Tomáš Kočko & Orchestr

Tradiční lidová hudba různých kultur (keltské, severské aj.) a hudba inspirovaná středověkou muzikou

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod Kriss » 18. listopad 2010, 0:44

Obrázek

Země: Česká republika Obrázek
Styl: folk
Texty: moravské pověsti, Morava, Beskydy, zbojnická tématika



Tomáš Kočko & Orchestr jsou česká folková/folklórová skupina inspirovaná moravskou tradiční hudbou. Písničkář Tomáš Kočko se zapsal do paměti širší veřejnosti s recitálem, ve kterém zhudebnil poezii básníka píšícího v dialektu beskydských horalů - Ladislava Nezdařila. Písně na básnické texty L. Nezdařila tvoří podstatnou část Kočkova repertoáru, který už několik let uvádí v hudební formaci Tomáš Kočko & Orchestr.
Další významnou částí repertoáru je tvorba inspirovaná zbojnickou tématikou, především pověstmi a písněmi o Ondrášovi, legendárním hrdinovi beskydských hor. V repertoáru kapely můžeme najít rovněž úpravy tradičních písní Moravy.
Kromě koncertní činnosti Tomáš Kočko & Orchestr spolupracuje s Těšínským divadlem (projekty Těšínské niebo a Ondraszek – pan Łysej Góry) a v roli producenta se podílel na vzniku etnometalového alba Relic Dances (spojení metalu a folklóru) skupiny .


Členové
  • Tomáš Kočko (kytara, mandolina, koncovka, zpěv)
  • Helena Macháčková (zobcové flétny, dvojačka, housle, cimbál, vokály )
  • Libuše Černá (viola, housle, vokály, zpěv )
  • Petr Hladík (perkuse, cimbál, vokály )
  • Kamil Tománek (kontrabas, vokály)

Odkazy

Diskografie
  • Horní chlapci (1999)
  • Do kamene tesané aneb ONDRÁŠ (2000)
  • Hodovnice (2001)
  • Do tanca! (2003)
  • Poplór (2006)
  • Koleda (2009)
  • Godula (2011)
  • Cestou na jih (2012)

Hudební ukázky

Moravská
Naposledy upravil dronda dne 29. leden 2014, 20:05, celkově upraveno 2
Důvod: Aktualizována diskografie
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod Zero » 18. listopad 2010, 1:04

Díky za připomenutí tohohle pána. Na jeho tvorbu jsem narazil již dříve, ale nějak jsem ho opomenul, tak teď se o něj zase můžu začít zajímat.
Navíc jsem zjistil, že vystoupí u nás v Hranicích na vánočním jarmarku. :)
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod Kriss » 18. listopad 2010, 1:15

Nemáš zač. ;)
Měla jsem tu čest být na koncertu této skvělé kapely a nemohu nic než jen pět ódy na jejich osoby. Koncert se konal v útulném malém zlínském klubu, návštěvníci byli většinou dámy a pánové v letech, což ještě více umocňovalo celkovou atmosféru. Ačkoliv byl klub narvaný k prasknutí, a my tak byli odkázání na místa úplně vzadu, rozhodně to stálo za to! Obětovat několik těch drobáků na ten večer se skutečně vyplatilo. Nejvíce se mi líbila a celkově na mě i nejvíce zapůsobila píseň Moravská, která je založena dost na emocích. Kdybych si měla zvolit nejlepší album, zřejmě by to byl Poplór, který mám i nejvíce naposlouchaný. Mimo jiné mě však velmi mile překvapilo poslední album Koleda, které vřele doporučuji k poslechu především před vánočními svátky, poněvadž písně člověka dokonale naladí v duchu vánoční atmosféry.
Rozhodně této kapele nemám co vytknout. Mrzelo mě, že jsem letos o prázdninách nemohla být na jejich koncertu na Trnkobraní, ale holt okolnosti to nedovolily. Doufám tedy, že se opět brzy objeví v blízkosti mého bydliště, poněvadž tak by byla má účast více než jistá. Sláva!
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod Вранакрик » 18. listopad 2010, 12:23

Kriss píše:Nemáš zač. ;)
Měla jsem tu čest být na koncertu této skvělé kapely a nemohu nic než jen pět ódy na jejich osoby. Koncert se konal v útulném malém zlínském klubu, návštěvníci byli většinou dámy a pánové v letech, což ještě více umocňovalo celkovou atmosféru. Ačkoliv byl klub narvaný k prasknutí, a my tak byli odkázání na místa úplně vzadu, rozhodně to stálo za to! Obětovat několik těch drobáků na ten večer se skutečně vyplatilo.


Tak to jsme se mozna potkali v tom Zline, ja tam byl taky. :winky:

No originalni kapela ci projekt Tomaše bezesporu, asi bych taky rekl ze ten poplor u me vede, u te koledy nevim, protoze jsem ji jeste neslysel, ale asi dam na Kriss. 8-) Pred Vanoci by se mi tato hudba urcite libila a Tomáš Kočko je sazka na jistotu, mam rad i alba SSOGE , ktera produkoval a to uz jiste o necem svedci :)) A jeho slovanstvi zpracovane s moravskym folklorem je mi opravdu sympaticke,tu atmosferu si nejvic clovek vychutna v klubu.
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod Fflew » 18. listopad 2010, 13:12

Jojo, pan Kočko je třída. :) zatím se mi nepoštěstilo vidět ho s orchestrem na živo, tak doufám, že jednou se mi to podaří. věřím, že to stojí za to. mám ráda lidovou hudbu a v tomto trošku "popovém" podání je velice chytlavá. :) je to zase něco jiného, než v současnosti oblíbené folk metály, které mám sice taky ráda, ale tohle je prostě takové.. lidovější :mrgreen:
Far away from you
Disgusting subhuman fuck
You think you rule the world
Up my ass, tough luck!


Obrázek
Fflew
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 711
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 24. únor 2008, 23:22

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod Zero » 2. květen 2011, 22:04

Nedávno vyšlo nové album Godula. Ukázky se dají poslechnout zde, stejně jako se tam dá album i koupit.
Už jenom podle popisu to zní zajímavě, jako třeba
na Godule najdete široké žánrové rozpětí od folku, přes world music až k folk-metalu, vše s akcentem na tradiční moravskou hudbu

Píseň Běs se tam dá stáhnout celá zdarma (a je skvělá, jen tak mimochodem).
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod Kriss » 2. květen 2011, 23:33

Zero: Dík za informaci. ;) Hned jsem si písničku běžela poslechnout a krása nad krásy! Tomáš nikdy nezklame. Už se těším na nějaký koncert v mém okolí. A album bude rozhodně pecka. :)
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod Hooya » 3. květen 2011, 8:48

Tento topic jsem tu úplně přehlídl. Tvorbu tohoto pána mám již delší dobu v plánu prozkoumat. Ódy Kriss a ostatních mě dobře navnadili, takže poslech snad už nadále nebudu odkládat. Pak podám zprávu, jak to všechno dopadlo. ;)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod danny1691 » 5. květen 2011, 18:47

sakra, Kriss. Právě kočičáka poslouchám v rádiu. Musím uznat, že jsem o mnohé přicházel, nicméně nikdy není úplně pozdě. Tak to musím napravit.
Sakra, je to fajna muzika.
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod sheVcza » 12. prosinec 2012, 15:06

Tak co, už jste slyšeli novou desku "Cestou na jih"? Pokud ne, tak napravte! Je to vynikající materiál! Experimentální a energické jak hrom.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod laivine » 12. prosinec 2012, 16:51

Měla jsem možnost být na křtu nové desky v Ostravě a koncert byl výborný, jak už bývá u kočkobandy zvykem :P Nové album mě asi až na dva songy velice baví :)
"Without music, life would be a mistake."
Uživatelský avatar
laivine
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Valašsko
Příspěvky: 499
Registrován: 8. říjen 2009, 10:38

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod sheVcza » 12. prosinec 2012, 19:37

Já měl ze začátku s některýma skladbama taky problém, jak jsem to ale tu desku vícekrát, tak jsem si oblíbil všechny. Vede ale Okolo Pavlovic a Poslední božec. To jsou neuvěřitelně silné songy.
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod laivine » 12. prosinec 2012, 20:05

No třeba songu Pytal se mě jsem fakt nepřišla na chuť. :lol: A tebou jmenované jsou taky moje top z celého alba. :) Jinak 22.12. bude Tom s bandou hrát na Vs a ve Valmezu a určitě zahrají krom koled i něco z nové desky. ;)
"Without music, life would be a mistake."
Uživatelský avatar
laivine
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Valašsko
Příspěvky: 499
Registrován: 8. říjen 2009, 10:38

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod Orwin » 12. prosinec 2012, 20:52

Jo v tom Valmezu se asi ukážu. Jinak z alba mám po prvním poslechu hodně rozporuplné pocity. Hlavně ty skočnější skladby jdou úplně mimo mě :-(
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod danny1691 » 4. leden 2014, 16:52

takže "Cestou na jih"...je to velmi silné album, které doporučuji poslechnout na dostatečně výkonné a dobré sestavě. Protože poslech mp3 nebo na něčem "slabém" vás okrádá o velmi kvalitní zážitek.

Právě kvůli "Okolo Pavlovic" jsem zašel k člověku jenž má...a jako nevím, jestli se mám radovat či plakat. U zmiňované mě zarazil dost silný hall, který by vyzněl asi ve velkém prostoru s kvalitním aparátem.

Další písně- tam nemám co dodat. Prostě jsem slyšel všechno. Asi. Krásně všechny nástroje, tak jak to má být. Úchvatná je tam basová část, krásná jemná rezonance. Co dodat...teď už je to částečně na modrým co poradí
Obrázek
Skrytý obsah
...v pubertě se musí pořádně šo...t, ti ošklivější sportovat a úplní chcípáci dělat rámus jako paviáni v zoo.Franta Štorm

Kdo se bojí Endží nesmí do lesa

Angel.of.mine « úte 31. bře 2009 19:30:15 » jasné já sem zrovna v tu chvíli opravdu nechtěla nic jiného než k dannymu do náruče
Yumi, 22:31 Danny, můj úžasný Danny...
Bože, zachovej mi zdraví a mým manželkám schopnost pracovat

Obrázek
Uživatelský avatar
danny1691
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Ravenholm
Příspěvky: 1958
Registrován: 8. srpen 2008, 19:31

Re: Tomáš Kočko & Orchestr

Příspěvekod laivine » 28. duben 2021, 8:09

Topic kapely už tedy moc akuální není, nicméně co zrovna aktuální je, tak to je sbírka na novou desku. :-) Bo nejsou koncerty, nejsou love. :?

https://youtu.be/n3klvl6ZhTA
"Without music, life would be a mistake."
Uživatelský avatar
laivine
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Valašsko
Příspěvky: 499
Registrován: 8. říjen 2009, 10:38


Zpět na Folk & Medieval

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků