Fantomdernacht

hororový heavy metal

Máte svoji kapelu nebo hudební projekt? Hrajete v nějaké? Nebo hledáte členy?

Moderátor: Moderátoři

Fantomdernacht

Příspěvekod Nokturrnus » 14. červenec 2012, 14:25

Toto je môj súčasný hudobný projekt. Momentálne je zostava nasledujúca:
Nokturrnus (ja) - spev, gitara, programming basy a bicích (reálnu basu ani bicie totiž nevlastním)

Projekt vznikol na konci minulého roku, ale piesne, ktoré tam hrám, som začal písať už dávnejšie. Zatiaľ mám na konte len jedno demo (kde sú všetky piesne v inštrumentálnej podobe) a singel Tajomstvo v hlbinách mora, z pripravovaného albumu (ktorý síce už má svoj názov, ale kým nebude hotový, tak ho neprezradím). Tak ako v iných svojich projektoch, aj tu robím všetko sám, u seba doma.

Názov som (ako je zjavné) prevzal z filmu Nosferatu - Phantom der Nacht, hoci samotný film som nevidel (videl som ale pôvodného Nosferatu).

Na bandzone (link je pod mojim nickom vpravo) sú len piesne z "dema", singel je na bandcamp. Spev pre túto pieseň chcem ešte prerobiť.
http://fantomdernacht.bandcamp.com/trac ... -ch-mora-2

Vzormi pre Fantomdernacht (skrátene FdN) sú skupiny Mercyful Fate, Misfits (s Danzigom), Joy Division, Tank (prvé albumy). Hudbu aj texty píšem sám, pričom texty sú o hororoch (väčšinou inšpirované hororovou literatúrou).
Uživatelský avatar
Nokturrnus
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 14
Registrován: 14. červenec 2012, 13:39

Re: Fantomdernacht

Příspěvekod Nokturrnus » 21. srpen 2012, 8:59

Dnes vyšiel debutový album Záhrobie.

http://fantomdernacht.bandcamp.com/album/z-hrobie

Je na ňom desať skladieb (jedna z nich je skrytý bonus).
Skrytý obsah
Fatima
Tajomstvo v hlbinách mora
Záhrobie
Kocúr z pekla
Posadnutosť
Konkláve
Návrat do Transylvánie
Čierny pes
Krysy
Fantóm noci (bonus)


Album je možné si vypočuť na bandcamp zadarmo (všetky piesne okrem Fantóm noci), prípadne aj zakúpiť buď ako celý album, prípadne sa normálne piesne (všetky okrem Fatimy a Fantóma noci) dajú zakúpiť aj individuálne.
Uživatelský avatar
Nokturrnus
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 14
Registrován: 14. červenec 2012, 13:39

Re: Fantomdernacht

Příspěvekod Garion » 21. srpen 2012, 15:02

Tak nevím... Palec nahoru za snahu v každém případě. Ani muzika není úplně špatná, ten vliv MF či Kinga Diamonda (myšleno po hudební stránce, nikoliv zpěvu) tam slyšet je. Ale ta samotná interpretace se mi už moc nelíbila. A vůbec se mi nelíbil zpěv. Zvyknul jsem si snad až u předposlední skladby. Ano, je originální, ale prostě se mi do toho nelíbí. Nejhorší to bylo v Návratu do TRansylvánie, to jsem nevydržel a musel jí přeskočit. No, ještě si to poslechnuu doma na sluchátkách (anebo možná, že už taky ne :lol:) a třeba mě něco zaujme :)

Každopádně se nedej mou kritikou odradit a tvoř dál. Určitě jsou lidé, kterým svou tvorbou uděláš radost.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Fantomdernacht

Příspěvekod Algis » 21. srpen 2012, 15:33

Snáď nemyslíš vážne Garion, to čo si napísal... To si napísal z ľútosti nad týmto umelým nepodarkom. A to asi len preto, že tu sám autor píše a vie na to reagovať, aby sa náhodou neurazil alebo čo?

Trošku súdnosti, kým si nenajdeš speváka, alebo lepšie povedané celú zostavu, tak radšej zabaľ tento bedroom projekt skôr ako si narobíš hanbu.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Fantomdernacht

Příspěvekod Garion » 21. srpen 2012, 16:14

Víš, Dathe, já jsem taky kdysi začínal a tvořil si nahrávky na dvojkazeťáku, kdy jsem jednou natlouk bicí na kýbl a poklice a pak to pouštěl a nahrával si do toho kytaru a zpěv. Taky to stálo za hovno, ale já na to byl hrdej i když jsem to věděl, že s tím nikde moc neprorazím a byl jsem rád, když mi kámoši řekli, že je to dobrý a makal jsem dál. A za pár let jsem seděl ve studiu a nahrával desky třeba se Znouzectností či stál na pódiu současně s Vlastou Redlem, Fleretem a Semtexem. A možná, že kdyby mi tenkrát někdo řekl "ty vole, vyser se na to, to se nedá nazývat muzikou", tak by měl sice pravdu, ale já bych třeba hodil kytaru do kouta a šel se věnovat radši něčemu jinýmu, co by mi sice šlo, ale neměl bych ztoho takovou radost.

Takže já mu fandím (jako každýmu, kdo jen nepindá a vezme nástroj a jde si to zkusit). A nelžu mu, jen jsem si na tý jeho hudbě našel to, co nebylo vyloženě špatný a tak jsem to taky napsal. Poslouchám různý kapely, který experimentujou se vším možným a třeba italskej Nazgûl má podobnej zpěv a ten mi v tý jejich hudbě nevadí. U FdN se mi fakt celkem líbily na první poslech některý skladby, myšleno kompozice, postupy a celkem slušný bicí. Nelíbila se mi interpretace, tedy to, jak je to zahraný, hlavně tedy kytara a pak zpěv. Ano, máš pravdu, že z celkovýho hlediska se to moc poslouchat nedá, tedy pokud na to koukáš okem zkušeného muzikanta a posluchače, kterej měl možnost slyšet snad už všechno. Pokud k tomu přijde málo sběhlý posluchač, kterej toho moc nezná, tak se mu to třeba bude líbit. Je to jen otázka šířky obzorů, které u tebe jsou abnormálně široké, kdežto třeba u Nokturna jsou ty obzory menší a u jeho posluchačů třeba ještě menší a tak budou hodnotit tvorbu FdN kladně.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Fantomdernacht

Příspěvekod Nokturrnus » 21. srpen 2012, 16:25

Díky za reakcie. Baliť nič nemienim (zato, že niekto neznie podľa niekoho iného predstáv, nemá ten druhý právo mu povedať, aby prestal. Sú aj horšie veci), len najbližšiu dobu tu nebudú z mojej strany žiadne novinky. Venovať sa teraz budem len písaniu nových piesní (jednu mám hotovú, teda hudbu), aj to musím dúfať, že prekonám svoju lenivosť.
Uživatelský avatar
Nokturrnus
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 14
Registrován: 14. červenec 2012, 13:39


Zpět na Vaše kapely a hudební projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků