Kytára - Ibanez nebo Cort?

Chcete poradit s výběrem hudebního nástroje? Nebo jen o nich pokecat, podělit se se svými zkušenostmi atd.?

Moderátor: Moderátoři

Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Princ_Krasoň » 16. listopad 2010, 20:30

Zdravím, blíží se Vánoce a já a kámoš jsme se rozhodli, že začneme hrát na nějaký nový hudební nástroj (on akustickou kytáru a já elektriku).
Potřeboval bych trochu poradit s výběrem. Podotýkám, že jsem úplný začátečník (když nebudu počítat to, že dokážu zabrnkat ovčáky, čtveráky a zkutit nějaký ten akord :lol: ), tudíž nechci nějaký šílený dělo za půl mega. cena, do který bych se chtěl vejít je těch 6-7 tisíc za kytáru a ještě nějakej ten litřík za kabely, kombo apod. chtěl bych hrát hard rock, grunge, prog., abych si na tom zahrál to, co mám rád, takže v současný době asi hlavně Opeth :D ... co jsem tak koukal, tak mám dva favority - Ibanez GRG 170DX a Cort EVL-K4 ... obě kytary mají stejné hodnocení a stejnou cenu, i některé parametry jsou dost podobné. jen u tý ibanezky, je toho na netu trochu víc, tak jsem zjistil, že se prý častějc rozlaďuje a ještě nějakej problém, na kterej si teď ale nevzpomenu. mimo to se mi asi víc zamlouvá sound toho Cortu ... takže tedy, prosím, poraďte:
1.Před čím by jste mě u mých dvou favoritů varovali, a který z nich by byl pro mě lepší?
2.Je v této cenové kategorii nějaký lepší výrobek?
3.Jak funguje jednozvratné a dvojzvratné tremolo? :D

Jinak omlouvám se za občasné využití spisovné mluvy a nespisovné, jelikož tohle píšu s pauzama už asi 2 hodiny ;-)
Princ_Krasoň
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 88
Registrován: 27. srpen 2010, 10:18

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Ježura » 16. listopad 2010, 20:41

Nejsem žádnej znalec, ale jestli se nepletu - jednozvratný tremolo funguje tak, že pákou struny jenom povolíš, zatímco u dvouzvratnýho je můžeš i napnout - prostě se s tím dá hejbat na obě strany :-P Ohledně výběru ti ale neporadím...
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod sheVcza » 16. listopad 2010, 20:50

V této cenové kategorii bych šel určitě do Cortu. Taktéž teď budu pořizovat a taky jsem váhal mezi Cortem a Ibanez.. Akorát akustiku. :) Kdyžtak mrkni ještě na http://hudebniforum.cz, co tam o těchto kytárkách píší.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Dragunov » 16. listopad 2010, 20:57

Předně bych radil zkusit proletět bazar na netu :-) za tyhle prachy už totiž seženeš samozřejmě zase něco lepšího. Ono na kytaře zase není tolik věcí co by se mohlo podělat. Ale pokud nechceě líp než Cort asi vybrat nemužeš.
Rozdíl mezi Cort a Ibanez je minmální - oni setotiž dělaj ve stejný továrně :D. Hrál jsem na tu Ibanezu má fakt pohodlnej krk. Zase u Ibaznez platiš zaroven i za znacku tudiz ve stejne relaci je IMO Cort lepší volba. Cort má tělo z mahagonu, což je mi sympatické, snímače nějaké levné EMG což je taky zajímavé. Ale nejlíp si je vyzkoušet že jo :D
Jak funguje tremolo? Ježura má pravdu. Ovšem má to jednu nevýhodu - víc se to rozlazuje. Naladíš jednu strunu a rozladí se ti ostatní a u 2zvratu to platí dvojnásob. Vubec stabilita lazeni bejvá pekne na hovno.(u levných kusů) Proto dost lidí ty dvojzvraty blokuje na jednostraný.
Aby tremolo nemelo problémy tak musí být pořádný a pořádnej Floyd stojí to co celá tahle kytara :D
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Princ_Krasoň » 17. listopad 2010, 18:09

Fajn, díky moc všem. jdu do toho cortu, už si jenom vybrat kombo, dráty, efekt a podobný blbosti ... huh, to budou sakra drahý Vánoce :lol:
Princ_Krasoň
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 88
Registrován: 27. srpen 2010, 10:18

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod dronda » 17. listopad 2010, 18:47

Pokud se teprve budeš učit hrát a budeš hrát jenom doma tak bys mohl ušetřit na kombu a efektu kdyby sisi koupil Roland Cube 15x http://kytary.cz/roland-cube-15-x-maly-dabel/HN089787/, který má v sobě 4 efekty . Já ho mám a jsem s ním spokojen, ale zase nehraju tolik.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Haldir » 17. listopad 2010, 20:31

:D zrovna řešim dost podobnej problém, a chystal sem se na něco zeptat, tak toho využiju tady :)
Taky budu úplně začínat s hrou na elektriku a chysám si koupit kytarovej komplet a rozhoduju se mezi a na nic lepšího nejsou prachy a protože se absolutně nevyznám v kvalitách značek, tak mě zajímá jestli se u toho prvního kompletu vyplatí si připlatit ty dva litry, nebo stačí na začátek ten druhej? :) (U toho prvního mi připadá že už jenom to combo je o dost lepší)
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Dragunov » 17. listopad 2010, 20:57

No hodně lidí ti řekne jednu věc. Nekupovat komplety. :D Ikdyž ten od Squieru není asi uplně na zabití. Mam štěstí - na ten Washburn jsem hrál, má ho můj novej spolubydlící :D. No jako krk to má docela tlustej (ale já jsem rozežranej-ale má to tlustší krk než moje basa :D) Drnčí tomu struny na prvních pražcíh - což by mohlo jít seřídit, což jsou tak 300, pokud to nebudeš zkoušet sám. To kombo je zajímavý - tak malou 15W jsem ještě neviděl :D
Aby se ti na kytaru dobře hrálo, musíš ji mít rád. A pokud te bude hned od začátku srát...

Jak říkám, zkuste bazar na kytary.cz - http://hudebnibazar.cz/. Prohledejte Ibanez, Cort,Squier, Epiphone, možná Jackson a B.C. Rich. Kytary levných kategorii tam najdete tunu (dost lidi to vzdá) v pohodovem takřka novem stavu za klidně i polovinu. A za tuhle cenu už se dá něco vykoumat 5K za kytaru 1K za kombo kábl tak za 200 nebo bude u toho :) Pak už jenom ladičku a tradá.

Např Já jsem kupoval basu za 4 a nová stojí přez 8. Tech pár minioderek a hezkej pocit my za 4 talire nestoji. Kombo za 2,5K misto skoro 4K a taky hraje v pohodě. Navic mužete mit štěstí jako já a budete si moct sáhnout na vysněné nástroje a zahrát na pořádné aparatuře :)
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod SUK » 17. listopad 2010, 21:23

Registruj se na hudebniforum, v mistnim trzisti je nejaky RGcko od ibanezu za 6k i s EMG 81 !! Mit prachy, tak to beru hned, bohuzel, prachy nemam :-/ Ma to teda paku coz je vec, kterou nechci (zlatej pseudo-T'o'M a struny skrz telo) ale zaspalkovat se to da vzdycky....

Ty dve kytary, ktery jsi postnul (vubec teda nevim, proc musi bejt ve spojleru ale asi je tu nejaky novy pravidlo, ktery neznam) jsou naprosto neco jinyho, to ze to je komplet je jeden detail (nebrat, radsi nakoupit samostatne), ale hlavne - jedno je strat, druhy superstrat, strat treba neni zase tak moc vhodnej na metlos (ale v zasade poslouzi stejne).
Osobne radim taky ten bazar, kouknout se po onech, uz vypsanejch znackach, chvilku (treba mesic, dva) cekat nez se neco objevi (RSS) a pak ihned koupit. Inzeraty za slusny prachy tam casto zmizej behem par hodin....


a v pripade komba si rikam, jestli vubec ma neco takovyho cenu kupovat... ja sam mam 1W homemade prditko a myslim si, ze kdejaky tohle levny "jakoze 15W" by to prekricelo jak nic... jestli zacinas, klidne bych si ukuchtil neco doma nebo hral pro zacatek nasucho, jestli ti to teda nevadi... ja mam kombo i nejakej SW na PC a presto nejcastejc hraju nasucho... asi jsem mel brat akoustiku
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Haldir » 17. listopad 2010, 21:39

Dragunov:
S tema bazarama nvm, precijenom: záruka, možnost si to dobře rozmyslet osahat poradit se s odborníkama v prodejne... :? Nemam vubec zkusenosti ani ohledne technickejch parametru tech kytar a nechci udelat chybu
A co je špatnýho na kompletech?
Drnčící struny? Tak to radši ne :)

Kámoš začínal na tom kompletu od AXL a rikal ze sice sracka ale pro zacatek staci, zas nechci vyhodit zbytecne velky prachy, kdyz nemam jistotu jestli me to bude bavit (musí! :D )

SUK:
Čekat nvm no, chtěl sem si udělat radost k vánocum :D Kuchtění komb po domácku radši zkoušet nebudu, to by nedopadlo dobře :lol: A hraní na sucho mě irituje :) Pokud to neni pro metal vyloženě nevhodný (i když neumim si představit, jak by mohlo :) ), tak neva. Až se naučim základy, tak si koupim hned něco lepšího v tý cenový hladině 5 - 10 litrů.

Každopádně díky oběma ;)
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod SUK » 17. listopad 2010, 21:42

Tak na nauceni zakladu staci spanelka s centimetrovym dohmatem od souseda....

Pokud planujes, ze se toho po pul roce zbavis, tak bych urcite nevybiral nic moc drahyho a sel bych hlavne do bazaru. A nebo pro zacatek vzal rovnou trosku kvalitnejsi stroj co se nezkrouti pri prvnim riznuti do strun...

Vylozene nevhodny nerikam - metal se da hrat i na akustiku.... ale se stratem co ma singly zrovna nejakej hutnej hi-gain sound neziskas... ale hrat se na to da, ne ze ne...
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Haldir » 17. listopad 2010, 21:59

No nějak si to všechno nechám projít hlavou. Díky ;)
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Ježura » 17. listopad 2010, 22:02

Jo, ze stratu metalovej zvuk vyloudíš dost těžko - vlastní zkušenost :D
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Dragunov » 17. listopad 2010, 22:06

NorsePagan: Tak jestli hodláš jít do obchodu a kytary si osahat (což v Praze v předvánočním čase nebude problém) tak to je dobrej tah. Zároveň ti ale nic nebrání si ty kytary vyzkoušet a pak je slušně řečeno poslat víš kam. A to samé(za míň) či lepší koupit na bazaru. Akorat poradění s odborníkama v prodejně - jsou to prodejci takže bacha na ně! (pokud teda pujdeš do kytar, tak na tamní "odborníky" koluje na bas foru hodně zlejch slov :D)
Co je špatnýho na kompletech? No je to zacílený třeba na otce kterejm dítko řekne "já chci kytaru" načež člověk zvolí nejjednoduší cestu a koupi komplet. No drnčení strun není takovej problém to se dá seštelovat.
Technický parametry? Nevim co tím myslíš v tvé cenové relaci je to jedno - jakykliv tremolo nebude žadná sláva, mechaniky to samý, dřevo taky žádnej výběr...vhodnost na metal je dána snímačema(především) obecně jsou lepší dvojitý(humbucker)
Jenomže to máš jak s novým autem - sotva si ten komplet koupíš, tak ztratí půlku ceny. To se ti právě v bázu nestane...zase to klidně pošleš dál :-)

Neni strat jako strat :D TEd tu je je Fender Strat Mexico za 6 s hambáčem u kobyli :D
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod bigbadbard » 17. listopad 2010, 22:16

Ježura: Vyloudíš, ale potřebuješ k tomu minimálně tři věci - humbucker, šroubovák a pájku. Při troše smůly ještě dláto, rašpli, a tak dále... :D
Dřív jsme chodili po čtyřech, teď chodíme po dvou. Jestli to takhle půjde dál, nebudeme mít po čem chodit.
Uživatelský avatar
bigbadbard
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Lyon
Příspěvky: 210
Registrován: 14. srpen 2010, 22:27

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Haldir » 17. listopad 2010, 22:25

Taky se to tak dá :D No do kytar se chystám, dám si bacha ;) Technický parametry bylo první výraz co mě napada, sem v týhle oblasti ještě totálně nepolíbenej :) Kombinace 1 humbuckeru a 2 singlů bude teda lepší? :) A co Behringer? Taky srajda? :lol:
Tak díky :D
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod SUK » 17. listopad 2010, 22:37

Do kytar? Jestli chces, bydlim kousek odtamtud (asi tak 500 metru), tak muzem jit prozkoumat, co dany obchod nabizi... ne ze bych byl nejaekj odbornik, ale jakysi zaklady o tom vim...
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Pan lesa » 17. listopad 2010, 23:21

cortu se neboj .. za ty penize (ve svoji kategorii) jsou kvalitni jak materialem tak zvukem
Uživatelský avatar
Pan lesa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 360
Registrován: 14. prosinec 2008, 11:21
Aktivní v kapele: Hope For Faith

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod Gotrek » 18. listopad 2010, 13:21

Cort :-) jedině Cort. Já mám M-200 což je v podstatě to samé, akorát univerzálnější ;-) Masivní mahagon se ze začátku dost na rameni pronese, ale je to opravdu to nejkvalitnější co v téhle kategorii můžeš sehnat...
Jedinou výtku dostávají snímače, které jsou často nic moc (což už snažím rok řešit, ale ještě se mi nepodařilo najít cenově dostupné řešení) :-(

OT: Ha teď mě napadlo... narvat do M200 EMG-HZ H4 snímače? když se sázejí do rockových kytar... chm chm :-P
škaredá plešatějící opice

Obrázek

mvlti kvlti humanism

Skrytý obsah
Ganja makes me feel so nice
gives me the balance I need in my life
I said its the herbs, its the brainfood & education
against babylon and their dangerous medication

shes back in me life i cant wait no longer
full year we nah smoke so the I feel stronger
man a ganja soldier, weed song composer
singing song against the feds and police all over
them fly in helicopter, move in bulldozer
mr law enforcer your systems torture
out of babylon we come fi make a departure
take a bus, me take a plane, me take a ganja charter

ZUZANKOOOOO
Uživatelský avatar
Gotrek
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Brnisko -> Líšeň (Hády / Velká Klajdovka)
Příspěvky: 1949
Registrován: 27. březen 2010, 17:02

Re: Kytára - Ibanez nebo Cort?

Příspěvekod SUK » 18. listopad 2010, 16:04

Co takhle RMka?
To by stacilo, ne?
Uživatelský avatar
SUK
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Autobusy SA
Příspěvky: 3182
Registrován: 16. listopad 2008, 21:01
Aktivní v kapelách: Vomited brain , Větry Slečny Petry

Další

Zpět na Hudební nástroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník