Satyricon - 13.4.2015

Akropolis, Praha

Moderátor: Moderátoři

[2015-04-13] Satyricon

Příspěvekod Ahurmen » 10. prosinec 2014, 14:07

The Dawn Of A New Age Tour 2015


Obrázek

KDO:
| |

KDE:
Akropolis, Praha

KDY:
13. dubna 2015 (od 18:00)

CENA:
od 550 Kč
Vstupenky

ODKAZY:
FB Event
Naposledy upravil Ahurmen dne 12. duben 2015, 21:48, celkově upraveno 6
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: [2015-04-13] Satyricon

Příspěvekod Ahurmen » 11. prosinec 2014, 17:54

Přidána cena a link na vstupenky.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Satyricon - 13.4.2015

Příspěvekod ov42 » 11. prosinec 2014, 18:03

Byl jsem před rokem, uvidím se podle toho, jaký akce se ještě v tom období vyvrbí.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Satyricon - 13.4.2015

Příspěvekod Koky » 27. únor 2015, 19:08

+Oslo Faenskap, Vredehammer
Obrázek
Uživatelský avatar
Koky
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Roudnice n/L
Příspěvky: 264
Registrován: 16. červenec 2014, 15:30

Re: Satyricon - 13.4.2015

Příspěvekod ov42 » 5. duben 2015, 11:47

ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Satyricon - 13.4.2015

Příspěvekod Oskar999 » 12. duben 2015, 21:45

Obscure Promotion
Just now ·
Aktuální zpráva: SATYRICON zahrají dvouhodinový set a mění se tak začátek zítřejšího koncertu!!!
SATYRICON se rozhodli prodloužit svůj zítřejší koncertní set na celé dvě hodiny a z toho důvodu začne první z předkapel (Oslo Faenskap) již v 18:15! Klub se otevře veřejnosti v 18:00h, kdy bude spuštěn také prodej vstupenek na místě. Kompletní časový plán najdete v eventu zítřejšího koncertu.
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: [2015-04-13] Satyricon

Příspěvekod ov42 » 12. duben 2015, 23:34

Samotní Satyricon tak začnou již úderem osmé večerní. Budu mít trochu hoňku, ale měl bych to snad stihnout.Těším se, Palác Akropolis mi přijde jako jeden z nejlepších pražských klubů a přitom je pořadateli metalových akcí trestuhodně nevyužíván.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: [2015-04-13] Satyricon

Příspěvekod ov42 » 15. duben 2015, 8:52

Když Satyricon poprvé oznámili toto turné, které podle jejich slov mělo představit úplně jiný, netradiční formát koncertu obsahující jam sessions a touhu zapojit do koncertu i fanoušky ovládající nějaký hudební nástroj, který by obohatil živé vystoupení atd, byl jsem poněkud v rozpacích, co by člověk měl od akce očekávat. Nakonec ale, protože Satyricon, a protože Palác Akropolis mě přijde jako jeden z nejlepších klubů v té díře nad Vltavským potokem, jsem se rozhodl do lupenu investovat.
Vzhledem k práci už mi bylo předem jasné, že předkapely nedám, pokud budu chtít ušetřit dovolenou na léto. Poněkud nepříjemným faktem se ukázalo, že koncert hlavní hvězdy začne už v osm, oznámeno den přede dnem konání. Nic zlého netuše jsem dorazil v 19:40, a zjistil, že koncert by měl začínat již v 19:45. Takže čas stěží na vycévkování se a koupení zlatavého moku.
Koncert Satyricon začal o několik minut později oproti plánu, ale jenom malinko, říkám si, kolik asi lidí to nakonec nestihlo. Intro Voice Of Shadows bylo na rozdíl od minulé zastávky na Chmelnici puštěno z pásku a pánové Satyr s Frostem a jejich koncertními kumpány během něho teprve nastoupili na pódium. Zase tak odlišné od běžných koncertů to nebylo. Celý setlist byl rozdělen do čtyř dějství průměrně ty první tři po 5 písních, předěly ale nebyly nijak výrazné, prostě běžná dvouminutová občerstvovací pauza s nějakým tím preludiem, o což se obvykle staral klávesák. Čili celkem běžný koncert. Zazněl průřez celou kariérou kapely. K výkonu nelze nic moc dodat, ještě jsem tyto rarachy neviděl odehrát podprůměrný nebo i průměrný koncert. Tento se tomu nijak nevymykal, navíc trval přes dvě hodiny, místo obvyklé hodiny a půl. Jediným ozvláštněním byla tak avizovaná jam session, kde přestavili nějaké rify a nápady pro nové album. Přiznám se, že ně to nijak nezaujalo, tohle by asi ocenili spíš aktivní muzikanti. Nikdo z Čechů se vystoupit se Satyricon neodvážil. Skupina s sebou již přivezla nové živé DVD s vystoupením v norské opeře. A píseň Die By My Hand zahrála v podobě z oné nahrávky. Těžko říci, nakolik to suplovaly klávesy (dost určitě jo) a co již bylo puštěno z pásku, ale na druhou stranu, třeba takoví Therion a Epica toho mají předtočeno na svých vystoupeních o mnoho víc . Dějství IV už byl v podstatě klasický přídavek. Během Fuel for Hatred se vepředu strhl divoký moshpit, který neustal ani při závěrečné K.I.N.G. Rozhodně symbolická písnička, oni jsou opravdu skutečnými králi ve svém ranku a pražské vystoupení to jednoznačně potvrdilo.
Musím ještě pochválit Palác Akropolis. Nebyl jsem tam 6 let a opět si říkám, jak je to obrovská škoda, že tento příjemný sál není pro koncerty využíván častěji. Tohle je naprosto jiná dimenze koncertního zážitku, než zaplivaná MeetFactory nebo Storm Club. Na zákaz kouření v hlavním sále dohlížel zaměstnanec klubu a nekompromisně posílal všechny vzduch otravující kuřáky do zákulisí.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: [2015-04-13] Satyricon

Příspěvekod Ahurmen » 15. duben 2015, 17:41

ov42 píše:... Skupina s sebou již přivezla nové živé DVD s vystoupením v norské opeře. A píseň Die By My Hand zahrála v podobě z oné nahrávky.. .


Jsem měl za to, že celý koncert měl být v tom duchu - překopávky původních songů do guláše s operníma/symfonickýma prvkama.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42


Zpět na Již proběhlé koncerty..

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron