ATTAX

Hard 'n' Heavy

Máte svoji kapelu nebo hudební projekt? Hrajete v nějaké? Nebo hledáte členy?

Moderátor: Moderátoři

ATTAX

Příspěvekod dronda » 21. červenec 2012, 17:14

Obrázek


Web : www.attax.cz
Facebook : Attax

Sestava:
Jan "Beny" Benetka - kytara, zpěv
Ondřej "Dronda" Valenta - basa, sbory
Josef Hora - bicí, sbory
Libor Karlíček - kytara

Bývalí členové:
Michal "Sjetej" Šamšula - kytara, sbory (2011-2013)

Diskografie:
Demo 2012 - k poslechu na bandzone
Singl 2013 - Ďáblův dar, viz. níže.


Kapela ATTAX vznikla na jaře 2011, kdy Honza a Pepa rozpustili svoji předchozí kapelu a chtěli začít znovu. Jako druhého kytaristu oslovili kamaráda Michala a jako baskytaristu si vyhlédli moji maličkost se slovy : "Sežeň si basu a nauč se hrát, od teď jsi s námi v kapele" :lol: . Kapela se pustila do zkoušení převzatých písní a snažila se i o vytvoření vlastního repertoáru. První koncert proběhl 27. září v našem domovském klubu Music Sklep ve Spáleném Poříčí. V květnu 2012 byla ve studiu SM Records nahrána trojice skladeb pro demo, v červnu proběhl vlastními silami mastering, a 20. července bylo toto demo slavnostně pokřtěno.

4. května 2013 Attax nastoupil do studia v Dolanech u Ondry Fraňka, aby zde vytvořil nahrávku písně Ďáblův dar. Do studia ale nastoupila kapela jen ve složení Honza, Ondra a Pepa. Den po nahrávání Michal Šamšula oznámil odchod z kapely. Již bez Michala pak vznikl vlastními silami klip k výše zmíněné písni.

V pátek 24. května se pak v Přešticích uskutečnilo unikátní vystoupení pouze v tříčlenné sestavě. V té době již začínal s kapelou zkoušet kytarista Libor Karlíček (ex-Archeo), který se osvědčil a stal se řádným členem Attaxu a své první vystoupení odehrál 2. srpna 2013. V říjnu téhož roku kapela vytvořila sérii promo fotografií aktuální sestavy.

V součastnosti ATTAX pokračují ve skládání vlastního materiálu a pilování živého vystupování.

Ďáblův dar


Temno (live)
Naposledy upravil dronda dne 19. červen 2013, 22:29, celkově upraveno 2
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: ATTAX

Příspěvekod Arachno » 25. srpen 2012, 10:42

JEDNOZNAČNĚ všechny palce nahoru! :-) Jen tak dál!
Světlo ve tmě svítí, tma jej nepohltí.
Uděláme si tak zdání, že ke štěstí jsme už blíž. Míle šlapeš za poznáním, heavy metal, to je klíč!
Uživatelský avatar
Arachno
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Jičín
Příspěvky: 60
Registrován: 24. září 2008, 21:04

Re: ATTAX

Příspěvekod dronda » 11. listopad 2012, 19:26

Představujeme naše nové webové stránky www.attax.cz. Autorem grafického návrhu je kolega Cheas ;)
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: ATTAX

Příspěvekod Angaroth » 12. listopad 2012, 18:34

Projel jsem ukázky na bandzone a nezní to rozhodně špatně :palec:
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07

Re: ATTAX

Příspěvekod dronda » 19. červen 2013, 22:26

A je to tady!!!
Dlouho očekávaná nahrávka písničky Ďáblův dar je vpuštěna k uším našich fanoušků! Pěkně poslouchejte, piště komentáře a kritiky a pokud se vám to snad i bude líbit, tak to sdílejte a šiřte dále do světa!

Skladku složil Josef a Beny
nahrána byla ve studiu v Dolanech u Ondry "Čmeláka" Fraňka ve složení Jan Benetka (zpěv, kytary), Ondřej Valenta (basa, sbory) a Josef Hora (bicí, sbory)!


Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: ATTAX

Příspěvekod dronda » 12. květen 2014, 21:23

Náš první rozhovor, o kterém jsem až do jeho zveřejnění neměl vůbec žádné tušení :)

http://hardmusicbase.cz/index.php?stran ... =11216&m=1
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: ATTAX

Příspěvekod Garion » 13. květen 2014, 13:49

Tuhle jste zase hráli v Lampě na Múze (asi únor?) a říkal jsem si, že se na vás zajdu mrknout, ale pak jsem na to zapomněl. Ale slibuju, že hned jak vás zase zmerčím, určitě přijdu. Postoupili jste aspoň do dalšího kola?
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: ATTAX

Příspěvekod dronda » 13. květen 2014, 13:54

To kdybych věděl tak bych se ti připomněl :lol:

Postoupili? Kdepak, přes diváky šla kapela která hrála svůj 3 koncert, tak to alespoň o sobě říkali, a přes porotu šli Avidity for, kteří z 20 minutového setu 10 minut opravovali samply :roll:

My jsme tam šli s tím, že si zase jednou zahrajeme v Plzni, takže jsme ani v nic nedoufali. Teda kromě lepší divácké účasti.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: ATTAX

Příspěvekod dronda » 30. červen 2014, 20:25

Pro plzeňsko-rokycanské uskupení - 19.7 budeme otevírat Březina fest II., tak kdyby mě náhodou někdo chtěl vidět v akci :lol:
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: ATTAX

Příspěvekod dronda » 30. říjen 2014, 14:13

Tuto sobotu 1.11 zahrajeme v Plzni, v klubu Parlament (Kollárova 2). Tak kdyby se náhodou chtěl někdo přijít podívat ...

FB Událost
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: ATTAX

Příspěvekod Garion » 4. listopad 2014, 15:31

Tak jsem si byl konečně tohle seskupení poslechnout :-) Bál jsem se, že průměrný věk návštěvníků bude 16 a já tam nezapadnu, ale naštěstí se ukázalo, že koncert přilákal nejenom týnejdžry. A možná bylo i víc návštěvníků než muzikantů :-)

K vaší kapele: Mco jsem nevěděl, co od vás čekat, na bandzone jsem si vás pustil párkrát před rokem a to už jsem zase zapomněl. Styl bych se asi neodvažoval nějak pojmenovat, ale než do metalu, tak spíš mi přišly dominantnější hardrockový prvky. Ale to je celkem jedno. Hlavně, že vám to šlapalo jako celek. Líbilo se mi, že jste z toho nedělali nějaký pozérský divadlo a kiksy byly braný s humorem a nijak jste se z toho nestresovali. Víc se mi hudebně líbila první půlka vašeho setu. První dvě věci jsem si celkem užíval, pak bych řekl, že to šlo trošku s kvalitou dolů, ale je možný, že to bylo tím, že jste tam občas kiksli. Celkově dobrý, ale sami víte, že to může bejt lepší, tak ti mazat med kolem huby nebudu :-)

Tvoje hra na basu: hraješ o dost líp než já. Já se musel vrátit na začátek, skoro všechno jsem zapomněl. První song, cos mydlil prstama, byl výborně zahranej. S tím trsátkem mi to už tolik nesedělo, já bych to asi hrál trochu jinak. To je ale asi na delší debatu a polemiku, jak to hrát. Jinak levá ruka naprosto v pohodě, i malíčkem to dobře zvládáš. Basu jsi měl dobře nazvučenou, řekl bych, že nejlíp z celýho večera. Aspoň teda mě to takhle sedí. Spíš hutnější zvuk, ale pořád čitelný i přes obě kytary a bicí. Ale o to víc bylo slyšet, když jsi asi neplánovaně vynechal :-) Celkově dojem dobrej, možná trojka nebo dva mínus :-D
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: ATTAX

Příspěvekod dronda » 4. listopad 2014, 16:23

Díky za zpětnou vazbu!

Garion píše:Líbilo se mi, že jste z toho nedělali nějaký pozérský divadlo a kiksy byly braný s humorem a nijak jste se z toho nestresovali.

No, já bych si ty kiksy raději odpustil. Musím se přiznat, že se nám to nestalo prvně :-(

Garion píše:Víc se mi hudebně líbila první půlka vašeho setu. První dvě věci jsem si celkem užíval, pak bych řekl, že to šlo trošku s kvalitou dolů, ale je možný, že to bylo tím, že jste tam občas kiksli. Celkově dobrý, ale sami víte, že to může bejt lepší, tak ti mazat med kolem huby nebudu :-)

Lepší to může být vždy a já jsem si vědom toho, že s naší tvorbou nikam díru neuděláme. Ale když teď přemýšlím na playlistem, tak lepší by měla být druhá půlka :D

Garion píše:Tvoje hra na basu: hraješ o dost líp než já. Já se musel vrátit na začátek, skoro všechno jsem zapomněl. První song, cos mydlil prstama, byl výborně zahranej. S tím trsátkem mi to už tolik nesedělo, já bych to asi hrál trochu jinak. To je ale asi na delší debatu a polemiku, jak to hrát. Jinak levá ruka naprosto v pohodě, i malíčkem to dobře zvládáš.

Díky, já jsem to ze začátku hrál všechno prstama, ale ty rychlejší věci jsem totálně nestíhal, tak jsem přešel k trsátku. Teď bych měl být schopen téměř vše zahrát jak prstama tak trsátkem. Ale to trsátko tomu dává důraz, i když to pak může vypadat nudně.

Jinak k tomu co tam hraju, taky s tím nejsem spokojený, ale težko se mi vymýšlí něco jiného. Ty songy nahrané nemáme a na zkouškách, když tam zkusím něco jiného a ptám se ostatních na názor, to funguje stylem "hraj si tam co chceš", "já basu neposlouchal". Já prostě nedokážu vymýšlet a hrát věci takhle zfleku. Potřeboval bych si k tomu sednout, postupně naposlouchat a zkoušet co by tam sedlo.

Garion píše:Basu jsi měl dobře nazvučenou, řekl bych, že nejlíp z celýho večera. Aspoň teda mě to takhle sedí. Spíš hutnější zvuk, ale pořád čitelný i přes obě kytary a bicí.

Marshall !!! a Gain doprava :headbang:

Garion píše:Ale o to víc bylo slyšet, když jsi asi neplánovaně vynechal :-)

Párkrát jsem tam opravdu lehce ujel, asi 2x jsem šáhl mimo :oops: . Ale těch umyslných mezer tam je taky dost! :D
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: ATTAX

Příspěvekod Garion » 4. listopad 2014, 16:56

Máršl je prostě Máršl. Musim říct, že jsi mě dost nahlodal a teď nevím, jestli dát za kombo devět (ten TC BG 250/112) nebo si připlatit... Ale co, zatím je na co hrát a prioritou je spravit basu aby nechrchlala. Přeci jen má už svý roky a je asi starší než ty. A taky zatím to chvíli vypadá na hraní si sami pro sebe, bo není tu zatím nic, s čím bychom se mohli prsit. A asi jen tak v dohledný době nebude, že bych najednou potřeboval nějakej epesní aparát... Ale to už jsem tady asi dost OT (i když, srovnám-li to s jinými tématy, tak zas tak OT nejsem :-) )
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: ATTAX

Příspěvekod dronda » 12. únor 2016, 15:57

Už to bude pět let od založení toho našeho cirkusu, takže připravujeme takovou menší narozeninovou akci, všichni jste srdečně zváni!

Obrázek

FB Událost
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: ATTAX

Příspěvekod dronda » 29. listopad 2016, 13:47

Původně jsme plánovali udělat z výročního koncertu nějaké video, ale z důvodu (ne)kvality obrazu jsme se nakonec uchýlili pouze k audiostopě dobrovázené fotografiemi (z dílny Oskara)

ATTAX - Temno (live)
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria


Zpět na Vaše kapely a hudební projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron