Jar

Polský folk ze slezského Sławkówa

Tradiční lidová hudba různých kultur (keltské, severské aj.) a hudba inspirovaná středověkou muzikou

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Jar

Příspěvekod Haldir » 27. srpen 2012, 12:20

Obrázek

"W pieśni przechowuje się to, co zasnęło w mogiłach, na których stare już porosły dęby.
A jak nie masz narodu, któryby nie miał pieśni swoich, tak nie masz plemienia słowiańskiego,
któreby pieśni ojczystych nie kochało. Odebrać Słowianinowi pieśń, a przestanie być Słowianinem..."



Kapela byla založená v hornoslezském městě Sławków v zimě roku 2006 Belzagorem ze Slavlandu. Jejím zaměřením je tvorba hudby na základě hudebních a textových etnografických záznamů a slovanských legend a obřadnosti. V hudbě jsou využity mnohé lidové nástroje z dob ranného středověku. Skladby jsou především ze slovanského prostředí, občas se však kapela inspiruje i jinde v Evropě. Uskupení zatím vydalo tři alba a blíží se uveřejnění čtvrtého. Káždé z jiného ročního období.

Obrázek

Členové:
  • Aleksander - dudy, gusle, mandola, dvojnice, flétny, brumle, píšťaly, niněra, gusli, zpěv
  • Adam - loutna, mandola, gusli, píšťaly, niněra, zpěv
  • Aleksander - bubny


Diskografie:
  • Mała nocka - podzim 2007
  • Niesiem Plon - léto 2009
  • Jarowoj - jaro 2011
  • Zimowe Staniesłońca - ?zima 2012/2013?

Odkazy:

Ukázky:

Obrázek
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Jar

Příspěvekod milunka4 » 27. srpen 2012, 12:28

Ovšem toto nemůže zůstat bez povšimnutí. Už sosám album Jarowoj a jsem natěšená, co to se mnou provede. :tlesk:
Pokud se rozhoduji mezi dvěmi volbami a nevím si rady, jednoduše si hodím mincí. Ne snad proto, že to vyřeší otázku za mě, ale pro ten moment, kdy je mince ve vzduchu a já najednou vím, ve kterou možnost doufám..
Uživatelský avatar
milunka4
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 13
Registrován: 22. květen 2012, 20:44

Re: Jar

Příspěvekod Haldir » 27. srpen 2012, 12:37

Já na tuhle grupu muzycznou nedám dopustit. Atmosféra jejich písní je skutečně vynikající a poslech jejich písní je pro mě silným duchovním prožitkem. Sláva Bohům, Sláva Jaru!
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Jar

Příspěvekod Algis » 27. srpen 2012, 17:35

Jajááj, videl som ich dvakrát, raz som im robil koncert. Skvelí ľudia, skvelá hudba! Odporúčam všetkým milovníkom slovanského folku.

Pripájam skvelú fotku z koncertu v Banskej Bystrici, kedy majiteľ klubu (totálne na mol) bol celý nadšený z kapely a začal im kupovať vodky a nalievať :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Jar

Příspěvekod Angaroth » 27. srpen 2012, 18:12

Ukázky znějí více než dobře, určitě si najdou cestu na můj playlist ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07

Re: Jar

Příspěvekod Haldir » 28. říjen 2012, 16:03

Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30


Zpět na Folk & Medieval

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron