Vyzj

Atmosférický folk metal z Valašska

Máte svoji kapelu nebo hudební projekt? Hrajete v nějaké? Nebo hledáte členy?

Moderátor: Moderátoři

Vyzj

Příspěvekod sheVcza » 12. leden 2011, 18:33

Obrázek
Obrázek

Pohan­ská duša, vys­tupu­jící pod jménem Vyzj, pocházá z hor­natéj kra­jiny plné leg­end, pověstí a tajem­ných míst z dob našich dávných slo­van­ských předkú. Pocházá z kra­jiny, gde zrajú modré plody a do dnešního dňa žije nespočet všeli­jakých bytostí. V lesoch tan­cujú divožénky, po horách sa procházajú čer­nokněžníci, na kop­coch sa chy­chotajú slibky, v každém potoku žije has­tr­man, po veče­roch po městě číhajú klekánice a po lúkách bliko­tajú světla světlonochú.


Vyzj je sólově instru­men­tální pro­jekt z Valašska, založený na počátku roka 2011, avšak něko­lik skladeb bylo složeno už v prúběhu roka 2010. První skladba, která spatřila světlo světa, nésla název Temná Noci. Jed­nalo sa o skladbu, která inter­pre­tuje krásu a tajem­nost nocí. Jednodu­cho a atmos­féricky. Něko­lik dalších skladeb bylo v tu dobu rozpra­co­v­aných, avšak né hotových. Zobrazit celú biografiju »

Příchod Zeleného, demo 2013


Obrázek
Tracklist
1. Temná Noci
2. Jeho Pří­chod
3. Žalozpěv
4. Dubová tvář
5. Súmrak

Celé demo lze stáhnout na stránkách Vyzj.cz nebo poslechnout na Soundcloudu (případně na Bandzonu).


Odkazy:

Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Vyzj

Příspěvekod sheVcza » 20. listopad 2011, 17:51

(topic byl pročištěn)

Po delší odmlce se Vyzj zase trochu pohl. Tento týden jsem dokončil poslední úpravy na demu a od zítřka probíhá konečně nahrávání ! Pokud půjde vše podle plánu, bude demo hotové kolem zimního slunovratu - stáhnout bude možné na nových stránkách http://www.vyzj.cz (zatím ve výstavbě). Očekávat můžete jak temnou doomovou atmosféru, kterou načala Temná Noci, tak pozitivní prvky z Valašského folklóru, epické pasáže, melancholické chvíle a konečně taky folkové prvky, jako akustická kytara, píšťaly, brumle, tamburína, aj. Demo ponese název "Příchod Zeleného" a tématicky bude zaměřené na symboliku, kterou můžete vidět na přebalu níže, tj. Zelený muž. Prastarý pohanský symbol, duch přírody, jež přežil i fanatickou christianizaci Evropy a do dnes na nás hledí z monumentů a architektury. Za jeho kresbu vděčím své nejmilejší. :) Jedná se o podobu obličeje, umístěhého na vizovském náměstí.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Vyzj

Příspěvekod Dag » 20. listopad 2011, 19:30

Už se těším :) Tvoje tvorba zatím vypadá velmi dobře :)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Vyzj

Příspěvekod sheVcza » 26. prosinec 2011, 21:14

Tak demo bude nakonec hotové o něco později, jelikož momentálně moc nestíhám (snažím se co nejdříve dodělat nový vzhled OM). Cca půlku věcí mám nahraných, hádám, že vše bude hotové někdy v lednu, nejpozději v únoru 2012.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Vyzj

Příspěvekod AmobiA » 26. prosinec 2011, 22:36

Povedené, líbí se mi to.
AmobiA
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 135
Registrován: 29. září 2011, 19:20

Re: Vyzj

Příspěvekod Job » 18. březen 2012, 12:22

Ty brďo, si slavný, už frčíš i v Maďarsku :)

Dneska u mě na Facebooku, skupina Folk Metal Hungary:

Folk Metal Hungary prostřednictvím uživatele "PAGAN,FOLK,DOOM.SYMPHONIC METAL SLOVAKIA FANS"
Atmoszferikus folk metal zenekar egy kelet-morva térségből, az úgynevezett Morva-Oláhországból. / Atmospheric folk metal band from an Eastern Moravian region, called Moravian Wallachia.
Zobrazit překlad

Vyzj - Temná Noci
www.youtube.com
First demo track of Vyzj, atmospheric folk metal from Moravian Wallachia. Track can be downloaded in full quality at official website, http://vyzj.metallum.c/ ...
Už se mi to nelíbí · · Sdílet · 3 · Před 24 minutami ·
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Vyzj

Příspěvekod sheVcza » 31. březen 2012, 15:42

Jsem si toho příspěvku všiml až teď.. Pěkné. :) Sílu internetu, youtube a FB nelze podceňovat. Ozývali se mi už i fanoušci z Chile, Austrálie, Finska a na last.fm jsem zahlédl posluchače i z Běloruska a nějakých dalších zemí. Už aby toho materiálu bylo víc... :-)

Když už tady píšu, tak by nebylo od věci podat nějaké info o demu... Stále to nemám hotové, nicméně elektrické prvky (el.kytary, basa, klávesy, samply) jsou hotové, zbývá tedy už jen dohrát akustické části (ak. kytara, píšťaly, brumle, tamburína) a možná budou i vokály. Pevný termín psát radši nebudu, protože to nedokážu odhadnout.

Mám už i hotové nové logo a společně s ythrenem přepracováváme přebal do lepší podoby - vše zveřejním později.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Vyzj

Příspěvekod Abbath » 31. březen 2012, 16:40

Opravdu moc dobrá hudba, klobouk dolů ;)
Uživatelský avatar
Abbath
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Pečky
Příspěvky: 129
Registrován: 9. září 2010, 17:04

Re: Vyzj

Příspěvekod LukArcher » 1. duben 2012, 1:55

Sheve velká poklona, zní to více než profesionálně a celkově je to velmi zajímavě pojaté. Sem zvědav jak bude znít celé demo.
Obrázek
Uživatelský avatar
LukArcher
Metallum Manažer
Metallum Manažer
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Amsterdam, NL
Příspěvky: 573
Registrován: 24. leden 2008, 21:45

Re: Vyzj

Příspěvekod Jincek » 7. květen 2012, 20:52

Už se těším jak malé děcko !! :D Temná noci a Píseň havranů poslouchám furt dokola tak už se těším na změnu :D Fakt moc pěkné :hi:
Uživatelský avatar
Jincek
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 311
Registrován: 24. leden 2012, 18:40

Re: Vyzj

Příspěvekod Abbath » 2. srpen 2012, 21:19

Jak to vidíš s tou deskou? Hudba je to výborná, a dvě písničky mi prostě nestáčí. :) ;)
Uživatelský avatar
Abbath
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Pečky
Příspěvky: 129
Registrován: 9. září 2010, 17:04

Re: Vyzj

Příspěvekod Jincek » 21. srpen 2012, 13:49

Přidávám se k dotazu Abbatha .... :)
Uživatelský avatar
Jincek
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 311
Registrován: 24. leden 2012, 18:40

Re: Vyzj

Příspěvekod Dag » 3. říjen 2012, 18:25

Ahoj šéfe, dneska sem pustil Temná noci pár kámošům a kámoškám, a byli nadšení, jak je to dobré. Chtělo by to album ;) :palec:
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Vyzj

Příspěvekod sheVcza » 3. říjen 2012, 19:31

Hehe, díky. :)) Co se týká dema, je vše nahráno a víceméně zmástrováno, jen ještě bojuju s masterignem bicích. A jelikož je čas nedostupná svině, tak se tomu nemůžu věnovat tak moc, jak bych chtěl. Každopádně nejsem od dokončení daleko. Jinak mám nové logo a přebal dema byl taky přepracován, zveřejňovat to budu ale až vše najednou, včetně webovek.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Vyzj

Příspěvekod sir » 4. říjen 2012, 19:10

Moc pěkný. Chtěl bych se zeptat, jak si to nahrával? Mám doma taky připravenejch pár věcí (takový dalo by se říct intra k našim věcem) a pochybuju, že bych si to šel nahrát někam do studia :).
Uživatelský avatar
sir
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 246
Registrován: 1. říjen 2012, 14:19

Re: Vyzj

Příspěvekod sheVcza » 4. říjen 2012, 19:21

Díky. :)
Tak základ je studiová zvukovka (já používám ověřenou značku Lexicon), nahrávací software (Cubase, Reaper, Audition apod.) + pár šikovných VSTi, studiové monitory (alespoň sluchátka) a samozřejmě PC, který ti tohle utáhne. Můžeš nahrávat přímo přes zvukovku a její instrumentální vstup (kytara -> pedál -> zvukovka -> pc), nebo přes aparaturu s mikrofonem (nemusíš pak tento jev simulovat softwarově).
Tady ty dvě nahrávky, co zde jsou, nejsou ale v nijak oslnivé kvalitě - současné demo, které dokončuju, je na tom mnohem lépe, i když stále to není úplně ono. Je to ale z domácích podmínek, takže to člověk musí brát tak. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Vyzj

Příspěvekod sir » 4. říjen 2012, 19:35

Super, díky. Software si poznamenávám. Cubase a zvukovku má kámoš, takže dva požadavky si rovnou škrtám :). Akorát teda sehnat něco lepšího na klávesy a hlavně čas.
Uživatelský avatar
sir
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 246
Registrován: 1. říjen 2012, 14:19

Re: Vyzj

Příspěvekod sheVcza » 14. leden 2013, 21:58

Tak, trvalo to sice TROCHU déle, ale konečně jsem tu desku dokončil. :) Moje představy byly sice trošku jiné, nicméně jsem s tím docela spokojen. Důvod proč nejsem spokojen naplno je ten, že jsem to zkrátka z nedostatku času nahrával dlouho a stále tam nacházel něco, co by se dalo udělat lépe nebo jinak. Bylo ale načase to uzavřít a jít dále, dát prostor další inspiraci. Byly v plánu také vokály, nicméně nakonec to zůstalo tak, jak bylo zpočátku plánováno a to instrumentálně. Není však vyloučeno, že se v budoucnu některá skladba nepoužije a nepřipojí se do ní vokály. Veškeré informace jsou v úvodním příspěvku, celé demo lze stáhnout na nově spuštěných stránkách http://www.vyzj.cz, poslechnout je pak možno buďo na Soundcloudu (momentálně tam mají nějaké výpadky) nebo Bandzonu.

Také děkuji své přítelkyni za krásnou kresbu Zeleného Muže na přebal a ythrenovi za jeho konečné zpracování a za pomoc s tvorbou loga.

Budu rád za každou reakci, ať už pozitivní či negativní. :-)

Příchod Zeleného, demo 2013


Obrázek
Tracklist
1. Temná Noci
2. Jeho Pří­chod
3. Žalozpěv
4. Dubová tvář
5. Súmrak

Celé demo lze stáhnout na stránkách Vyzj.cz nebo poslechnout na Soundcloudu (případně na Bandzonu).
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Vyzj

Příspěvekod LinDan » 14. leden 2013, 22:13

Zní to hodně poslouchatelně a i celkem heavy. :) Zvuk je taky velice dobrý, čekal jsem "garážovku". :D Opravdu dobrá práce. :hi:
LinDan
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Šumperk
Příspěvky: 559
Registrován: 4. červen 2009, 19:44

Re: Vyzj

Příspěvekod sheVcza » 14. leden 2013, 22:18

No zvuk není nejlepší, ale na to, že jsem se s tím mordoval doma, tak jsem s ním jakš takš spokojený. :-) Jinak ale díky!
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Další

Zpět na Vaše kapely a hudební projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron