Ukažte svůj pedalboard

... aneb diskuze o všemožných efektových krabičkách

Chcete poradit s výběrem hudebního nástroje? Nebo jen o nich pokecat, podělit se se svými zkušenostmi atd.?

Moderátor: Moderátoři

Ukažte svůj pedalboard

Příspěvekod Chicky » 4. srpen 2012, 19:58

Napadlo mě udělat topic o kytarových a basových krabičkách. Jelikož je tu docela dost muzikantů, tak by mě zajímalo, přes jaká kreslítka vlastně hrajete.

U mě je to zatím takhle nějak:

pedal.png


Už mi to ale přestává stačit, takže plánuju nějaký pořádný overdrive, ať to tranzistorové kombo nějak probudím k životu. Taky by se mi líbil phaser, ale ... na ten je čas.

A co vy a vaše krabičky?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Down at the end, round by the corner...
Uživatelský avatar
Chicky
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 179
Registrován: 24. únor 2012, 20:39

Re: Ukažte svůj pedalboard

Příspěvekod Dragunov » 4. srpen 2012, 21:08

To jako na basu? :D :D. Já přemýšlím o nějakém fuzzu, nebo mi dost možná bude stačit EHX Big Muff :-) Nebo bych rád od EHX vyzkoušel LPB-1, jak moc mi to nakouří lampy. Přece jen mi hlava začíná výrazněji kreslit až od hlasitostí více než malých :D.
Navíc by mě bavila představa mít víc krabiček než oba moji kytaristi. Ti jsou čistě bez efektů. Což je jev poměrně nevídaný.

P.S..: Ke kytaře se mi libí klasický Muff a MetalMuff od EHX...obecně, mám rád jejich efekty.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Ukažte svůj pedalboard

Příspěvekod Mess » 4. srpen 2012, 21:13

Tak ja používam Boss GT-8, len už je kus dojebaný exp pedal vždy po dosiahnutí maximalnej hladiny automaticky zapne wah ... :roll:
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Ukažte svůj pedalboard

Příspěvekod Chicky » 4. srpen 2012, 21:26

Dragunov píše:To jako na basu? :D :D.


Ne ne, na kytaru. I když wah občas zapnu i s basou. :lol:

Dragunov píše:P.S..: Ke kytaře se mi libí klasický Muff a MetalMuff od EHX...obecně, mám rád jejich efekty.


Taky se mi líbí, jednou bych si taky pořídila Big Muffa na nějaké Pink Floyďárny.
Down at the end, round by the corner...
Uživatelský avatar
Chicky
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 179
Registrován: 24. únor 2012, 20:39

Re: Ukažte svůj pedalboard

Příspěvekod Arachno » 6. srpen 2012, 1:12

Můžete mi poradit? Nemám s krabičkama žádnou zkušennost, tak se chci zeptat. Je lepší pořídit si multiefekt, nebo právě krabičky? Máte nějakou ověřenou značku, nebo cokoli jiného? Rád bych měl možnost hrát čistý efekty, nějaký echo, pak něco abych mohl efekt hooodně přihoustnout aby byl takovej těžkej a valivej a pak něco aby kytara zněla hodně nabroušeně při vysokém zkreslení. Když bych udělal silný vibrato tak aby pěkně kvílela :-D.

Najde se někdo krabic znalý/á? :-D
Světlo ve tmě svítí, tma jej nepohltí.
Uděláme si tak zdání, že ke štěstí jsme už blíž. Míle šlapeš za poznáním, heavy metal, to je klíč!
Uživatelský avatar
Arachno
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Jičín
Příspěvky: 60
Registrován: 24. září 2008, 21:04

Re: Ukažte svůj pedalboard

Příspěvekod Chicky » 6. srpen 2012, 10:01

U multiefektu možná nějakou tu korunu ušetříš, ale ani zdaleka se ti nemusí všechny efekty obsažené v multiefektu líbit. Já bych volila klasické krabičky. Pokud jde o značky, tak ti tady jistě všichni doporučí klasiky Electro-Harmonix, Boss. Zkus se poohlédnout po Marshallech, pokud chceš echo, tak je to vcelku výhodný kup (zvláště na bazarech).

Hodně se to odvíjí i od finančních možností, ale s EHX nikdy nic nezkazíš (= Metal Muff).
Down at the end, round by the corner...
Uživatelský avatar
Chicky
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 179
Registrován: 24. únor 2012, 20:39

Re: Ukažte svůj pedalboard

Příspěvekod Mess » 6. srpen 2012, 11:07

Záleží koľko peňazí chceš investovať a aký si typ človeka, v dnešnej dobe sa už digitálne síce o hodne zlepšili ale stále je to na akomsi pomedzí kde normálne analógové krabičky znejú lepšie. Ale pokiaľ si časom zaneprázdnený a od prírody lenivý multiefekt sa ti viac oplatí, trebárs ako mne. Nemyslím, že má môj Boss nejaký brutálne skvelý zvuk ale nemusím nič riešiť, z tých 100viek efektov čo tam je používam asi 5 :D:D:D ale netreba mi nič zapájať vláčiť to jak cap, len prídem zapojím a hrám. Pokiaľ by si ale hudbu mysle vážne a chcel sa nahrávať odporúčam ti nejaký efekt s USB výstupom. A videl som len multiefekty ktoré to ponúkali.
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Ukažte svůj pedalboard

Příspěvekod matotu » 6. srpen 2012, 14:32

„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Ukažte svůj pedalboard

Příspěvekod Dragunov » 6. srpen 2012, 15:39

Arachno: Já bych doporučil efekty, jakože krabičky. Multiefekt je dobrá sranda má spoustu výhod, jako jsou bubny, ladička a možnost hrát přez něj pohodlně do sluchátek. Mě dělá ale problémy, že je tam toho moc, dost toho nevyužiješ. Navíc oni ani ty dobrý mutliefekty nejsou moc levný, takové ty obyčejné od digitechu mají taky tu nevýhodu, že si sice nastavíš zvuk jakej chceš, ale přepínat to pak mezi jednotlivejma písničkama, nedej bože během písničky, by mě asi prásklo. Vícepedalové multaky už jsou trošku dražší, tam tohle odpadá.

Já bych Ti doporučil, pokud nevíš co chceš za efekty, pokud bys měl možnost multiefekt si pujčit, vyzkoušet a podle toho třeba i vybrat krabky.
U těch je taky výhoda že se dají pohodlně bez starosti koupit na bazaru. Takovej Boss, Marshall, EHX, MXR už něco vydrží.
Docela dobrý je pro začátek zjistit, co používají muzikanti od kterých se ti líbí zvuk.
Life Is But a Dream.
Uživatelský avatar
Dragunov
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Štarnov(okr. Olomouc :), Pardubice
Příspěvky: 2209
Registrován: 16. červenec 2008, 0:07
Aktivní v kapele: Uterus

Re: Ukažte svůj pedalboard

Příspěvekod Arachno » 14. srpen 2012, 1:14

Problém je, že se mi líbí víc kytarových zvuků z více žánrů, ale zase bych rád měl jednoduchý ovládání když bych hrál někde na živo. Ještě budu muset prozkoumat trh a asi taky zajedu na odpoledne do Prahy do Muzikeru. Tam si ozkoušim pár věcí a snad si vyberu. Daší věc je to, že předpokládám, že se budu nějak hudebně vyvíjet, a to bude ovlivňovat zvuk který chci vymáčknout z aparatury. I přes to díky za rady.

Mimo jiné, jsem dost pedant, takže je možný že si nevyberu a budu dlouho hledat. A to se mi u krabiček nemusí moc finančně vyplatit. No uvidím, jaké budou možnosti.
Světlo ve tmě svítí, tma jej nepohltí.
Uděláme si tak zdání, že ke štěstí jsme už blíž. Míle šlapeš za poznáním, heavy metal, to je klíč!
Uživatelský avatar
Arachno
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Jičín
Příspěvky: 60
Registrován: 24. září 2008, 21:04


Zpět na Hudební nástroje

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron