Metalgate Czech Death Fest 2018 - 14.6.2018

Hail Spirit Noir, Master's Hammer, Rotting Christ, Samael, The Great Old Ones

Moderátor: Moderátoři

[2018-06-14] Metalgate Czech Death Fest 2018

Příspěvekod Osimchin » 4. duben 2018, 12:09

Obrázek

Kdy
14.6.2018 - 16.6.2018

Kde
Kemp Brodský - Zábrodí, Červený Kostelec

WEB
http://www.czechdeathfest.cz/cz/

FACEBOOK
https://www.facebook.com/events/1864439 ... _tab=about

VSTUPENKY
od 700 Kč na Metalgate e-shopu

Kapely











































Uživatelský avatar
Osimchin
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 546
Registrován: 15. srpen 2014, 1:58

Re: [2018-06-14] Metalgate Czech Death Fest 2018

Příspěvekod vosa » 29. květen 2018, 9:33

CDFest2018.jpg
tak máme program :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

Re: [2018-06-14] Metalgate Czech Death Fest 2018

Příspěvekod Stick » 29. květen 2018, 18:29

No bylo na čase :-)
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: [2018-06-14] Metalgate Czech Death Fest 2018

Příspěvekod Rodaxx » 18. červen 2018, 21:44

Rozjela se nám festivalová sezona a první navštívenou akcí pro mě byl MGCDF. Byla to premiéra nejen letošní, ale vůbec celkově.Tento menší festival jsem letos zvolil jednak pro kurevsky kvalitní lineup a taky jako náhradu za MOR, který poprvé po dvanácti letech vynechávám.
Různé ohlasy o něm mluvily jako o ,,pohodovém,rodinném, klidném fesťáku v krásném prostředí bez front a přeplněného areálu,,.Je fakt, že všechno se hned po příjezdu a pak po celou dobu potvrdilo.Nenašel jsem jedinej závažnější problém (snad jen fronty po ránu na WC a sprchy), ale to je při počtu sedmi záchodů na tolik lidí vcelku očekávatelné.Možná by stálo za úvahu pořídit na příští rok jedny kontejnerové toalety ještě dozadu na louku.Nepatřím k těm, kteří považují pivo na festivalu za středobod vesmíru, ale tady mě překvapila hlavně cena.Dva žetony, tedy osmadvacet českých korun fakt nemá asi nikde obdoby, nehledě na výběr ze čtyř různých druhů.Ceny jídla se pohybovaly zhruba v mantinelech ostatních akcí.
Teď k tomu nejdůležitějšímu, kvůli čemu se několik dnů moříme.Tedy hudbě.Zpětně sečteno, viděl a slyšel jsem zhruba pětadvacet kapel.Nemá cenu rozebírat každého účinkujícího zvlášť, zastavím se jen u těch,kteří mě fakt nějakým způsobem dostali, nebo pro které mám tak nějak osobní sympatie.První skupinou, na kterou jsem se hodně těšil byli SDOS, ale tady se hned projevila nemoc hlavně úvodního dne:nevyvážený zvuk.Aspoň z mého místa nebylo Radka skoro slyšet.Jinak kytarové duo Canni +Vlasa šlapalo na plné obrátky a set byl odehranej skvěle.Možná, že na jiném místě by to bylo dokonalé i s tím zpěvem.Ale to platilo i pro některé další účinkující.Pro BIG BOSSE mám slabost už téměř tři desetiletí.Na tohoto samorosta panují dost rozdílné názory, ale ať je to jak chce:zatím je furt ještě kurevsky dobrej a nepůsobí jako parodie sebe sama.Jen je až dojemný, jak o něj Paramba pečuje jako o mimino.Nejlepší zvuk úvodního dne měli domácí TORTHARRY, chlapi si to krásně užili a bylo vidět jak jim to lidi dokonale žerou.Na malém podiu pak řádil Lord Morbivod se svým ,,hornickým metalem,, a v doprovodu skvělé Lenky Machové mě to hodně bavilo.SUFFOCATION jako jeden z headlinerů potvrdili pověst vynikající kapely naživo a pro mě jako bonus fotka s pohodářem Terencem před koncertem.Na MASTER'S HAMMER jsem se sakra těšil, zvlášť po fantastickém koncíku v Brně.Ale tady jsem se opět nějak nesešel se zvukem.Stál jsem v první řadě a Františka skoro neslyšel.Kdybych ty texty neznal nazpaměť tak se nemám skoro čeho chytit.Je to škoda mají v současnosti ohromnou fazonu, jestli bude chuť, chtěl bych se na ně ještě zajet podívat do Volyně.Snad to tam bude lepší.
V pátek nadchli ANTIGOD s úžasným Chymusem.Perfektně seštelovaná hudba a frontman jako neřízená střela.Tohle mělo vrcholné parametry.Řekové HAIL SPIRIT NOIR byi jedním z hlavních důvodů,proč se na Broďák vydat.A nezklamali!Poprvé jsem je viděl v rámci Hellenic Darkness a teď to za světla a na velkém podiu nebylo o nic horší.SAMAEL byli jednoduše skvělí, nabídli vyváženej setlist ,na mém místě dobrej zvuk a líbili se mi o hodně víc , než naposledy na BA.Závěrečná tečka toho dne nás čekala v podobě ,,ostravske mlatičky,, .Chlapi měli početné obecenstvo,obrovskej mosh pit a mé jednoznačné sympatie.Je z toho cítit nadhled, neberou se vážně a přitom jim to svěle hraje.
Poslední den se nesl nejdřív ve znamení nejmenší frontwomen na naší scéně.Dahlien s KEEP OF ROTTING a potom s DILIGENCE předvedla neskutečnej uragán. Jak podotkl jeden vedle stojící divák: ,, vypadá na čtrnáct, ale má větší koule než já,, ! A to rozhodně neznělo jako urážka. Jestli bych si měl mezi těmito dvěma sety vybrat, byl pro mě lepší ten s K.O.R. Za prvé hudebně mi byl bližší a bylo tam od Daniely méně těch siláckejch obličejů ala Angela a vypláznutejch jazyků.Malé holky s ,,velkými přednostmi,, z Mexika do nás nabušily kvalitní set, ale když už nějakou americkou dívčí exotiku, tak raději dámy z NERVOSA.Říká se na závěr to nejlepší! A tady to platilo beze zbytku.Řecké rarachy ROTTING CHRIST mám rád od počátku kariéry, líbilo se mi i takové to měkčí období v druhé polovině devadesátých let, ale kam se od té doby tahle helénská legie dokázala posunout, to je neuvěřitelné.Jedna deska lepší jak druhá, neskutečně našláplé koncerty, příjemné a vstřícné vystupování (i když o nepovedené autogramiádě by tady mohla spíš něco podotknout vosa). Jejich set jsem si užil ze druhé lajny, s obrovským zápalem ,kvalitním zvukem( který se oproti čtvrtku zhruba od pátečního odpoledne razantně zlepšil) a doufám v repete na jaře příštího roku při pravidelném Hellenic Darkness.
Netvrdím, že to byl nejlepší fest, jaký jsem zažil, ale jestli bude příští rok podobně zajímavá sestava, určitě dám MGCDF znovu šanci.
Ještě musím poděkovat Ježurovi, Standovi a hlavně vose za občasnou a hlavně příjemnou společnost. Nashle v Josefově! :headbang:
Rodaxx
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 103
Registrován: 21. prosinec 2016, 20:22

Re: Metalgate Czech Death Fest 2018 - 14.6.2018

Příspěvekod Ježura » 18. červen 2018, 23:20

Za mě jenom stručně - po šesti letech od poslední návštěvy (ve výsledku nakonec příjemně) překvapila přítomnost druhé stage. Lidí bylo podstatně víc, než si pamatuju, ale i když bylo vyprodáno, pořád se to nestihlo přehoupnout do otravné roviny. Lineup byl opravdu lákavý a řada koncertů opravdu povedená. Za mě top Hail Spirit Noir, Malignant Tumour, Insania, Decapitated, Hideous Divinity, Keep on Rotting a hlavně naprosto fenomenální The Great Old Ones, kteří za sebou ostatní nechali o několik délek (v listopadu v Praze povinnost!).

Na druhou stranu Big Boss mi přišel úplně mimo/jak na fetu (a to se mi loni na Brutalu velice líbil) a navzdory řadě ovací mě příšerně nudili i Rotting Christ (jednak mě moc nebaví poslední dvě desky, druhak na živo dost zaniká dynamika skladeb, která je kolikrát jediné dělá zajímavýmy, a za třetí mi přijde, že Sakis trochu nestačí s dechem a místo dlouhých vokálů jenom tak štěká - těžce to odskákala třeba má milována Demonon Vrosis).

Perličky? Ožralý Bilos hecující publikum před Forgotten Silence (ten chlap je bůh) a permanentně zfetovaný chudák Stýv, co se dva dny po sobě posral v těsné blízkosti mého a Standova stanu. Ostatní společnost pochopitelně milá, jak to jen šlo, takže díky vám, vážení.

Suma sumárum, za mě dost fajn :)
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: [2018-06-14] Metalgate Czech Death Fest 2018

Příspěvekod danny1691 » 19. červen 2018, 11:21

Ježu...ty a ty stany :D
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: [2018-06-14] Metalgate Czech Death Fest 2018

Příspěvekod Ježura » 19. červen 2018, 11:44

To ne já... To ti ostatní a moje stany :mrgreen:
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: [2018-06-14] Metalgate Czech Death Fest 2018

Příspěvekod Stick » 20. červen 2018, 10:25

Haha no ten Bilos fakt zabíjel.. :D Za mě jen stručně, Big Boss dokázal že už by se na to měl fakt vysrat, tenhle koncert byl hodně tragickej. Viděl jsem ho zpívat živě dva roky zpátky a to bylo oproti tomu co předvedl teď už úplně jinde...
Topky:
SUFFO - masomlejnek jako vždycky
SAMAEL - bavilo, já je jinak nemám nějak naposlouchané..
GREAT OLD ONES - naprosto fenomenální
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Metalgate Czech Death Fest 2018 - 14.6.2018

Příspěvekod Lord Nazgul » 22. červen 2018, 23:39

Ha !

Díky za milou společnost Ježovi, Rodaxxovi a Markétě. Maximální hejt Stývovi, kterej totálně prosral dva dny, bohužel vedle našich stanů...
Oproti loňsku musím říct několik věcí... Jednak lidí signifikantně přibylo. Díky bohu, že organizátoři řekli, že dále už kapacitu nebudou navyšovat, za mě už tohle bylo na hraně únosnosti a rodinná atmosféra z lo%nska se jaksi vytratila. Druhá věc - fronty bych přežil, evidentně poddimenzované wc a sprchy mě lehce zamrzely. Tady prosím do příště zlepšení.
Co chválím je cena piva a halvně kvalita, Primátor není vůbec zlý. Vůbec, ze strany pořadatele bylo všechno ok - bezva lidi za čepem, všichni ochotní a usměvaví.
To halvní - kapey... Great Old ones přišli a rozbili mě na hadry. Jako kapela, co uzavírala fest myslím slušný výsledek. Krista jsem viděl potřetí a jednoznačně nejhorší vystoupení, nudil jsem se. Samael - oproti Rodaxxovi to mám naopak. Na BA diskotéka, taky trochu nuda. Suffo, Decapitated a Tortharry byli všichni skvělí, všechny jsem si užil, maximální spokojenost. Mexičanky tay docela fajn, Hail spirit noir překvapení jak hovado, dokonalost sama !
Insania jsem nepochopil a Malignanti hráli potřetí v řadě úpe to samý.... mít trojku v žíle, asi bych si je užil.
Překvapili na živo i Doomas, vůbec mi to nepřišlo aspoň na živo tak blbý, jak mi bylo vyhrožováno.
Největší kontroverze - Mistrovo KLadivo. Novou deskou jsem fascinován a unešen a možná proto jsem byl zpočátku nekritcky nadšený... zpětně si říkám, že zvuk byl vlastně dost naprd a srozumněl jsem třetinu textů. Jako pánové valí neskutečně, je vidět sehranost, drajv zápal a sedm dalších moderních výrazů popisujícíh kvalitu provedení... ale k***a (jsem sprosťák) k čemu to je, když slyšíte půlku...

Suma sumárum - loni to bylo lepší. Line up jako hovado, ceny super, ale prostě postrádám ten rodinný kemp z loňska... a půlka headlinerů mě nepřesvědčila.

Bylo to dobrý - jo. Bylo to hodně dobrý - jo. Bylo to doprčic tak dobrý že bych dal repete - ne.

PS: obrosvská spokojenost za merch - doma mě hřeje hafo nových vinylů, hlavně Masters Hammer a Emperor jsou.... :rocken: :rocken: :rocken: :headbang: :headbang: :headbang:
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50


Zpět na Již proběhlé festivaly..

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků