Vyzj

Atmosférický folk metal z Valašska

Máte svoji kapelu nebo hudební projekt? Hrajete v nějaké? Nebo hledáte členy?

Moderátor: Moderátoři

Re: Vyzj

Příspěvekod dronda » 14. leden 2013, 22:33

Zvuk je naprosto super, vůbec bych neřekl, že je to nahrávané doma :palec: . Když to porovnám s naším demem, které se nahrávalo ve studiu, tak je to minimálně 10x lepší.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Vyzj

Příspěvekod macka » 14. leden 2013, 22:43

Na to, že jsi nepotřeboval tolik let, jako pán(i) z Wintersun, tak se mi to líbí mnohem víc :)... Fakt skvělá práce, klobouk dolů... :palec:
Naposledy upravil macka dne 14. leden 2013, 22:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
macka
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Pozlovice
Příspěvky: 778
Registrován: 23. srpen 2009, 14:32

Re: Vyzj

Příspěvekod Kezir » 14. leden 2013, 22:44

Tak jsem si to s dovolením pujčil a vyslechl :) A dobré to máš, zvuk na domácí mix hodně dobrý ..... jen jak jsem se tak zaposlouchal a představoval si tam nějaký vokál, tak jsem si pak říkal, že to bez něho je možná lepší :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Vyzj

Příspěvekod Cheas » 14. leden 2013, 22:52

A já bych tam naopak nějaký hodil, avšak i takto se mi to moc líbí. Dobrá práce jak pes ! :palec: Taková příjemná, moravská hudba. Na večery ideální. Díky ;)

Já na Steamu...
Uživatelský avatar
Cheas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Znojmo
Příspěvky: 1724
Registrován: 2. prosinec 2011, 20:57

Re: Vyzj

Příspěvekod Ježura » 14. leden 2013, 23:59

Jednou jsem si to pustil a fakt to není špatný. Co mi ale docela vadí, to je trošku ubíjející opakování jednoho motivu v prvních dvou skladbách. Hlavně kvůli tomu mi Žalozpěv a Dubová tvář přijdou jako to nejlepší z dema (což ale neznamená, že by nebyly povedený samy o sobě). A ještě jedna věc - spoustě pasáží by ohromně prospěly nápaditější bicí, ale hádám, že to ti asi neříkám nic novýho (počítám správně, že jsou ty bicí tebou programovaný, přičemž v tom nejsi nějakej extra přeborník?) :) Vzato kolem a kolem určitě palec nahoru, jeden z nejlepších českejch (ne že mě někdo chytí za slovo, dobře víte, jak to myslím 8-) ) demáčů, co jsem slyšel :palec:
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Vyzj

Příspěvekod Dag » 15. leden 2013, 15:40

Těšil sem se a stálo to za to. Na domácí podmínky velmi slušně udělané, a myslím, že je dobře, že tam není zpěv. Ta atmoška je tam víc slyšet :) :palec:
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Vyzj

Příspěvekod Ellrohir » 15. leden 2013, 16:46

super, moc hezký :)

akorát mě trochu překvapil ten náhlý předěl do klasické hudby (notoricky známá melodie, ale neumím ji teď pojmenovat) v poslední třetině "Dubové Tváře"...to mi do "valašské folkové atmosféry" trochu nesedí...leda bys řekl, že hlavní hrdina zadumán při toulkách v lese náhle spadl oknem do tanečního sálu, kde má zrovna klasicistní šlechta ples :D
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Vyzj

Příspěvekod Kezir » 15. leden 2013, 17:21

JJ taky jsem si toho všiml, připomínalo mi to znělku z "Hry bez Hranic" ....
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Vyzj

Příspěvekod sheVcza » 15. leden 2013, 17:22

Jsem docela překvapen, že se většině zdá ten zvuk OK. :-) Za což jsem ale jen rád! Tak či tak, s další deskou jdu někam do studia, protože za ty nervy mi to prostě nestojí. :-D Co se týká bicích, Ježuro, tak ano, jsou programované. :-) Ono dneska bych to udělal celé jinak, jak bicí, tak určité části, ty skladby jsou dva roky staré (některé 3). Už jsem to ale chtěl uzavřít a soustředit se na další tvorbu. Jak jsem ale zmiňoval, něco z dema určitě ještě použiju s přidáním vokálů.

Ellrohire: Je to Jaro od Vivaldiho, což je opravdu notoricky známá skladba. Setkal jsem se i s poněkud ortodoxnějším názorem (aneb jak jsem si mohl dovolit ukrást melodii od tohoto mistra!!!), nicméně použil jsem ji ne náhodně, ale proto, protože zakončuje příběh, který ta skladba vypráví. Tematicky i hudebně mi tam dokonale zapadla. Je to důležitá součást celku, příběhu a symboliky celého dema. :-)

Jinak všem ostatním také díky za reakce! Kdo by chtěl sledovat novinky na Facebooku, tak zde je nově založená stránka: http://www.facebook.com/VyzjWallachia
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Vyzj

Příspěvekod Prdovous » 17. leden 2013, 23:17

Vau, tohle se mi fakt líbí :) Zvuk je podle mě na demo hodně kvalitní a můžu říct, že mě to zatím docela baví. Některý motivy se možná opakují sem tam dlouho, ale hlavně Dubová tvář a Žalozpěv jsou skvělý, hlavně díky akustickým nástrojům. Tohle si určitě seženu k častějšímu prohnání uší - je prostě poznat, když se věci dělají kvalitně a s úmyslem ze sebe dostat to nejlepší :) Tleskám.
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Vyzj

Příspěvekod sheVcza » 18. leden 2013, 8:06

Díky! :-) Zrovna sem hodím první recenzi dema, kdo by si chtěl počíst: http://www.metalsvet.cz/reviews/r-vyzj- ... eleneho-cd.
Také jsem přepracoval youtube profil a je tam už možné poslechnout taktéž celé cd: http://www.youtube.com/user/VyzjWallachia
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Vyzj

Příspěvekod Jincek » 18. leden 2013, 16:21

Taky se musím přidat k pochvalám ! Myslel jsem teda , že už jsi to zabalil , takže mě to o to víc potěšilo ;-) Zvuk mi přijde na domácí podmínky parádní....
A pokud můžu taky radit , nechal bych to bez vokálů . Jak už tu někde psal Dag , dává to tomu tu správnou atmosféru.
V recenzi nesouhlasím s názorem ,že by se tvoje hudba hodila k šermířským vystoupením . To si fakt nedovedu představit .
Každopádně kloubouk dolů ! :hi:
Uživatelský avatar
Jincek
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 311
Registrován: 24. leden 2012, 18:40

Re: Vyzj

Příspěvekod Hooya » 18. leden 2013, 17:13

Na to, že to je demo a dělal sis to celé sám, dobrá práce. Osobně bych si tam vokály představit dokázal (asi podobného typu jako mají Primordial :), možná v kombinaci s nějakým hrubším). Ono udělat atmosférické - čistě instrumentální album a nenudit, to je po čertech těžší než si "vypomoct" vokály. A mě toto demo chvílemi nudilo, i když určitě ne nějak závratně. :) Navíc věřím, že bys měl v rukávu schované zajímavé texty (a především, kdybys pěl "po našém", mělo by to ještě větší kouzlo). A též souhlasím s Ježurovou připomínkou ohledně bicích, které by se daly udělat zajímavěji, ale ani tohle nějak zvlášť nevadí. Takže asi tak. Budu nadále sledovat. ;)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Vyzj představuje nové demo!

Příspěvekod Metallum [Bot] » 19. leden 2013, 18:09

Vyzj představuje nové demo!
Nový článek na portálu:
http://www.metallum.cz/?p=5436
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Předchozí

Zpět na Vaše kapely a hudební projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron