa o latinskoamerickú mýtickú bytosť, ktorú už že vraj veľa ľudí videlo, ale dôkazov je žalostne málo. A že legendy nevznikajú :lol:
Už som o nej čítala aj teóriu, že sa jedná o UFO špióna :D
shekina
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 406
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 10:05

PředchozíDalší

Zpět na Dějiny a kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron